Poka? wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: G37 jn1bcav36u0500028

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2018
    Mieszka w
    Daleko
    Jeździ
    W trakcie poszukiwań
    Postów
    4
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie G37 jn1bcav36u0500028

    Witam ponownie. Po odrzuceniu czegoś ze stajni Toyota/ Lexus z silnikiem 2gr-fe (maja problemy z automatami) postanowiłem że najbardziej odpowiada mi sedan od infiniti. Wydaje się doskonałym kompromisem pomiędzy sportem a komfortem. Odrazu chciałbym zapytać czy ktoś już ogladał ten egzemplarz. Z tego co kojarze chyba wisi już jakiś czas, choć może sie myle. Link do ogloszenia https://www.otomoto.pl/oferta/infini...-ID6yRD3N.html na foto wygląda z zewnątrz na dobry egzemplarz.

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Również mam wrażenie, że ogłoszenie dość długo wisi, a to wzbudza podejrzliwość

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2018
    Mieszka w
    Daleko
    Jeździ
    W trakcie poszukiwań
    Postów
    4
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Więc tak, z rozmowy a raczej korespondencji (jestem poza Polska i już straciłem fortune na telefony do Polski). Kontaktowałem się z obecnym włascicielem za pomocą serwisu otomoto. Więc tak. Autko śmigało najpierw na 5w30 od Motul'a więc chociaż tyle, a obecnie przeszło na Vavoline również 5w30. Jestem bardzo Anglo-języczny, w terminologi mechanicznej również i po analizie forów/klubów z US Vq37vhr musi jezdzic minimum na 5w40. 5w30 zostal uzyty tylko po to aby MPG i może emisja ładniej wyglądała w prospektach. Generalnie spalanie na 5w30 o 4% lepsze/ niższe ale żywotność silnika 40% krótsza. Wracam do tematu bo odbiegam. Gdy zapytałem o zużycie oleju właściciel stwierdził że zależy od stylu jazdy ( nie podważam) podał orientacyjnie że przy "pałowaniu" wychodzi 0.7l na 1000km, nie znam tej jednostki zbyt dobrze ale nawet chyba przy pałowaniu to ciut wysoko, jak myślicie, prosze właściciel aut z tym motorem o opinie?. Autko niby krajowe wedlug opisu ale po rozkodowaniu VIN było wystawione na Niemieckiej aukcji. Obecny właściciel jest 4 włascicielem w historii pojazdu. Więc dość często przechodziło z rąk do rąk. Autko jest ciut pomodzone od mechanicznej strony tzn. Lekkie koło zamachowe, dyfr z LSD no i K&N filtry. Może oglądne autko jak wróce do kraju w Maju. Szukam fajnego sedana najlepiej G37. Ps. Nie ma to jak nocna zmiana w pracy i forum
    Ps2. Czy g37 z lat 2009-2010 do 50k to cena niska czy normalna? Moze poprostu odpuscic ten przedział cenowy dla tego auta bo mogą to być skarbonki?
    Ostatnio edytowane przez Fanjapan ; 25th-April-2018 o 07:02

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Jakbyś mnie zapytał ile moje G pije przy pałowaniu, to bym Ci odpowiedział ze nie wiem, bo nie pałuję. I to by dla mnie wyczerpało temat 0,7 to moze być tak 2x za dużo, choć dobrze świadczy o uczciwości sprzedajacego, ze przekazuje Ci takie informacje. Z tym olejem bym nie ryzykował, Coobcio remontował takich 5w30 wiele, choć sporo osób uparcie na nim jeździ.
    Ceny kształtują się od 45 do ... 70k+. Czasem jest coś taniej ale tu wzmożona czujność. Była kiedyś forumowa sztuka za 35k chyba, miała jakąś przeszłość ale warta zakupu raczej.
    Weź pod uwagę lexusa is350 lub jakiegoś GS-a, tam będzie mniej niespodzianek. Kolega szukał g37 i kupił gs430. IMHO lepszy wybór. Spalanie 11L i V8.

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2018
    Mieszka w
    Daleko
    Jeździ
    W trakcie poszukiwań
    Postów
    4
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki za info Lukasz32. Tak też myślałem że to za dużo... No i 5W30. Właśnie po analizie różnych forów skłaniam się w strone Lexus'a. IS350 odpada bo większość to ulepy z USA (niestety IS350 nigdy nie był oferowany w Polsce) no i trzeba mieć na uwadze żeby IS350/GS350/GS450h itd, generalnie każde auto Lexus'a/ Toyota z silnikiem 2GR FSE było po akcji serwisowej związanej z wymianą sprężyn zaworowych. Były wadliwe i pękały.

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Fanjapan Zobacz post
    Toyota z silnikiem 2GR FSE było po akcji serwisowej związanej z wymianą sprężyn zaworowych. Były wadliwe i pękały.
    A to ciekawa informacja. Is350 miał kolega z tego forum, od którego kupiłem moje G, niestety sprzedał go szybko rok temu, niedługo wisiał na alle - biały z czarnym dachem. Z tego co mówił to był rodzyn - bezwypadek. Taki jednorożec wśród is350 Zakup tego auta pewnie tylko na forum lexusa, jak śledzę giełdy, to pojawiały się zaledwie kilka razy. Natomiast można przyjąć alternatywę - is250+turbo. Podobno wychodzi taniej od 350. Jednak tu szlak może nie być dobrze przetarty. Był jakiś za 35k, chyba coś z odcieni czerwonego, ale powiadają że dobrze dostał z tyłu. Jest też jeden w wygórowanej cenie (chyba tak x2) i parkuje u kolegi pod blokiem, jakbyś chciał o nim dowiedzieć się czegoś więcej, to moge podpytać.

Podobne w?tki

  1. G37 cabrio
    By Alek in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 3rd-May-2017, 17:37
  2. G37 5a/t?
    By Dedis in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24th-May-2015, 11:45
  3. S5 czy G37
    By Norbi in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12th-January-2014, 17:46
  4. Różnica przód G37 coupe a G37 sedan.
    By marko in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16th-January-2013, 21:36

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •