Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Infiniti - generalna opinia o niezawodności i jakości

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Wroclaw
    Jeździ
    Honda, civic
    Postów
    5
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Infiniti - generalna opinia o niezawodności i jakości

    Witam serdecznie.

    Poszukuję nowego samochodu w grę wchodziło zarówno nadwozie sedan jak i coupe. Na 100% żadeń SUV. Do momentu wejścia do salonu infiniti rozważałem Lexusa GS, BMW 4, Volvo s90. Przez przypadek wszedłem do Infiniti i po ujrzeniu q60 jestem całkowicie sprzedany, a po jeździe próbnej q60s coraz bardziej się skłaniam ku infiniti.

    Chciałem się zapytać o wrażenia użytkowników jak samochody się sprawują , czy na materiałach w środku po większym przebiegu widać zużycie , czy system info ma jakieś problemy wychodzące po czasie ?
    Wcześniej jeździłem hondami i co by o nich nie mówić są niezawodne, nigdy nic mi się w nich nie zepsuło, materiały średnie ale do przeżycia.

    Obejrzałem dość dużo porównań w internecie i wielokrotnie powtarzane wady (steer by wire , dziwne prowadzenie pasów kierowcy) nie przeszkadzają mi kompletnie w q60.


    A może ktoś również rozważał konkurencyjne marki i zdecydował się na Infiniti ?

    Pozdrawiam.

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    2015 Mazda 6 GJ FL
    Postów
    692
    Podziękował
    17
    Otrzymał podziękowanie 58 raz/y

    Domy?lnie

    Rozwazasz zupelnie skrajne auta np. S90 i Q60, ktore ciezko porownac.
    Generalnie Infiniti to solidna marka. Nie wprowadzaja nowosci jako pierwsi, ale to co produkuja jest juz sprawdzone. Po wzgledem mechanicznym mozesz byc spokojny. Sa to naprawde maloawaryjne auta.
    Wada Q60 jest wg mnie system multimedialny. Teoche odstaje od reszty auta. Jednakze jesli Ciebie on nie razi to polecam Q60 szczegolnie w wersji 3.0t 400KM. W testach ten silnik zbiera świetne opinie. Dodatkowo na plus: wyglad zewnętrzny, spasowanie i materialy, cena w porównaniu do konkurencji.

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar zajac01
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Sulejówek
    Jeździ
    INFINITI FX35 2004 RWD BiFuel 20''
    Postów
    507
    Podziękował
    32
    Otrzymał podziękowanie 34 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? mariuszzar Zobacz post
    Nie wprowadzaja nowosci jako pierwsi, ale to co produkuja jest juz sprawdzone
    Nie no, coś tam wprowadzają. Nie zapominajmy o DAS i silniku VC-T

  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Wroclaw
    Jeździ
    Honda, civic
    Postów
    5
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? mariuszzar Zobacz post
    Rozwazasz zupelnie skrajne auta np. S90 i Q60, ktore ciezko porownac.
    Jak najbardziej jestem tego świadom

    Po prostu wybór sprowadza się do tego czy chcę praktyczny samochód (komfort podróży dla 4 osób, pojemny bagażnik) czy przepiękne 2 osobowe coupe z super mocą pod nogą , bo rozważam tylko 3.0t, a nie dam się przekonać, że komfortowo z tyłu q60 pojadą 2 osoby. Samochód oglądałem ze znajomym i nie był w stanie się wpasować za mną jako kierowcą i vice versa. Ale na razie rodziny nie mam więc argument o miejscu z tyłu nie ma dla mnie większego znaczenia.
    System info rzeczywiście jest zdecydowanie najsłabszy, po tej krótkiej jeździe testowej sprawiał wrażenie trochę "zamulonego" w takiej klasie samochodu jednak powinien płynnie poruszać się po menu, ale mogę z tym żyć. Podobnie wolno działający mam obecnie i nie jest to szczególnie uciążliwe.

    Dlatego jedyną niewiadomą dla mnie jest niezawodność Infiniti wiele dobrego już się naczytałem ale opinia użytkowników na forach z moich doświadczeń jest bardzo pomocna. A zdecydowanie nie chcę spędzać z samochodem w serwisie więcej czasu niż przeglądy okresowe.

    Pozdrawiam.

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Dec 2016
    Mieszka w
    PL
    Jeździ
    Q50
    Postów
    38
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Z tą niezawodnością to bym jednak trochę uważał. Być może tylko mój egzemplarz jest "pechowy".
    Silnik padl po 13500 km. Wymieniono go na nowy, ale operacja wymiany trwała całe dwa miesiące.
    Po odbiorze kilka dni pojezdziłem i żeby jechać prosto kierownica musiała być skręcona lekko w prawo.
    Miała to być kwestia kalibracji, ale jak już udało się ustawić, to teraz przy jeździe na wprost samochód jest ściągany w lewo. Im szybciej jedziemy, tym szybciej zjeżdża (na autostradzie leci na barierki), czyli nie nadje się do jazdy.
    I tak dzisiaj mija równo miesiąc jak go zabrała laweta, a serwis nie wie gdzie leży przyczyna.
    Generalnie od 1 października, kiedy awarii uległ silnik, samochód miałem może góra 10dni.
    Jako zastępcze miałem okazję pojeździć najnowszymi modelami a6, bmw 5, merc e i dopiero sobie uświadomiłem jak daleko za tymi markami jest nasze infi w niektórych kwestiach.

  6. Dzięki adr za powyższy Post:

    morswin (27th-February-2018)

  7. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    2015 Mazda 6 GJ FL
    Postów
    692
    Podziękował
    17
    Otrzymał podziękowanie 58 raz/y

    Domy?lnie

    adr: z jakim silnikiem jest Twoje Q50?

  8. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Dec 2016
    Mieszka w
    PL
    Jeździ
    Q50
    Postów
    38
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    3.5 v6

  9. #8
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Wroclaw
    Jeździ
    Honda, civic
    Postów
    5
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    adr : jak rozumiem samochód kupiłeś u dealera ? Demo , nówka ? Możesz coś więcej powiedzieć ? Ten silnik 3,5 to nowość w infiniti czy odchodząca jednostka ?

  10. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Dec 2016
    Mieszka w
    PL
    Jeździ
    Q50
    Postów
    38
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Nowy, u dealera.
    To sprawdzona jednostka. Byla juz w nissanie 350z.
    W sumie niejasno napisalem. Moje auto to hybryda 3.5 v6 plus elektryczny.

  11. #10
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie

    Trochę pechowa ta Q50-ka. Wymiana silnika po takim przebiegu to chyba wielka rzadkość. Nie słyszałem też, aby problem z DAS był nie rozwiązany. Na forum USA byli użytkownicy zgłaszający ściąganie, lecz usterkę prędzej czy później usunięto.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Wasza opinia co do felg...
    By Casian in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26th-December-2014, 13:46
  2. Opinia dot.fx-a
    By golden35 in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10th-May-2013, 23:26
  3. Potrzebna opinia
    By BAJZEL in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24th-September-2012, 14:59
  4. Co możecie powiedzieć o tym aucie po kiepskiej jakości zdjęciach?
    By 123mielony in forum Inne ogłoszenia & aukcje
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20th-May-2012, 09:50

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •