Strona 5 z 21 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 41 do 50 z 206

Temat: Przeglądy INFINITI Q50 2.0T

  1. #41
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    dodam pytanie :
    Jak często wymieniacie olej w 2.0t , co 20000km wg instrukcji czy częściej ?

    ja uzywam tego oleju 229.5/229.3
    https://czarnepaliwo.pl/glowna/88-am...1qt-0946l.html

  2. #42
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    q50,2014, 2.0t
    Postów
    188
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Ja staram sie wymieniac plyn hamulcowy co ok 4lata. Zdaje sie ze jest tam DOT 4. Znam przypadki, ze ludzie nie wymieniaja po 10lat ale to juz grube przegiecie. Nie chce wiedziec ile tam jest wilgoci w plynie.
    Co do Dynamicznej wymiany to jak najbardziej polecam. Jezeli ktos reguralnie zmienia olej z filtrem to wystarczy statyczna. Wszystko zalezy od tego jaki zlewamy stary olej. Przy mocno brudnym oleju zalecane jest przeplukanie skrzyni. U mnie przy przebiegu 52tys. olej wyglada naprawde przyzwoicie.
    Piszac kolor zielony mam na mysli turkusowy chociaz motul z norma MB jest czerwony
    Filtr przeciwpylkowy kupilem zwykly za 30zl. Proponuje czesciej ozonowac i czyscic uklad niz przeplacac za orginal(to jest moje zdanie)
    Uklad klimatyzacji nabiajac co 2 lata. Niestety czynik to bardzo drogi r1234yf. Jest go zdaje sie ok 0.5kg i nabicie w przypadku pustego ukladu kosztuje w granicach 1000-1200zl.
    Jest alternatywa dla tego czynnika.
    Olej w silniku zmieniam raz w roku bo srednio robie 8tys km rocznie. Napewno nie zmienial bym co 20tys bo takie interwaly niszcza silniki. Moj przy przebiegu ok 40tys. mial juz cos grzebane w ASO przy fazatorach i walkach rozrzadu.
    Z reszta zalalem go mobilem 5W30, ktory w hurtowni kosztowal 120zl wiec co to za koszty... Jak ktos jezdzi dynamiczniej to polecam 5W50.

  3. #43
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? candy81 Zobacz post
    Dotyczy 2.0 i 2.2
    Olej do skrzyni biegow jest lany z norma mercedesa przez aso INFINITIATF 134 MB 236.15 kolor zielony
    Oczywiscie sa zamienniki tansze. Ja leje MB
    Co 60tys warto zrzucic miske i wymienic z olejem filtr. Wystepuje w zamiennikach np: febi
    Jak widać serwisy w W-wie i na Śląsku stosują inne normy, pewnie W-wski zarabia więcej bo Matic-S jest w EU zdecydowanie droższy i trudniej dostępny od ATF MB 236.15

    Cytat Napisa? candy81 Zobacz post
    Filtr przeciwpylkowy kupilem zwykly za 30zl. Proponuje czesciej ozonowac i czyscic uklad niz przeplacac za orginal(to jest moje zdanie)
    Uklad klimatyzacji nabiajac co 2 lata. Niestety czynik to bardzo drogi r1234yf. Jest go zdaje sie ok 0.5kg i nabicie w przypadku pustego ukladu kosztuje w granicach 1000-1200zl.
    natomiast tego, to nie rozumiem...
    filtr kabinowy zwykły vs filtr z węglem aktywnym+nasączany - to spora różnica w naszych zasyfionych/zapylonych miastach (to brzmi tak jak stwierdzenie "założę apollo za 200-zł zamiast dunlopy za 800-zł" po co przepłacać) + ozonowanie + czyszczenie układu - hmm.. chyba wolę przepłacić - takie jest moje zdanie

    Tak poza tym skąd pomysł na nabijanie klimy co 2 lata ? przecież to zależy od ciśnienia w układzie a nie od czasu jaki minął od...,
    jeżdżę swoim Q50 5 rok i klima cały czas chodzi jak zamrażarka, odrębna sprawa że raz w roku (zawsze na wiosnę) proszę w serwisie o sprawdzenie układu...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 27th-June-2018 o 22:42
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #44
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    q50,2014, 2.0t
    Postów
    188
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Wiesz...co kto woli. Przy tylu samochodach jakie mialem i jakie posiadam, nie widze roznicy w jakosci powietrza wiec nie przeplacam za to. Aktywny wegiel, przy tak szybko zasysajacym powietrzu przez wentylator, nie ma szans oczyscic sie ze spalin i innych gazow. Jak nie widze kurzu w kratkach wentylacyjnych to znaczy, ze powietrze jest wystarczajaco filtrowane.
    Natomiast temat parownika to gruby temat. I nie chodzi tu o alergikow. Tam jest tyle syfu i grzyba, ze glowa boli. Niestety my to wdychamy i filtr nic tu nie zmieni. Jak uklad byl rzadko serwisowany to zaden ozon i chemia nie pomoze. Parownik nadaje sie do czyszczenia mechanicznego.
    W samochodwych ukladach klimatyzacji czynnik zawsze spitala w wiekszym lub mniejszym stopniu. A w szczegolnosci klientom z nowym czynnikiem...
    Polecam poczytac:
    http://www.racingforum.pl/index.php?...ic=145626&st=0
    Do ukladu po jakims czasie dostaje sie wilgoc z otoczenia. To niby taki cichy zabojca ale pamietajmy, ze wszystko od srodka mamy w tlustym oleju. Problem robi sie w tedy, gdy wytraca sie krysztalek lodu i robi zwyczajnie zator w ukladzie
    Dla tego wlasnie serwis robimy co ok 2 lata. Sciagamy czynnik i wazymy go. Robimy prozne dzieki, ktorej cala wilgodz z ukladu znika. Uzupelniamy czynnik i olej wedlug katalogowych wartosci. Mozemy podac go z barwnikiem. Sprawdzamy cisnienie przy pracy sprezarki.

  5. #45
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? candy81 Zobacz post
    Wiesz...co kto woli. Przy tylu samochodach jakie mialem i jakie posiadam, nie widze roznicy w jakosci powietrza wiec nie przeplacam za to. Aktywny wegiel, przy tak szybko zasysajacym powietrzu przez wentylator, nie ma szans oczyscic sie ze spalin i innych gazow.
    Yia... jak to się mówi DŹWIGNIĄ HANDLU REKLAMA...
    dziękujemy koledze za reklamę Zakładów Serwisujacych Klimatyzację - chyba za stary jestem już na takie polemiki...
    Przerobiłem jako osoba prywatna (nie usługodawca) ~26 samochodów osobowych, w tym 20 z klimą (od '91), aż w dwóch musiałem doładować klimę, w tym w jednym 2-krotnie bo... nie mogli zlokalizować wycieku (powypadkowy GRAND VOYAGER z US z podwójną klimą)
    i dalej nie łapię co doładowywanie czynnika ma wspólnego z normalnym zabiegiem czyszczenia wentylacji/klimatyzacji...

    Natomiast wracając do filtrów - pierwszy raz w życiu słyszę że "papieraki lub nasączane fizeliniaki" mają zatrzymać spaliny lub inne gazy a przepuścić czyste powietrze,
    no chyba że powietrze nie jest mieszanką gazów ale w takim wypadku jest czym ...?

    Za mojej młodości filtrów kabinowych nie było, tylko szkolenie z używania w trakcie jazdy za jakimś gnojowozem lub dwusuwem - guzika o prostej nazwie OBIEG WEWNĘTRZNY,
    obecna nazwa jest trochę bardziej skomplikowana czyli AUTOMATIC AIR RECIRCULATION...

    Filtry służą chyba do czegoś innego (w tym te standardowe do silnika), jak kabinowe wchodziły w użycie - miały wdzięczną i zrozumiałą nazwę czyli FILTR ANTYPYŁKOWY (eliminujący mikrocząsteczki), nazwa mówi sama za siebie więc szkoda czasu na dalsze dyskusje, poza tym badań i artykułów na ten temat (nie tylko w branży samochodowej) jest multum...

    Jak to mówiła za czasów Fiata 125p moja córka - tata ribką paśnie , więc na koniec jednemu ribki drugiemu ...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 28th-June-2018 o 20:39
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #46
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    candy81 miał na myśli celowość instalacji filtra węglowego pod kątem jego skuteczności i tu w pewnym sensie ma rację

    w domu zamontowałem przed rekuperatorem filtr węglowy który zawiera 40kg węgla aktywnego , łaczne pole przepływu 4 kaset to ok 1,5 m^2 - te wymiary są konieczne inaczej opór stawiany przez filtr będzie zbyt duży a przepływ przez złoże filtrujace zbyt szybki by zaabsorbować zanieczyszczenia gazowe
    taki filtr jest w stanie wychwycić zanieczyszczenia gazowe w ilości max 30% swojej wagi , podczas wymiany węgla kasety były cięższe o 8 kg , o filtrach wstepnych G4 F5 F7 nie będę już was zanudzał
    zatem wątpliwa jest skuteczność nawęglanej bibuły w filtrze samochodowym bo zawiera zapewne kilka gramów sproszkowanego węgla
    Kiedyś chciałem w ramach testu dać pod filtr 2 warstwy specjalistycznej filtracyjnej włókniny nawęglanej lecz dałem sobie spokój z powodów które opisałem powyżej , nawet jeśli to zadziała to na bardzo krótko bo mikroskopijna ilość węgla szybko się wysyci

    Natomiast filtry nasączane polifenolem moim zdaniem mają głeboki sens gdyż wyłapuja wiele zanieczyszczeń które przez zwykły filtr po prostu przelatują i tu w pełni podzielam zdanie Irka . Dobry filtr kabinowy to nie tylko czystsze powietrze do oddychania ale również mniej kurzu na tapicerce

  7. Dzięki Maxx za powyższy Post:

    docent (29th-June-2018)

  8. #47
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    q50,2014, 2.0t
    Postów
    188
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Wentylacja to czesc mojej pracy inzynierskiej. No ale co ja tam wiem... Przeciez prowadze dzialalnosc gospodarcza o zupelnie innym charakterze
    Jezeli myslisz i twierdzisz, ze po 2 latach uzytowania samochodu, dalej masz dokladnie tyle samo czynnika w ukladzie to jestes w glebokim bledzie.
    Uklad w samochodach to nie split skrecony na sztywno.
    Masz prawo uwazac inaczej ale Forum ma miec wartosc merytoryczna bo czytaja to inni.
    Temat jest przegladach Infiniti q50 wiec uwazam, ze jest to czynnosc serwisowa.
    Wracajac do "papieraki lub nasączane fizeliniaki" -> czytasz ze zrozumieniem? przeciez zadaniem aktywnego wegla jest uzdatniac powietrze a z czego to sobie poczytaj. O ich skutecznosci juz sie wypowiedzialem
    Filtry nasaczane polifenolem sa najskuteczniejsze bez dwoch zdan tyle, ze nie wdzialem zadnych badan po ilu roboczogodzinach dalej filtruja powietrze w 100% skutecznie.
    Mozemy miec super uzdatnione powietrze ale co z tego jak przeleci przez zagrzybialy parownik??

  9. #48
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2018
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    Infiniti Q50 Hybrid AWD 2016, Graphite Shadow + Infiniti QX70 3.7 2017
    Postów
    12
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Witam
    Zbliża mi się przegląd po 30000 w Hybrid. Może ktoś wie jaki jest koszt takiego przeglądu i na co zwrócić uwagę oraz czy można mieć swoje filtry oleje itp jak tak to gdzie i jakie kupić. Czy ktoś może polecić serwis który ogarnia dobrze hybrydy. Dziekuję z góry za pomoc.

  10. #49
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lato Zobacz post
    Witam
    Zbliża mi się przegląd po 30000 w Hybrid. Może ktoś wie jaki jest koszt takiego przeglądu i na co zwrócić uwagę oraz czy można mieć swoje filtry oleje itp jak tak to gdzie i jakie kupić. Czy ktoś może polecić serwis który ogarnia dobrze hybrydy. Dziekuję z góry za pomoc.
    Serwis w nie w okolicach Lublina - niech odpowiedzą Twoi krajanie, serwisy najbliżej masz W-wę, możesz też przegląd zrobić w serwisie Nissana

    Standardowo masz:
    - olej i filtr oleju
    - filtr kabinowy POLYPHENOL FILTER
    i weryfikację iluś tam punktów, rotacja kół itp....
    w US dodatkowo wymieniają płyn hamulcowy oraz fitry powietrza (zależne od pakietu serwisowego i/lub miejsca użytkowania)

    Standardowo wszędzie możesz mieć swoje części, nawet w serwisie , musisz tylko poinformować że masz lub że już są wymienione jeżeli sam wcześniej wymienisz...
    Filtr kabinowy z wymianą w serwisie coś > 500-zł , kabinówkę możesz ogarnąć sam to 5 minut roboty...
    kupić możesz tu: http://www.ifans.pl/showthread.php?7...ght=polyphenol
    instrukcja wymiany:



    Filtry powietrza nie wiem ile w serwisie, sam wymienisz w 15~20 minut a przy okazji dokładnie wyczyścisz sobie kanały dolotowe do filtrów bo są strasznie zasyfione, a jak się ich systematycznie nie czyści to i same filtry szybciej się "zapychają"
    kupić możesz tu: http://www.ifans.pl/showthread.php?7...ltry-powietrza
    instrukcję wymiany gdzieś na forum opisywałem - jak będę miał chwilę - poszukam...
    http://www.ifans.pl/showthread.php?3...trza#post53735

    Filtr oleju - poszukaj na stronie Filtronu lub aledrogo - jest ich sporo,
    olej silnikowy poszukaj na forum bo jest na ten temat sporo postów i różne opinie czym zalewać...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 18th-October-2018 o 19:23
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  11. #50
    Trochę już ogarniam Avatar Arek
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 hybrid sport tech awd my17 moonlight white
    Postów
    82
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Ja robiłem w Warszawie jakiś miesiąc temu:

    Filtr oleju 80zł
    Płyn hamulcowy Eneos Performance Racing (DOT-4) 200zł
    Filtr przeciwpyłkowy z wymianą 493 zł
    Wymiana Filtrów powietrza oraz filtry 410 zł
    Przegląd standard 516 zł
    Bateria w kluczyku i uszczelka spustu oleju 20zł

    Tylko olej miałem własny (AMS OIL SIGNATURE SERIES ASL 5W30) natomiast jak widać dzięki Irkowi można naprawdę sporo zaoszczędzić

Strona 5 z 21 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Infiniti Q50 2.2d 2015 Premium by SPIDER'Q50
    By SPIDER'Q50 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30th-October-2017, 01:17
  2. Przeglądy serwisowe Infiniti QX70
    By Zibi75 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11th-January-2015, 20:31
  3. Przeglądy serwisowe w Q50
    By misiektoja in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11th-January-2015, 19:35
  4. PRZEGLĄDY SERWISOWE w FX30dS PREMIUM
    By slepy62 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 4th-June-2014, 20:05
  5. Przeglądy
    By tomwojko in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27th-February-2014, 19:22

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •