Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 97

Temat: INFINITI Q50S Hybrid - tarcze i klocki hamulcowe

  1. #1
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie INFINITI Q50S - tarcze i klocki hamulcowe do hamulców SPORT

    Na dziś mam 76 tys. km i powoli zbliża się moment wymiany tarcz i klocków hamulcowych.

    Na co dzień jeżdżę raczej spokojnie, jeżeli w korkach / sznurkach to wręcz po emerycku (ECO + ICC), jak jest luźniej to czasem lubuię sobie pocisnąć.
    Jeżeli nigdzie dalej nie jeżdżę to raz na 1~2 tygodnie wjeżdżam na w-wską obwodnicę żeby troszke "przepalić" autko, wtedy poganiam trochę tak do 200.
    Na trasie jestem raczej "niespokojnym duchem", najbardziej lubie jeździć po trasach dwukierunkowych bo ... jest co robić tak nogami jak i ręCami...
    Na autostradach to w sumie cały czas tylko but i hamulec...

    Pierwotnie myślałem założyć to na czym jeżdżę do dziś czyli tarcze OEM lub tarcze MAINTENANCE ADVANTAGE + klocki AKEBONO PRO-ACT ULTRA PREMIUM CERAMIC, ale ostatnio zacząłem się nad tym trochę głowić...
    ... powód to możliwość przegrzania tarcz OEM/IMA klockami ceramicznymi przy ostrej jeździe lub bardzo szybkiej na autostradzie.
    Samemu zdażyło mi się to 2 lata temu gdy przez jakieś 200 km siedziałem na zderzaku jakiejś 911 która pocinała sobie tak 200~240. Oczywiście nie obyło się bez kilkudziesięciu dohamowań do ~120. W każdym bądź razie - po kilkunastu bardzo ostrych dohamowaniach zauważyłem że hamulce trochę słabną + zaczeło się pulsowanie mocy hamowania. Po zjeździe z autostrady stwierdziłem że powierzchnia tarcz nabrała "sadzowego" koloru.
    Po powrocie do W-wki podjechałem do serwisu gdzie stwierdzone że tarcze nie mają mikropęknięć więc "przypalona" wierzchnia warstwa powinna zniknąć po normalnym przejechaniu kilkuset km. I faktycznie - hamulce wróciły do normalności, ale... już kilka razy stwierdziłem że obecnie wystarczy kilka mocnych dochamowań z ~200 do 100 i problem powraca.

    O przegrzaniu tarcz OEM klockami ceramicznymi w Q70S informował mnie też Zibi75 i TomWojko...

    Ze względu na to że nie odpuszczę klocków ceramicznych zacząłem sie zastanawiać czy warto wymieniać tarcze na OEM'y czy raczej założyć coś inszego...

    Kalkulując kosztowo komplet tarcze + klocki w wypadku zakupu:
    - MAINTENANCE ADVANTAGE ~ $380



    - OEM ~ $500



    ale ostatnio znalazłem na promocji komplet Power Stop dedykowanych do Q50S o numerze K5823: tarcze nacinane / nawiercane + klocki karbonowo/ceramiczne Z23 EVOLUTION SPORT

    https://www.powerstop.com/product/po...Hybrid%20Sport

    który normalnie kosztuje około $700 ale jak widzę można go znaleźć w cenie ~$420 - czyli w granicach IMA i taniej niż OEM
    (koszt transportu morskiego całego zestawu do PL ~$110)




    Mam więc 3 pytania do kolegów:
    - jeżeli używaliście wyrobów Power Stop - jaka jest Wasza opinia o wyrobach tej firmy
    - jeżeli to komplet dedykowany / polecany przez Power Stop - zakładam że tarcze powinny być dostosowane do klocków karbonowo-ceramicznych - mam rację ?
    - jakieś inne propozycje - warunek - nie chę wydać więcej niż ~ $500

    Zestaw K5823

    ROTOR SPECIFICATIONS FRONT REAR
    Bolt Circle (in) 4.5 4.5
    Bolt Circle (mm) 114.3 114.3
    Diameter (in) 14.0 13.8
    Diameter (mm) 355 350
    Height (in) 1.9 2.4
    Height (mm) 49 62
    Hub Hole Diameter (in) 2.7 2.7
    Hub Hole Diameter (mm) 68 68
    Minimum Thickness (in) 1.2 0.7
    Minimum Thickness (mm) 30.0 18.0
    Nominal Thickness (in) 1.3 0.8
    Nominal Thickness (mm) 32.0 20.0
    # of Holes OR Studs 5 5
    Rotor Construction Floating Rotor Floating Rotor - Drum In Hub
    Solid / Vented VENTED VENTED
    Stud / Stud Hole Size 12.8 12.8
    Attached Images Attached Images
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 12th-January-2019 o 14:50
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar zajac01
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Sulejówek
    Jeździ
    INFINITI FX35 2004 RWD BiFuel 20''
    Postów
    507
    Podziękował
    32
    Otrzymał podziękowanie 34 raz/y

    Domy?lnie

    Nie mam pojęcia jak jest z tarczami. Ale jeśli chodzi o klocki Power Stop, to jestem bardzo zadowolony. Pierwszy komplet to był model Z16. Wszystkie zalety ceramików zachowane. Brak piszczenia, pylenia, do tego dłuższa żywotność. Co do skuteczności to ciężko powiedzieć. Wrażenie, że są lepsze, ale testów nie robiłem. Teraz mam już założony komplet Z23, które mi ściągnąłeś ze Stanów (za co jeszcze raz dziękuję). I w tym przypadku troche się zdziwiłem, bo na początku kilka razy delikatnie zapiszczały. Podejrzewałem krzywo założoną blaszkę, ale to raczej było spowodowane małym kamykiem, albo piaskiem. Po wymyciu myjką ciśnieniową była już cisza.

    Generalnie nie mam porównania z klockami ceramicznymi akebono, jakie stosujesz. Nie wiem jak zachowają się przy kilkukrotnym hamowaniu z dużych prędkości i czy przypalają tarcze, bo nie miałem takiej okazji. Mając z tyłu głowy świadomość skuteczności hamulców FX I gen. staram się nie szaleć nie mając dostatecznie dużo miejsca na horyzoncie

    Ogólnie jakość klocków Power Stop jak najbardziej polecam i na pewno będe je dalej zakładał.

    Cena za zestaw Power Stop, który wrzuciłeś, w Wawie wychodzi koło 4000zł..

    https://brakestock.pl/
    Ostatnio edytowane przez zajac01 ; 10th-February-2018 o 21:12

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Zastanawiają mnie sprzeczne opinie dotyczące tarcz nawiercanych , które jakoby maja większa tendencję do pękania ... z drugiej strony otwory + nacięcia to zdecydowanie lepsze chłodzenie tarczy i skuteczność hamowania
    czy ma ktoś własne doświadczenia z nawiercanymi tarczami ?

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Ja miałem i nawiercane i nacinane w fx- I gen. i było super miałem je prawie 3 lata i tak też sprzedałem nia mając z nimi najmniejszych problemów.... a opinie były różne takie jak teoria , że jak materiał jest nawiercany to jest osłabiony ... ale jak to przełożyć na auta typu ferrari gdzie seryjnie ida nawiercane
    IMG_8527.jpg
    tarcze-hamulcowe-ferrari-e69ac4a.jpg

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    polska
    Jeździ
    m56s 2011
    Postów
    12
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Siema,
    jak coś znajdziesz to ja tez zamawiam ��

  6. #6
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? tomm56s Zobacz post
    Siema, jak coś znajdziesz to ja tez zamawiam 
    Sprawdzę czy do Ciebie jest ten sam zestaw i dam znać -

    na stronie POWER STOP do Twojego, jest polecany ten sam zestaw, podobnie zresztą jak do M37 i FX'a

    popołudniu puszczę Ci info na PRIV z kalkulacją kosztową - transport TYLKO MORSKI bo to jest za ciężkie na lotniczy...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 12th-February-2018 o 16:12
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    polska
    Jeździ
    m56s 2011
    Postów
    12
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Okk superr

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? BAJZEL Zobacz post
    Ja miałem i nawiercane i nacinane w fx- I gen. i było super miałem je prawie 3 lata i tak też sprzedałem nia mając z nimi najmniejszych problemów.... a opinie były różne takie jak teoria , że jak materiał jest nawiercany to jest osłabiony ... ale jak to przełożyć na auta typu ferrari gdzie seryjnie ida nawiercane
    No właśnie .. internetowe teorie często tworzą ludzie którzy nie mieli styczności z danym produktem
    w przypadku ferrari itp mamy bezkompromisowe podejście do technologi produkcji i materiałow z których wykonana jest tarcza
    może zatem teoria powinna brzmieć : pękaja tanie nawiercane tarcze gdy są poddawane nadmiernym obciążeniom

  9. #9
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    No właśnie .. internetowe teorie często tworzą ludzie którzy nie mieli styczności z danym produktem
    w przypadku ferrari itp mamy bezkompromisowe podejście do technologi produkcji i materiałow z których wykonana jest tarcza
    może zatem teoria powinna brzmieć : pękaja tanie nawiercane tarcze gdy są poddawane nadmiernym obciążeniom
    Według tego co pisze Power Stop te tarcze i klocki są idealnie dopasowane... a cena jak na taki zestaw jest w tej chwili bardzo atrakcyjna
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    I jesli to komplet przygotowany przez producenta to nie ma sensu szukać czego innego ( jedna z teorii internetowych głosiła że przy nacinanej tarczy ceramiczny klocek może się rozlecieć )
    A czy są takie tarcze do 2.0t ( standard 2+1 tłoczek) ?

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Wybieramy tarcze i klocki hamulcowe do FX35.
    By tiger456 in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24th-March-2018, 08:13
  2. Klocki hamulcowe trzymają tarcze...
    By tiger456 in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29th-January-2017, 13:03
  3. Infiniti q50s hybrid kontrolka?
    By piotrekts in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24th-January-2016, 22:23
  4. Infiniti Q50S Hybrid 3.5L V6 AWD bY B&B
    By B&B in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 5th-January-2015, 18:53

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •