Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: a ja jeźdżę na gazie

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Max
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Jeździ
    Infiniti QX50, 2016, Infiniti FX35, 2005
    Postów
    108
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 10 raz/y

    Talking a ja jeźdżę na gazie

    Witam Fanów Infiniti
    no więc zacznę ten wątek.
    niektórzy piszą: gaz - nie wypada! trudno jednak orzec, co wypada, a co nie, skoro przynosi radość i oszczędności. Do niedawna profanacją dla Cayenne, czy Infiniti był olej napędowy, a jutro jeździć będziemy na wodorze...
    Właśnie świeżo zagazowałem FX-a za ok. 3 tys zł (sporo jeżdżę /~35tys/ i liczę na stosunkowo szybki zwrot). Marka: STAG 300 Premium, wtryskiwacze Valtec, moc 350KM, zbiornik 80l, dodatkowy wtrysk olejowy do cylindrów. Dzięki zastosowaniu tak mocnych wtryskiwaczy wogóle nie ma żadnej różnicy mocy przy jakiejkolwiek szybkości, przejścia są tak płynne, że niezauważalne. Wiem, że przy słabszych wtryskach pojazd przy max wysileniu potrafi przeskakiwać na benzynę, co w danym momencie na ułamek sek. go osłabia. Odpukać, jak na razie zero problemów, mam nadzieję również w przyszłości, m.in. dzięki tej olejarce, która ma stale dbać o cylindry. Jedynie zużycie gazu nieco mnie martwi (ok. 18-20l), a ponieważ na benzynie ostatnio spalił mi średnio 13,7l, więc będę musiał podjechać do komputerowego ustawienia czasu wtrysku na gazie.
    I tyle na razie, jak wylecę w powietrze, nie omieszkam Kolegów powiadomić...
    Pozdrawiam serdecznie

    Max

  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,598
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Max mogłeś dołożyć dodatkowy parownik ( drugie 350 KM ) ale jak ten sie na razie wyrabia to nie ruszaj. Jak przestanie przy niższych temperaturach albo redukcji biegów (np.kickdown) to II może być warty rozważenia. ( wtryski wtryskami ale to parownik odpowiada za przeskakiwanie na benię).

    Dodatkowo poproś gazownika żeby ustawił ci bogatą mieszankę gazu - uboga powoduje wzrost temperatury i wypalanie gniazd zaworowych (choć bogata tez przed tym nie chroni).

    Zbiornik nie podniósł ci podłogi w bagażniku? no i co zrobiłeś z zapasem?
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    FAN INFINITI Specjalista od G35 i VQ35DE! Avatar POZIOMA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Jeździ
    G35 COUPE 2003
    Postów
    524
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Teraz są fajne reduktory że mają dwa wyjścia a nie jedno plus jakiś rozgałęziacz, wiec wcale ni trzeba wstawiać dwóch.
    A co do zapasu to słyszałem że najlepiej sprawdza się zestaw naprawczy z BMW podobnież rewelacja.
    ,,Piotrek"G35 COUPE

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Max
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Jeździ
    Infiniti QX50, 2016, Infiniti FX35, 2005
    Postów
    108
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 10 raz/y

    Domy?lnie

    czołem!
    dzięki za rady, przekonsultuję z szefem od gazowania. Jak się lepiej rozeznam w funkcjach tego układu, to ściślej opiszę jego działanie. A zapas stoi w garażu - przecież na dach go nie wsadzę!- jest do "opylenia", podobnie jak basy Bose.
    PoZioma, co to za zestaw naprawczy?

    Max

  5. #5
    FAN INFINITI Specjalista od G35 i VQ35DE! Avatar POZIOMA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Jeździ
    G35 COUPE 2003
    Postów
    524
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Co do tego zestawu to jest coś w takim stylu.
    http://moto.allegro.pl/opony-zestaw-...301533448.html
    ,,Piotrek"G35 COUPE

  6. #6
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,598
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    zestaw naprawczy - jak złapiesz gumę w trasie to sobie naprawiasz i jedziesz dalej! ew dojeżdżasz do najbliższej wulkanizacji.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Max
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Jeździ
    Infiniti QX50, 2016, Infiniti FX35, 2005
    Postów
    108
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 10 raz/y

    Domy?lnie

    zapewniał mnie znajomy wulkanizator, że tego "świństwa" nie należy stosować - później są duże kłopoty z tymi pozostałościami w oponie, nie chce się dobrze wulkanizować i traci ponoć swe właściwości. Szczerze mówiąc od wielu lat nie zdarzyło mi się "wybuchowo" przebić opony. Jak schodzi powietrze, to widać, więc jadę do naprawy i po sprawie. A koła zapasowego nie wożę.

    Max

  8. #8
    FAN INFINITI - Klubowicz Avatar ZYZIO
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Okolice Warszawy
    Jeździ
    Obecnie bez Infiniti
    Postów
    200
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Ten zestaw sprawdza sie tylko gdy dziura nie jest na boku (np. Przeciecie po zlym wjezdzie na kraweznik). Raz tak mialem i zabawy bylo z tym od metra. Co jakies 500 m postoj by dopompowac kolo.

  9. #9
    Dopiero dołączylem Avatar dachy
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Krakow
    Jeździ
    2022 BMW X6 M white/black 22" Sport
    Postów
    33
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Max Zobacz post
    zapewniał mnie znajomy wulkanizator, że tego "świństwa" nie należy stosować - później są duże kłopoty z tymi pozostałościami w oponie, nie chce się dobrze wulkanizować i traci ponoć swe właściwości. Szczerze mówiąc od wielu lat nie zdarzyło mi się "wybuchowo" przebić opony. Jak schodzi powietrze, to widać, więc jadę do naprawy i po sprawie. A koła zapasowego nie wożę.

    Max
    Bez przesady ludzie … od lat na całym święcie używa się tego sposobu.
    Sam kilka razy „załatałem” dziurę i jeździłem jeszcze długi czas na oponie do zdarcia zapominając „świństwa” które jest w oponie.
    2005 FX35 AWD Sport / Technology / Entertainment ~ iPod, Black/Black ~ OEM Chromies + Nitto 420S

    2005 Corvette C6 Z-51 425 HP ~ 6 speed Millenium Yellow / Black ~ Pioneer Avic D3 + Rear Camera + iPod ~ Halltech Killer Bee Air Intake - Lowered on stock bolts ~ OEM Chromies + BF Goodrich KDW2 305/30-19

  10. #10
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,598
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •