Poka? wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: 2.2 diesel trwałość silnika, typowe usterki etc

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti g37x sedan,2013, biały
    Postów
    42
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie 2.2 diesel trwałość silnika, typowe usterki etc

    Witam Was serdecznie,
    Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat awaryjności tego silnika, na ile kilometrów oceniacie jego bezawaryjność etc.
    Przymierzam się do zakupu q50 z 2.2 diesel dla żony ale nie mam zbyt dobrych doświadczeń z dieslem, chciałbym dokonać właściwego wyboru i mieć bezawaryjne infiniti do którego przywykłem
    Pozdrawiam

  2. #2
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50 2.2d Premium, 2015, Graphite Shadow
    Postów
    66
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Jest to typowy Mercedesowski diesel 2.1 CDI który został zmodyfikowany. W mojej ocenie jego trwałość licze na tyle samo co w Mercedesie, czyli na kilkaset tyś km. Tak zresztą to warunkowało mój wybór właśnie Q50 z tym silnikiem. Nie sądzę żeby się w nim coś mogło zepsuć bo w Mercedesie ma dobre opinie długowiecznego Ja zrobiłem dopiero 25tyś km w Q50 i bez awarii oraz nie spalił nawet grama oleju między przeglądami, co mnie zdziwiło.

    Uwagi:
    -minus - to że jest dosyć głośny na wolnych obrotach ale taka przypadłość tego silnika zarówno w Mercedesie jak i Infiniti. Trzeba się przyzwyczaić, bo jak na markę premium trochę to mi się nie podoba. Jednak 400Nm robi swoje i wynagradza to podczas jazdy. Mówią że w 2017 poprawiono głośność tego silnika, ale ja porównywałem i nie zauważyłem poprawy.

    +plus - niskie spalanie. Najniższe moje osiągnięte to 4,7l/100km, a tydzień temu w trybie SPORT na trasie 250km spalił 5,8l/100km. Bo byłem ciekawy jak z trybem SPORT na całej trasie. Nigdy nie przekroczyłem średniej 10l/100km. Maxymalne zarejestrowane to 9,1l/100km przy 190km/h.

    Infiniti zaczerpneło silnik i skrzynię biegów 7G-tronic, właśnie z Mercedesa. Szkoda że nie zabrali skrzyni 9G-tronic, jak i nowej 190KM wersji tegoż silnika, która jest cichsza.
    Silnik jako taki jest bardzo dobrze znany wszystkim znawcom Mercedesa, i na początku miał awaryjne wtryski i różne inne przypadłości, ale wszystkie one zostały wyeliminowane. Z tego co wiem to Infiniti ma już poprawioną pod tym wzgledem jednostkę. Zresztą Infiniti przekonstruowało go pod siebie.

  3. Dzięki SPIDER'Q50 za powyższy Post:

    ArtPol74 (2nd-January-2018)

Podobne w?tki

  1. Awarie i usterki w 3.0d
    By Mors in forum V9X - V6 (diesel)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 9th-November-2022, 19:13
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22nd-August-2015, 15:24
  3. Nie oszukujmy się - Infiniti FX/QX70 to typowe auto dla szpanera
    By misiektoja in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21st-February-2015, 22:39
  4. LPG trwałość zaworów
    By kmn in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 9th-April-2014, 15:21
  5. typowe usterki G35 - jak je usunąć /film/
    By sirtrojan in forum Audio, Nawigacja & Elektornika
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31st-October-2012, 00:13

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •