Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Poka? wyniki od 31 do 38 z 38

Temat: Zakup Infinity FX 2-generacji / QX70 - różnice FX35 vs FX37 vs FX30d

  1. #31
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar maruss84
    Do??czy?
    Nov 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Jeździ
    Infiniti QX70 3.7 WHITE PEARL SOLD, FX35 2006 Szary SOLD
    Postów
    488
    Podziękował
    21
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Piotr_Z Zobacz post
    Chyba nie do końca. Ostatnio jechałem do Włoch na narty (W-wa - Wrocław - Drezno - Monachium - Brenero - Molveno) i miałem średnie spalanie z ponad 1000 km. trasy na poziomie 11,4 l. / 100 km. przy średniej prędkości 120,4 km/h. Duży silnik nie musi być utrzymywany na wysokich obrotach żeby szybko jechać więc spalanie wyjść może naprawdę wyjść niewielkie jak się płynnie jedzie. W warszawskich korkach pali natomiast ok. 19 l./100 km. - ale tu głównie się stoi, przyśpiesza i hamuje więc nie ma mowy o płynnej jeździe.
    Piotr

    Spalanie pierwsza klasa!!! U mnie miasto jak muskalem pedał gazu 21L jak już normalnie jeździłem 18,9L przy 3.5L silniku, a wiec twoje 19L to też wynik pierwsza klasa.

  2. Dzięki maruss84 za powyższy Post:

    Piotr_Z (7th-March-2018)

  3. #32
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar holdek
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Wrocek
    Jeździ
    Midnight Mocha FX 50S 09'
    Postów
    117
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    potwierdzam dla mnie wynik mega i absolutnie nie do osiągnięcia ...
    chyba ze masz auto jak w opisie to 3.5 może i tak być V8 żadnych szans ale nie o spalanie przecież chodzi
    "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers" Colin McRae

  4. #33
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2011
    Mieszka w
    Radlin, Śląsk
    Jeździ
    Infiniti FX 50s 2013
    Postów
    31
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie ja od kilku miesięcy śmigam FX 50s poprzednio fx35. Jestem mile zaskoczony spalaniem. Na trasie Rybnik Andrychów Wadowice Krynica spalanie 9.2!!! Wiem że wielu powie że to bajka ale to prawda. Jazda po zwykłych drogach. Poprzednim Fx35 było 13 l. Na autostradzie A4 do Wrocławia z Gliwic 140 km /h 12.0 L. Dla mnie spalanie super jak na 5.0. Po samym mieście nie jeżdżę raczej mieszane. Oczywiście kiedy lekko przycisne na autostradzie 180 +... To idzie troszkę więcej. Pozdrawiam

  5. #34
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar libros55
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    Oborniki Wlkp
    Jeździ
    Infi QX70 3,7
    Postów
    178
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Nie mozna do konca wierzyc komputerowi. Mi pokazuje 15,9 raczej tylko trasy ale realnie z kalkulatorem po tankowaniu wychodzi kolo 17L. Jak jezdze na LPG to jest jeszcze lepiej. Komp pokazuje ok 12 z haczykiem a realnie wychodzi 18 lub wiecej. Komputer mazdy tez mi przeklamuje ponad litr oczywiscie wiadomo w ktora strone...
    Pewnie ze w trasie mozna zrobic 9 literkow ale po co. Lepiej kupic diesla i wtedy 5-6 na 100 bedzie jeszcze lepiej wygladalo Sam ostatnio jezdzilem S klasa i te nowe diesle sa na prawde super i w dodatku pala polowe tego co infi

  6. #35
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar holdek
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Wrocek
    Jeździ
    Midnight Mocha FX 50S 09'
    Postów
    117
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? libros55 Zobacz post
    Nie mozna do konca wierzyc komputerowi. Mi pokazuje 15,9 raczej tylko trasy ale realnie z kalkulatorem po tankowaniu wychodzi kolo 17L. Jak jezdze na LPG to jest jeszcze lepiej. Komp pokazuje ok 12 z haczykiem a realnie wychodzi 18 lub wiecej. Komputer mazdy tez mi przeklamuje ponad litr oczywiscie wiadomo w ktora strone...
    Pewnie ze w trasie mozna zrobic 9 literkow ale po co. Lepiej kupic diesla i wtedy 5-6 na 100 bedzie jeszcze lepiej wygladalo Sam ostatnio jezdzilem S klasa i te nowe diesle sa na prawde super i w dodatku pala polowe tego co infi
    u mnie tak jeżdżąc normalnie po mieście

    na mieszanym mam 17-19

    pewnie ciężka noga ale w sumie pob to jest v8
    "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers" Colin McRae

  7. #36
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Tytułem wstępu - w temacie widnieje infinity , czy ktoś wie co to takiego?

    Szukając jakiegoś V8 dla uzupełnienia akustycznych braków mojego g35, nabyłem właśnie infiniti fx50. Samochód pięknie ciągnie od dołu, jeśli ktoś zastanawia się czy brać fx37 czy 30d to niech bierze 37, 50-tkę raczej należy brać bez zastanawiania się, jeśli chcemy mieć V8, dla czystej radości posiadania i posłuchania takiego silnika. V6 będzie pewnie tańsze w użytkowaniu i być może trwalsze, ale jeżdżąc również vq35de jakoś nie wyobrażam sobie takiego silnika w aucie o masie ponad 2 ton, tzn powinna być duża różnica w osiągach pomiędzy 3,7 a 5,0. Niesamowicie podoba mi się w tym aucie jedna sprawa, mianowicie on jedzie na ostatnim biegu mając jakieś 1100 obrotów, może i troszkę mniej, bulgocze sobie jak stary amerykaniec, czysta poezja. Pozostaje tylko zrobić wydech i mamy idealne auto na przejażdżki.

    Spalanie mam obecnie na poziomie 15L w cyklu mieszanym (Z komputera), natomiast ja jeżdżę stosunkowo przepisowo, bo tak lubię. Spodziewam się, że jeszcze trochę ta średnia spadnie. Myślę że w trasie zmieściłbym się w 10L.

  8. Dzięki lukasz32 za powyższy Post:

    czejzee (30th-March-2018)

  9. #37
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Tytułem wstępu - w temacie widnieje infinity , czy ktoś wie co to takiego?
    Znam tylko car audio i opony Co by nie było nic nie zastąpi V8 chyba że V10 ++

  10. #38
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Ologt Zobacz post
    Znam tylko car audio i opony
    Tak nieco odchodząc od tematu, zamontowałem w g35 z przodu głośniki infinity właśnie (2 ohm) a z tyłu jbl (2 ohm) z wytłumieniem półki pomysłu Bolonskiego i bez wyciszania drzwi, bo wciąż nie znajduję na to czasu, całość gra naprawdę dobrze. Bardzo duża zmiana, seria była bardzo biedna. Nawet seryjne bosze w fx50 gra podobnie, raz lepiej, raz gorzej.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne w?tki

  1. Zakup QX70
    By imnowak in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 11th-February-2017, 11:30
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14th-January-2017, 12:45
  3. Infiniti FX30d/QX70 3,0 d Premium S
    By misiektoja in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13th-January-2014, 17:13
  4. FX30d II generacji - silnik DIESEL - raport spalania
    By slepy62 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28th-June-2011, 15:54

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •