Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 78

Temat: Następny wątek o oleju silnikowym!

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Sankt Gallen
    Jeździ
    M35h/2012/czarny
    Postów
    18
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Następny wątek o oleju silnikowym!

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! Chciałem poruszyć następny z kolei wątek o oleju silnikowym,który jest powszechnie różnie traktowany przez forumowiczów,ASO etc.
    Ponieważ jesteśmy użytkownikiem Infiniti M35h chciałbym Państwa raz jeszcze poprosić o rekomendacje najbardziej optymalnej oferty "olejowej" dla VQ35HR. Czytając posty wyrażane są różne aprobaty,a mianowicie 5w30 vs 5w40. Moje auto ma w tej chwili przejechane 65 tys. kilometrów oraz z danych z książki serwisowane w Szwajcarii wynika,ze dotychczas był on zalewane olejem 5w30. Proszę o podpowiedzi i Państwa sugestie. Pozdrawiam!

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    FX35 2005
    Postów
    501
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 36 raz/y

    Domy?lnie

    5w50 lub 10w16 jeżeli masz dziadkowe tempo 5w-40 jest jeszcze znośny ale ja bym nie zalał. Zobacz sobie na wątek o remoncie mojego silnika i zobacz jak wyglądają panewki po 190 tyś na oleju 5w50 i wymiana co 7 tyś (uprzedzę abyś się nie przestraszył remont spowodowany był źle ustawionym gazem i poszedł zawór - w 90 % vq lecą panewki właśnie z uwagi na zły olej)

    Zalej zatem 5w50 lub 10w16 i obserwuj czy jest ok jak tak to wymiana co 7 tysi i będzie ok

    ps. serwis w Polsce też leje 5w30 i potem przed 100 tyś samochody lądują na remont
    Uwaga - wszystko piszę pod wpływem alkoholu

  3. #3
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Na zły olej albo zbyt rzadką jego wyminą.
    Wymienia się maks co 10 tyś km i jest dobrze, przy bardzo spokojnej jeździe nawet i 5w30 nie zaszkodzi silnikowi pod warunkiem, że nie przekracza on 100*C powyżej tej wartosci jest znacznie przyspieszone zużycie silnika.
    Ja osobiście w moim M37S latam na Motulu 5w40 X-clean C3 i wymieniam go co 6500-7000km.

    Dużo aut u mnie było z pozacieranymi silnikami VQ37VHR spowodowanymi przegrzaniem oleju 5w30, wystarczy kawałek dynamiczniej pojechać po autostradzie i nieszczęście gwarantowane...
    Rekordziści to 370Z po 28100km przebiegu auto na gwarancji ASO Odysey odmówiło wymiany gwarancyjnej - silnik stanął na dębowo, kolejny przypadek to Nissan 370Z Nismo 2017 przebieg 36 tyś km, zaczęły stukać panewki silnik wymieniony na gwrancji ASO Zaborowski i drugi przypadek gwarancyjej wymiany slnika to Czarne 370Z kolegi Cegła 41tyś.

    W ASO Infiniti Krasnobrodzka w 2016 roku z tego co mi wiadomo to było 6 wymian gwarancyjnych silników, po przejściu na 5w40 ta liczba w obecnym roku wynosi 0

  4. The Following 4 Users Say Thank You to Coobcio For This Useful Post:

    ArtPol74 (30th-October-2017), holdek (30th-October-2017), Maxx (1st-November-2017)

  5. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Mi do Mki ASO lało przy przeglądach Shell Helix 5W40. Potem lałem Mobil1 5W50. Potem był Penrite. Teraz od dwóch lat jeżdżę na AmsOil Signature Series 0W40 w EX37 i M37. Wymieniam teraz co 15 tkm, między wymianami nie robię dolewek - silniki nie biorą oleju.

  6. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Sankt Gallen
    Jeździ
    M35h/2012/czarny
    Postów
    18
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Czarne Paliwo zarekomendowal mi Amsoil Signature Series 5w30 do mojej M35H.

  7. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Coobcio Zobacz post
    Na zły olej albo zbyt rzadką jego wyminą.
    Wymienia się maks co 10 tyś km i jest dobrze, przy bardzo spokojnej jeździe nawet i 5w30 nie zaszkodzi silnikowi pod warunkiem, że nie przekracza on 100*C powyżej tej wartosci jest znacznie przyspieszone zużycie silnika.
    Ja osobiście w moim M37S latam na Motulu 5w40 X-clean C3 i wymieniam go co 6500-7000km.
    Coobcio dzieki za informacje , a co sądzisz o tym oleju Eneos Sustina 0W50 ?
    http://eneos.jpoils.pl/sklep/eneos-s...ry-o_l_31.html

  8. #7
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Coobcio Zobacz post
    Ja osobiście w moim M37S latam na Motulu 5w40 X-clean C3 i wymieniam go co 6500-7000km.
    Dlaczego stosujesz olej z obniżoną popiołowością (ACEA C3)? Pytam nie dla zaczepki, a z ciekawości Wiem, że robicie dobrą robotę w Coobcio Garage i jak jest potrzeba to polecam Was moim klientom, dlatego spodziewam się, że coś stoi za taką decyzją.


    https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/m...pdf?1492017024

    Maxx, Sustina to jedyna seria produktów Eneos tak naprawdę warta uwagi. 0w50, o które pytasz ma świetne parametry. Imponująco wysoki jest indeks lepkości na poziomie 192. Po prawdzie wyjątkowo niski jest TBN i można się spodziewać wyższego po takim produkcie (szczególnie, że nikt w Eneosie nie miał raczej ambicji, żeby spełniał ekologiczne normy, bo jak widać spełnia jedynie API SN), ale zakładając krótki interwał te 6,4 mg KOH/g powinno wystarczyć. Kwestia jeszcze jakiej klasy to są dodatki i jak szybko będzie ten TBN spadał z biegiem eksploatacji. Tutaj masz kartę danych technicznych: http://www.jparts.pl/pliki/asortymen...0%20-%20PL.pdf

  9. Dzięki CzarnePaliwo za powyższy Post:

    Maxx (6th-November-2017)

  10. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? CzarnePaliwo Zobacz post

    Maxx, Sustina to jedyna seria produktów Eneos tak naprawdę warta uwagi. 0w50, o które pytasz ma świetne parametry. Imponująco wysoki jest indeks lepkości na poziomie 192. Po prawdzie wyjątkowo niski jest TBN i można się spodziewać wyższego po takim produkcie (szczególnie, że nikt w Eneosie nie miał raczej ambicji, żeby spełniał ekologiczne normy, bo jak widać spełnia jedynie API SN), ale zakładając krótki interwał te 6,4 mg KOH/g powinno wystarczyć. Kwestia jeszcze jakiej klasy to są dodatki i jak szybko będzie ten TBN spadał z biegiem eksploatacji. Tutaj masz kartę danych technicznych: http://www.jparts.pl/pliki/asortymen...0%20-%20PL.pdf
    Planuję zmienić olej na własnie Eneos Sustina 0w50 + modyfikator tarcia Archoil AR9100 , tylko czy olej utrzyma parametry przy wyjatkowo długim interwale 20tys km jak przewiduje książka serwisowa ? Z drugiej strony lepsze to niż olej 0w30 wlewany przez ASO
    Cyba że polecasz inny olej na tak długi interwał ?

    czy przed zmianą oleju+modyfikator w relatywnie nowym samochodzie (20tys przebiegu ) wymagane jest uzycie płukanki ?

  11. #9
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    Maxx, chcesz zastosować to 0w50 do 2.0t w Q50? Jeszcze na interwale 20 tys. km? To nie jest dobry pomysł. Wręcz zupełnie zły. Instrukcja daje Ci naprawdę spore pole do popisu, jeśli chodzi o olej

  12. The Following 2 Users Say Thank You to CzarnePaliwo For This Useful Post:

    docent (9th-November-2017), Maxx (8th-November-2017)

  13. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki koledze Czarne Paliwo uzyskałem wiele ważnych informacji na temat właściwego doboru oleju silnikowego , i zobowiązałem się przekazać te informacje na forum.

    Czarne Paliwo radzi:
    1. dla silnika 2.0t używać tylko olejów zgodnych ze specyfikacją MB 229.5 (jeśli używamy innego oleju niż fabryczny , to w razie awarii silnika na gwarancji ASO w pierwszej kolejności sprawdzi nasz olej pod kątem specyfikacji)
    2. wymiana oleju wg ASO co 20tys km - dość kontrowersyjne , jesli zamierzamy użytkować samochód dłużej niz 3 lata i jeździmy "dynamicznie" to lepiej wymienić olej co 10 max 15tys
    3. dla silnika 2.0t dobrym wyborem jest Amsoil European Car Formula 0w40 https://czarnepaliwo.pl/sklep/glowna...1qt-0946l.html
    4. Dla jeszcze lepszej ochrony silnika możemy dodać modyfikator tarcia Archoil AR9100 w proporcji 35ml na 1l oleju

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Maxx For This Useful Post:

    Bartos (5th-September-2019), docent (9th-November-2017)

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. poszukuje oleju
    By mooth in forum VK45DE - V8
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20th-April-2016, 15:13
  2. filtr oleju oraz wymiana oleju
    By gorles in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21st-May-2012, 20:33

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •