Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Rotacja kół a czujniki TPMS

  1. #1
    Dopiero dołączylem Avatar WJK
    Do??czy?
    Aug 2017
    Mieszka w
    Wawa/Lodz
    Jeździ
    M30dS, 2011, Greyish Blue
    Postów
    21
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie Rotacja kół a czujniki TPMS

    Witam,

    Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem M'ki (niebawem pokażę na forum w odpowiednim dziale ). Niestety auto póki co jest troszkę zaniedbane i w związku z tym mam też zapytanie do Was. Oddałem auto do lakiernika w celu regeneracji felg. Przy odbiorze pan lakiernik zażyczył sobie dodatkowe 100 zł za ponowne zaprogramowanie czujników ciśnienia w kołach. Pomijając już fakt, że chyba nie powinien bez wcześniejszego uprzedzenia mnie o dodatkowych kosztach zażądać ode mnie dodatkowej kwoty, to moje pytanie jest następujące:

    Czy rzeczywiście przy ewentualnej rotacji kół trzeba przeprogramować czujniki?

    Niestety nie znalazłem na forum odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, a wydaje mi się, że dokładnie przeczytałem większość tematów z tym związanych. Gdybym jednak powielił wcześniej zadane już pytanie, to przepraszam! Dzięki za odpowiedzi, pozdr!

  2. #2
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? WJK Zobacz post
    Oddałem auto do lakiernika w celu regeneracji felg. Przy odbiorze pan lakiernik zażyczył sobie dodatkowe 100 zł za ponowne zaprogramowanie czujników ciśnienia w kołach. Pomijając już fakt, że chyba nie powinien bez wcześniejszego uprzedzenia mnie o dodatkowych kosztach zażądać ode mnie dodatkowej kwoty, to moje pytanie jest następujące:
    Czy rzeczywiście przy ewentualnej rotacji kół trzeba przeprogramować czujniki?
    Czujniki raz zapisane w pamięci komputera auta - nie wymagają reprogramowania - więc nie bardzo wiem co Pan lakiernik chce programować.
    Może Cię skasować ewentualnie za montaż i demonaż czujników ...

    Co do rotacji kół w AWD (przód/tył) - a robiłem to często - nigdy niczego nie reprogramowałem...

    Zaczytanie/parowanie czujników występuje tylko w wypadku 2 kpl. felg/kół wymienianych sezonowo...
    chociaż nie jestem pewien czy w najnowszych wersjach oprogramowania
    - po zaczytaniu 2 kpl. każdorazowa wymiana nie wymaga już parowania...
    a być moze serwis zaczął klonować kody na 2 kpl. felg - jak robią to serwisy prywatne...

    ale może niech się wypowie jeszcze ktoś mądrzejszy bo się na tym za bardzo nie znam...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    WJK (29th-October-2017)

  4. #3
    Dopiero dołączylem Avatar WJK
    Do??czy?
    Aug 2017
    Mieszka w
    Wawa/Lodz
    Jeździ
    M30dS, 2011, Greyish Blue
    Postów
    21
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Montaż, demontaż i wyważanie ustaliliśmy w łącznej cenie regeneracji. Nie znam jeszcze dobrze marki Infiniti bo prosto po zakupie odstawiłem tam auto na detailing, małą naprawę lakierniczą zderzaka i właśnie regenerację felg, więc nie chciałem się z nimi kłócić i zapłaciłem. Ale i tak muszę niestety tam wrócić i to pewnie nie raz, bo panowie oprócz tego że skopali lakierowanie tych felg (zamiast efektu chromu, który był pierwotnie pomalowali je na jakiś ciemnoszary) to zbili mi także lusterko a zły kolor na malowanym przez nich zderzaku zobaczyłby nawet niewidomy. Masakra! :/ Zamiast cieszyć się nowym nabytkiem to od 3 tyg tylko wkur.... Sorry za offtopic...;P

    Wątpliwość nasunęła się też dlatego, że chciałem przełożyć jedno koło z przodu na tył bo wydaję mi się, że zostało zamienione i nie chciałem, żeby mi się świeciła ikonka TPMS na zegarach Dzięki za odp! Jeśli ktoś zamieniał koła z przodu na tył, to proszę, żebyście potwierdzili odpowiedź @slepy62.

  5. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar docent
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    PL
    Jeździ
    INFINITI: M30dS Grey - sold, Q60 2.0t Dynamic Sunstone Red, QX70 3,7 Black
    Postów
    212
    Podziękował
    136
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    W M-ce, przynajmniej w mojej jest tak, że nie można zamienić kół miejscami, bez konieczności "odczytania" czujników przez komputer. Czujnik jest "przywiązany" do danego miejsca-koła (np. lewy tył). Po zmianie położenia zamontowania koła, pojawia się błąd miejsca odczytu. Nie programujemy wtedy czujników, tylko np. w ASO przy pomocy "komputera" przypisujemy nowe położenie czujników-kół.
    A swoją drogą, może ktoś wie jak to jest w Q50 i Q60? Podobno w tych modelach auto samo dopasowuje położenie czujnika-koła. Czy aby samochód rozpoznał drugi komplet kół trzeba wcześniej "doprogramować" dodatkowy zestaw ?
    Ostatnio edytowane przez docent ; 3rd-November-2017 o 23:51

  6. #5
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? docent Zobacz post
    A swoją drogą, może ktoś wie jak to jest w Q50 i Q60? Podobno w tych modelach auto samo dopasowuje położenie czujnika-koła. Czy aby samochód rozpoznał drugi komplet kół trzeba wcześniej "doprogramować" dodatkowy zestaw ?
    W wypadku Q50 pierwsze założenie nowych czujników wymaga zaczytania kodów (chyba że mamy klony),
    przy normalnej rotacji przód-tył nie ma potrzeby aktualizacji położenia...
    ale ja mam wersje z US - więc niech może potwierdzi to ktoś z wersją EU - bo różnic w oprogramowaniu wersji US vs EU jest jak widzę bardzo dużo albo inaczej wersje EU są strasznie "ubogie", np. brak :
    - włączanie i wyłącznie odsuwania siedzenia kierowcy w standardowym menu
    - włączanie i wyłącznie odsuwania i podnoszenia kierownicy w standardowym menu
    - automatyczne włącznie (zależne od temperatury) podgrzewania kiery (automatyczne podgrzewanie siedzeń i ustawianie temperatury w tybie AUTO chyba jest w EU ?)
    - możliwość wyłączenia prób automatycznego połączenia IN-TOUCH po włączeniu zapłonu
    - sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej poziomu ciśnienia w oponie w czasie dopompowywania
    i pewnie jeszcze kilku innych...
    Nigdy nie miałem możlwości dokładnego porównania MENU - SETTINGS wersji US vs EU więc podaję te o których wiem...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 30th-October-2017 o 14:12
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    docent (5th-November-2017)

  8. #6
    Dopiero dołączylem Avatar WJK
    Do??czy?
    Aug 2017
    Mieszka w
    Wawa/Lodz
    Jeździ
    M30dS, 2011, Greyish Blue
    Postów
    21
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Gdyby ktoś kiedyś miał podobne zapytanie:
    Dziś miałem chwilę czasu, aby rozwiać swoje wątpliwości.
    Zamieniłem koła przód <-> tył, błędów nie ma, wszystko ok
    Czyli jednak z tym programowaniem to była ściema u tego lakiernika :/

  9. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    Abarth
    Postów
    117
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Tyle że na panelu możesz mieć teraz odwrócony odczyt Tył-Przód.

  10. #8
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? docent Zobacz post
    A swoją drogą, może ktoś wie jak to jest w Q50 i Q60? Podobno w tych modelach auto samo dopasowuje położenie czujnika-koła. Czy aby samochód rozpoznał drugi komplet kół trzeba wcześniej "doprogramować" dodatkowy zestaw ?
    Tydzień temu zmieniłem "lakierki" na "trzewiki"...

    ...w Q50 (a więc także w Q60 - bo to to samo oprogramowaniie) zestawy czujników raz zaczytane w kompie - zaczytują się każdorazowo samoczynnie przy zmianie komletów kół lato~zima ,
    podobnie ma się sprawa z przekładkami przód-tył
    (sprawdzone poprzez odczyt w trakcie dopompowywania).
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  11. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    docent (5th-November-2017)

  12. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Tarnowska
    Jeździ
    było FX 30dS Premium, VolVo S90 2018
    Postów
    110
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Q50 i Q60 to już nowsza generacja. W M30d z 2011 roku będzie podobnie jak w moim FX. Zamiana kół miejscami powoduje niepoprawne wskazania. Czujnik jest przyporządkowany do miejsca w samochodzie na stałe. Sprawdzone. W tej chwili w letnich mam założone 2-a czujniki-klony z przedniej osi zimowych. Te letnie trafiły na tył a samochód pokazywał je cały czas z przodu do momentu przeprogramowania.

  13. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar docent
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    PL
    Jeździ
    INFINITI: M30dS Grey - sold, Q60 2.0t Dynamic Sunstone Red, QX70 3,7 Black
    Postów
    212
    Podziękował
    136
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Sprawdzone dziś. Infiniti Q60
    Pierwsze założenie nowych kół, z nowymi czujnikami OEM, nie wymagało zaczytania kodów z czujników przy użyciu kompa. Po przejechaniu kilkuset metrów nowe czujniki zostały samoczynnie zaczytane przez komputer samochodu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. TPMS Reset
    By smola71 in forum FX/QX
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 7th-May-2018, 13:14
  2. Czujnik TPMS FXII
    By bartek1706 in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11th-September-2016, 16:03
  3. Czujniki ciśnienia w oponach po wymianie kół.
    By red in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 19th-April-2013, 14:33
  4. TPMS - wyświetlanie na komputrze.
    By sirtrojan in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 5th-September-2010, 17:17

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •