Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Świst wiatru z okolic lewego lusterka przy prędkościach autostradowych

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    Q50S Hybrid AWD 2016 Graphite
    Postów
    47
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie Świst wiatru z okolic lewego lusterka przy prędkościach autostradowych

    Zaczyna mnie poważnie irytować świst/gwizd wiatru powodowany przez lewe lusterko zewnętrzne. Pojawia się w okolicach 130,140 i jest słyszalny najbardziej do 160 mam wrażenie, że bardziej jest słyszalne kiedy jest boczny wiatr. Złożenie lusterek powoduje jego zaniknięcie stąd mam pewność, że to lusterko powoduje gwizd. Dźwięk jest tak głośny/uciążliwy że zauważa go pasażer z prawej strony, odechciewa się jeździć po autostradzie przez to. Mam za niedługo przegląd na 30 tkm i zastanawiam się czy jest na to jakieś rozwiązanie, mam w planie poeksperymentować z taśma żeby ustalić co gwiżdże, jestem skłonny nawet kupić nowe lusterko żeby było cicho. Miał ktoś coś podobnego ?

  2. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar czejzee
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti (ex) Q50 2.0t '16, (ex) Q50h '14, Maserati Ghibli SQ4 '15
    Postów
    727
    Podziękował
    221
    Otrzymał podziękowanie 22 raz/y

    Domy?lnie

    Wyciszenie auta coś tam pomoże, ale niestety nasze Infi przy tych prędkościach nie są zbyt ciche. Polecam wrzucić wydech customowy, który zagłuszy ten dźwięk...
    wrzucampiatke.pl | testy aut | zdjęcia | video

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    Q50S Hybrid AWD 2016 Graphite
    Postów
    47
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Nie chodzi o słabe wyciszenie samej kabiny tylko o świst który generuje lusterko i przebija się przez nazwijmy to standardowy szum powietrza opływającego kabinę. prawdą jest że q50 jest dosyć głośne, żony allroadem a4 b9 z podwójnymi szybami z przodu można jechać 20-30 km/h szybciej po autostradzie.

  4. Dzięki STF za powyższy Post:

    alezuch (18th-February-2018)

  5. #4
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    zainstaluj sobie appkę w telefonie i zmierz w Q i w innym aucie dla porównania
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  6. #5
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Trochę jestem zaskoczony narzekaniem na głośność. Ja na autostradzie jeżdżę 200-220km/h i da się rozmawiać. Nie wyprzedziło mnie na razie żadne Audi

    Może to zależy od egzemplarza? Ostatnio we flocie mieliśmy diesla głośniejszego niż reszta - okazało się, że hałasowała rolka w rozrządzie. Serwis (Toyota) wymienił na gwarancji...

  7. #6
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Kozia Wólka
    Jeździ
    Q50S AWD Hybrid
    Postów
    136
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Niczego takiego nie zauważyłem u siebie, trzeba uderzać do salonu i zgłosić im ten problem przed przyjazdem. Z innej strony - zaczął mi trzeszczeć kokpit przy środku podczas jazdy po nierównościach - jestem w tym sam czy u kogoś jeszcze zaczęło trzeszczeć?

  8. #7
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Nov 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 Hybryda Sport Tech 2016 Biały
    Postów
    121
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Mi zaczął trzeszczeć ale tylko jak jest zimny (na mrozie). Jak sie plastiki rozgrzeją to przestaje

  9. #8
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    Q50S Hybrid AWD 2016 Graphite
    Postów
    47
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Powoli zaczynam dochodzić do przyczyn świstu, nie chcę zostawiać samochodu w serwisie na kilka dni bo mam tam 80 km i mam nadzieję zrobic przegląd na poczekaniu, ale do rzeczy: okleiłem dzisiaj papierową taśma szczelinę przy szybie, szczeline drzwi przednich i szczelinę pod lusterkiem ( na nia stawiam ) i odgłosy ustały, jutro będe odklejał poszczególne fragmenty taśmy i testował bo będę miał trasę. Mam nadzieję że znajdę przyczynę i wtedy będe mógł się zastanowić nad rozwiązaniem we własnym zakresie lub wskazać miejsce serwisowi bo z taśmami jeździć to nie za bardzo.

  10. #9
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    792
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 134 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? piore_w_rzece Zobacz post
    Niczego takiego nie zauważyłem u siebie, trzeba uderzać do salonu i zgłosić im ten problem przed przyjazdem. Z innej strony - zaczął mi trzeszczeć kokpit przy środku podczas jazdy po nierównościach - jestem w tym sam czy u kogoś jeszcze zaczęło trzeszczeć?
    U mnie też się to pojawiło. Wystarczy delikatnie poluzowac wkręty które widać po otwarciu schowka i cisza.

  11. #10
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    Q50S Hybrid AWD 2016 Graphite
    Postów
    47
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    No i bingo. Serwis w Sosnowcu wczoraj rozwiązał problem, winny był reling/uszczelka dachu z lewej strony. Mieli podobny przypadek i dlatego trafili odrazu. Zamówili nowe części, wymiana na gwaracji, trwało to 1h. Mam wrażenie że jest ogólnie ciszej.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Szum wiatru podczas jazdy
    By Nikko in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 5th-December-2017, 23:53
  2. Podświetlenie lewego lusterka
    By MISWRO in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 6th-May-2016, 11:20
  3. uszczelka drzwi - szum wiatru
    By erule in forum Karoseria & Wnetrze
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16th-November-2014, 20:43

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •