Poka? wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Płyn chłodniczy na świecy, remont silnika.

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2017
    Mieszka w
    Kamień Pomorski
    Jeździ
    FX50S 2011, czarny jak diabeł / Nissan Qashqai 2019, czarny
    Postów
    20
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie Płyn chłodniczy na świecy, remont silnika.

    Witam. Nie nacieszyłem się za długo FX50s. Po zakupie we wrześniu 2017 rok postanowiłem auto zagazować. Instalacja BRC na dwóch reduktorach, lubryfikacja i dotrysk paliwa miały zabezpieczyć silnik lecz jak widać nie było mu dane...
    Pierwsze objawy wystąpiły po wymianie świec na irydowe - dedykowane do LPG. Rano, po odpaleniu przez parę sekund puszczał biały dymek z wydechu. Prawdopodobne przyczyny: krótkie przebiegi, gumki zaworowe, uszczelka pod głowicą czyli płyn w cylindrze. Po zbadaniu płynu jednoznacznej odpowiedzi nie dostałem. Pojeździłem miesiąc i silnik dał sam odpowiedź: zaczął przerywać na jednym garnku. Poszedł na warsztat, mechanik zdiagnozował płyn na jednej świecy czyli: uszczelka pod głowicą lub pęknięta głowica.
    Pytanie do doświadczonych forumowiczów:
    Czy diagnoza jest trafna? Wiadomo że trzeba dać głowicę do sprawdzenia szczelności.
    Gdzie naprawiać? Jestem z zachodniopomorskiego. Domyślam się, że jak mechanik nie robił V8 od Infiniti to może nie być łatwo.
    Jeżeli macie jakieś sprawdzone warsztaty które robią generalki w takich silnikach to proszę o informację.
    Co przy tej okazji można zrobić dodatkowo? Panewki, pierścienie, czy remontować drugą głowicę??
    Może lepiej wymienić silnik?
    Wszystkie porady mile widziane.

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar libros55
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    Oborniki Wlkp
    Jeździ
    Infi QX70 3,7
    Postów
    178
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    O kurcze ale kicha. Jaki miales przebieg? Nie obstawialbym ze to wina LPG. Zaczynam powili cieszyc sie ze nie znalazlem swojego 5 litrowca i zadowolilem sie 3,7.

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Pech. Z zakupem drugiego silnika nie jest prosta sprawa, sprzedawca będący w temacie nie da Ci na niego gwarancji, bo wie że te motory są problematyczne. Jesli mogę coś doradzić to rzucić okiem na panewki przy okazji. W razie czego wymiana niedroga a uchroni przed innymi problemami. Drugiej głowicy bym pewnie nie ruszał.

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Ale kaszana ....
    jedyne co mi przychodzi na myśl to :

    http://www.irene.tp2.pl/

    ale to słupsk i masz kawałek

    Serwisowałem tam infiniti i mogę szczerze polecić - mają doświadczenie z infi a do tego mega doświadczenie z lpg ...
    Fajne jest to , że gościu cały czas targa graty z US i ma dostęp do części - w razie wu pisz / dzwoń i pytaj
    Pozdro i powodzenia

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2017
    Mieszka w
    Kamień Pomorski
    Jeździ
    FX50S 2011, czarny jak diabeł / Nissan Qashqai 2019, czarny
    Postów
    20
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Postanowione: pacjent idzie na stół. Za jednym zamachem do regeneracji obydwie głowice, lepiej teraz jak później znowu to bydle wyciągać.... Nie wiem tylko jeszcze jakich kosztów się spodziewać. Jutro zaczynam obdzwaniać w poszukiwaniu części. Przebieg: 169k, gaz wstawiony przy tym przebiegu, podejrzewam, że silnik dostał ostro u poprzedniego właściciela ale teraz już za późno na refleksje. Jeżeli orientujecie się w kosztach: wymiana uszczelki, planowanie głowicy, wymiana panewek (x2) itp. to proszę o informację. Jakieś konkretne sugestie odnośnie takiego zabiegu, o czym pamiętać, czego nie ruszać, jakie szanse, że pacjent "nie zejdzie": mile widziane.

  6. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2017
    Mieszka w
    Kamień Pomorski
    Jeździ
    FX50S 2011, czarny jak diabeł / Nissan Qashqai 2019, czarny
    Postów
    20
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Witam po dziewięciu miesiącach
    Na szczęście udało się wreszcie doprowadzić remont FX-a do szczęśliwego zakończenia. Długa to była droga, kosztowna i pełna niewiadomych....
    Jak pisałem w poście wyżej, w kwietniu Infi poszło do warsztatu. Silnik został wyciągnięty i rozłożony na części. Obydwie głowice i blok pojechały na palecie na szlif do firmy "Auto-szlif DZIAK". Swoją drogą mogę polecić, wprawdzie trzeba w kolejce troszku odstać ale "robią robotę".
    W czerwcu dostali silnik, w lipcu był zrobiony a jak zadzwoniłem w październiku po konkretne informacje o silniku to, o dziwo, wszystkie mieli zapisane jak w karcie pacjenta: co robiono, jakie grubości na jakich powierzchniach, co polerowano, zalecenia odnośnie montażu uszczelek, nawet miał swojego "lekarza" prowadzącego itp. Profeska....
    Co zrobili: szlif bloku i głowic (poprzedni właściciel wymieniał uszczelki ale szlifu nie zrobił) polerowanie cylindrów i wału, regeneracja głowic, spawanie mikropęknięcia głowicy na jednym cylindrze (przyczyna całego zamieszania)
    Silnik wrócił do mnie pod koniec lipca. Jako że miałem nawał pracy w firmie, postał do końca września. Trochę czasu zajęło znalezienie speca do złożenia tej łamigłówki. Ostatecznie padło na Pawła z Nowego Tomyśla. Mają duże doświadczenie z Infiniti a szczególnie FX50. Do tego dostęp do wszystkich części. Silnik w listopadzie przeszedł generalkę: panewki, pierścienie, rozrząd, pompa oleju, wszystkie uszczelki (uszczelki po głowice robione na zamówienie ze względu na szlif) uszczelniacze, koło pasowe, kompletna renowacja głowic i wiele innych drobny części.
    Pod koniec listopada silnik był kompletny. Pozostało wsadzić "bydle" do budy. Tego podjął się mechanik z Kamienia Pomorskiego, Bogdan. No i dzisiaj, po wielomiesięcznej podróży, Infiniti stoi wreszcie pod moim domem
    Spostrzeżenia:
    - po wymianie panewek i pierścieni silnik jest dużo cichszy, pracuje regularnie.
    - z doświadczenia mogę powiedzieć, że bardziej opłaci się "samemu" przeprowadzić remont silnika, niż kupować silnik po regeneracji (koszt silnika po regeneracji to około 20k i więcej no i oczywiście oddaje się swój silnik)
    Czas trwania naprawy: w moim przypadku trwało to długo ponieważ silnik naprawiany był w paru lokalizacjach, ale wydaje mi się, że można remont ogarnąć dużo szybciej.
    Auto zalane olejem 5W30 na 2k km, po etapie "dotarcia" zmienię olej na 5W40.
    Oczywiście wszystkie płyny i filtry wymienione na nowe.
    Mam nadzieję, że przeprowadzony remont pozwoli mi się cieszyć z FX-a dłuższy czas.
    Warto było

  7. Dzięki krypa za powyższy Post:

    hollowman (16th-January-2019)

  8. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2019
    Mieszka w
    POZNAŃ
    Jeździ
    ford
    Postów
    13
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    ciesze sie, ze udalo sie doprowadzic finke do konca naprawy i wspolczuje walki. Jesli mozna pytac ile mniej wiecej sumarycznie kosztowala cie ta przygoda? Powodem LPG?

  9. #8
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2017
    Mieszka w
    Kamień Pomorski
    Jeździ
    FX50S 2011, czarny jak diabeł / Nissan Qashqai 2019, czarny
    Postów
    20
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Koszt naprawy opisany wyżej włącznie z częściami, płynami, olejami itp. to około 17k zł. Jak na razie FX jest na dotarciu, ma przejechane jakieś 800 kilometrów. Jeszcze jakieś 1000 kilometrów i kolejna wymiana płynów, komputer no i hamownia. Czy wina LPG? Raczej nie. Gaz ja wstawiałem a w silniku było już "grzebane" przed zakupem: niefabryczny silikon po głowicami, prawdopodobnie nie zrobiono przed skręceniem szlifu (duże różnice na gładzi). Coś musiało się dziać, mechanik otworzył pacjenta i zaraz go zamknął. Tak mi się wydaje.

Podobne w?tki

  1. Płyn do wspomagania kierownicy.
    By 123mielony in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30th-July-2021, 10:19
  2. Jaki płyn do chłodnicy
    By Luckystar81 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31st-March-2018, 20:45
  3. rozrzad i pompa oleju remont silnik fx 35
    By sabi82 in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 6th-December-2016, 14:16
  4. Olej w świecy nr. 6 i wyciek z wału korbowego.
    By tiger456 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26th-December-2015, 15:17
  5. VQ35DE Remont czy wymiana??
    By korzen in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 29th-April-2014, 13:56

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •