Poka? wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: szyberdach fx35 2005r - odleciał na autostradzie

  1. #1
    lukasz-czestochowa
    Gość

    Cool szyberdach fx35 2005r - odleciał na autostradzie

    jadąc kulturalnie na tempomacie 120km/h autostradą postanowiłem wyprzedzić kilka tirów... przyspieszyłem chwilowo do 150-160km... i nagle zrobiło się głośno, więc szybko zjechałem na stację - okazało się że wyrwało mi szybę w szyberdachu
    nie pamiętam dokładnie jak wygląda sprawny szyber - chodzi mi o to czy wystarczy kupić samą szybę w uszczelce (są w używkach takie na alledrogo) i jakiś serwis autoszyb mi to wklei w auto, czy też lepiej kupić cały szyberdach (szyny, mechanizm itd, takie cuda też są na allegro) - ceny podobne, ale w drugim przypadku roboty 3x tyle bo trzeba rozebrać cały sufit. Co radzicie? Ma ktoś z Was może zdjęcie zamkniętego + otwartego szyberdachu? Jak to w ogóle możliwe, że taka część tak po prostu odpada sobie w trakcie jazdy?

    z mechanizmu działa wszystko ok, to co zostało z szyberdachu działa bez zarzutu - ma ktoś z Was może pomysł gdzie najlepiej kupić taką szybę?

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar libros55
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    Oborniki Wlkp
    Jeździ
    Infi QX70 3,7
    Postów
    178
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Hej sama szyba i uszczelka raczej nic nie da bo wina tkwi w mechnizmie zamykania. Mialem lata temu podobny przypadek w vw beetlu. Scigalem sie z motorkami i przy kolo 230 cos pieprzlo jakby petarde ktos w samochodzie odpalil. Rozszczelnil sie szyber ale na szczescie nie odlecial Nic nie wymienialem ale sporo ktos przy tym z srubokretem siedzial zeby naprawic. Przed zajsciem kilka dni wczesniej na sile musielismy otworzyc szyber bo koledze reke zamknalem szyberdachem i wtedy pewnie naruszylismy mechanizymy Jaja jak berety. Kto by pomyslal ze na dachu auta dzialaja takie sily...

  3. Dzięki libros55 za powyższy Post:


  4. #3
    lukasz-czestochowa
    Gość

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? libros55 Zobacz post
    Hej sama szyba i uszczelka raczej nic nie da bo wina tkwi w mechnizmie zamykania.
    co masz na myśli? mechanizm działa bez zarzutu, nigdy wcześniej też nie było z nim problemów.
    teraz bez szyby również działa normalnie.
    ja się zastanawiam jak musiało podejść powietrze, że urwało całą szybę, śladu żadnego nie ma na tej uszczelce która została. ciekawe kto z jadących za mną oberwał.

  5. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar zajac01
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Sulejówek
    Jeździ
    INFINITI FX35 2004 RWD BiFuel 20''
    Postów
    507
    Podziękował
    32
    Otrzymał podziękowanie 34 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz-czestochowa Zobacz post
    ja się zastanawiam jak musiało podejść powietrze, że urwało całą szybę, śladu żadnego nie ma na tej uszczelce która została.
    Powietrze nie musiało podejść. Raczej zadziałało od góry podciśnienie takie jak działa na skrzydło samolotu, szyba słabo trzymała się ramy i podciśnienie wyssało.

  6. Dzięki zajac01 za powyższy Post:


  7. #5
    lukasz-czestochowa
    Gość

    Domy?lnie

    czyli teoria brzozy upadła?
    samo się stało?

  8. #6
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    podjedz to jakiegos serwisu szyberdachów. ocenią i wycenią .
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


Podobne w?tki

  1. FX35 2005r - ABS, VDC OFF, SLIP, AWD - wszystkie błędy razem
    By lukasz-czestochowa in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 9th-October-2016, 19:49
  2. Fx35 - 2005r - vin: JNRAS08WX5X211681
    By lukasz-czestochowa in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4th-August-2016, 17:17
  3. Proszę o sprawdzenie VIN pojazdu FX35 z 2005r.
    By staruch in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 9th-March-2012, 12:29
  4. Darek - FX35 2005r
    By Darek in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 6th-July-2011, 00:33

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •