Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: a ja jeźdżę na gazie

  1. #11
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    FX35, 2003, czarny
    Postów
    20
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Witam, tez jeżdżę na gazie i jak na razie sobie chwalę, koszty znacznie niższe, żadnej różnicy w mocy, może jedynie przy obrotach w okolicy 6000 jest lekko gorzej. Jedyne co ze swojej strony zrobiłem to dodałem do oleju ceramizer, co przy okazji poprawiło osiągi mojego FX Instalacja STAG 300. Wcześniej miałem Volvo s80 T6 272 KM i tez był zgazowany, zrobiłęm ponad 60000 km bez problemu. Podsumowując - to już nie te same instalacje co parę lat temu...

  2. #12
    Dopiero dołączylem Avatar dachy
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Krakow
    Jeździ
    2022 BMW X6 M white/black 22" Sport
    Postów
    33
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? domino Zobacz post
    Witam, tez jeżdżę na gazie i jak na razie sobie chwalę, koszty znacznie niższe, żadnej różnicy w mocy, może jedynie przy obrotach w okolicy 6000 jest lekko gorzej. Jedyne co ze swojej strony zrobiłem to dodałem do oleju ceramizer, co przy okazji poprawiło osiągi mojego FX Instalacja STAG 300. Wcześniej miałem Volvo s80 T6 272 KM i tez był zgazowany, zrobiłęm ponad 60000 km bez problemu. Podsumowując - to już nie te same instalacje co parę lat temu...
    Jeżeli dobrze zrozumiałem w twoim wątku na temat spalania … piszesz ze spalanie na trasie na LPG u ciebie jest okolo 15 L i do tego odczuwasz spadki mocy - powinieneś sprawdzić ustawienia.
    U mnie spalanie na trasie nie schodzi poniżej 17,5-18L (miasto 20-22L) a nie odczuwam spadki mocy. Jeżeli są spadki ciśnienia to właśnie z powodu braku odpowiedniego przepływu LPG - co powoduje wypalenie gniazd w okolo 25-30 tys. km.
    2005 FX35 AWD Sport / Technology / Entertainment ~ iPod, Black/Black ~ OEM Chromies + Nitto 420S

    2005 Corvette C6 Z-51 425 HP ~ 6 speed Millenium Yellow / Black ~ Pioneer Avic D3 + Rear Camera + iPod ~ Halltech Killer Bee Air Intake - Lowered on stock bolts ~ OEM Chromies + BF Goodrich KDW2 305/30-19

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Max
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Jeździ
    Infiniti QX50, 2016, Infiniti FX35, 2005
    Postów
    108
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 10 raz/y

    Domy?lnie

    no, dachy - to mamy podobnie. Uspokoiłeś mnie tymi danymi, gdyż miałem wrażenie, iż mój za dużo gazu pali; sądziłem więc, że może jest zbyt słabo wyregulowany. Teraz wiem, że [na razie] wszystko jest w porządku. Mam nadzieję, że przy stałej dbałości o instalację popłynę ze 200tkm, a później ten okręt jeszcze dalej odpłynie, czyniąc miejsce następnemu
    Max

  4. #14
    Dopiero dołączylem Avatar dachy
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Krakow
    Jeździ
    2022 BMW X6 M white/black 22" Sport
    Postów
    33
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    hey max
    Spalanie 18-20L jest ok. Ja by było mniej to by był powód do zmartwień. U mnie trasa przy bardzo dynamicznej jeździe nie przekracza 18,5 L. Na PB było by 14,5 - 15L, czyli to jest o nie całych 25% więcej.
    U mnie w Jeep Commander 4.7L V8 i u kolegi w S6 4.2 V8 jest identycznie. Życzę powodzenia z LPG ;-)
    2005 FX35 AWD Sport / Technology / Entertainment ~ iPod, Black/Black ~ OEM Chromies + Nitto 420S

    2005 Corvette C6 Z-51 425 HP ~ 6 speed Millenium Yellow / Black ~ Pioneer Avic D3 + Rear Camera + iPod ~ Halltech Killer Bee Air Intake - Lowered on stock bolts ~ OEM Chromies + BF Goodrich KDW2 305/30-19

  5. #15
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Węgorzewo
    Jeździ
    Mercedes GLE Coupe 350 diesel 2017, czarny,
    Postów
    883
    Podziękował
    99
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    To jest tak.. Madzia to mój czwarty samochód, były dwa diesle i dwa na gaz. Chciałbym tak optymistycznie patrzeć na gaz jak niektórzy tutaj.

    Wiem, chwaliłem Białystok i STAGA PREMIUM bo przejazd na regulację i wymianę wtrysków złożyłem na wpadkę wykonawców podzespołów (producenta Valteków- tak powiedzieli mechanicy). I co? Firma wstawia mi takie same wtryski, które albo są do du.., albo nie dają sobie rady w tej konfiguracji w tym ,szybkim japońcu"(chodzi mi o wkręcanie się w obroty).

    Najgorsze jest to, że po wymianie poinformowano mnie,że może ta sytuacja powtórzyć się i mam zbierać na jakieś inne (najlepiej koreańskie) wtryski!!!! Ludzie wydaję pieniądze na wstawienie gazu zachwalanego przez AC Białystok jako dedykowany do tego modelu iiiii. I z przykrością patrzę na BMW x3 w 3litrowym dieslu, bo jak mam tak samo męczyć się z gazem w fx45 to marzenia odchodą do lamusa.

    Koledzy co macie gaz, czy naprawdę nie macie problemów? Czy tylko ja mam pecha? Tak z ręką na sercu, zawsze coś trzeba podregulować, sprawdzić na kompie. Ja wiem nie ma auta idealnego ale z dieslami a szczególnei z Audi A6 2,5 tdi (5cylindrowa rzędówka) nie miałem kłopotów mimo 350tyś km przebiegu. Brat zaczyna już 400tyś i grama oleju nie bierze. Sorry,że się rozpisałem ale mam żal bo marzenie o fx45 zaczyna być ... tylko marzeniem.

  6. #16
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Na twoim miejscu poszukałbym konkretnego gazownika który wystroi ci instalkę/dobierze podzespoły jak należy i będziesz mógł smigac bezproblemowo.Poszperaj na forum LPG a zobaczysz że tacy ludzie istnieją
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  7. #17
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Węgorzewo
    Jeździ
    Mercedes GLE Coupe 350 diesel 2017, czarny,
    Postów
    883
    Podziękował
    99
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki Black za pocieszenie. Tylko nie mam pomysłu gdzie uderzyć o pomoc, no bo gdzie jak nie do stwórcy (instalacji)? Instalka jeszcze na gwarancji, w przyszłym tygodniu będę się umawiał na wizytę, zobaczymy.

  8. #18
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Zapodaj temat na tym forum http://lpg-forum.pl/ a dowiesz sie kto jest ci w stanie pomóc.
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  9. #19
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    w białym robią kompy/serowniki a nie wtryski i blacku dobrze ci radzi - wrzuc hasło na forum lpg a zobaczysz jak szybko znajdzie sie rozwiązanie
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  10. #20
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Węgorzewo
    Jeździ
    Mercedes GLE Coupe 350 diesel 2017, czarny,
    Postów
    883
    Podziękował
    99
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Wielkie dzięki!!!

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •