Poka? wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: QX70S proszę o pomoc

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2018
    Mieszka w
    Jarosław
    Jeździ
    infiniti 2015
    Postów
    3
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie QX70S proszę o pomoc

    Witam wszystkich, proszę o pomoc posiadam infiniti qx70S 3,7 benzyna. Uszkodziłem przód samochodu. Mam okazje kupić w kolorze elementy ale z qx70s diesla 3,0, znalazłem informacje że nie ma różnić oprócz grila. Moje pytanie dla znawców czym sie różni wersja qx70S od zwykłej qx70, i ewentualnie od qx70s diesla. Chodzi mi o przód czyli zderzak, lampy, błotniki pas przedni z chłodnicami. Dziękuję z góry za pomoc. hubby

  2. #2
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    Q50S Hybrid AWD 2016 Graphite
    Postów
    47
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? hubby Zobacz post
    Witam wszystkich, proszę o pomoc posiadam infiniti qx70S 3,7 benzyna. Uszkodziłem przód samochodu. Mam okazje kupić w kolorze elementy ale z qx70s diesla 3,0, znalazłem informacje że nie ma różnić oprócz grila. Moje pytanie dla znawców czym sie różni wersja qx70S od zwykłej qx70, i ewentualnie od qx70s diesla. Chodzi mi o przód czyli zderzak, lampy, błotniki pas przedni z chłodnicami. Dziękuję z góry za pomoc. hubby
    Pas przedni w dieslu jest inny ze względu na obecność intercoolera. Patrząc na opisy samych chłodnic też się różnią diesel/benzyna. Najlepiej porównaj numery oryginałów, byc może któryś element z pasa jest kompatybilny ale raczej mało prawdopodobne.

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2018
    Mieszka w
    Jarosław
    Jeździ
    infiniti 2015
    Postów
    3
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedź, mam pytanie gdzie mogę znaleźć szczegóły budowy poszczególnych modeli infiniti z numerami części dla porównania i ewentualnie czy zakup benzynowej wersji przodu zwykłego różni się od wersji S?. Słyszałem że mozna również stosować większość części z Fx37, Fx35?.

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar holdek
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Wrocek
    Jeździ
    Midnight Mocha FX 50S 09'
    Postów
    117
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    możesz spojrzeć np. tuaj wybierając model

    https://grubbsinfinitiparts.com/infi...on=replacement
    "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers" Colin McRae

  5. #5
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? hubby Zobacz post
    Bardzo dziękuję za odpowiedź, mam pytanie gdzie mogę znaleźć szczegóły budowy poszczególnych modeli infiniti z numerami części dla porównania i ewentualnie czy zakup benzynowej wersji przodu zwykłego różni się od wersji S?. Słyszałem że mozna również stosować większość części z Fx37, Fx35?.
    Konstukcyjnie FX30dS - to kopia FX50S - różnice to silnik, chłodnice, wydech itp.

    Teoretycznie części konstrukcyjne (poza różnicami wynikającymi z "gnojownika") z FX35 / FX37 / FX50 - powinny pasować bez żadnego problemu ale jest kilka ale...

    - w FX35/37 - nie było tylnych osi skrętnych, jest sporo różnic wynikających z pakietów wyposażenia dotyczących m.in. zawieszenia (CDC)

    - FX35 to tylko US - więc w zderzaku brak jest spryskiwaczy

    - wersje GT i SPORT (rozróżnienie stosowane w EU, w US jest base / premium / sport i do tego kilka pakietów wyposażenia) - podstawowe różnice tkwią w elektronice-wyposażeniu a co za tym idzie we wszystkich elektr. flakach jakie są zamontowane "pod zderzakiem"

    itd. itp.

    Cytat Napisa? holdek Zobacz post
    możesz spojrzeć np. tuaj wybierając model

    https://grubbsinfinitiparts.com/infi...on=replacement
    Na GRUBBS - nie sprawdzisz nic co jest specyficzne (różnice) dla DIESEL bo takowe wynalazki w US nie istnieją

    Jeżeli w FX są rozwiazania konstrukcyjne podobne do zastosowanych w Q50 - to pas przedni może być taki sam, różnice mogą tkwić w elementach montażowych (w Q50 chłodnice / wiatraki są w plastykowej ramie montowanej do "pasa").
    Najprostsza metoda to:
    - podjechać, popytać (napisać) do serwisu - choć nie daję gwarancji czy odpowiedzą...
    - złożyć zapytanie do serwisu o kalkulację / kosztorys konkretnych części, na tej podstawie (OEM numery części) można sprawdzić czy to samo jest w FX35/50

    Cytat Napisa? hubby Zobacz post
    Witam wszystkich, proszę o pomoc posiadam infiniti qx70S 3,7 benzyna. Uszkodziłem przód samochodu. Mam okazje kupić w kolorze elementy ale z qx70s diesla 3,0, znalazłem informacje że nie ma różnić oprócz grila. Moje pytanie dla znawców czym sie różni wersja qx70S od zwykłej qx70, i ewentualnie od qx70s diesla. Chodzi mi o przód czyli zderzak, lampy, błotniki pas przedni z chłodnicami. Dziękuję z góry za pomoc. hubby
    Podsumowując:

    Chodzi mi o przód czyli (TWÓJ samochód jest w wersji EU czy US ? - bo nie napisałeś)

    - zderzak, lampy, - powinny być kompatybilne (z zastrzeżeniem czy mówimy o wersji z EU czy z US)

    - błotniki - muszą być z wersji S - "skrzela"

    - pas przedni - do weryfikacji czy pasuje z diesel

    - chłodnice - do weryfikacji czy pasują z FX35/50

    - grill - przed czy poliftowy ? (różnic pomiędzy diesel a innymi nie ma w grillu - różnica to wersja przed i po lifcie) a co za tym idzie podobnie ma się kwestia ze zderzakiem
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 17th-January-2018 o 20:39
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2018
    Mieszka w
    Jarosław
    Jeździ
    infiniti 2015
    Postów
    3
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    dziękuję za odpowiedź, mój samochód to wersja usa. Chciałem kupić przód wersję europejską i chciałem się upewnić jakie są róźnice pomiędzy wersjami. Czy mam rozkodować w serwisie wersję wyposażenia bo słyszę że to może mieć wpływ na wersję zderzaka, czy można gdzieś w necie znaleźć swoje wyposażenie na podstawie vinu?

Podobne w?tki

  1. Wyrzucenie katalizatorów. Proszę o pomoc.
    By tiger456 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27th-December-2015, 21:03
  2. Proszę o pomoc
    By alex69 in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11th-January-2015, 18:00
  3. Fx 30d z Sierpca. Proszę o pomoc
    By slawek.ppl in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 10th-January-2015, 14:30
  4. Serdecznie witam i proszę o pomoc :)
    By crazyPro in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 2nd-March-2014, 23:00

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •