Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: LPG do hybrydy

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2017
    Mieszka w
    Wadowice
    Jeździ
    CTR FN2
    Postów
    5
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie LPG do hybrydy

    Witam Was. Nie posiadam Infiniti, ale szukam autko powyżej 300KM, do gazu, nie chcę SUV-a, do 3 lat max. Q50 w hybrydzie chyba się nada .
    Stąd moje pytanie o silnik:
    - czy to silnik z 350Z (w uproszczeniu)?
    - jaka jest regulacja zaworów? hydrauliczna, na śrubkę, szklanki, krzywki?
    - jaki wtrysk paliwa jest? bezpośredni czy wielopunktowy (pośredni)?
    - zawory miękkie/twarde?
    - częstotliwość regulacji?

    Niestety dla mnie jest już mało autek z pośrednim wtryskiem.
    Proszę Was - Specjalistów o odpowiedzi na te pytanka

    z góry dziękuję

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar zajac01
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Sulejówek
    Jeździ
    INFINITI FX35 2004 RWD BiFuel 20''
    Postów
    507
    Podziękował
    32
    Otrzymał podziękowanie 34 raz/y

    Domy?lnie

    Nie wiem, czy gazowanie hybrydy jest dobrym rozwiązaniem choćby ze względu na prowadzenie samochodu. Zbiornik z paliwem, baterie, do tego kolejny zbiornik z LPG zwiększający masę za tylną osią. Zdecydowanie wybrałbym V6, ale 3.7

  3. #3
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Kozia Wólka
    Jeździ
    Q50S AWD Hybrid
    Postów
    136
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Czekałem aż ktoś wpadnie na ten pomysł - zrobić hybrydę po bandzie
    Sam nigdy LPG nie miałem ale też nie mam nic przeciwko, inna sprawa, że spalanie hybrydy jest takie, że LPG bez trzaskania bardzo dużych przebiegów raczej się nie skalkuluje no i kwestia tego gdzie wrzucić butlę Samochód i tak ma mały bagażnik a miejsca na koło zapasowe brak... Chyba tylko wywalając bak na paliwo i montując jakąś atrapę typu 10l można zrobić miejsce na butlę...
    Co do silnika - to ta sama konstrukcja co w 350Z ale w wersji mocniejszej (HR), ten silnik był też montowany w Renaultach ale z innymi głowicami. Wtrysk jest pośredni, automatyczna regulacja luzów zaworowych na hydraulice. Co do twardości zaworów się nie wypowiadam.

  4. Dzięki piore_w_rzece za powyższy Post:

    cb1100 (20th-November-2017)

  5. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2017
    Mieszka w
    Wadowice
    Jeździ
    CTR FN2
    Postów
    5
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Nie ma dojazdówki?

    Ten silnik to ostatni bastion starej dobrej motoryzacji. Super wiadomości, idealny pod gaziora. Czytałem Wasze posty i ta hybryda pali około 7-10l benzyny. Czyli jeśli paliłaby 12 gazu, to jest biznes, tak to widzę.
    Mój znajomy gazownik, instaluje w priusach gaz u taksówkarzy, spalanie 6l gazu! Osobiscie miałem kiedyś, kiedyś (20lat temu) 2 daewoo tico, jednym przejechałem 200tys. km na gazie, drugim 60tys. na gazie. Spalanie tico 4-6l gazu. Wszystko się da. Nie jestem już przyzwyczajony do płacenia za paliwo więcej niż 2,3zł za litr. .

  6. #5
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Kozia Wólka
    Jeździ
    Q50S AWD Hybrid
    Postów
    136
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? cb1100 Zobacz post
    Nie ma dojazdówki?
    No niestety - są runflaty.

    Cytat Napisa? cb1100 Zobacz post
    Osobiscie miałem kiedyś, kiedyś (20lat temu) 2 daewoo tico, jednym przejechałem 200tys. km na gazie, drugim 60tys. na gazie.
    Też jeździłem ale bez gazu, na gazie to pewnie taniej niż tramwaj wychodziło

  7. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    Q50S Hybrid AWD 2016 Graphite
    Postów
    47
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Przy ciągłym samoczynnym gaszeniu/odpalaniu silnika w hybrydzie jazda będzie jedną wielką szarpaniną w dosłownym tego słowa znaczeniu.

  8. #7
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Zawsze można korzystać z łopatek, wtedy silnik nie gaśnie. Ale chyba non stop to by to było uciążliwe w mieście.

  9. #8
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Kozia Wólka
    Jeździ
    Q50S AWD Hybrid
    Postów
    136
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Na pewno mniej uciążliwe niż używanie skrzyni manualnej ale wtedy napęd elektryczny traci przynajmniej połowę sensu...

  10. #9
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Bartek. Zobacz post
    Zawsze można korzystać z łopatek, wtedy silnik nie gaśnie. Ale chyba non stop to by to było uciążliwe w mieście.
    Sorry ale w trybie manualnym, przy małych prędkościach silnik także gaśnie...



    tak poza tym w wolnym ruchu pozamiejskim/w miejskim/w korkach - silnik spalinowy potrafi się włączać i wyłączać kilkukrotnie w ciągu minuty (każdorazowo w przypadku dohamowań oraz w trakcie przyśpieszania)
    - więc ciekaw jestem jak sobie komputer poradzi z gazem/jego wydajnością w połączeniu z "prundem" ,
    abstrahując już od tego jaki wpływ będzie miało na silnik kilkudziesięciokrotne w ciągu dnia odpalanie na gazie

    W wypadku normalnej Hybrydy (z możliwością przelączania trybu pracy) - OK , w wypadku Hybrydy made in - "w siwych barwach widzę to doświadczenie"...
    Attached Images Attached Images
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 24th-November-2017 o 17:42
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  11. #10
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2017
    Mieszka w
    Wadowice
    Jeździ
    CTR FN2
    Postów
    5
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Myślę, że obawy co do częstego zapalania, gaszenia, silnika i instalacji lpg są trochę przesadzone. Nie ma związku lpg z zasilaniem z baterii, hybrydy jeżdżą na gazie, to działa, a ten silnik w q50 wręcz zachęca do instalacji.
    Instalacja wystarczy tu zwykła, prosta sekwencja (pewnie 3tys. wystarczy, zwróci się migiem), ona zawsze startuje na Pb, w zależności od temp. płynu przełącza się na LPG. Więc tak, powiedzmy, że płyn ma 35'C, przełącza się na LPG, silnik gaśnie (jest na baterii), zapala (na PB i po sekundzie przełacza na LPG), sekwencja nie szarpie, wszystko działa płynnie, znowu gaśnie i znowu zapala na 1 sek na PB, aby się przełączyć na LPG i tak w kółko. Nie ma się czego bać. Inna kwestią jest brak wnęki na butlę, trzeba by ja ułożyć z boku, kształt w formie walca, wiadomo 1/3 bagażnika pójdzie w niwecz, ale jazda za 20zł za 100km samochodem który ma 365KM to jest oszczędność, a kupujący hybrydy na to patrzą, tak mi się wydaje.

    Z innej beczki - jakie wartości dopuszczalnej masy całkowitej przyczepy z hamulcem macie wbite w dowód rejestracyjny?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Q50 HYBRID - torby podróżne dopasowane do hybrydy
    By slepy62 in forum Karoseria & Wnetrze
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30th-June-2019, 23:50
  2. Q50 modyfikacje hybrydy
    By adr in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26th-November-2017, 15:37
  3. Q50 Bateria hybrydy
    By Bartek. in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30th-May-2017, 20:02
  4. Moc w dowodzie rejestracyjnym dla hybrydy
    By misiektoja in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 1st-March-2014, 00:03
  5. co użytkownicy myśla o LPG i inne offy z tematów LPG
    By Tomek g35c in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 3rd-April-2013, 17:32

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •