Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Problem z tapicerką w TYGODNIOWYM AUCIE!

  1. #11
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Ciuchy są w miarę nowe ale po kilku praniach, gatunkowo dobre (na jasnych skórzanych kanapach domowych nie ma śladu). W sumie przez tydzień maiałem na sobie 3 pary spodni z marynarkami i dwa różne garnitury - tapicerka z dnia na dzień wygląda coraz gorzej. Wygląda na to że powinienem wsiadając do auta ubierać biały fartuch.
    Byłem w Infiniti - Szef serwisu poinformował mnie że to jest brud i że mogą wyczyścić.
    Nie zgodziłem się i zarządałem stanowiska serwisu na piśmie, w efekcie szef serwisu zrobił zdjęcia i wysłał do Centrali jako zgłoszenie ...?
    Po uspokojeniu nerwów (chwilkę sobie pokrzyczałem pogadałem z nim na spoko.
    Powiedział że nie wie co jest przyczyną, ale w jednych samochodach jasna skóra jest no problem, w innych co wizyta klienta - myją bo wyglądają jak moja. Nie zdarzyły mu się jeszcze nigdy takie zabrudzenia w tak krótkim czasie (wygląda na to że jeste brudas!). Dziwi mnie tylko że brud łapie się na siedzisku i lewej części - prawa jest czyściutka - tak jakby była zrobiona z innego gatunku skóry.
    Zobaczymy co odpisze Centrala.
    Rękojmia w polsce jest 30-dniowa - po ich odpowiedzi (a obawiam się że będzie brzmiała - czyścić) wybiorę się do jakiegoś rzeczoznawcy a potem do rzecznik praw konsumenta.
    Ostatecznie jeżeli ich stanowisko będzie "czyścić" - złoże sprawę do sądu o świadomą (ze słów szefa serwisu wynika że wiedzą o problemie) sprzedaż rzeczy oznaczonych z wadą ukrytą.

    Szkoda tylko że to piękne marzenie które urzeczywistniłem ma taki przykry poczatek.

    Gdyby ktoś miał jakieś uwagi - proszę napiszcie.
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. #12
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Irek a może dać im wyczyścić ? Jeden raz...
    W sumie rękojmia wciąż będzie działać bo to serwis.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #13
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Tak chciałem zrobić - tyle że zarządałem opinii serwisu na piśmie że wg. ich zdania przyczyną jest znaczne zabrudzenie (czyli moja wina). ODMÓWILI !
    Powiedzieli że mogą wyczyścić ale opinii na piśmie nie wydadzą.
    Dziś jadę złożyć pismo o stwierdzeniu wady. Po niedzieli podjadę do rzeczoznawcy i po sporządzeniu opinii pojadę do Infiniti i poproszę o wyczyszczenie. Jeżeli po tygodni problem się powtórzy - składam żądanie wymiany/usunięcia wady lub wymiany na nowy. Ze słów szefa serwisu mają świadomość że coś jest nie tak i nie wiedzą co z tym zrobić. Gdyby nie informacja Rosaria i to co usłyszałem od Szefa serwisu - pewnie podjechał bym do jakiejś renomowanej myjni - poprosił o umycie i zabezpieczenie. Choć to też nie jest takie oczywiste. Szef Serwisu Infiniti - stwierdził że nie mogą tej tapicerki zaimpregnować w standardowy sposó ze względu na klimatyzację i ogrzewanie siedzeń. Stwierdził że w wypadku użycia środków impregnujących pianka w fotelu zaczyna "puchnąć". Może należałoby tą informację "upublicznić" dla innych forumowiczów którzy zakupili nowego FX-a w polskim salonie jako ostrzeżenie. Jeżeli używają jakichkolwiek środków do tapicerki skórzanej to zgodnie z jego słowami spryskują materiał/gąbkę i dopiero delikatnie przecierają skóry tapicerki starając się żeby środek nie dostał się w otworki w miejscach klimatyzowanych/ogrzewanych.
    W dziale "marzenia" stwierdziłeś że dla jednych realnym marzeniem jest zakup nowego auta, dla innych zakup amortyzatora za 1000-zł i że to może budzić kontrowersje.
    Myślę że prawda jest jedna - w wypadku jakichkolwiek usterek bez względu na zosobność portfela - to tak samo boli (mówie o sferze emocjonalnej) a rozczarowanie jest ogromne.
    Zacząłem się przez to wszystko zastanawiać nad wymianą samochodu (złość, nerwy, rozgoryczenie) na inną markę, potem na zimno doszedłem do wniosku że to jest auto moich marzeń - więc dlaczego niby miałbym rezygnować z powodu nierzetelności sprzedawcy/producenta.
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #14
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Odpowiedź iNFINITi sERVICEs: w skrócie
    -PODATNOŚĆ NA ZABRUDZENIA TO ZJAWISKO NATURALNE
    -ZABEZPIECZENIE WYKONANO PRAWIDŁOWO
    -ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE CZYSZCZENIE (tylko nie napisali - jak długo bezpłatnie ?)

    WOW - spodziewałem sie przynajmniej przeprosin, ale jak tak ... cóż, temat do przemyślenia z Prawnikiem i Rzeczoznawcą
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #15
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar dewon7
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Radzymin k/ Warszawy
    Jeździ
    Było Infiniti G35 Coupe, jest FX35 Sport 2005
    Postów
    520
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie

    Argumenty takie trochę z d..y. Jeśli po tygodniu tapicerka wygląda tak jak na zdjęciach które pokazałeś ( mogliśmy to zresztą ocenić na spocie )a oni piszą, że to naturalne zjawisko to nic tylko pogratulować poczucia humoru. Dziwię się, że firma która chce być postrzegana jako luksusowa marka i w dodatku wchodzi dopiero na europejski rynki w taki sposób podchodzi do klienta. Powinni bez słowa usunąć wadę, a jeśli jest to niemożliwe to wymienić na nową sztukę a nie wciskać człowiekowi ciemnotę. Niema się co z nimi patyczkować tylko walczyć o swoje!!

  6. #16
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Bez wątpienia walka z molochem jakim jest salon sprzedaży aut będzie karkołomna i długotrwała.

    Irku mógłbyś napisac o paradę do jakiejś gazety motoryzacyjnej,chyba Auto świat zajmuje sie takimi sprawami.Kontaktują sie z serwisem w imieniu klienta i opisuja wszystko w swoim tygodniku.

    Może przestraszą się o swoje dobre imie i ich odpowiedzi nie bedą tak olewcze.
    Ostatnio edytowane przez Black ; 22nd-November-2010 o 14:21
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  7. #17
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar dewon7
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Radzymin k/ Warszawy
    Jeździ
    Było Infiniti G35 Coupe, jest FX35 Sport 2005
    Postów
    520
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie

    Irek wpierw powinien się zgłosić do jakiego rzeczoznawcy. Dopiero jak będzie miał na papierze opinię rzeczoznawcy stwierdzającą o wadliwości zabezpieczenia wówczas może myśleć gdzie dalej uderzyć np. ponownie do salonu. Jeśli opinia rzeczoznawcy nie zrobi na nich wrażenia wtedy trzeba będzie się udać do prawnika itd.

  8. #18
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Athens
    Do??czy?
    Jul 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Kraków
    Jeździ
    Skyline 350GT Black Obsidian
    Postów
    1,404
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Przykra sprawa... Może weź rzeczoznawcę teraz i po czyszczeniu w salonie Infiniti. Być może będziesz miał dodatkowy atut w postaci opinii ponownej , która pokaże , że czyszczenie nic nie daje.

    Chciałbym wierzyć, że czyszczenie jednak pomoże i kłopot się skończy bo mimo wszystko to uciążliwe będzie takie boksowanie się z Infiniti Polska.

    Powodzenia i pisz co w temacie.
    Infiniti Skyline 350 GT '06
    Black Obsidian

  9. #19
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    wieś pod Wwą
    Jeździ
    EX30d 2010 czarny
    Postów
    43
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Spróbuj pismo do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta i do Federacji Konsumentów. Kopie do Infi. Wklejam link do Sądu Polubownego.http://www.federacja-konsumentow.org...y.php?story=16

  10. #20
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Athens Zobacz post
    Przykra sprawa... Może weź rzeczoznawcę teraz i po czyszczeniu w salonie Infiniti. Być może będziesz miał dodatkowy atut w postaci opinii ponownej , która pokaże , że czyszczenie nic nie daje.

    Chciałbym wierzyć, że czyszczenie jednak pomoże i kłopot się skończy bo mimo wszystko to uciążliwe będzie takie boksowanie się z Infiniti Polska.
    Tak zamierzam zrobić. Rzeczoznawca, czyszczenie w Infiniti(DAĆ IM SZANSĘ ! i z nów do rzeczoznawcy.
    Termin rękojmi mam w tej chwili nieokreślony - bo zgłosiłęm wadę po 10 dniach, a oni odmówili uznania.
    Jeżeli rzeczoznawca uzna że to wada, termin rękojmi trwa do rozstrzygnięcia sprawy - choć wtedy nie wiem czy nie dam sprawy prosto do sądu cywilnego.
    Narazie do oceny.
    A siedzisko robi się już powoli czarne - wieczór to mało widoczne ale w dzień wygląda jakby je popiołem posypali.
    MACIEK - a jak u Ciebie ?

    Pozdrawiam Irek
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. FX35 - co przy jakich przebiegach wymieniać/sprawdzać w aucie.
    By tas23 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 8th-December-2016, 00:23
  2. Witam co myślicie o tym aucie?
    By mariusz28_2006 in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11th-December-2013, 01:32
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13th-April-2011, 17:33
  4. olej w uzywanym aucie
    By linkintiger in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 5th-December-2010, 01:13

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •