Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 21 do 30 z 191

Temat: LPG - VQ35DE i VK45DE

  1. #21
    Dopiero dołączylem Avatar dachy
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Krakow
    Jeździ
    2022 BMW X6 M white/black 22" Sport
    Postów
    33
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Oczywiście ze podam namiary na niego tutaj na forum .. gościa serdecznie polecam. Telefon jaki do niego mam jest nie aktualny .. napisałem do niego maila, jak mi odpisze to od razu napisze tutaj. Warsztat ma w wawie.
    Koszt u niego to ja nie wiem .. swoja instalacje robiłem w Krakowie – Landi Renzo OMegas II 4700 zl.
    Ostatnio edytowane przez dachy ; 16th-November-2010 o 22:45
    2005 FX35 AWD Sport / Technology / Entertainment ~ iPod, Black/Black ~ OEM Chromies + Nitto 420S

    2005 Corvette C6 Z-51 425 HP ~ 6 speed Millenium Yellow / Black ~ Pioneer Avic D3 + Rear Camera + iPod ~ Halltech Killer Bee Air Intake - Lowered on stock bolts ~ OEM Chromies + BF Goodrich KDW2 305/30-19

  2. #22
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? ZYZIO Zobacz post
    Przylaczam sie do pytania o koszt instalacji i namiary w Waw ???
    widzę że i tobie 300 koni skutecznie trzepie portfel
    Ostatnio edytowane przez Black ; 17th-November-2010 o 15:16
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  3. #23
    FAN INFINITI - Klubowicz Avatar ZYZIO
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Okolice Warszawy
    Jeździ
    Obecnie bez Infiniti
    Postów
    200
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    trzepie, jak trzepie. Wszystko zależy od przebiegu. Pięć koła na instalację zwróci się za jakieś 15000-20000 tys. Nie wiem, czy w moim przypadku jest sens.

  4. #24
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Po przeanalizowaniu ostatnich faktur za paliwo gdzie mimo ze śmigam cały czas po mieście ( i to niewiele bo pogoda nie sprzyja) kwoty oscylują w okolicach 1100-1200 PLN zaczynam się poważnie zastanawiać nad instalacją LPG. bo różnica co najmniej 500 PLN mc to już coś. Jak za zwykłą miejską jazde płacę za wahę zdecydowanie za dużo.

    W zasadzie w ciągu roku oszczędzę na instalację + jeszcze trochę a kolejny rok to już żywa gotówka! ( i nawet jak by mi zdechł silnik to nic to - zostanie na "nowy" i jeszcze trochę) !

    Mam 2 miejscówki gdzie ew mógłbym to zrobić - cenowo bardzo podobnie.
    Instalacja to pewnie Landi , Stag albo PRINCE.

    Generalnie instalka ma być ponad moc silnika - grube rurki, 2 parowniki, butla 80-90 ( w podniesioną podłogę), najwydajniejsze wtryski ( tu nie mam zielonego pojęcia jakie konkretnie),

    Puki co to luźne rozważania ale mile widziane będzie wasza opinia.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #25
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Grzechu zakładaj to i ja założę

    Wciąż sie nad tym zastanawiam,niestety czas leci,kasa na wachę również a ja LPG nie zakładam ponieważ boję się o silnik.Nie wiem jakoś tak się utarło że one nie znoszą gazu i tyle,czy jest ktoś kto przeleciał na LPG powiedzmy minimum 50 tysięcy bez żadnych problemów? (mowa o silniku VQ35DE)
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  6. #26
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jan 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Jeździ
    G37 S sedan,2009, salon Polska
    Postów
    65
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    błagam nie róbcie tego

  7. #27
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    ten krok przychodzi mi z ciężkim sercem ale pociesza mnie fakt ze FX to nie jest sportowe auto wiec taki rodzaj profanacji jeszcze ujdzie
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  8. #28
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Ja żartowałem tylko z terminem,u mnie najbardziej prawdopodobny to maj/czerwiec (no chyba że ceny PB spadną)

    Cena za zestaw prawdziwa,i jak na dziś dzień odległość jaką musiałbym pokonać aby G zgazować również, szperam po forach i widzę że w Pl jest dosłownie kilku gaziarzy potrafiących zagazować auto w cywilizowany sposób.
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  9. #29
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Max
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Jeździ
    Infiniti QX50, 2016, Infiniti FX35, 2005
    Postów
    108
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 10 raz/y

    Domy?lnie

    No to już witamy na forum zagazowanych Pewnie to taki prima-aprilis, który zrealizujesz szybciej niż myślisz, przy aktualnych trendach cen paliw Ja przeleciałem dotychczas (jak na razie bezproblemowo) 15 tys km na gazie. Wetnę tu fragment rozmowy z jednym z kolegów na PW, gdyż tego wątku dotyczy i może pomóc w lepszym naświetleniu tego zagadnienia:

    >>Ja podjąłem taką decyzję świadomie, kupiwszy wozik z przebiegiem ok. 140 tys, jak mi się wydaje "w idealnym stanie", i prawie od razu go zagazowałem, wychodząc z założenia, że nie będę nim jeździł w nieskończoność i sprzedam go najdalej za 100-150 tkm - a na tyle, przekonany jestem, "zdrowia" mu starczy bez większych nakładów - zresztą wówczas jego cena będzie i tak względnie niska...
    Tak więc przy moich przebiegach zagazowanie opłaci się tak, czy inaczej, gdyż różnice w kosztach przebiegu są istotne. Na etylinie przy normalnej jeździe spala mi ok. 13-14/100 średnio (x 5,2 zł..), zaś na gazie 16-16,5l/100 (x2,5 zł...) - [to tyle, co 8l etyl] - to sam policz różnicę na każde 1000 km. Przy czym maksymalnie korzystam z tempomatu, co, jak wyliczyłem, daje mi faktyczne oszczędności rzędu 10, czasem 15%, gdyż pojazd zdecydowanie umiejętniej (wstyd przyznać) jeździ ekonomicznie (staram się jeździć do 160km/h). Gaz dodaję i ujmuję regulacją na kierownicy, co jest też zabawne i bj. ekonomiczne. Się wyspecjalizowałem : stopy odpoczywają, tylko ręce pracują, no i głowa ; ) Włączam tempomat przy każdej okazji, nie tylko na długich trasach. Stąd takie niskie spalanie (wcześniej miałem o ok. 1,5-2l wyższe).
    Zestaw mam taki: Stag 300 premium plus, poszerzone przelotki, rasowe wzmocnienia wtrysków do 350 KM, olejarka, kalibracja na trasie szybkiego ruchu.<<

    no i dołożę jeszcze przydatnego linka: http://www.gazeo.pl/kalkulator.php W razie założenia instalacji LPG - życzę bezproblemowych podróży!
    Pozdrawiam -
    Max

  10. #30
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Pamiętam kiedy kupowalem swoje G to ceny benzyny oscylowały w granicach 3.20 zl z litr,ech to byly czasy

    Miesięcznie przelatuje jakieś 1500-2000km i więcej,koszt instalki zwróci mi się po niecałym roku czasu.

    Naczytalem się o tym że silniki VQ 35DE nie znoszą LPG ale prawda jest inna,to nie wina silników tylko zle dobranej instalacji,lub zle zamontowanej albo w najgorszym przypadku obu tych czynników na raz.

    Podstawa to wydajny parownik/parowniki,wydajne wtryski i przewody o grubości min 8mm,kalibracja z lapem na kolanach przeprowadzona przez dobrego gaziarza i wsio gra.

    Nie takie auta smigaja na LPG żebym miał jakieś 'ale' odnośnie przerobienia swojego Infi.

    Część dyskusji przenoszę do odpowiedniego działu.
    Ostatnio edytowane przez Black ; 2nd-April-2011 o 15:11
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. VK45DE - obrócone panewki
    By Mammothpl in forum VK45DE - V8
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15th-December-2016, 21:33
  2. Tuning VQ35de
    By Drzymek in forum VQ35DE
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 5th-November-2016, 13:16
  3. VK45DE gasnie
    By JANEK in forum VK45DE - V8
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15th-May-2016, 13:33
  4. Charakterystyka VQ35DE
    By Piotrek in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 9th-November-2014, 19:14
  5. co użytkownicy myśla o LPG i inne offy z tematów LPG
    By Tomek g35c in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 3rd-April-2013, 17:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •