Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 191

Temat: LPG - VQ35DE i VK45DE

  1. #1
    Dopiero dołączylem Avatar dachy
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Krakow
    Jeździ
    2022 BMW X6 M white/black 22" Sport
    Postów
    33
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Wink LPG - VQ35DE i VK45DE

    Witam wszystkich …

    Myślę, ze pomimo faktu - czy radsej mitu, ze nasze silniki nie lubią gazu, powinniśmy sporządzić liste polecanych warsztatów jak i instalacji LPG do VQ35DE i VK45DE. Jestem przekonany, ze jest kilku z nas co jeżdżą Infiniti nie tylko od święta i wola jeździć „taniej”.

    Mit odnośnie naszych silników.
    Jest nie dużo silników o mocy 280 – 320 HP. W japończykach o mocy naszych Infiniti współpracują wtryski o bardzo dużej wydajności przy bardzo niskim czasie wtrysku. Rożnica pomiędzy na przykład Jeep-em o mocy 300HP jest duża, ponieważ VQ / VK silnik się wkręca w obroty bardzo szybko. I ten fakt jest bardzo istotny.
    Wtryski gazu także muszą być bardzo wydajne i precyzyjne. Instalacja powinna być bardzo fachowo dobrana przez sprawdzonego mechanika.

    Wtryski i reduktor są ważne, ale jeżeli druciarz nie odpowiednio dobierze podzespoły - zawory, przewody, długości wężów i do tego zrobi nam pajęczynę pod maska to wtryski i reduktor beda do niczego.

    Opowiadania jak „nie odczuwam spadki mocy na gazie” są według mnie bardzo głupie. Jeżeli mieszanka jest uboga to spadki mocy nie muszą być odczuwalne, silnik natomiast jest kandydatem na wymianę po 20-30 tys. km.

    Jeżeli przepływ gazu będzie w którymś momencie za niski, automatycznie beda spadki ciśnienia i mieszanki, z tego powodu podstawa do VQ35DE i VK45DE to :

    Wielozawór (w zbiorniku): Tomasetto Extra – gardło 4,5 mm rozwiercić do 4,8 mm lub nawet 5 mm.
    (UWAGA: inne zawory mają gardło tylko 3 lub 3,5 mm)

    Elektrozawór (przy reduktorze) – 8mm, gardło 4,5 mm rozwiercić do 4,8 mm (więcej nie da rady)

    Przewód: 8mm (nie 6mm) – uwaga na zgięcia i „zwężenia”.

    Uwaga na zbiornik na wstecznym, zawór powinien być z tylu zbiornika (przy zderzaku - nie tylnych siedzeń)

    Zainstalować 2 filtry (1 filtr nie poradzi sobie z przepływem odpowiedniej ilości gazu do wtrysków przy duzym obciążeniu)

    Węże od wtrysków muszą być takiej samej długości i jak najkrótsze.
    Uwaga: nie dać się przekonać druciarzem i zawsze ściągać kolektor do wiercenia otworów. (Bajki, ze używam odkurzać zignorować)

    Kalibracja tylko za jazdy - mechanik kompa na kolana i precyzyjnie ustawić czasy wtrysków i mieszankę przy obciążeniu na autostradzie, w korkach, przy max bucie itp. (Jeżeli instalator przekonuje, ze kalibracje wystarczy zrobić w warsztacie – to poszukaj innego mechanika)

    Jeżeli ktoś posiada wiedzę lub doświadczenia o instalacji do naszych VQ35DE i VK45DE proszę dodać do listy ponizej:

    Elektronika:
    Landi Renzo Omegas II
    Stag300 Premium
    BRC

    Wtryski:
    Keihin [50HP / cylinder]
    Landi Renzo [50HP / cylinder]
    Hana H2100 [50HP / cylinder]
    Matrix [50HP / cylinder]
    BRC [50 HP / cylinder]

    Reduktor:
    Landi Renzo IG1 SuperMagg [ do 350 HP ]
    BRC [ do 350 HP ]
    MagicIII x 2 [ do 250 HP x 2 ]

    Polecane (lub nie polecane) warsztaty LPG:
    .
    .
    .

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez dachy ; 5th-November-2010 o 22:58
    2005 FX35 AWD Sport / Technology / Entertainment ~ iPod, Black/Black ~ OEM Chromies + Nitto 420S

    2005 Corvette C6 Z-51 425 HP ~ 6 speed Millenium Yellow / Black ~ Pioneer Avic D3 + Rear Camera + iPod ~ Halltech Killer Bee Air Intake - Lowered on stock bolts ~ OEM Chromies + BF Goodrich KDW2 305/30-19

  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    dachy aleś się przygotował pewnie dlatego tak dawno cię nie było.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    Dopiero dołączylem Avatar dachy
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Krakow
    Jeździ
    2022 BMW X6 M white/black 22" Sport
    Postów
    33
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie



    Przygotowałem się przed tym jak robiłem instalacje LPG do swojego FX. Przez 6 miesięcy zbierałem informacje właśnie by nie mieć później problemu. Zrobiłem za ostatnie 5 miesięcy na LPG prawie 15 tys.km – ostatnio dużo jeździe i już mi się instalacja zwróciła.

    Next projects:
    Eibach springs
    KYB shocks
    FX50 brakes / calipers, rotors

    A jak ty, już znalazłeś problem w front suspension. Ostatnio widziałem twój post w infinitiscene.
    Ja miałem zawsze uczucie ze cos jest loose, czasami nawet vibration … dokręciłem okolo 45* ciśnienie w rack & pinion – jak nie ten samochód. Szkoda ze wcześniej tego nie spróbowałem.
    2005 FX35 AWD Sport / Technology / Entertainment ~ iPod, Black/Black ~ OEM Chromies + Nitto 420S

    2005 Corvette C6 Z-51 425 HP ~ 6 speed Millenium Yellow / Black ~ Pioneer Avic D3 + Rear Camera + iPod ~ Halltech Killer Bee Air Intake - Lowered on stock bolts ~ OEM Chromies + BF Goodrich KDW2 305/30-19

  4. #4
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Eibach - może byc twardo :/ szczególnie w PL
    KYB ? może BC albo Megan regulowane! 3x droższe ale możliwości regulacji x10 więcej
    FX50s BBK - super wybór i najtańszy z dobrych zestawów.

    wracając do tematu (LPG)
    Jaki set masz u siebie? bo w swoim poście nie napisałeś.


    zawiecha chyba nie stuka a raczej jakiś poluzowany plastik/osłona.
    musze sie dosłownie pochylić nad tym problemem
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #5
    Dopiero dołączylem Avatar dachy
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Krakow
    Jeździ
    2022 BMW X6 M white/black 22" Sport
    Postów
    33
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Z opinii właścicieli FXow w USA to Eibachy są bardziej wygodne jak OEM.
    KYB tylko shocks - bez regulacji. (Na razie wystarczy)

    LPG zestaw w moim FX:

    elektronika - Landi Renzo Omegas II
    reduktor - Landi Renzo IG1 SuperMagg [do 350 HP]
    wtryski - Landi Renzo MED – białe [50HP / cylinder]
    2 filtry
    Wielozawór (w zbiorniku): Tomasetto Extra (rozwiercony do 5 mm)
    Elektrozawór BRC – rozwiercony do 4,8 mm (Landi Renzo Elektrozawór bypassed – wyrzucono sprężyną)
    Przewody 8mm
    Zbiornik 60L – wchodzi 55L

    Nawierty robione na kolektorze ściągniętym z silnika (osobiście cały dzień bylem w warsztacie przy całej instalacji i polecam każdemu to zrobić)

    Kalibracja robiona 2 razy po prawie 2 godz. autostrada A4 180-200 km/h, przy obciążeniu przy max bucie, itp.
    Przerywało najpierw przy okolo 5500 rpms, okazało się wtryski w japończykach są bardzo wydajne i Landi Renzo wydało specjalny software dla silników jak VQ35. Po wgraniu nowego softu i jeszcze jednej kalibracji autko śmiga aż milo do 6500 rpms.
    Średnie spalanie na benzynie 15-16L na LPG okolo 19-20L .. czyli 100km mnie kosztuje teraz 40 zł. zamiast 75 zł.
    2005 FX35 AWD Sport / Technology / Entertainment ~ iPod, Black/Black ~ OEM Chromies + Nitto 420S

    2005 Corvette C6 Z-51 425 HP ~ 6 speed Millenium Yellow / Black ~ Pioneer Avic D3 + Rear Camera + iPod ~ Halltech Killer Bee Air Intake - Lowered on stock bolts ~ OEM Chromies + BF Goodrich KDW2 305/30-19

  6. #6
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Miałem kiedyś okazje podkorespondować z typem z tego filmiku ( umiescił tez wiele innych):






    Jest instalatorem LPG Tatarini na... Dominikanie
    Słyszał o problemach jakie mają ludzie z instalacjami w FXach ale sam jeździ już dłuższy czas bez żadnych problemów.
    Nie wiem czy to kogoś przekona czy może odwrotnie ale warto wiedzieć ze na II końcu świata też ktoś śmiga na gazie.
    btw. mają jakieś dodatkowe profity z instalacji! zniżki itp. ze względu na ekologiczność tego paliwa.

    ps. ale sprzęgło to mu długo nie pociągnie jak bedzie robił tak jak na tym filmiku
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  7. #7
    Dopiero dołączylem Avatar dachy
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Krakow
    Jeździ
    2022 BMW X6 M white/black 22" Sport
    Postów
    33
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Z powodu wysokiej mocy silnika instalacja musi być bardzo precyzyjnie ustawiona.
    Ciekawe czy ci, którzy mieli problemy z silnikami VQ w ogóle wiedzieli jak i co było zainstalowane i ustawione w ich samochodach.
    Osobiście wiem ze w Krakowie można liczyć na 2-3 fachowców, reszta to druciarze.
    2005 FX35 AWD Sport / Technology / Entertainment ~ iPod, Black/Black ~ OEM Chromies + Nitto 420S

    2005 Corvette C6 Z-51 425 HP ~ 6 speed Millenium Yellow / Black ~ Pioneer Avic D3 + Rear Camera + iPod ~ Halltech Killer Bee Air Intake - Lowered on stock bolts ~ OEM Chromies + BF Goodrich KDW2 305/30-19

  8. #8
    Dopiero dołączylem Avatar dachy
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Krakow
    Jeździ
    2022 BMW X6 M white/black 22" Sport
    Postów
    33
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    BTW: filmiki super
    2005 FX35 AWD Sport / Technology / Entertainment ~ iPod, Black/Black ~ OEM Chromies + Nitto 420S

    2005 Corvette C6 Z-51 425 HP ~ 6 speed Millenium Yellow / Black ~ Pioneer Avic D3 + Rear Camera + iPod ~ Halltech Killer Bee Air Intake - Lowered on stock bolts ~ OEM Chromies + BF Goodrich KDW2 305/30-19

  9. #9
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    W-wie wiem o 2 dobrych miejscach w których można gazować auto:
    Jedna jest na ul. Słomianej a druga na ul.Ostrobramskiej. Ceny instalacji do FXów ok 4,5k PLN. Z reguly pakują Tatarini albo Landi Omegas. Ostrobramska oferuje również instalki holenderskiego Prince.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  10. #10
    Dopiero dołączylem Avatar dachy
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Krakow
    Jeździ
    2022 BMW X6 M white/black 22" Sport
    Postów
    33
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Ja bym zaufał tylko Landi Renzo Omegas, BRC i nowy Stag300 Premium .. no i oczywiście dobrego fachowca. W Krakowie polecam tylko Piotrka Ficka - Autonagaz ul. Beskidzka 7 no i jeszcze Alfa - ul. Zbożowa 2
    W Alfie na życzenie klienta są w stanie zrobić porządną robote, natomiast w Autonagaz Piotrek jest fachowiec numero uno, wie co robi o robi to dobrze.
    Prins po prostu nie warto – jest droższy o okolo 1000zl. i żadna rewelacja. Z Tatarini nie mam doświadczenia to się nie wypowiadam.
    Ja zapłaciłem za instalke razem z lubryfikacją 4700 zł.

    Edit:
    Aha i jeszcze poprawka .. miałem na myśli H&R springs a zamiast napisałem Eibach.
    Eibachy faktyczne są troche sztywniejsze i do tego pękają - lepiej nie ryzykuje.
    Ostatnio edytowane przez dachy ; 6th-November-2010 o 11:36
    2005 FX35 AWD Sport / Technology / Entertainment ~ iPod, Black/Black ~ OEM Chromies + Nitto 420S

    2005 Corvette C6 Z-51 425 HP ~ 6 speed Millenium Yellow / Black ~ Pioneer Avic D3 + Rear Camera + iPod ~ Halltech Killer Bee Air Intake - Lowered on stock bolts ~ OEM Chromies + BF Goodrich KDW2 305/30-19

Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. VK45DE - obrócone panewki
    By Mammothpl in forum VK45DE - V8
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15th-December-2016, 21:33
  2. Tuning VQ35de
    By Drzymek in forum VQ35DE
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 5th-November-2016, 13:16
  3. VK45DE gasnie
    By JANEK in forum VK45DE - V8
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15th-May-2016, 13:33
  4. Charakterystyka VQ35DE
    By Piotrek in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 9th-November-2014, 19:14
  5. co użytkownicy myśla o LPG i inne offy z tematów LPG
    By Tomek g35c in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 3rd-April-2013, 17:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •