Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Poka? wyniki od 21 do 23 z 23

Temat: a ja jeźdżę na gazie

  1. #21
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Węgorzewo
    Jeździ
    Mercedes GLE Coupe 350 diesel 2017, czarny,
    Postów
    883
    Podziękował
    99
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Witam. Przyczyna znaleziona. Po Białymstoku gdzie stwierdzono wypadanie/sporadyczne wypadanie zapłonu na 5cylindrze (na tym samym co podłączają gaz) pojechałem do warsztatu diagnozującego usterki elektryczne i elektroniczne w celu weryfikacji. I co? Wykluczyli cewkę w prosty sposób, zamieniając miejscami. Sprawdził mapy wtrysku i resztę ustawień iii wziął 100 złotych zamiast 250 bo rozłożył ręce, sugerując najgorsze, czyli wypalenie zaworu, gniazda lub uszkodzenie tłoka!!! I tak jak wszyscy dobrzy mechanicy- TO WINA GAZU!!! No dobra pomyślałem, co teraz? Oddałem do znajomego warsztatu, 3 dni się nie odzywał, o-ho trzymaj się za kieszeń. A tu dzwoni i mówi, że gotowe 1160 złotych ale CO BYŁO? Katalizator się rozsypał jeden z trzech -mówi, że od gazu ale ja już mam na to inną teorię :-)

  2. #22
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    fajnie że mimo kilku nieudanych podejść udało się rozwiązać problem.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #23
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2011
    Mieszka w
    Przemyśl
    Jeździ
    FX45 2003 Red Devil
    Postów
    206
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Miałem coś podobnego w Toyocie. Sporadyczne wypadanie zapłonu. Zapalanie kontrolki "check engine". Tyle że u mnie po roku walki i wymianie kata i wydechu po pewnym czasie problem wrócił. Na kompie niby wszystko ok. i z sondami i z całą elektryką. Problem udało się znaleźć u gazownika. Podpiął kompa a w rurę wsadził analizator spalin. I okazało się że sonda mówi że mieszanka jest uboga więc komp ją wzbogaca. Za to analizator pokazywał zbyt bogatą mieszankę. Ozazało się że jedna z sond się wiesza na moment i sterowanie zaczyna świrować i wzbogacać mieszankę. Problem nie do wykrycia przy sprawdzaniu tylko komputerem.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •