Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 97

Temat: INFINITI Q50S Hybrid - tarcze i klocki hamulcowe

  1. #11
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    I jesli to komplet przygotowany przez producenta to nie ma sensu szukać czego innego ( jedna z teorii internetowych głosiła że przy nacinanej tarczy ceramiczny klocek może się rozlecieć )
    A czy są takie tarcze do 2.0t ( standard 2+1 tłoczek) ?
    Masz w kolejnym poście:
    http://www.ifans.pl/showthread.php?7...ocki-hamulcowe
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    Maxx (13th-February-2018)

  3. #12
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Nov 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 Hybryda Sport Tech 2016 Biały
    Postów
    121
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    I jaki w końcu padł wybór? Czeka mnie wymian tarcz i klocków z przodu . Coś polecacie?

  4. #13
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? ciso1 Zobacz post
    I jaki w końcu padł wybór? Czeka mnie wymian tarcz i klocków z przodu . Coś polecacie?
    Maxx wziął kpl. POWER STOP'a - ja też
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #14
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Nov 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 Hybryda Sport Tech 2016 Biały
    Postów
    121
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Juz założone? Jak wrażenia?

  6. #15
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2018
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    Infiniti Q50 Hybrid AWD 2016, Graphite Shadow + Infiniti QX70 3.7 2017
    Postów
    12
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Witam.
    Również dopytam jak zestaw się sprawuje? Czeka mnie też pewnie wymiana przodu.

  7. #16
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Całe komplety wziął MAXX i PgKoci - ale nie wiem czy już założyli,
    ja miałem zakładać teraz ale... zadzwonił do mnie Tom M56 że mu się skończył przód i mu oddałem,
    odrębna sprawa że stwierdziłem że założę całość w trakcie przeglądu przy 90 tys. km - więc na przełomie sierpień/wrzesień...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  8. #17
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Wczoraj zrobiłem trasę z W-wy przez Radom (zabierałem Docenta) do Cze-chowy na świeżo założonym zestawie POWER STOP
    - drilled & slotted performance rotors
    - carbon fiber infused ceramic brake pads Z23

    Nie będę się wypowiadał na temat rzeczywistej skuteczności zestawu POWER STOP vs OEM'y - bo w tym wypadku, żeby być obiektywnym, należałoby zrobić pomiary drogi hamowania (może się z kimś z W-wy umówię i zrobimy - ktoś chętny ? - czejzee - masz chyba OEM'y ?)

    To co najważniejsze moim zdaniem po zmianie - to pełna kontrola siły hamowania przy większych prędkościach:
    - na OEM'ach miałem wiecznie wrażenie że przy słabym/średnim docisku hamulce są za słabe a po mocniejszym depnięciu auto stawało dęba ale... bez mozliwości płynnej kontroli siły hamowania
    - w wypadku zestawu PS - siła hamowania była w pełni płynna w miarę coraz mocniejszego wciskania pedału hamulca - pełna kontrola czy chcę dohamować mocniej czy słabiej - a to bardzo ważne zwłaszcza na wąskich i krętych drogach z dużą ilością wyprzedzania lub na mokrej/śliskiej nawierzchni

    Przejechałem 600 km, te same odcinki tam i z powrotem - wreszcie pełny "banan" na twarzy

    Wcześniej na zestawie OEM i później na OEM'owych tarczach z klockami AKEBONO - po kilkunastu mocnych dohamowaniach z dużych prędkości - zaczynało się bicie i to nie tylko w trakcie hamowania ale cały czas w trakcie jazdy (znikało po wystudzeniu ham lub przy niższych prędkościach), hamowanie niepewne, brak płynnej kontroli, raz hamują raz ślizgają, makabra i jazda dynamiczna ale ostrożna i z dużym dystansem do "poprzedników" ....

    Wczoraj:
    - wpierw W-wa - Radom - duży ruch więc prędkości do 160 i sporo dochamowań do 80, hamowanie płynne z pełną kontrolą na prostych odcinkach
    - Radom - Tomaszów Maz. - wąska kręta droga - prędkości do 160 i bardzo dużo dohamowań zwłaszcza w zakrętach i w trakcie wyprzedzania - hamulce spisywały się wyśmienicie dając pełną kontrolę siły hamowania w zależnosci od potrzeby chwili
    - Tomaszów Maz. Cze-chowa - predkości do 200, sporo dohamowań do 100, hamowanie płynne z pełną kontrolą na prostych odcinkach

    Jak narazie żadnego bicia, hamulce są praktycznie niesłyszalne, żadnych szmerów, hurgotów, metalicznych odgłosów czy piszczenia,
    przy bardzo mocnych dohamowaniach z dużych prędkości ma się wrażenie (bardzo cichy dźwięk - na progu słyszalności) jakby zwalniającej turbiny (wizg z terkotaniem) - pewnie to wynik tarcz nacinano/nawiercanych

    Na koniec - ostrzeżenie dla wszystkich jeżdżących ostro / dynamicznie lub ...oszczędzających:
    - zużycie tarcz przednich OEM'owych miałem minimalne (tylne były dużo bardziej zużyte), kilka osób mi nawet "pukało się po głowie" - po co wymieniam tarcze
    - przejechałem na tych tarczach 75 tys. km (ok. 30 na OEM klockach, ok. 45 tys. na klockach AKEBONO ACT)
    - po demontażu tarcz, zobaczyłem dużą ilość mikropęknięć, zwłaszcza na stronie wewnętrznej (normalnie niewidocznej) , niektóre z wybrzuszeniami (stąd prawdopodobnie bicie), więc oceniając stan tarcz nie patrzcie na głębokość rantu - tylko zweryfikujcie powierzchnie cierne tarcz



    Mikropęknięcia - w sumie nie takie mikro bo czuć je bardzo wyraźnie pod opuszkiem przy dotyku...

    Attached Images Attached Images
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 25th-May-2020 o 22:42
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to slepy62 For This Useful Post:

    Maxx (25th-August-2018), zajac01 (25th-August-2018)

  10. #18
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    - na OEM'ach miałem wiecznie wrażenie że przy słabym/średnim docisku hamulce są za słabe a po mocniejszym depnięciu auto stawało dęba ale... bez mozliwości płynnej kontroli siły hamowania

    - po demontażu tarcz, zobaczyłem dużą ilość mikropęknięć, zwłaszcza na stronie wewnętrznej (normalnie niewidocznej) , niektóre z wybrzuszeniami (stąd prawdopodobnie bicie), więc oceniając stan tarcz nie patrzcie na głębokość rantu - tylko zweryfikujcie powierzchnie cierne tarcz
    Już w czasie jazdy próbnej miałem identyczne odczucie : wciskam hamulec i początkowo nic się nie dzieje , dopiero po "depnieciu" był efekt , przy ponad 200km/h było to stresujące biorąc pod uwagę że jechałem Q50 po raz pierwszy

    Przegrzewanie się wewnętrznych stron tarcz to istotny problem wielu aut , w jak widać też zaoszczędzono na kształtkach poprawiających przepływ powietrza wokół wewn strony tarczy .
    Im tarcza cieńsza tym mniejsza jest jej pojemność cieplna i większa podatność na deformacje , mikropęknięcia które Irku pokazałeś wskazują jakie temperatury musiały tam działać . U mnie problem "bicia" po przegrzaniu tarcz pojawił się dopiero po ok 30tys km ( rant 0.5mm na strone , czyli tarcza o 1mm cieńsza )
    jeszcze spróbuję się z nimi przemęczyć ok 1 rok

  11. #19
    Forumowy wyjadacz Avatar czejzee
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti (ex) Q50 2.0t '16, (ex) Q50h '14, Maserati Ghibli SQ4 '15
    Postów
    727
    Podziękował
    221
    Otrzymał podziękowanie 22 raz/y

    Domy?lnie

    Chyba to kupię kurczę, mam dziwny dźwięk, taki szmer, szum jak się toczę. Jakby rant tarczy o coś ocierał z tyłu, lub padnięte łożysko. Jak mam zamknięte szyby to tego nie słyszę, przy otwartych wkurza jak jadę np w garażu. Trochę mi wstyd spotkał się ktoś z tym? Przegląd mam dopiero za 2-3 miesiąca, w Infi mówili, że zdarza to się, ale aby nie zawracać sobie głowy. Jednak kurczę... nie lubię takich defektów.

    PS. slepy62: faktycznie OEM hamulce nie są płynne. Wymieniłem się ze znajomym na auta, na kilka dni. Wspomniał, że wszystko pięknie tylko nie potrafi hamować, bo albo auto nie hamuje, albo staje dęba. Mi to nie przeszkadza może dlatego, że i tak jest o niebo lepiej w stosunku do tego jak hamowało 2.0t, aczkolwiek jeśli może być lepiej... ;P

    Ile ten cały set kosztuje (klocki & tarcze)? Może się skuszę niezależnie od stanu moich obecnych - kusi zamiana dla samej zmiany :P
    wrzucampiatke.pl | testy aut | zdjęcia | video

  12. #20
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? czejzee Zobacz post
    Ile ten cały set kosztuje (klocki & tarcze)? Może się skuszę niezależnie od stanu moich obecnych - kusi zamiana dla samej zmiany :P
    Masz info na PRIV
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Wybieramy tarcze i klocki hamulcowe do FX35.
    By tiger456 in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24th-March-2018, 07:13
  2. Klocki hamulcowe trzymają tarcze...
    By tiger456 in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29th-January-2017, 12:03
  3. Infiniti q50s hybrid kontrolka?
    By piotrekts in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24th-January-2016, 21:23
  4. Infiniti Q50S Hybrid 3.5L V6 AWD bY B&B
    By B&B in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 5th-January-2015, 17:53

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •