Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Poka? wyniki od 111 do 119 z 119

Temat: INFINITI Q50 wersje z normalnymi hamulcami - tarcze i klocki hamulcowe

  1. #111
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2020
    Mieszka w
    Warszawa, Polska
    Jeździ
    Q50, 2018, white
    Postów
    6
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cześć,

    na to wygląda, że jestem następnym użytkownikiem Q50 , który ma do wymiany tarcze przednie . Wszystko przeczytałem i generalnie wszystko jasne, że jak chcesz sam kupić tarcze to praktycznie jesteś skazany na Powerstopy . Nie specjalnie chce te tarcze bo robię 5-7 tyś rocznie czyli prawie nic a cena przynajmniej w Polsce jest bardzo wysoka . Mam pytanie w takim razie czy może ktoś wymieniał tarcze w autoryzowanym serwisie i co oni zakładają ? Prawidłowe tarcze 330 x 34 mm czy też to co wskazuje specyfikacja czyli 320 x 28 mm czyli za małe tarcze i liczą na to że Klient się nie zorientuje . Pytam , gdyż próbuję cokolwiek się dowiedzieć od PGD w Warszawie i Krakowie .... i szlag mnie trafia.

    Znalazłem tarcze od EBC , który przynajmniej patrząc na rozmiary powinny pasować i rozmiarowo są identyczne jak te polecane z Powerstop.
    MIał ktoś do czynienia z tymi tarczami EBC D7459 ?

    Następny update. Jestem po dwóch rozmowach z serwisem w Warszawie . Pracownik serwisu był na tyle uprzejmy że pomierzył tarcze 402064GN0A, które miał na magazynie i przekazał mi informacje iż mają rozmiar 330 mm średnicy i 34 mm grubości . Wychodzi na to że opisy Infiniti są błędne. Czy miał ktoś okazje mieć te tarcze w rękach i potwierdzić że te podane mi dzisiaj wymiary zgadzają się ?
    Ostatnio edytowane przez GregorD ; 20th-September-2023 o 15:47 Powód: dodanie tekstu

  2. #112
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? GregorD Zobacz post
    Cześć,

    na to wygląda, że jestem następnym użytkownikiem Q50 , który ma do wymiany tarcze przednie . Wszystko przeczytałem i generalnie wszystko jasne, że jak chcesz sam kupić tarcze to praktycznie jesteś skazany na Powerstopy . Nie specjalnie chce te tarcze bo robię 5-7 tyś rocznie czyli prawie nic a cena przynajmniej w Polsce jest bardzo wysoka . Mam pytanie w takim razie czy może ktoś wymieniał tarcze w autoryzowanym serwisie i co oni zakładają ? Prawidłowe tarcze 330 x 34 mm czy też to co wskazuje specyfikacja czyli 320 x 28 mm czyli za małe tarcze i liczą na to że Klient się nie zorientuje . Pytam , gdyż próbuję cokolwiek się dowiedzieć od PGD w Warszawie i Krakowie .... i szlag mnie trafia.

    Znalazłem tarcze od EBC , który przynajmniej patrząc na rozmiary powinny pasować i rozmiarowo są identyczne jak te polecane z Powerstop.
    MIał ktoś do czynienia z tymi tarczami EBC D7459 ?

    Następny update. Jestem po dwóch rozmowach z serwisem w Warszawie . Pracownik serwisu był na tyle uprzejmy że pomierzył tarcze 402064GN0A, które miał na magazynie i przekazał mi informacje iż mają rozmiar 330 mm średnicy i 34 mm grubości . Wychodzi na to że opisy Infiniti są błędne. Czy miał ktoś okazje mieć te tarcze w rękach i potwierdzić że te podane mi dzisiaj wymiary zgadzają się ?
    Wszystkie Q50 w wersji NIE SPORT (3.5H; 3.7; 2.0T; 3.0T) z rynku US oraz europejska wersja diesel (2.2D) mają tarcze przednie 320x28 mm
    Tylko wersja europejska Q50 2.0T ma tarcze hamulcowe 330x34 mm

    Siedem lat temu - pisaliśmy zapytanie do POWER STOP nt. tarcz do Q50 2.0T w wersji EU, rynek EU jest za mały żeby uruchamiali produkcję więc odpisali że powinny pasować tarcze 330x32 mm (produkowane kiedyś do G37 / IPL) i faktycznie pasują choć są niezgodne z wymiarami tarcz OEM w wersji EU.
    Na przełomie 2017/2018 rozpoczęto produkcję QX50 (modelowo rocznik 2019), chwilę póżniej QX55 w których zastosowano z przodu tarcze 330x34 mm, po których wejściu na rynek US , POWER STOP uruchomił produkcję tarcz 330x34 mm.

    Na chwilę obecną masz do wyboru (zestaw tarcze + klocki na przód):
    - zestaw OEM w serwisie PL koszt około 2500-zł
    - Zestaw POWER STOP kierunkowe nacinano-nawiercane tarcze EVOLUTION + klocki hamulcowe CARBON FIBER CERAMIC Z23 EVOLUTION lub Z26 EXTREME - koszt ściągnięcia z US przy obecnym kursie $ ok. 2400-zł
    - Zestaw POWER STOP tarcze gladkie GEOMET + klocki hamulcowe Z17 CERAMIC - koszt ściągnięcia z US przy obecnym kursie $ ok. 1950-zł
    Jeżeli byłbyś zainteresowany POWER STOP'ami - napisz na PRIV - pomogę ściągnąć...

    Z tego co patrzyłem na katalogi - DBA nie ma tarcz w tym rozmiarze.

    Co do EBC - nie będę się wypowiadał bo nigdy ich nie używałem, znam kilka osób zadowolonych ale też kilka osób którym EBC szybko się zwichrowały.
    Możesz także poszukać coś z półki ekonomicznej - ale znów - nie wypowiem się bo...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 21st-September-2023 o 09:07
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #113
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    DBA ma grubosc 32mm
    Przy przebiegu 60tyskm wymieniłem wszystkie tarcze i klocki oem na powerstop , obecnie mam przekroczone 100tys a klocki ( pzród) i tarcze przód/tył w bardzo dobrym stanie . Nie wiem jak to możliwe ze po 40tys przebiegu km tarcze powerstop przód maja nadal 32mm i tylko mikroskopijny rant , a klocki Z23 mają grubośc ok 5,5mm w sytuacji gdy klocki oem przód skończyły sie po 40tys
    wiec nie wiem czy te 2mm wiecej ma az takie znaczenie
    Po przejechanych 55 tys. km na zestawie POWER STOP EVOLUTION - podobnie , trudno jest paznokciem zahaczyć o rant obu tarcz
    - klocki przód mają jeszcze ok 50% (przednie klocki OEM wymieniałem po 35 tys. km)
    - klocki tył wymieniłem po 45 tys. km, miały jeszcze ok. 30 %, ale obawiałem się sztorcowania/"tłuczenia" bo tak miałem i w poprzednim Q50 jaki i w FX30dS (tylne klocki OEM wymieniałem po 25 tys. km)
    Powyższe dotyczy Q50S Hybrid - czyli auta ważącego ponad 200 kg więcej niż 2.0T

    Niskie zużycie tarcz w wypadku klocków POWER STOP CARBON FIBER CERAMIC wynika z tego że klocki te wydzielają (po bardzo mocnym dogrzaniu) żywicę która tworzy imprint na powierzchni tarcz jednocześnie zwiększając współczynnik tarcia, jednocześnie znacznie zmniejszając tempo zużycia tarcz. Jest to zresztą opisane w ich materiałach reklamowych.

    Dla mnie najważniejsze jest że to po rozgrzaniu zestawu POWER STOP, tarcze wręcz sklejają się z klockami - stąd rozgrzany zestaw PS pracuje o wiele lepiej / efektywniej / płynniej niż zestaw OEM, na zimno natomiast bardzo porównywalnie do zestawu OEM.

    Jazda po bocznych krętych i/lub górzystych drogach z tym zestawem to sama radość / bajka.

    Na OEM w takich sytuacjach (bardzo mocne, gwałtowne dohamowania) auto często "stawało dęba" co w wypadku ostrych łuków / zakrętów czy mokrej nawierzchni jest sporym problem.
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 21st-September-2023 o 09:10
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #114
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Jun 2019
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    Q50S 2018 2.0T
    Postów
    282
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 26 raz/y

    Domy?lnie

    ... i tego EBC D7459 jeszcze nikt nie przymierzył na piastę?

  5. #115
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Jeździ
    Q50
    Postów
    6
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Podaję alternatywę na przód do wersji 2.0T 330mm, do kupienia w Brodmir Rzeszów.

    BREMSEN 982431, BREMSEN BCD1736

    zamontowałem, zobaczymy ile przeżyją

  6. #116
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Sopot
    Jeździ
    Q50 Hybrid
    Postów
    387
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 84 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? GregorD Zobacz post
    Cześć,

    na to wygląda, że jestem następnym użytkownikiem Q50 , który ma do wymiany tarcze przednie . Wszystko przeczytałem i generalnie wszystko jasne, że jak chcesz sam kupić tarcze to praktycznie jesteś skazany na Powerstopy . Nie specjalnie chce te tarcze bo robię 5-7 tyś rocznie czyli prawie nic a cena przynajmniej w Polsce jest bardzo wysoka . Mam pytanie w takim razie czy może ktoś wymieniał tarcze w autoryzowanym serwisie i co oni zakładają ? Prawidłowe tarcze 330 x 34 mm czy też to co wskazuje specyfikacja czyli 320 x 28 mm czyli za małe tarcze i liczą na to że Klient się nie zorientuje . Pytam , gdyż próbuję cokolwiek się dowiedzieć od PGD w Warszawie i Krakowie .... i szlag mnie trafia.

    Znalazłem tarcze od EBC , który przynajmniej patrząc na rozmiary powinny pasować i rozmiarowo są identyczne jak te polecane z Powerstop.
    MIał ktoś do czynienia z tymi tarczami EBC D7459 ?

    Następny update. Jestem po dwóch rozmowach z serwisem w Warszawie . Pracownik serwisu był na tyle uprzejmy że pomierzył tarcze 402064GN0A, które miał na magazynie i przekazał mi informacje iż mają rozmiar 330 mm średnicy i 34 mm grubości . Wychodzi na to że opisy Infiniti są błędne. Czy miał ktoś okazje mieć te tarcze w rękach i potwierdzić że te podane mi dzisiaj wymiary zgadzają się ?
    Nie, ze klient sie zorientuje, tylko trzeba dokladnie czytac.
    320mm obowiazywalo do Q50 przedliftowych, Q50 poliftowe dostalo tarcze 330mm.
    A to, ze wiekszosc katalogow ma zle spozycjonowane, to juz nie wina producenta
    Sa na pewno tarcze Boscha , ktore pasuja do zaciskow 4tloczkowych, kiedys mialem zapisane numery ale gdzies posialem.

  7. #117
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Na tarczach Powerstop i klockach Z23 przejechałem 55tys km
    klocki do wymiany a tarcza straciła tylko ok 0.6mm wiec oceniam ze wytrzyma kolejne 50tys km

    Tarcze tył musiałem wymienić bo były całe w rowkach ( prawdopodobnie kamyki utkwiły w szczelinie klocka )
    Tarcza DBA 4000 , bicie tarczy 0,07mm rant zewnętrzny , 0,02mm rant wewnetrzny


  8. #118
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2022
    Mieszka w
    Białystok
    Jeździ
    Q50 Luxe 3.0T, 2018, Black
    Postów
    50
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    ale, o którym lifcie piszesz? ja mam MY2018 i z poprzednich ustaleń wynika, że tarcze mają średnicę 320 mm. Jeśli chodzi o zamienniki do 402064GN0A o wymiarach 330 to znalazłem tylko TEXTAR PRO 92336003, ale są niedostępne. Koszt ORI tarcz to jakieś 1200 złotych. Mnie czeka wymiana za jakiś czas i generalnie się już pogubiłem. Będę w serwisie Nissana w tygodniu to poproszę o zmierzenie tego co mam na aucie. Generalnie nigdy nie jeździłem dziwniejszym autem

  9. #119
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    a myślałeś o DBA42336S ? fotke przodu masz na poprzedniej stronie a tył załozyłem miesiąc temu
    Attached Images Attached Images

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112

Podobne w?tki

  1. INFINITI Q50S Hybrid - tarcze i klocki hamulcowe
    By slepy62 in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 13th-September-2023, 13:54
  2. Klocki hamulcowe trzymają tarcze...
    By tiger456 in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29th-January-2017, 12:03

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •