Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: Infiniti - generalna opinia o niezawodności i jakości

  1. #11
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    Q50S Hybrid AWD 2016 Graphite
    Postów
    47
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Żeby wymienić silnik trzeba rozkopać pół samochodu, pewnie przy składaniu coś nie wróciło na swoje miejsce albo źle złożyli i jest problem.

  2. #12
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? adr Zobacz post
    Z tą niezawodnością to bym jednak trochę uważał. Być może tylko mój egzemplarz jest "pechowy".
    Wygląda na to że JESTEŚ PECHOWCEM - bo i w PL i na US forum - o takim przypadku jeszcze nie słyszałem...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #13
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Schweinfurt/Raciborz
    Jeździ
    Infiniti QX70, 5.0 S Premium 2016, Infiniti Q30 2.0T, 2016
    Postów
    77
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    ja po 4 latach uzytkowania tej marki (w sumie 3 samochody) zaczynam zmieniac zdanie na temat jakosci. Niestety na minus. Gdzie m37 (2010r) byl i jest (teraz u kolegi) samochodem naprawde swietnym (moze poza skora) to juz Q30 i QX70 sa takie sobie. Skora dalej do kitu, w moim starym Peugeot 607 po 200.000 km byla lepsza niz w QX-sie po 30.000. Wiatr swiszcze w drzwiach kierowcy naokraglo, juz parokrotnie nastawiane, pare kilometrow i od nowa Polska ludowa. Spryskiwacz tylnej szyby leje jak 70-sieciolatek z prostata, teraz zaczelo cos walic przy prawym kole, na nierownosciach. W Q30 odpadla podsufitka, ma na liczniku 6000, zobaczymy co bedzie dalej.
    Od czasu jak szefem Iiii zostal Niemiec to, mam przynajmniej takie wrazenie, jakosc zaczela siadac.
    Na chwile obecna to w pazdzierniku 2019, zwracam oba auta i poszukam cos innego.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to imnowak For This Useful Post:

    morswin (28th-February-2018)

  5. #14
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Wroclaw
    Jeździ
    Honda, civic
    Postów
    5
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    imnowak : dzięki za info, bardzo niepokojące jak na drogie samochody ;/
    Drobne rzeczy mogę przeżyć jak zawiesi się info , bluetooth nie znajdzie telefonu etc. takie rzeczy obecnie mi się zdarzają reset systemu i działa , ale mam samochód kompaktowy budżetowy. Takie rzeczy o jakich pisze imnowak w drogim samochodzie wydają się nie do pomyślenia.

    Swoją drogą jest to ciekawe, drążąc temat spotykam 2 skrajne opinie : 100% niezawodność wszystko pięknie działa albo rzeczy skrajnie negatywne jak w tym temacie....silnik pada po 13.000 ? Odpadające podsufitki, stuki w samochodzie ?

    A z ciekawości jak reagują serwisy na te zgłoszenia ? Podejmują akcje od ręki czy starają się zbyć klienta ? Ostatnio zgłosiłem w serwisie hondy problem z hamulcami....w 2 letnim samochodzie piszczą przy nawet najmniejszym hamowaniu.....odpowiedź serwisu : hamulce mają prawo a nawet muszą piszczeć....i tak się bawimy w spychologię czy tak ma być czy nie

  6. #15
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid 3.5L V6 AWD,2017, Graphite Shadow
    Postów
    80
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie Infiniti - generalna opinia o niezawodności i jakości

    To i ja coś od siebie jako użytkownik Q50: parowanie telefonu - Bluetooth działa jak chce i kiedy chce. Wyciszenie auta słabe, powyżej 130km/h nie daje rady słuchać muzyki, bardzo słyszalny wiatr ze słupków oraz z drzwi. Długie trasy autostradowe odpadają - jestem wymordowany, drogi krajowe ok. Roczny samochód i już pierdzą dwa głośniki - do wymiany. Nawigacja na żenująco niskim poziomie: grafika i stare mapy. Piszczące hamulce po 14’250km...

    Samochód traktuje jako ciekawostkę którą użytkuje ale tylko już po mieście. Na długie trasy kupiłem już coś innego.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. Dzięki Luc za powyższy Post:

    morswin (28th-February-2018)

  8. #16
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50 2.2d Premium, 2015, Graphite Shadow
    Postów
    66
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    @Luc, co kupiłeś na długie trasy?

    Ja powiem od siebie. Q50, faktem jest że nie jest to samochód idealny, ale miałem okazję pojeździć typowymi samochodami z tej samej półki cenowej i każdy miał plusy i minusy. Tak więc wydaje mi się że to jest bardziej kwestia że człowiek ma coraz większe oczekiwania w stosunku do samochodów, na poziomie samochodów cenowo 2 razy większej. Chodź powiem że Audi Q7 s line za 500tyś, też niemiło mnie zaskoczyła tandetnym plastikiem w okolicy skrzyni biegów, drżeniem kierownicy. Więc sami widzicie. Gdy wchodziłem do Tesli S p85d to myślałem że to samochód za góra 200tyś, bo takie tandetne wykończenie. A tutaj nic z tego ceny dużo wyższe. Producenci próbują sprzedawać za coraz to większą kasę coraz to gorzej wykonane samochody. Po prostu eksperymentują na nas i wciskają kity, że oleju to musi spalić 1l na 1000km, że hamulce muszą piszczeć, że wiatr musi być słychać, że musi być twardo itd.
    Niemniej my też oczekujemy więcej Człowiek do dobrego szybko się przyzwyczaja. Kto z Was pamięta Malucha lub Syrenkę, jak tym fajnie się jeździło. I każdy jeździł

  9. #17
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid 3.5L V6 AWD,2017, Graphite Shadow
    Postów
    80
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie Infiniti - generalna opinia o niezawodności i jakości

    @SPIDER’Q50 - wziąłem W213 sedan 350d.

    A co do Tesli to zgadzam się. Tanie plastiki, siedzenia mega niewygodne, powyżej 130km/h potworny świst powietrza, słupki, dach? (Nie pamietam) Jeździłem wielokrotnie jako pasażer w Szwecji i oprócz świetnego przyspieszenia to samochód mnie nie zachwycił.

    Apetyt rośnie w miarę jedzenia zgadzam się. Tylko jeżeli moja hybryda wyjściowo kosztuje 286tyś pln to oczekuje za takie pieniądze lepszej jakości w punktach które wymieniłem. Jest to kompromis ponieważ konkurencja z silnikiem 3,0 dopiero startuje cenowo. W moim przypadku myślałem że jednak zaakceptuje ten kompromis. fakt przez pierwsze 4-5 miesięcy tak było, jednakże po trasie Warszawa-Wrocław-Warszawa miałem dosyć.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Luc ; 5th-April-2018 o 09:26

  10. #18
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50 2.2d Premium, 2015, Graphite Shadow
    Postów
    66
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    @Luc, to widzę że nie tylko ja myślę o W214 U mnie kończy się leasing dopiero za 2lata, i pewnie też zmieniam markę na w/w ale to już pewnie będzie kolejna generacja chodź od ludzi mających gwiazdę czasem też słychać niepochlebne opinie, więc sądzę że po prostu musimy się do tego przyzwyczaić że producenci póki co nie robią idealnych samochodów Dobrze że chociaż możemy zmieniać marki i albo po czasie do nich wracać albo i nie

  11. #19
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    2015 Mazda 6 GJ FL
    Postów
    692
    Podziękował
    17
    Otrzymał podziękowanie 58 raz/y

    Domy?lnie

    Za 2 lata to bedzie juz nowa Q50.

    Wady Q50 znam. Na niektóre mozna przymknac oko, inne wg mnie powinny od razu zostać poprawione przez producenta.
    Jednakze dzis ogladalem Q50 znajomego. Auto ma może z 500km przebiegu. Mimo, ze model ma juz swoje lata to stwierdzam, ze dalej swietnie prezentuje sie. Wyglada swiezo i przykuwa wzrok. Co by nie mowic to sylwetka Q50tki udala sie Infiniti.

  12. #20
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Luc Zobacz post
    @Tylko jeżeli moja hybryda wyjściowo kosztuje 286tyś pln to oczekuje za takie pieniądze lepszej jakości w punktach które wymieniłem. Jest to kompromis ponieważ konkurencja z silnikiem 3,0 dopiero startuje cenowo. W moim przypadku myślałem że jednak zaakceptuje ten kompromis. fakt przez pierwsze 4-5 miesięcy tak było, jednakże po trasie Warszawa-Wrocław-Warszawa miałem dosyć.
    Może to zależy trochę od konkretnego modelu, a może trochę od wrażliwości na dźwięk? Szczerze powiem, że nie mam super słuchu, ale nie jestem też głuchy. Za tą cenę spodziewałem się kompromisu głównie w zakresie multimediów i klasycznego automatu. Głośność nie była dla mnie jakoś szczególnie ważna. Jeżdżę głównie w długie trasy. Do 200-220km/h dam radę normalnie rozmawiać i rozmawiam. Kilka razy na pustej autostradzie dobijałem do 250km/h i wtedy było rzeczywiście głośno... Wysiadam z samochodu, nawet po trasie Kraków-Lublin z bananem na twarzy a raczej z uczuciem, że jeszcze trochę bym pojechał. Dodam, że rzadko korzystam z nawigacji bo jeżdżę głównie swoimi, znanymi trasami. Więc niedogodności są dla mnie niemal nieodczuwalne. Jeśli miałbym je wymieniać to przeszkadza mi brak podgrzewanej kierownicy, brak wentylacji foteli, brak w pełni dwustrefowej klimatyzacji (z oddzielną regulacja kierunku nawiewów), multimedia (głównie nawigacja), brak auto-hold.

    Porównując do tego co w podobnych kwotach kupili znajomi (np. C220) jestem z wyboru zadowolony. Dla mnie "must have" był sedan z AWD, "nie-niemiecki" a więc oprócz Infiniti mogło to być Volvo albo teraz ewentualnie KIA. O Alfa Romeo nie pomyślałem nawet (miałem samochody włoskie i francuskie i chociaż miło je wspominam to wracać nie chce). Szkoda, że Lexus nie oferuje u nas sedanów z AWD (IS/GS).

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Wasza opinia co do felg...
    By Casian in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26th-December-2014, 13:46
  2. Opinia dot.fx-a
    By golden35 in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10th-May-2013, 23:26
  3. Potrzebna opinia
    By BAJZEL in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24th-September-2012, 14:59
  4. Co możecie powiedzieć o tym aucie po kiepskiej jakości zdjęciach?
    By 123mielony in forum Inne ogłoszenia & aukcje
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20th-May-2012, 09:50

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •