Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: tapicerka - problem w "tygodnicę" odbioru

  1. #1
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie tapicerka - problem w "tygodnicę" odbioru

    Panowie - proszę o opinie/radę.
    Tydzień temu odebrałem z salonu FiXa30d z wnętrzem wheat/pszenica.
    Po 5 dniach jazdy (500 km) siedzenie/siedzisko kierowcy wygląda jakbym je popiołem posypał albo jak by mi farbowały spodnie (dla jasności w spodnie nie "walę"
    Materiał spodni które używałem raczej nie farbują bo nie są nowiutkie (po kilku praniach) i raczej dobrej jakości.
    Czy ktoś miał/ma problem z pszeniczną tapicerką ?
    Czy skórzane siedzenia są impregnowane czy należy je zaimpregnować ?
    Czy ma jakieś znaczenie podgrzewanie/wentylacja siedziska ?
    Jutro podjadę porozmawiać o tym do salonu, ale moze ktoś miał tego typu problem, a jeśli nie to czy macie jakieś doświadczenia z tapicerką skórzaną w tym kolorze ?
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. #2
    Trochę już ogarniam Avatar rider
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Marki , Ząbki , Warszawa
    Jeździ
    Infinity G35 , 2004r , granatowe
    Postów
    93
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    hej

    wprawdzie nie wiem co to jest wnętrze pszenica i może niepotrzebnie zabieram głos
    ale ...
    Kiedys sprowadzilem astre II ze szwajcarii, miała 1000km przebiegu i niespotykane u nas wnetrze z jasnej skóry, na siedzeniach zostawały slady jeansów,
    skóra tak jakby farbowała od spodni ... zostawały granatowe ślady od tyłka ... i też nie waliłem w spodnie (tak mi się wydaje)
    w salonie opla w warszawie robili wielkie oczy na widok auta (nie wiedzieli że taka wersja istnieje) i oczywiście rozkładali ręce i zwalali wine na farbujące spodnie ect.
    dopiero pomogła imprgnacja skóry w znanej firmie zajmującej się impregnowaniem wnętrza , dachów kabrioletów oraz powłokami ochronnymi lakieru.
    Nie wiem co zastosowali na siedzenia ale problem ustał , dodatkowo dostałem mleczko do foteli którym co jakiś czas czyściłem fotoele, mimo iż już nie były zasafarbowanie

  3. #3
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    wheat to ogólnie przyjęta nazwa jasnej tapicerki ( i to nie tylko w infi).
    Nie miałem jasnych "skór-czybyków" więc nie wiem :/ Generalnie jest wybór materiałów do czyszczenia i nawilżania skóry - nawet Turtle ma coś w swojej ofercie. Spróbuj na kawałku - jak nie zejdzie lepiej oddać fachowcom!
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #4
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    RIDER - możesz podać kontakt/nazwę/adres na tą firmę.
    Dzięki za szybką reakcję.
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Athens
    Do??czy?
    Jul 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Kraków
    Jeździ
    Skyline 350GT Black Obsidian
    Postów
    1,404
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    A co na to salon?
    Gwarancja tego nie obejmuje?

    Dziwna sprawa,hmm...,jeśli to naturalna skóra(jeśli?),to impregnacja pomoże.
    Słuchaj wsród tancerzy jest tak,ze jak kupisz nowe buty i farbuja to trzeba je zaimpregnowac.

    Ja mam jasny skórki-winyl w Skyline i nie ma takich problemów.
    Infiniti Skyline 350 GT '06
    Black Obsidian

  6. #6
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    to jest k... w dechę.
    Dzwoniłem do salonu i....
    powiedzieli że u nich w piwnicy jest firma Błysk która przygotowuje samochody do wydań i że mogą to wyczyścić, zaimpregnować i polecić/sprzedać środki "na przyszłość" - oczywiście odpłatnie

    K.... ile jest dni rękojmi ???
    bo jak dla mnie to wada powodująca niemożność użytkowania
    rzecznik praw konsumenta !
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Athens
    Do??czy?
    Jul 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Kraków
    Jeździ
    Skyline 350GT Black Obsidian
    Postów
    1,404
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Przefarbuj na czarno i po sprawie :-)

    A na poważnie to nie cackaj się z salonem tylko daj zapytanie do rzecznika. Środki środkami ale to wg mnie jest niedopuszczalne. Walcz i nie odpuszczaj.
    Mnie kiedyś serwis komputerowy odmówił przyjęcia laptopa , ponieważ ... nie miałem pudełka! No i od razu poleciałem do rzecznika (miła pani), powiedziała , że nie mają prawa nie przyjąć. Poszedł do nich list polecony i już nie byli kozakami, naprawili w kilka dni.

    Powodzenia!

    PS. A jak bardzo masz to zrobione? Z czystej ciekawości pytam.
    Infiniti Skyline 350 GT '06
    Black Obsidian

  8. #8
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Athens
    PS. A jak bardzo masz to zrobione? Z czystej ciekawości pytam
    Jak bardzo ...? Pytasz o zabrudzenie ? hmm nie wiem. ogólnie skóra na wszystkich siedzeniach jest matowa, miękka i w dotyku "szorstka" czyli będzie łapać brud. wygląda na to że nie zaimpregnowana.
    sądzę że wystarczy przetrzeć wodą z mydłem i zejdzie. Zabrudzenie może nie jest wielkie/mocne tyle że jeżeli siedzisko jest na tyle poszarzałe że wyraźnie widoczne po tygodniu używania to co będzie po roku ?!

    W sumie to wk... mnie ICH podejście. Jak za komuny, sprzedali i mają w d....
    Myślę że nie taka idea przyświeca szefom INFINITI (byłem w Stanach w czasie kiedy toyota wprowadzała Lexusa i mam świadomośc jak wielkich nakładów to wymagałoz ich strony, zmienić mentalność amerykanów do samochodów m.i.japan)
    Za słabo znam angielski bo z chęcią napisał bym do Centrali Europejskiej INFINITI w Szwajcarii.

    Jeżeli faktem jest że skóra jest nie zaimpregnowana to mają g...ny obowiązek o tym poinformować przy zakupie. Samochód to nie buty, jest środkiem/rzeczą długotrwałą w użytkowaniu i powinieni być do długotrwałego użytkowania przygotowany, m.in. poprzez zabezpieczenie wszelkich powierzchni narażonych na znaczne zużycie poprzez częste użycie. Jeżeli nie jest to musi być to zakomunikowane (jeżeli kupisz buty z zamszu i nie ma informacji dotyczącej impregnacji i użytkowania to mozesz pochodzić miesiąc lub 2 i zwrócić- produkt nie spełnia wymogów określonych w przepisach o ochronie konsumenta).
    Przeczytałem całą grubą instrukcję włącznie z rozdziałem o zabezpieczaniu / czyszczeniu wnętrza i nic na ten temat niem. Zeby było lepiej:
    - w jednym rozdziale piszą żeby systematycznie używać środków impregnujących itp. w czasie i po czyszczeniu, w innym ża nie wolno niczego poza wodą z łagodnym mydłem... to też ciekawa rzecz.
    Jutro dzwonię wpierw do Szefa salonu / potem do PGD i jak "każą mi się wypchać" to jadę do najbliższe dobrej myjni i robię zabezpieczenie wnętrza + poproszę o oficjalną opinięna piśmie.
    Potem do Rzecznika.
    Zobaczymy...
    Attached Images Attached Images
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 5th-November-2010 o 07:51 Powód: Usunąłem "wytłuszczenie" tekstu i poprawiłem cytat.
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  9. #9
    Trochę już ogarniam Avatar rider
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Marki , Ząbki , Warszawa
    Jeździ
    Infinity G35 , 2004r , granatowe
    Postów
    93
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    RIDER - możesz podać kontakt/nazwę/adres na tą firmę.
    Dzięki za szybką reakcję.
    sorry ze dopiero dzis odpisuje ale ost jestem bardzo zajety

    http://www.diamondbrite.pl/pl/info/17/tapicerka.html

    Ze zdjęć jestem praktycznie pewien że skóra jest po prostu nie zaimpregnowana i najwyraźniej strasznie łapie wszelkie drobinki (jak wspomniałeś jest szorstka), ale specem nie jestem.
    Podjedź do w.w firmy niech oni sie wypowiedzą i w razie co dadzą ci diagnozę na piśmie i ew. fakturę profoma z doprowadzenie tego do ładu, z tą fakturą pojedź do salonu w którym kupiłeś autko i powiedz że żądasz pokrycia kosztów całej operacji nie mówiąc już o stracie czasu a co gorsza o stracie dobrego wizerunku firmy ect.
    Ostatnio edytowane przez rider ; 6th-November-2010 o 01:22

  10. #10
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki Rider.
    Podjadę zabezpieczyć auto przed zimą i porozmawiam o tej tapicerce - czy dadzą mi opinię i wycenę impregnacji/zabezpieczenia.
    Może uda się załatwić ten problem bez wchodzenia w spór z Dealerem - choć szczerze przyznam że jastem tak wk... ich podejściem że... tyle że nigdy nie byłem mściwy.
    Koncentracja na negatywnych stronach życia powoduję że stajemy się ponurakami
    Z drugiej strony, jak pisał Jacob - to niedopuszczalne - bo jeżeli faktem jest że mają problem z tym kolorem tapicerki to za diabła nie rozumiem jak przy takiej marce mogą w ten sposób postępować.
    W wypadku nagłośnienia takiej sprawy w mediach mogą mieć przesrane, wystarczą 2-3 artykuły w prasie motoryzacyjnej...
    Choć z drugiej strony ta prasa żyje z ich reklam i artykułów sponsorowanych więc wątpię czy któreś "AUTO...." odważyło by się coś takiego zamieścić.
    Polska czy Europa to nie rynek amerykański, niestety.
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. "Używany SUV ,który niemal się nie psuje"
    By Ologt in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29th-March-2016, 20:32
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11th-October-2013, 19:10
  3. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29th-November-2012, 20:56
  4. Jaka różnica: przycisk "snow" w Fx35 i "AWD Lock" w Fx45 ?
    By bolek in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19th-January-2012, 19:22
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15th-September-2011, 05:49

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •