Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Olej na zimę do VQ35HR

  1. #1
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Kozia Wólka
    Jeździ
    Q50S AWD Hybrid
    Postów
    136
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie Olej na zimę do VQ35HR

    Ostatnio mój pojazd trafił na serwis przy 30 000km, nieco marudziłem, że Eneos który zalewają ma trochę słabą temperaturę krzepnięcia na zimę i już teraz zauważam, że popychacze potrafią z sekundę/dwie poklepać rano przy starcie (jak temperatury zbliżyły się do 0C). Trochę się zdziwiłem, ale zalano mi Eneos Sustina 0W50 - nie jest ten olej nieco za hardcorowy? Parametry lepkości ma takie, że oczy mi wypadły:
    - 40C: 95.4mm2/s
    - 100C: 17.3mm2/s
    - index: 199
    - krzepnięcie: - 47,5C

    Czy ta lepkość aby nie jest za wysoka? Zalecany jest przecież 5W30 który ma odpowiednio:
    - 40C: 67,9mm2/s
    - 100C: 10,1mm2/s
    - index: 176

    Nie wiem czy nie zlać tego oleju i jednak nie zalać czymś normalniejszym...
    Jeżdżę głównie po mieście na krótkich dystansach (zazwyczaj silnik nie zdąży się zagrzać) i raz na tydzień dłuższa trasa ale z umiarkowanymi prędkościami.

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Też planowałem wlanie tego oleju do 2.0t , jednak CzarnePaliwo odradził mi ten olej jesli samochód jest uzytkowany na krótkich przejazdach.
    Byłby OK w sytuacjach gdy mamy do czynienia z długimi trasami i w sytuacjach gdy silnik pracuje w wysokich temperaturach .
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 22nd-November-2017 o 11:10

  3. #3
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Kozia Wólka
    Jeździ
    Q50S AWD Hybrid
    Postów
    136
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    No właśnie mam identyczne wnioski, cóż zlewam olej i sugeruję nie bazować na wiedzy ASO

  4. #4
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    Jestem zaskoczony tym co czytam i słyszę od klientów posiadających Q50 w różnych wersjach silnikowych. Niektóre ASO zalewają 2.0t olejami z obniżoną popiołowością, które zasadność miałyby w przypadku 2.2d. Teraz widzę, że do hybrydy wlewa się 0w50, który jest olejem o rozszerzonej lepkości i wymaga optymalnej temperatury do swojej pracy inaczej szybciej się zużywa i wymaga częstszych wymian. piore_w_rzece, które ASO wlało Ci 0w50? Jaki jest koszt tej Sustiny u nich?

  5. #5
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Kozia Wólka
    Jeździ
    Q50S AWD Hybrid
    Postów
    136
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Sosnowiec, ceny za olej nie podali, tylko informacja, że 5l + bateria do pilota. Na fakturze jest sumaryczna cena za przegląd 30Tkm(24M) - 2130,00zł brutto.
    CzarnePaliwo - masz sporą wiedzę o olejach - jak sądzisz, jeśli na ogół jeżdżę delikatnie i na krótkie dystanse (kilka km po mieście) a raz na jakiś czas trasę 200km - 500km (wtedy zdarza mi się depnąć ale dopiero na dobrze rozgrzanym silniku i przez kilka sekund) to ten olej nie zrobi krzywdy przez 7500km? Co tyle normalnie zmieniam olej w Q.

  6. #6
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    To jest zwyczajna niekompetencja. Z pewnością, gdybyś taki olej dostarczał na przeglądy samodzielnie, a następnie np. w wyniku wady materiałowej niezwiązanej z olejem Twój silnik uległ awarii to Infiniti wyciągnęłoby fakt stosowania oleju niezgodnego z zaleceniami jako pierwsze. Oczywiście po to, aby wymigać się od pokrycia kosztów usunięcia awarii.

    Spodziewam się, że tak jak kiedyś lano w serwisach Infiniti Shella i niespecjalnie było co wybrać dobrego z oferty lepkości 5w30 bez obniżonej popiołowości (radzono sobie wtedy stosując Helix Ultra 5w40) tak i teraz mając przykaz handlu Eneosem jest ten sam problem. Eneos nie ma do tego silnika dobrej pozycji 5w30. Ich Sustina 5w30 jest olejem o obniżonej popiołowości, w specyfikacji ACEA C3. Jest np. Eneos Premium Hyper Multi 5w30, ale baaaaardzo kiepskie parametry: http://www.eneos.eu/wp-content/uploa...THETIC-PDS.pdf

    Indeks lepkości ledwo 160, punkt płynięcia nie przekracza nawet -40'C, punkt zapłonu nie przekracza nawet 200'C - to wszystko bardzo niekorzystnie świadczy o jakości tego oleju. W tej sytuacji ASO prawdopodobnie boi się wlać taki produkt (o ile to w ogóle jest kwestia świadomości, a nie np. wyższej marży na 0w50).

    Problem jest tego typu, że olej o rozszerzonej lepkości w Twoim użytkowaniu zużyje się szybciej. Nie będziesz go także w stanie wygrzać na krótkich odcinkach do jego optymalnej temp. pracy. Niższa lepkość byłaby moim zdaniem w tym przypadku korzystniejsza. Wrzucam Ci wykres dla Sustiny 0w50 i np. Amsoila Signature Series 5w30, z którym zazwyczaj do ASO jeżdżą moi klienci posiadający Q50S Hybrid: https://drive.google.com/open?id=1L2...d7Ff1JnVFS44fm

  7. #7
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Kozia Wólka
    Jeździ
    Q50S AWD Hybrid
    Postów
    136
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    No parametry tego 5W30 "Hyper" są "niesamowite" :| Tani Lotos potrafi być lepszy.
    Popraw mnie proszę jeśli źle wnioskuję - wydaje mi się, że na tym 0W50 będę miał wyższe spalanie (nie przeszkadza mi to) a w międzyczasie parametry tego oleju będą spadać. Patrząc na jego zapas lepkości to nawet jak trochę spadną katastrofy nie będzie, pozostaje zmienić go wcześniej i tyle. Pytanie czy 7500km to wystarczająco wcześnie? Jest o niebo lepszy niż ten "Hyper" i w zimę będzie na pewno dużo lepszy od 5W30. Na przyszłość pozostaje jeździć do nich z bańką własnego oleju i tyle w temacie. Chociaż patrząc na to ile teraz wołają za ten przegląd to chyba zrezygnuję z nich w ogóle.

  8. #8
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? piore_w_rzece Zobacz post
    i w zimę będzie na pewno dużo lepszy od 5W30
    Właśnie nie, dlatego wyrysowałem i podlinkowałem Ci wykres

  9. #9
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? CzarnePaliwo Zobacz post
    Amsoila Signature Series 5w30, z którym zazwyczaj do ASO jeżdżą moi klienci posiadający Q50S Hybrid
    Mogę naprawdę szczerze polecić Amsoila Signature 5w30. Używam olej od CzarnePaliwo począwszy od przeglądu po 1 roku użytkowania auta. Parametry oleju po prostu czuć w osiągach. Silnik pracuje z dużą kulturą. Pięknie wkręca się na obroty. Pracuje przy tym "aksamitnie". Dodatkowo zmniejszyło się i tak bardzo niskie przy mojej technice jazdy zużycie paliwa. Używam ten olej zarówno w lecie jak i w zimie.

  10. Dzięki grisza za powyższy Post:

    CzarnePaliwo (25th-November-2017)

  11. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar koffciu
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    Infiniti Q50 2.0t SportTech, 2015, graphite shadow
    Postów
    35
    Podziękował
    18
    Otrzymał podziękowanie 10 raz/y

    Domy?lnie

    Chciałem publicznie podziękować Tomkowi - Czarne Paliwo i zachęcić Was wszystkich do korzystania z jego porad i sklepu W czwartek przy okazji zmiany klocków (dzięki jeszcze raz za sprowadzenie Irek! - o dziwo blaszki do przednich klocków w zestawie powerstop są za wąskie do tarcz i trzeba było zostac przy starych. W tylnym komplecie były 2 zestawy blaszek - wąskie i szerokie) za radą Tomka zlałem olej z wrześniowego przeglądu i zalałem amsoila 0w40 i aż nie do uwierzenia jaka jest różnica. Jak pisze grisza silnik chodzi jak zegarek, i kultura pracy jest o niebo lepsza. Równo, gładko i pięknie się wkręca. Również nie rozumiem dlaczego u nas w serwisach leją eneosa, który mimo, że jest zacnym olejem to nie współgra z naszymi autami. pierwszy raz wśród posiadanych aut po wymianie oleju w serwisie odczułem negatywną różnice w brzmieniu, odpalaniu itp.
    Pozdrawiam
    -Wojtek-

    Jak panowie w mundurach zabiorą prawko to zapraszam!
    Dla znajomych z forum i ich rodzin robiących kurs na prawo jazdy w Polsce lub Danii daję dostęp w prezencie



  12. Dzięki koffciu za powyższy Post:

    CzarnePaliwo (2nd-December-2017)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Dywaniki na zimę
    By RALFM7 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12th-December-2019, 21:30
  2. [M30d] Felgi i opony na zimę
    By grabba in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 22nd-April-2017, 08:59
  3. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 8th-November-2016, 22:40
  4. G zabezpieczone na zimę
    By slepy62 in forum Humor
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23rd-December-2010, 19:24

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •