Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Adaptacja auta z USA do polskich wymogów

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Katowice
    Jeździ
    Q50 3.7 AWD, 2015, czarny
    Postów
    33
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie Adaptacja auta z USA do polskich wymogów

    Witam,

    po lekturze już praktycznie wszystkich tematów/postów, użyciu milion razy wyszukiwarki i ślamazarnej próbie przedarcia się przez zagraniczne fora ośmielam się założyć nowy temat, może dla kogoś będzie interesujący, bo dla mnie jest bardzo. Bardzo proszę o weryfikację, potwierdzenie/negację, odpowiedzi.

    Opieram się też dużo na temacie USA vs EU

    Więc, zakładając że nasze ukochane Q50 dopłynęło + dojechało do nas z US, aby móc go eksploatować w PL, należy:


    1.
    Zmiana tylnych kierunków: tutaj mocna żarówka LED pomarańcz plus rezystor (tego zestawu z posta USA vs EU nie znalazłem):

    Które polecacie żarówki, wystarczy:
    http://allegro.pl/zarowka-led-wy21w-...903341559.html
    lub
    http://allegro.pl/t20-pomarancz-kier...742694808.html
    lub
    http://allegro.pl/pomaranczowa-7-5w-...114786858.html

    czy musi być:
    http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Zarow...N-PREMIUM/1039

    PLUS
    rezystor, czy ten będzie ok?
    http://allegro.pl/filtr-canbus-8-ohm...186297201.html

    2.
    Przeciwmgielny:
    Zestaw lampa na klapę plus manetka:
    http://allegro.pl/lampa-lewa-tylna-t...000585693.html
    PLUS
    http://allegro.pl/infiniti-q50-2-2-d...978425334.html

    3.
    Przednie światła, wersja Q50 3.7 Premium, więc chyba LED
    Trzeba zamontować lampy z Europy czy wystarczy odpiąć pomarańczowe obramówki - wyjąć żarówkę i gdzieś schować pod maską, plus ustawienie na stacji diagnostycznej?
    Czy na lampach z wersji EU są znaczki "E"?

    4.
    Nawigacja+radio. Mam antenkę na dachu, więc chyba mam navi.
    Da się to jakoś uruchomić na obojętnie jakich mapach?
    Można przeprogramować radio do europejskich częstotliwości?

    5.
    Czujniki parkowania
    U mnie brak przedniego zderzaka a tylny na malutkim zdjęciu, więc nie jestem pewny że są. Czy wersja Premium może nie mieć czujników parkowania?
    Jeśli brak, można dołożyć PnP czy grubszy temat

    6. W Infiniti Sosnowiec nie byli w stanie sprawdzić wyposażenia po VIN.
    Czy ma ktoś dojście? Jest taka opcja w ogóle?

    Co jeszcze?... o czym nie pamiętam/nie wiem

  2. #2
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? bananoo Zobacz post
    Witam, po lekturze już praktycznie wszystkich tematów/postów, użyciu milion razy wyszukiwarki i ślamazarnej próbie przedarcia się przez zagraniczne fora ośmielam się założyć nowy temat, może dla kogoś będzie interesujący, bo dla mnie jest bardzo. Bardzo proszę o weryfikację, potwierdzenie/negację, odpowiedzi.

    Opieram się też dużo na temacie USA vs EU

    Co jeszcze?... o czym nie pamiętam/nie wiem
    1. Zmiana tylnych kierunków: tutaj mocna żarówka LED pomarańcz plus rezystor (tego zestawu z posta USA vs EU nie znalazłem):
    zgadza się - w wyborze LED'ów/rezystorów nie pomogę (robili mi w serwisie W-wa) - najlepiej zapytać w firmach robiących tego typu przeróbki

    2. Przeciwmgielny:
    zgadza się - wszystko jest plug'n'play (okablowanie jest poprowadzone) - manetka wystarczy lewa - choć pewnie samej nie kupisz... cena w linku jest dobra / oczywiście wersje TYLKO EU
    lampa tylna wewnętrzna też lewa - nowa w serwisie PL chyba ok. 450-zł


    3. Przednie światła, wersja Q50 3.7 Premium, więc chyba LED
    - zgadza się - lampy w pełni LED z High Beam i doświetlaniem zakrętów (choć do końca nie jestem pewny czy tak wynika ze specyfikacji PREMIUM dla MY15 czy powinien być jeszcze TECH pckg) ,
    moje lampy przeszły badania bez problemu (ale to zależy od diagnosty), bez odpinania obrysówki, bez przestawiania.
    Jeżeli na miejscu okaże się że lampy są uszkodzone - kupuj wersje EU są plug'n'play i cena w US i PL porównywalna (chyba że kupisz używki - ale to zawsze ryzyko)
    Czy na lampach z wersji EU są znaczki "E"?
    - lampy wersja EU i US zewnętrznie są nie rozróżnialne (inny nr katalogowy) - brak symboli czy oznaczeń na kloszu

    4.
    Nawigacja+radio. Mam antenkę na dachu, więc chyba mam navi. Antena GPS jest pod deską przednią - dachowa to radiówka
    wersja PREMIUM - powinieneś mieć NAVI (nie przerobisz) , kamery 360, czujniki FR+RR (ale znów może być potrzebny TECH pckg)

    Da się to jakoś uruchomić na obojętnie jakich mapach?
    raczej nie - w serwisie w W-wie wymienili mi cały moduł z ekranem górnym i ... poza polskim menu na dolnym ekranie - nie dało się odczytać EU wersji mapy (mapy są na SD), można natomiast kupić do podpięcia do dolnego ekranu moduł QROi w pełni sterowany (kiera / joystick / dotykowo) który będzie funkcjonował jak tablet - pod warunkiem włożenia karty SIM z dostępem do internetu,
    poczytaj na
    infinitiq50.org
    http://www.infinitiq50.org/forum/q50...er-screen.html

    Można przeprogramować radio do europejskich częstotliwości?
    - nie wiem - nie próbowałem - jak zrobisz będziesz pierwszy

    5.
    Czujniki parkowania odpowiedź powyżej w wer. PREMIUM, UWAGA - czujniki OEM wraz z obramówką kupuje się w kolorze nadwozia (ich się nie maluje)
    U mnie brak przedniego zderzaka a tylny na malutkim zdjęciu, więc nie jestem pewny że są.
    zderzak mozesz brać wersję EU lub ściagać z US, możesz założyć od wersji PREMIUM lub od wersji SPORT (wyglądają różnie i są inne atrapy reszta jest plug'n'play)
    - różnica wersji EU vs US
    w wersji EU na dolnej części pod grillem są dziury / otwory montażowe do tablicy rej. (kwadratowe po obu stronach napisu 330)


    w wersji US zderzak w częsci pod grillem jest pełny (nie wszędzie w US są wymagane przednie tablice)


    Grill - możesz założyć standard OEM (szary) lub ściągnąć z US z OEM akcesoriów BLACK MIDNIGHT (czarny) - w tej chwili można go kupić o połowę taniej od szarego (w obu wypadkach + uchwyt montażowy i logo)
    - logo mam mogę odsprzedać:
    http://www.ifans.pl/showthread.php?6...ight=logo+infi




    6. W Infiniti Sosnowiec nie byli w stanie sprawdzić wyposażenia po VIN. Czy ma ktoś dojście? Jest taka opcja w ogóle?
    napisz maila po angielsku z info że kupiłeś, nr VIN i prośbą o podanie specyfikacji technicznej (TDS) oraz informacji jakie pakiety wyposażenia były zamontowane, na adres: infinitiusaconsumeraffairs@infiniti.com
    powinieneś dostać oficjalną odpowiedź / dokumenty w PDF w ciągu kilku dni.

    Ja ściagałem Hybrydę, trochę pisałem w poście:
    http://www.ifans.pl/showthread.php?3...ht=infifunciak

    Jak będziesz miał auto na miejscu i zrobisz listę części - możesz podesłać - to jak znajdę chwilę - podpowiem co taniej można kupić w PL a co lepiej ściągać z US (w PL niektóre części to cena w US x 2~3)
    - oczywiście mówię o częściach nowych (coś tam z drobnicy mi pozostawało więc...).


    pozdarwiam Irek
    jak by co - zadzwoń 723-606-813
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 25th-October-2017 o 19:02
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    bananoo (25th-October-2017)

  4. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Katowice
    Jeździ
    Q50 3.7 AWD, 2015, czarny
    Postów
    33
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Irku, wielkie dzięki za pomoc. Czytałem historię twojego zakupu, czapki z głów za bezkompromisowe podejście i wytrwałość. Ja też chciałem Hybrida ale "trafiła" się 3.7, więc będzie 3.7. Ważne że AWD, bo to dla mnie wymóg konieczny.

    Miałem plan zakupić cały przód na aukcjach, ale chyba się na razie wstrzymam. Mam cały bagażnik części, a nie wiadomo co dokładnie tam jest - kupowanie na aukcji to czasami loteria.
    Poczekam aż przyjedzie, wstawimy do mechanika, i powstanie lista rzeczy do kupienia. Wtedy na 100% ci ją podeślę, bo będę cię też prosił o pomoc z zakupem w USA.

    Szukam warsztatu na śląsku co ogarnia Infiniti, znasz może? PGD w Katowicach mnie olała: my robimy ino no naszych tajlach . Opcja kupienia wszystkiego nowego nie wchodzi u mnie w grę ze względu na koszty.

    Co do wersji to mam Premium basic, żadnych opcji !!! Masakra, czyli nawet navi nie ma. Będę ogarniać temat z androidem na górny ekran, bo na filmikach YT fajnie to wygląda.

    PS 27.01.2018 jadę na narty w ciul daleko i mam słodką nadzieję, że pojadę Infiniti, bo mój obecny to RWD a żony audik będzie miał 8 lat.... Fingers crossed

  5. #4
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? bananoo Zobacz post
    Irku, wielkie dzięki za pomoc. Czytałem historię twojego zakupu, czapki z głów za bezkompromisowe podejście i wytrwałość. Ja też chciałem Hybrida ale "trafiła" się 3.7, więc będzie 3.7. Ważne że AWD, bo to dla mnie wymóg konieczny. Miałem plan zakupić cały przód na aukcjach, ale chyba się na razie wstrzymam. Mam cały bagażnik części, a nie wiadomo co dokładnie tam jest - kupowanie na aukcji to czasami loteria.
    Poczekam aż przyjedzie, wstawimy do mechanika, i powstanie lista rzeczy do kupienia. Wtedy na 100% ci ją podeślę, bo będę cię też prosił o pomoc z zakupem w USA.
    Szukam warsztatu na śląsku co ogarnia Infiniti, znasz może? PGD w Katowicach mnie olała: my robimy ino no naszych tajlach . Opcja kupienia wszystkiego nowego nie wchodzi u mnie w grę ze względu na koszty.
    Co do wersji to mam Premium basic, żadnych opcji !!! Masakra, czyli nawet navi nie ma. Będę ogarniać temat z androidem na górny ekran, bo na filmikach YT fajnie to wygląda.
    PS 27.01.2018 jadę na narty w ciul daleko i mam słodką nadzieję, że pojadę Infiniti, bo mój obecny to RWD a żony audik będzie miał 8 lat.... Fingers crossed
    Dziś i jutro jestem w drodze, ale w niedzielę poszukam na domowym kompie - gdzieś miałem US specyfikację wyposażenia dla MY14~15.

    W naprawie na śląsku nie pomogę. Ja blacharkę robiłem poza PGD, natomiast całą mechanikę w serwisie w W-wie i z tego co wiem warszawski serwis robi cały czas przy wersjach z US, tak że dziwi mnie podejście serwisu w Sosnowcu...

    Może powinieneś się wybrać do W-wki...,
    W każdym bądź razie jeżeli masz DAS - to bezwzględnie na pierwszą kalibrację powinieneś podjechać do serwisu ...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2017
    Mieszka w
    PZ
    Jeździ
    Q50 2.0t 2016, czarny RWD
    Postów
    7
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witam wszystkich,

    Przegladam forum i mam takie pytanie odnośnie lamp tylnych w q50. Da radę wymienić lampę z USA na EU w stylu plug nad Play, tym samym kierunku nie będą problemem?

    Pozdrawiam

  7. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar libros55
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    Oborniki Wlkp
    Jeździ
    Infi QX70 3,7
    Postów
    178
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Hej tez kombinowalem z zarowkami do tylnich kierunkowskazow i okazalo sie ze wystarczy zarowka ledowa zielona. Kosztowaly po kilkanascie zl i mam ladne pomaranczowe kierunki. Niepotrzebnie kupilem komplet lamp europejskich na tyl bo kolor kierunkowskazow mam teraz w obu zestawach taki sam. Wczesniej kombinowalem z zarowkami o zimnej bialej barwie ale mi nie odpowiadaly.

  8. Dzięki libros55 za powyższy Post:

    jajcekts (22nd-November-2017)

  9. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2017
    Mieszka w
    PZ
    Jeździ
    Q50 2.0t 2016, czarny RWD
    Postów
    7
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? libros55 Zobacz post
    Hej tez kombinowalem z zarowkami do tylnich kierunkowskazow i okazalo sie ze wystarczy zarowka ledowa zielona. Kosztowaly po kilkanascie zl i mam ladne pomaranczowe kierunki. Niepotrzebnie kupilem komplet lamp europejskich na tyl bo kolor kierunkowskazow mam teraz w obu zestawach taki sam. Wczesniej kombinowalem z zarowkami o zimnej bialej barwie ale mi nie odpowiadaly.
    Hej dzięki za wiadomość, możesz dać namiar jakie to żarówki i czy trzeba coś magicznego robić?

    A lampy tylne są plug nad Play i wszystko działa?

    Pozdro

  10. #8
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? jajcekts Zobacz post
    Witam wszystkich,

    Przegladam forum i mam takie pytanie odnośnie lamp tylnych w q50. Da radę wymienić lampę z USA na EU w stylu plug nad Play, tym samym kierunku nie będą problemem?

    Pozdrawiam
    Ogólnie w Q50 tak z przodu jak i z tyłu lampy są plug'n'play (okablowanie jest uniwersalne), różnice USA vs EU to:
    - przód obrysówki pomarańcz vs. białe (pomijam kwestię symetryczne vs asymetryczne)
    - tył kierunki - załatwia LED zielony , choć równie dobrze może być mocny pomarańcz
    - lampa tylna lewa wewnętrzna - przeciwmgielne tył (koszt w PL serwisie jakieś 450-zł) żeby chodziła należy jeszcze wymienić lewą dźwignię świateł przy kierownicy (pasują od wszystkich modeli wer. EU "II generacji") wszystko plug'n'play
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  11. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    jajcekts (22nd-November-2017)

  12. #9
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2017
    Mieszka w
    PZ
    Jeździ
    Q50 2.0t 2016, czarny RWD
    Postów
    7
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Hej,

    Z przodu doczytalem, ze można wymienić, natomiast z tylu nie było to takie jasne. Wymiana lamp z tylu to nie taki duży wydatek, natomiast zamiana żarówki to kombinacje z komornikiem który się ponoć mocno nagrzewa i w sumie to nie chciałbym żeby za 500zl coś mi się zaczęło tuić (może przesadzam).
    W każdym razie doceniam pełną odpowiedź.

    Właśnie płynie moje auto 2016 q50 2.0t (przód 12/15) i ma lekko uszkodzony przód tak naprawdę nie wiem co tam będzie do wymiany ale poplanowac można, w związku z czym mam pytanie do fachowców czyli do was Panowie:

    1. Czy chłodnice do 2.0t to to samo co w 2.2d lub innej opcji, ewenualnie
    Jakiś namiar na zamiennik.
    2. Wzmocnienie czolowe( pod chlodnice) generanie gorne okolice chlodnic jest tam jeszcze wzmocnienie gorne czy występują różne wersje?
    3. Air bag w USA mają 2 kostki w EU 1 w sumie jaką to różnica i czy trzeba kupować 2 kostkową wersję?
    4.Zderzak występuje w kilku wersjach?
    5. Czy ktoś próbował instalować androida do górnego lub dolnego ekranu z powodzeniem i użytkuje jakiś czas bez problemów?
    6. Sensor airbag po wymianie airbag pasów i naciągow będzie ok po skasowania czy lepiej kupić nowy i czy/gdzie ma ulokowane czujniki zderzenia airbagow z przodu jeśli ma ?


    Dziękuję z góry jeśli komuś będzie się chciało krótko opisać.

    Pozdrawiam

  13. #10
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? jajcekts Zobacz post
    Hej,

    Z przodu doczytalem, ze można wymienić, natomiast z tylu nie było to takie jasne. Wymiana lamp z tylu to nie taki duży wydatek, natomiast zamiana żarówki to kombinacje z komornikiem który się ponoć mocno nagrzewa i w sumie to nie chciałbym żeby za 500zl coś mi się zaczęło tuić (może przesadzam).
    W każdym razie doceniam pełną odpowiedź.

    Właśnie płynie moje auto 2016 q50 2.0t (przód 12/15)
    Pierwsze pytanie RWD czy AWD
    Drugie pytanie BASE czy PREMIUM
    a najlepiej podaj mi na PRIV numer VIN bo weryfikacja nr części po VIN jest najpewniejsza...

    Trzecie pytanie: pakiety wyposażenia
    Jak nie wiesz - napisz po angielsku podając nr VIN do: infinitiusaconsumeraffairs@infiniti.com
    pytając o specyfikację techniczna i konfigurację/pakiety w momencie sprzedaży, powinni Ci odpowiedzieć z ciągu 3~4 dni

    Na koniec trzy najważniejsze kwestie:

    1. przywitaj się w powitalni - bo nie dostaniesz już więcej żadnych odpowiedzi ~ takie tu panują zasady, poniżej link
    :
    http://www.ifans.pl/forumdisplay.php...ywitaj-si%EA-!

    2. załóż własny temat/post - opisz swoje auto itd...
    http://www.ifans.pl/forumdisplay.php...INITI-Opis-!!!

    3. uzupełnij swój opis - żeby niepotrzebnie nie pytać o "podstawy"



    Jak spełnisz te 3 prośby - postaram się w wolnej chwili odpowiedzieć w miarę wyczerpujaco
    Attached Images Attached Images
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  14. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    jajcekts (22nd-November-2017)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Adaptacja skrzyni ? Szarpie przy wysokich obrotach.
    By MarianoS81 in forum Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 8th-November-2019, 22:49
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4th-April-2017, 09:36
  3. Adaptacja przepustnicy
    By Drzymek in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20th-June-2015, 12:38
  4. Kto poleci wiarygodna firme posredniczaca w sprowadzeniu auta z USA
    By jaroLPU in forum Sklepy On-line INFINITI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16th-April-2014, 10:13
  5. Sprowadzenie auta z US
    By mlody in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 8th-December-2012, 04:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •