Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 41 do 50 z 117

Temat: INFINITI Q50 wersje z normalnymi hamulcami - tarcze i klocki hamulcowe

  1. #41
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    WAŻNE !
    Czy Ktos z Was ma podobne obserwacje . Od 3 tygodni mam założony komplet klocków Z23 i nadal tarcze OEM , wykonałem procedurę dotarcia tarcze sa brązowe . Od kilku dni zauważyłem że przy temperaturze poniżej -5 C na początku samochód hamuje słabiej a potem jest juz ok . Oto co dziś mi się przydarzyło :
    Po przejechaniu z domu ok 800 m wjechałem na dwupasmówkę i przed światłami rozpocząłem niezbyt mocne hamowanie jadąc 90-100km/h do świateł miałem jeszcze sporo dystansu . W czasie gdy utrzymuwałem stały ( podkreślam niezbyt mocny ) nacisk na pedał hamulca stało sie coś dziwnego - siła hamowanie wzrosła co najmniej 2 krotnie , samochód prawie zatrzymał się w miejscu i uruchomił się ABS dosłownie hamowanie awaryjne . na szczęście nikt nie jechał mi " w bagażniku"
    czy to może być efektem :
    1. zapowietrzenie układu hamulcowego podczas wymiany klocków w aso ? ( wymieniany był płyn +klocki przód )
    2. a może jednak klocki ceramiczne wymagają dogrzania do temperatury pracy , choć oznaczone są jako GG czyli o tej samej skuteczności na zimnym i rozgrzanym układzie hamulcowym ?

    od czerwca miałem założone Z23 na tył i nic takiego się nie działo , jednakże to było lato a największa siła hamowania działa jednak na przedniej osi

  2. #42
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    WAŻNE !
    Czy Ktos z Was ma podobne obserwacje . Od 3 tygodni mam założony komplet klocków Z23 i nadal tarcze OEM , wykonałem procedurę dotarcia tarcze sa brązowe . Od kilku dni zauważyłem że przy temperaturze poniżej -5 C na początku samochód hamuje słabiej a potem jest juz ok . Oto co dziś mi się przydarzyło :
    Po przejechaniu z domu ok 800 m wjechałem na dwupasmówkę i przed światłami rozpocząłem niezbyt mocne hamowanie jadąc 90-100km/h do świateł miałem jeszcze sporo dystansu . W czasie gdy utrzymuwałem stały ( podkreślam niezbyt mocny ) nacisk na pedał hamulca stało sie coś dziwnego - siła hamowanie wzrosła co najmniej 2 krotnie , samochód prawie zatrzymał się w miejscu i uruchomił się ABS dosłownie hamowanie awaryjne . na szczęście nikt nie jechał mi " w bagażniku"
    czy to może być efektem :
    1. zapowietrzenie układu hamulcowego podczas wymiany klocków w aso ? ( wymieniany był płyn +klocki przód )
    2. a może jednak klocki ceramiczne wymagają dogrzania do temperatury pracy , choć oznaczone są jako GG czyli o tej samej skuteczności na zimnym i rozgrzanym układzie hamulcowym ?
    od czerwca miałem założone Z23 na tył i nic takiego się nie działo , jednakże to było lato a największa siła hamowania działa jednak na przedniej osi
    U mnie na mrozie - bardzo mocno hamują ale tylko zaraz po ruszeniu i przy bardzo wolnej jeździe, jak przekroczę 40~50 km/h hamują już płynnie, po kilkunastu minutach jazdy i "rozgrzaniu" już cały czas płynnie...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #43
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    U mnie na mrozie - bardzo mocno hamują ale tylko zaraz po ruszeniu i przy bardzo wolnej jeździe, jak przekroczę 40~50 km/h hamują już płynnie, po kilkunastu minutach jazdy i "rozgrzaniu" już cały czas płynnie...
    Może to efekt tego iż masz komplet tarcze nacinane + klocki powerstop ...
    Poczytałem i sprawdziłem że układ hamulcowy na pewno nie jest zapowietrzony po pedał nie wpada w podłogę i po "przepompowaniu" pozostaje na dawnej wysokości
    Poczekam aż oem'owe tarcze "oczyszczą" się z brązowego nalotu i zrobię od nowa procedurę dotarcia

    W międzyczasie spróbuję odtworzyć opisane wcześniej warunki i sprawdzę czy pojawi się ten sam efekt
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 24th-February-2019 o 20:50

  4. #44
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Minęły 2 miesiące jak użytkuję klocki Z23 przód+tył i niestety tarcze OEM (jeszcze)
    Moje problemy z dziwnym zachowaniem hamulców na razie ustąpiły i mam wrażenie że od ponad 2 tygodni wszytko się idealnie "spasowało"
    Co mogę powiedzieć o Z23:
    - siła hamowania jest nieco większa
    - nie ma pisku ani "stękania" hamulców przy bardzo niskich prędkościach
    - hamowanie jest płynniejsze oraz precyzyjniejsze a praca klocków jest mniej słyszalna
    - nie brudzą felg

    klocki OEM wytrzymały : tył 30tys km , przód 40tys km - zobaczymy jak długo podziałają Z23

    Potwierdzam opinię Irka : nie ma powrotu do klocków OEM !

  5. Dzięki Maxx za powyższy Post:


  6. #45
    Dopiero dołączylem Avatar aresx
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    Kielce
    Jeździ
    Q50
    Postów
    7
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Hej,
    Mam od niedawna Q50 3.7usa. Więc jestem świeży w temacie. I mam drugi problem.
    Zamówiłem wcześniej tarcze niż poczytałem opnie na forum.Problem jest z trzepaniem przy hamowaniu z większej prędkości.

    Znajomy zamówił mi tarcze przód firmy Textar ale jednak złe.
    Wyglądają jak te co mam ale przy zakładaniu jarzmo opiera się o tarczę.
    Sprawdziłem i wychodzi że jest o ok. 4mm mniejsza wysokość wgłębienia.
    Na pudełku wysokość tarczy 44mm.

    Może podpowiecie jak szukać.
    Będzie mi próbował wymienić i coś znaleźć.
    Jak nie to ew. może ktoś pomoże znaleźć takie tarcze z forum ?

  7. #46
    Dopiero dołączylem Avatar aresx
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    Kielce
    Jeździ
    Q50
    Postów
    7
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Znalazłem zestwa Textar 49mm i jest ok.

  8. #47
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Jun 2019
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    Q50S 2018 2.0T
    Postów
    282
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 26 raz/y

    Domy?lnie

    .. to w takim razie nawiązując do poprzedniej dyskusji tarcze na przód do q50 330mm powinny pasować takie?
    https://allegro.pl/oferta/tarcze-sto...dShowitemShare
    Ostatnio edytowane przez wlodar ; 3rd-July-2019 o 12:45

  9. #48
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlodar Zobacz post
    .. to w takim razie nawiązując do poprzedniej dyskusji tarcze na przód do q50 330mm powinny pasować takie?
    https://allegro.pl/oferta/tarcze-sto...dShowitemShare
    Teoretycznie powinny pasować - jakby co napisz / zapytaj MAXX'a bo w tym rozmiarze ściagałem mu komplet tarcz n/n POWER STOP +klocki Z23
    jedyne co - to trochę drogie te tarcze, bo za te pieniądze (1600-zł) to kupisz cały komplet na przód POWER STOP'ów (tarcze n/n + klocki) i zostanie Ci jeszcze na klocki na tył
    lub możesz kupić tarcze DBA4000 (tylko nie wiem czy DBA występują w tym rozmiarze)

    ROTOR SPECIFICATIONS FRONT JBR1195XPR POWER STOP
    Bolt Circle (in) 4.5
    Bolt Circle (mm) 114.3
    Diameter (in) 13.0
    Diameter (mm) 330
    Height (in) 1.9
    Height (mm) 49
    Hub Hole Diameter (in) 2.7
    Hub Hole Diameter (mm) 68
    Minimum Thickness (in) 1.2
    Minimum Thickness (mm) 30.0
    Nominal Thickness (in) 1.3
    Nominal Thickness (mm) 32.0
    # of Holes OR Studs 5
    Rotor Construction Floating Rotor
    Solid / Vented VENTED
    Stud / Stud Hole Size 12.7
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  10. #49
    Dopiero dołączylem Avatar Loras
    Do??czy?
    Aug 2018
    Mieszka w
    Włocławek
    Jeździ
    Q50,2014,red
    Postów
    21
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie, a jak sprawa się ma z kompletną zamianą tarcz i zacisków z US 3.7 premum OEM na US Sport ( duże akebono ). Oglądałęm rysunki ukladu hamulcowego dla obu wersji i wydaje mi sie ze jest ta sama pompa i inne elementy. Zestaw okrutnie drogi ale moze zacząłbym zbierać :>

  11. #50
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Loras Zobacz post
    Panowie, a jak sprawa się ma z kompletną zamianą tarcz i zacisków z US 3.7 premum OEM na US Sport ( duże akebono ). Oglądałęm rysunki ukladu hamulcowego dla obu wersji i wydaje mi sie ze jest ta sama pompa i inne elementy. Zestaw okrutnie drogi ale moze zacząłbym zbierać :>
    plug'n'play, pompa w tym wypadku nie ma żadnego znaczenia bo jest taka sama bez względu na wersję
    - oprócz zacisków i tarcz powinieneś także wymienić tarcze osłonowe/montażowe i już dokładnie nie pamiętam ale chyba też któreś węże podłączane do zacisków - tylko nie pamiętam czy to był przód czy tył...
    - jeżeli masz felgi "17 - wymiana felg na "19 lub "18 (w wypadku "18 niewiele modeli podejdzie)
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. INFINITI Q50S Hybrid - tarcze i klocki hamulcowe
    By slepy62 in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 13th-September-2023, 14:54
  2. Klocki hamulcowe trzymają tarcze...
    By tiger456 in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29th-January-2017, 13:03

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •