Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: FX / QX70 tarcze+klocki do AKEBONO SPORT porównanie IMA - OEM - POWER STOP

  1. #1
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie FX / QX70 tarcze+klocki do AKEBONO SPORT porównanie IMA - OEM - POWER STOP

    Jako że dostaję zapytania na PRIV - poniżej porównanie kosztowe kompletów tarcze+klocki
    do wszystkich wersji FX II generacji z zaciskami AKEBONO SPORT:
    FRONT: zaciski 4-tłoczkowe ; tarcze 355 mm
    REAR: zaciski 2-tłoczkowe ; tarcze 350 mm

    Porównanie dotyczy kompletów:
    1. MAINTENANCE ADVANTAGE (częsci używane w serwisach w US); w zakupie ok. $380
    2. OEM parts - części dostępne w sklepach on-line; w zakupie ok. $500

    3. zestaw POWER STOP K5823 ; w zakupie ok. $420

    Do kosztów zakupu związanych ze ściagnięciem zestawów do PL należy doliczyć szacunkowo / około:
    + $150 koszty transportu morskiego do PL (prawdopodobnie 3 odrębne paczki żeby nie było "overweight", bo to jakieś 135 lbs. czyli ponad 60 kg)
    + 250-zł inne opłaty w PL
    tyle jeżeli odbiór osobisty w W-wie lub okolicach
    + 60-zł za kuriera w PL

    MAINTENANCE ADVANTAGE



    OEM




    Komplet POWER STOP K5823: tarcze nacinane / nawiercane + klocki karbonowo/ceramiczne Z23 EVOLUTION SPORT
    https://www.powerstop.com/product/po...FINITI&mo=FX50
    https://www.powerstop.com/product/po...&mo=QX70&ss=V8






    Zestaw K5823

    ROTOR SPECIFICATIONS FRONT REAR
    Bolt Circle (in) 4.5 4.5
    Bolt Circle (mm) 114.3 114.3
    Diameter (in) 14.0 13.8
    Diameter (mm) 355 350
    Height (in) 1.9 2.4
    Height (mm) 49 62
    Hub Hole Diameter (in) 2.7 2.7
    Hub Hole Diameter (mm) 68 68
    Minimum Thickness (in) 1.2 0.7
    Minimum Thickness (mm) 30.0 18.0
    Nominal Thickness (in) 1.3 0.8
    Nominal Thickness (mm) 32.0 20.0
    # of Holes OR Studs 5 5
    Rotor Construction Floating Rotor Floating Rotor - Drum In Hub
    Solid / Vented VENTED VENTED
    Stud / Stud Hole Size 12.8 12.8
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 24th-February-2018 o 14:21
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. The Following 3 Users Say Thank You to slepy62 For This Useful Post:

    holdek (22nd-February-2018), Piotr_Z (8th-March-2018)

  3. #2
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2018
    Mieszka w
    Gdynia
    Jeździ
    Infiniti FX 45, 2006r, niebieski
    Postów
    25
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Zestawy Power Stop od Irka (slepy62) sa super dobre i on sprzedaje je po dobrych cenach.
    Kupilem od niego caly zestaw na przod i tyl do mojego FX 45 i dopero teraz samochod konkretnie hamuje.
    Poza tym klocki ceramiczne sa swietne i nie pyla wiec nie ma osadow na felgach.
    Goraco polecam te zestawy.
    Dzieki Irek jeszcze raz.
    Pozdrawiam. Jacek

  4. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2015
    Mieszka w
    Radom
    Jeździ
    Infiniti QX70 S Design 2015 Graphite Schadow
    Postów
    10
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Cześć Irek

    Przeglądam posty z naszego forum i trafiłem na świetne porównanie i wielki szacun dla Ciebie za zaangażowanie i wnikliwość w tematach INFINITI
    Chciałbym zapytać, czy istnieje jeszcze możliwość zakupienia kompletnego zestawu Power Stopu na podanych przez Ciebie zasadach?
    Jeśli oferta jest nadal aktualna, to prosiłbym Cię o info z warunkami finansowo-technicznymi. Przymierzam się za 2-3 miesiące do ,,grubszego" odświeżenia układu hamulcowego.
    Nie chcę kombinować z jakimiś półśrodkami, bo jeżdżę dość aktywnie, a hamulce i opony to ważna rzecz w klocu, który waży grubo ponad 2 tony
    Napisz, jak moglibyśmy mój temat zrealizować? Bez zbędnego ciśnienia

    Pozdrawiam i czekam na info.

    Szaman
    Ostatnio edytowane przez szaman ; 5th-October-2019 o 22:50

  5. #4
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Jestem na SGP w 'Zmarzlikowie' wracam jutro po południu...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2015
    Mieszka w
    Radom
    Jeździ
    Infiniti QX70 S Design 2015 Graphite Schadow
    Postów
    10
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Jestem na SGP w 'Zmarzlikowie' wracam jutro po południu...
    No, to masz super mocne wrażenia. Gratuluję Mistrza Świata

  7. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar docent
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    PL
    Jeździ
    INFINITI: M30dS Grey - sold, Q60 2.0t Dynamic Sunstone Red, QX70 3,7 Black
    Postów
    212
    Podziękował
    136
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? szaman Zobacz post
    ......................... Przymierzam się za 2-3 miesiące do ,,grubszego" odświeżenia układu hamulcowego......................................
    Witam ziomka !
    Wymiana w ASO czy serwisujesz gdzieś na miejscu ?

  8. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2015
    Mieszka w
    Radom
    Jeździ
    Infiniti QX70 S Design 2015 Graphite Schadow
    Postów
    10
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Witam, witam

    ....dopóki był na gwarancji, to ASO Wwa, ale teraz na miejscu posiłkuję się warsztatami, w których ze znajomością tego modelu różnie bywa !? Na szczęście nic grubego (odpukać) się nie przydarzyło
    Wymiany olejów, filtrów, klocków, to raczej banał Teraz mało jeżdżę, więc nie ma tego zbyt wiele... na tapecie

    Teraz dumam nad wymianą tarcz i klocków, co też nie jest jakimś wielkim wyzwaniem dla mechaników. Pewnie sam bym sobie z tym poradził Jestem trochę manualny Ale nie mam warunków ;( Zastanawiałem się nad zestawem tarcz Power Friction DS (nawiercane/ nacinane) z sklepu Brakestock.pl + klocki Z17 lub Z23, ale po przeanalizowaniu cen, doszedłem do wniosku, że zestaw proponowany przez Irka i dedykowany do Q50S czy QX70S wychodzi w lepszej cenie, a marka Power Stop jest niepodważalnie bardziej renomowana... Tym bardziej, że sprawdziliście w realu jej poziom i skuteczność

    Przegladąłem oferty m.in. na Rockauto.com i zauważyłem ciekawą rzecz.... Otóż, zestaw K5823 wg ich specyfikacji wychodzi drożej niż kompletacja złożona z poszczególnych elementów, tzn. osobono klocki przód, klocki tył, tarcza PP, tarcza PL, tarcza TP, tarcza TL...!? Tochę to dziwne...!? Wydawałobyby się, że w komplecie powinno być taniej....!?

    Jeszcze coś zwróciło moją uwagę...Nie wiem, czy to tylko brak pełnej informacji. Taki szczegół. Mianowicie zestaw K5823, przynajmnie na fotkach nie ma sprężyn ustalających klocki oraz brak jednego kompletu (4 szt) sworzni prowadzących klocki z kompletem zawleczek...!? Może to tylko błąd fotografa...!?

    W specyfikacji, jaką zasymulowałem szukając składowych cześci tego zestawu (bo jeszcze nie znałem nr tego zestawu K5823) wyskoczyło mi, że każy zestaw klocków (Z231346 przód i Z231347 tył) posiada w komplecie zestaw prowadnic, sprzężyn, zawleczek i smar... Dlatego trochę się zdziwiłem, że na foto z info o zestawie K5823 zobaczyłem tylko 4 szt. sworzni i 2 szt. smaru, i...brak sprężyn ...!? Pewnie Irek sprowadzając te zestawy zweryfikuje moje spostrzeżenia, bo być może to tylko niedopatrzenie fotografującego ten zestaw ...!?

    Oki, nie będę tu robił wody z mózgu i dywagował..., ale takie spostrzeżenia mi wpadły w oko

    Pozdrawiam i miłej reszty niedzieli dla Wszystkich Forumowiczów.

    szaman
    Ostatnio edytowane przez szaman ; 6th-October-2019 o 14:51

  9. Dzięki szaman za powyższy Post:


  10. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar docent
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    PL
    Jeździ
    INFINITI: M30dS Grey - sold, Q60 2.0t Dynamic Sunstone Red, QX70 3,7 Black
    Postów
    212
    Podziękował
    136
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Nie ma co szukać. Zdaj się na Irka. On wszystko sprawdził na własnej skórze. I na mojej po trosze też. Jak tylko zamontował komplet Power Stop, tarcze + klocki, dane mi było z Nim podróżować na trasie Radom - Częstochowa - Radom. Jechaliśmy przez Tomaszów Mazowiecki. Trasa pewnie Ci znana. Droga delikatnie mówiąc, taka sobie. Kilka wyhamowań pod rząd, z prędkości ok.160 km/h do 0 km/h, aby zobaczyć jak się sprawuje nowy komplet hamulców. Nic nie dymiło, nie piszczało, żadnych drgań. Auto stawało w miejscu. REWELKA. Jak przyjdzie czas na nowe komplety u mnie, też takie zakładam.
    Ostatnio edytowane przez docent ; 6th-October-2019 o 23:53

  11. Dzięki docent za powyższy Post:


  12. #9
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2015
    Mieszka w
    Radom
    Jeździ
    Infiniti QX70 S Design 2015 Graphite Schadow
    Postów
    10
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? docent Zobacz post
    Nie ma co szukać. Zadaj się na Irka. On wszystko sprawdził na własnej skórze. I na mojej po trosze też. Jak tylko zamontował komplet Power Stop, tarcze + klocki, dane mi było z Nim podróżować na trasie Radom - Częstochowa - Radom. Jechaliśmy przez Tomaszów Mazowiecki. Trasa pewnie Ci znana. Droga delikatnie mówiąc, taka sobie. Kilka wyhamowań pod rząd, z prędkości ok.160 km/h do 0 km/h, aby zobaczyć jak się sprawuje nowy komplet hamulców. Nic nie dymiło, nie piszczało, żadnych drgań. Auto stawało w miejscu. REWELKA. Jak przyjdzie czas na nowe komplety u mnie, też takie zakładam.
    Myślę, że nie ma co zbytnio kombinować i wesja Irka jest OKI. Chcę tylko z Nim skonsultować moje spostrzeżenia co do kompletacji zestawu K5823 vs ,,składanka" z elementów jednostkowych

    Rozważałem różne opcje. Nawet z ,,mocniejszą" przebudową (trochę dla poprawy wizualnej) z wymianą zacisków na 6 tłoczkowe przód i 4 tłoczkowe tył... różnych firm, ale ceny zwalały z nóg... Znalazłem nawet dostawców ze Wschodu z bardzo dobrymi produktami w dość ,,strawnych" cenach, ale żaden z nich nie umiał mnie przekonać do zakupu, gdyż zażądałem przedstawienia Świadectwa ISO lub choćby TUV. Nie mieli, a to podstawa wg mnie.

    Po Twojej recenzji i doświadczeniach Irka, myślę że jest to najsensowniejsze rozwiązanie.

    Jak wspominałem, moje przebiegi roczne zmniejszyły się z 60-80k km do raptem 15-20k km w roku, więc taki zestaw będzie na moje potrzeby aż za hoho !!!

    Mamy jeszcze rochę czasu na ściągnięcie towaru zza Wielkiej Wody, więc na spokojnie

    Myślę, że ,,będzie Pan zadowolony"...!?
    Ostatnio edytowane przez szaman ; 6th-October-2019 o 18:24

  13. #10
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2015
    Mieszka w
    Radom
    Jeździ
    Infiniti QX70 S Design 2015 Graphite Schadow
    Postów
    10
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Franek Kimono Zobacz post
    Witajcie
    Ten zestaw pasuje też do Q70 Sport Tech? Na stronie producenta niby pasuje, ale wolę Was dopytać. Rozumiem, że należy wybrać rozmiar 355mm (bo są tam dwa do wyboru).
    Wydaje mi się, że wszędzie tam, gdzie są zaciski Akebono 4 tłoczkowe przód i 2 tłoczkowe tył powinny pasować !? Przód 355*32 mm, tył 350*20 mm.
    Może ktoś z większym doświadczeniem z INFINITI to potwierdzi !?
    To moje pierwsze auto z tej stajni

  14. Dzięki szaman za powyższy Post:


Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •