Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Zakup Infinity FX 2-generacji / QX70 - różnice FX35 vs FX37 vs FX30d

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    Audi Q7
    Postów
    10
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Zakup Infinity FX 2-generacji / QX70 - różnice FX35 vs FX37 vs FX30d

    Witajcie

    Przymierzam się do zakupu Infiniti FX 2-generacji lub QX70 z pierwszych lat produkcji - żona nie chce słyszeć o innym aucie.... Nigdy nie miałem japońskiego auta (twardo od lat jeżdżę niemieckimi autami Audi, VW, Porsche) - liczę na Waszą pomoc i doradztwo aby nie wpaść na minę....

    Byłem w ASO Infiniti obejrzeć QX70 3.0D (nowy 2016 rok) - i wszystko było ładnie póki sprzedający nie odpalił zimnego silnika - musiałem zapytać czy nie mają sprawnego egzemplarza Kultura pracy jak w moim pierwszym dieslu A6 z '96 roku..... jak się rozgrzał nie było tak źle ale pierwsze wrażenie fatalne. Natomiast wrażenia z jazdy - RE-WE-LA-CJA Do tego skrętna tylna oś bardzo fajnie pomaga...

    Więc temat drążę dalej - diesla raczej odrzucam chyba że by się okazyjnie coś ładnego trafiło, ale z okazjami w dieslu to raczej ciężko.... dlatego myślę o FX35 lub FX37 - FX50 ze względu na spalanie raczej odrzucam - ale moze mnie przekonacie że warto :P I mam kilka pytań, dla większości z Was pewnie lamerskie ale nie bardzo udało mi się w Internecie odnaleźć sensowne informacje.

    1. Jakie są różnice w FX35 vs FX37 i który z tych silników jest rozsądniejszy ?
    2. Czy każdy z nich ma skrętną tylną oś czy tylko niektóre wersje ?
    3. Na co zwrócić uwagę przy zakupie - jakie sa bolączki tych modeli ?
    4. Pakiety wyposażenia - widziałem że w tych latach są S i premium S ? Jakie sa różnice ? Są jakieś inne ?
    5. Widziałem że część aut w ogłoszeniach jest zagazowana - czy te silniki dają radę z gazem czy to raczej nieporozumienie ?
    6. Jak ze spalaniem FX35 / FX37 przy dynamicznej jeździe po mieście ?? (żona ma ciężką nogę)

    Z góry dziękuję za pomoc prawdopodobnemu przyszłemu posiadaczowi Infa

    PS. A może ktoś ma ładny egzemplarz do sprzedania - proszę wtedy o info.

  2. #2
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? piotr_ Zobacz post
    1. Jakie są różnice w FX35 vs FX37 i który z tych silników jest rozsądniejszy ?
    2. Czy każdy z nich ma skrętną tylną oś czy tylko niektóre wersje ?
    3. Na co zwrócić uwagę przy zakupie - jakie sa bolączki tych modeli ?
    4. Pakiety wyposażenia - widziałem że w tych latach są S i premium S ? Jakie sa różnice ? Są jakieś inne ?
    5. Widziałem że część aut w ogłoszeniach jest zagazowana - czy te silniki dają radę z gazem czy to raczej nieporozumienie ?
    6. Jak ze spalaniem FX35 / FX37 przy dynamicznej jeździe po mieście ?? (żona ma ciężką nogę)
    Jeżeli Cię stać na 2~3 latka - to odradzam w ogóle FX35 który był produkowany tylko na rynek US do 2013 r. (w EU od 2009 FX37), FX50S był tu i tu FX30d tylko EU.
    Różnice w wersjach USA vs. EU są spore - ale w uproszczeniu
    - wersje EU są "bogato" wyposażone i wyposażone w hamulce AKEBONO SPORT a to ważne w aucie ważącym ponad 2 tony
    - wersje z USA - zależy od pakietów wyposażenia, hamulce AKEBONO SPORT tylko w FX50S.

    1. pomiędzy silnikami 3.5 a 3.7 nie ma specjalnie dużej różnicy - oba są niezawodne (jeżeli się o nie dba) główna różnica to moc

    2. tylnia oś skrętna występuje tylko w FX30dS i FX50S

    3. niech się wypowiedzą koledzy, ja przejeździłem FX30dS 110 tys. km. bez specjalnych problemów, przy 100 tys. w każdym mogą paść piasty (te auta sporo ważą)

    4. pakietów wypasażenia z USA - nie będę opisywał - jak chcesz poszukaj sobie na US stronach, w wersjach EU w skrócie:
    GT PREMIUM miało 20" felgi, normalne siedzenia, brak tylnej osi skrętnej, brak CDC (Continuous Damping Control) (GT to wersja uboższa - czyli mniej systemów bezpieczeństwa, słabsze multimedia, kamera tylko tył),
    SPORT PREMIUM 21" felgi i siedzenia z wysuwanym podparciem uda oraz dmuchanymi boczkami siedziska i oparcia, tylna oś skrętna, CDC, (SPORT to wersja uboższa - czyli mniej systemów bezpieczeństwa, słabsze multimedia, kamera tylko tył)
    SPORT DESIGN - to SPORT PREMIUM + dodatkowe elementy stylizacyjne
    i kilka innych różnic - poczytaj na stronie
    https://www.infiniti-cdn.net/content...al/QX70_PL.pdf
    https://www.infiniti.pl/cars/new-cars.html

    5. moim zdaniem jeżeli stać Cię na 2~3 letnie auto - zapomnij o "kapuście"

    6. spalanie jest wykładniczą stylu jazdy, przy silnikach o tej pojemności i masie auta, różnice wynikające z "ciężkiego buta" mogą wynieść kilka litrów, rzeczywiste spalanie dla FX35/37/50 niech opiszą koledzy (lub poszukaj i poczytaj bo jest o tym sporo postów) ale w skrócie nie ma specjalnej różnicy pomiędzy spalaniem FX35 vs. FX37, FX50 będzie palił jakieś 20~25% więcej od poprzedników, w wypadku FX30d ja miałem średnie spalanie ok. 10.5 l/100/km w jeździe miejskiej - w trasie z reguły wyższe bo wolno nie jeżdżę a wyprzedzanie na jezdniach dwukierunkowych to ciągły "but w podłodze"

    Ja osobiście - gdybym miał obecnie kupić FX'a - to tylko w wersji FX50S, natomiast jeżeli żona ma cięzkiego buta i szukasz "oszczędnosci paliwowych" weź FX30dS
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 25th-September-2017 o 23:36
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. The Following 3 Users Say Thank You to slepy62 For This Useful Post:

    czejzee (26th-September-2017), sirtrojan (28th-September-2017), Tomek g35c (28th-September-2017)

  4. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    Audi Q7
    Postów
    10
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witaj

    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.... zasiałeś ziarenko myśli o FX50.... niedobrze jak zakiełkuje.....

    Czy ta informacja o skrętnej osi jest pewna?? W ogłoszeniach FX37 często piszą że oś tylna jest skrętna...

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    2. tylnia oś skrętna występuje tylko w FX30dS i FX50S

  5. #4
    Forumowy wyjadacz Avatar czejzee
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti (ex) Q50 2.0t '16, (ex) Q50h '14, Maserati Ghibli SQ4 '15
    Postów
    727
    Podziękował
    221
    Otrzymał podziękowanie 22 raz/y

    Domy?lnie

    Dorzuć gaz do FX50 i masz ideał
    wrzucampiatke.pl | testy aut | zdjęcia | video

  6. #5
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? piotr_ Zobacz post
    W ogłoszeniach FX37 często piszą że oś tylna jest skrętna...
    W 95% ogłoszeń (u wszystkich handlarzy) jest Ctr+C a potem Ctrl+V - czyli wklejają FULL WYPAS - a potem ludzie są zdziwieni - "jak to... ???"

    W FX35 / FX37/QX70 3.7 - nie występuje i nigdy nie występowała tylna oś skrętna (RAS)

    Attached Images Attached Images
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 13th-November-2017 o 09:02
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. #6
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Stargard
    Jeździ
    FX50S 12' Midnight Mocha
    Postów
    319
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 20 raz/y

    Domy?lnie

    Także polecam FX50S, przejedź się, nie będziesz pytać dlaczego. Ewentualnie FX37, ale tam nie masz skrętnej osi. Diesla odpuść, wersje USA też niekoniecznie. Gaz, jak koniecznie musisz.

  8. #7
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Trzeba podwiesić irka podsumowanie bo znowu ktoś przyjdzie za tydzień i zada dokładnie to samo pytanie "bo nie znalazł".
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  9. #8
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    Audi Q7
    Postów
    10
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Tak, podwiesić - przeglądałem Wasze forum i nie znalazłem takiego podsumowania jakie dostałem - dziękuję za naświetlenie tematu...

    Handlarze i opisy - w sumie racja - prawie zawsze full opcja bez połowy wyposażenia... zmartwiliście mnie z tą skrętną osią... jechałem raz w życiu takim autem na jeździe testowej i odczucie mam takie że fajnie to w aucie mieć

    Chyba będzie faktycznie trzeba się przejechać FX50.... ale się tego boję - jeździ to pewnie fajnie i już inny przestanie wchodzić w grę i nie będzie to kupowanie auta głową tylko sercem.... co czasem później boli kieszeń Ale zawsze przyjemniej będzie pożyczyć od żony FX50 niż FX30d

    Jeszcze raz dziękuję za pomoc, będę szukał auta, jak znajdę coś co uznam za ciekawą ofertę poproszę Was o zaopiniowanie zanim pojadę przez pół Polski oglądać.

  10. #9
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? piotr_ Zobacz post
    Natomiast wrażenia z jazdy - RE-WE-LA-CJA Do tego skrętna tylna oś bardzo fajnie pomaga...
    Tak jak piszesz - w wypadku CDC i RAS - auto prowadzi się jak po szynach i nie ma drgań / tłuczenia pomimo ewidentnie sportowego / sztywnego zawieszenia. Trudno powiedzieć dlaczego RAS'u nie ma w żadnej wersji 3.7 / 3.5.

    W każdym bądź razie - jeżeli będziesz kupował - to moim zdaneim tylko wersja S PREMIUM i jeżeli Cię stać - nie oszczędzaj na wersji US (są z reguły tańsze) tylko szukaj wersji EU
    Cytat Napisa? piotr_ Zobacz post
    Chyba będzie faktycznie trzeba się przejechać FX50.... ale się tego boję - jeździ to pewnie fajnie i już inny przestanie wchodzić w grę i nie będzie to kupowanie auta głową tylko sercem.... co czasem później boli kieszeń Ale zawsze przyjemniej będzie pożyczyć od żony FX50 niż FX30d
    Chyba trochę przesadzasz z tym spalaniem:

    - duża różnica w spalaniu czyli finansowa jest pomiędzy wersją 3.0d a wersjami 3.7 / 5.0

    - w wypadku 3.7 i 5.0 - przy takim samym stylu jazdy - różnica w spalaniu nie powinna przekraczać 2~3 litrów

    Natomiast fun / możliwości i pewnosć prowadzenia przy wyższych prędkościach (ze względu na moc i moment obrotowy) jaką daje FX50S są ... + do tego ten niesamowity bulgocik V8'ki

    Jak dobrze poszukasz - to może uda Ci się trafić na wersję z założonym w serwisie wydechem o zmiennej głośności (wydech wzorowany na VETTEL EDITION)
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 13th-November-2017 o 09:02
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  11. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    korzen (1st-October-2017)

  12. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar holdek
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Wrocek
    Jeździ
    Midnight Mocha FX 50S 09'
    Postów
    117
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    ja mialem podobny dylemat, bylem ogladac i jezdzic 30D i po jezdzie sprzedawca mowi a moze tak V8?
    przejechalem sie i powiem ze zupelnie inna historia - skonczylem na 50S

    ale jeden lubi akwarium a inny rybki

    ja na razie jestem mega zadowolony a mam przejechane 50 tys km polecam goraco polecam

    off topic: sciagasz oznaczenia silnika i masz niepozorne ciche auto o ciekawych osiagach
    "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers" Colin McRae

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Zakup QX70
    By imnowak in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 11th-February-2017, 11:30
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14th-January-2017, 12:45
  3. Infiniti FX30d/QX70 3,0 d Premium S
    By misiektoja in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13th-January-2014, 17:13
  4. FX30d II generacji - silnik DIESEL - raport spalania
    By slepy62 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28th-June-2011, 15:54

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •