Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Kilka pytań początkującego

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Kalisz
    Jeździ
    FX30s, 2011
    Postów
    7
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Kilka pytań początkującego

    Witam
    Znajomy ma Infiniti F30s z 2011r. Trochę zaniedbał to auto i tak z ciekawości chciałbym poszerzyć swoją wiedzę i mam kilka pytań.
    1. Jaki interfejs i program można wykorzystać do diagnozy w/w auta ?
    2. Jakie na daną chwilę są najnowsze mapy do nawigacji ?
    3. Czy można jakoś zresetować czujniki ciśnienia bo jakiś czas temu chyba mu pozamieniali koła ?

    4. Najważniejsze pytanie co można zrobić jak po uruchomieniu auta trzeba dość długo czekać żeby cały wyświetlacz się uruchomił. Jak już się uruchomi to chodzi wolniej niż kalkulator i obsługa jest bardzo uciążliwa. Podczas korzystania z nawi to można nieraz już do celu dojechać zanim cokolwiek się uda zrobić.
    5. Znajomy bardzo zaniedbał to auto świeci mu się choinka na desce podejrzewam że ma dużo błędów. O ile pamiętam ma wycięty chyba filtr dpf lub katalizator muszę to zweryfikować bo to bardzo dawno robił.
    Dodatkowo przestało mu działać kamera cofania po akcji z dpf czy katem, może coś nie podłączone zostało, jak to można sprawdzić ?
    6. Czy można zrobić jakiś reset całego tego systemu multimedialnego żeby zobaczyć czy będzie lepiej chodził

    Jest też mały problem bo mieszkam od niego 40km i widuję się z nim od czasu do czasu i chciałbym skompletować widzę i jakieś narzędzia że jak będę u niego to coś w temacie ruszyć bo aż żal tyłek ściska.
    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Kalisz
    Jeździ
    FX30s, 2011
    Postów
    7
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Podbijam temat, nikt nie jest wstanie mi pomóc. Teraz przy próbie resetu systemu audio nie działa regulacja głośności, jaka może być przyczyna. Czy w zestawie audio jest jakiś HDD i można go wyciągnąć i zrobić jakąś kopię.

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Na starcie spróbowałbym elm327, na aliexpres 3$. Kolejno chiński consult do nabycia za kilka stów ale chłopaki zgłaszają problemy z ciagłym rozłączaniem. Jak sprawdzisz błędy to idź dalej. Mapy są raczej sprzed kilku lat i nic nowego się nie zapowiada, do czujników kół jest takie urządzenie do sczytywania kodów, kolega oferował niedawno w cenie poniżej 100$, ono raczej załatwiłoby sprawę, nazwy nie znam, w dziale SPRZEDAM poszukaj go, jest hdd w manualu trzeba poszukać lokalizacji, a kamera pewnie uwalona, trzeba kupić i podobno pasuje z lusterka czyli cena bardzo niska.

  4. #4
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? fidob Zobacz post
    2. Jakie na daną chwilę są najnowsze mapy do nawigacji ?
    3. Czy można jakoś zresetować czujniki ciśnienia bo jakiś czas temu chyba mu pozamieniali koła ?
    4. Najważniejsze pytanie co można zrobić jak po uruchomieniu auta trzeba dość długo czekać żeby cały wyświetlacz się uruchomił. Jak już się uruchomi to chodzi wolniej niż kalkulator i obsługa jest bardzo uciążliwa. Podczas korzystania z nawi to można nieraz już do celu dojechać zanim cokolwiek się uda zrobić.
    5. Znajomy bardzo zaniedbał to auto świeci mu się choinka na desce podejrzewam że ma dużo błędów. O ile pamiętam ma wycięty chyba filtr dpf lub katalizator muszę to zweryfikować bo to bardzo dawno robił.
    Dodatkowo przestało mu działać kamera cofania po akcji z dpf czy katem, może coś nie podłączone zostało, jak to można sprawdzić ?
    6. Czy można zrobić jakiś reset całego tego systemu multimedialnego żeby zobaczyć czy będzie lepiej chodził
    .
    - do FX'a mapy są chyba z 2015 - info w serwisie
    - czujniki - jak pisze Lukasz32 - możesz kupić urządzenie, podjechać do serwisu oponiarskiego który ma takie urządzenie, podjechać do serwisu lub NISSANA i przypisać...
    - reset systemu - Serwis i reprograming całego systemu...

    Cytat Napisa? fidob Zobacz post
    Podbijam temat, nikt nie jest wstanie mi pomóc. Teraz przy próbie resetu systemu audio nie działa regulacja głośności, jaka może być przyczyna. Czy w zestawie audio jest jakiś HDD i można go wyciągnąć i zrobić jakąś kopię.
    W zależności od wersji wyposażenia:
    - PREMIUM / S PREMIUM dysk 30 GB ; kamery 360 AVM
    - GT / S - chyba 10 GB ; tylko kamera cofania

    O ile się nie mylę dysk jest zintegrowany z wyświetlaczem, na dysku masz NAVI, MICHELIN GUAIDANCE, na dużym dysku dodatkowo przestrzeń do zgrania około 300 płyt CD.
    Ale bez względu na rodzaj dysku, także ...
    ustawienia systemowe, sterowanie jednostkami (C/F ; km/mile), TPMS, przypisanie I-KEY, ustawianie czułości sensorów i kamer, klime, audio i różne ustawienia systemowe automatyczne, więc jak go wyjmiesz , skasujesz itd - nie będziesz prawdopodobnie mógł sterować większością rzeczy...

    Ktoś na forum miał podobne problemy - kupił na aledrogo używany panel - podjechał do serwisu w W-wie - odkodowali, przypięłi I-KEY i działa - poszukaj jest post na ten temat.

    Nie słyszałem jeszcze żeby ktoś z forum samodzielnie "rozkminił" ten system, a wypadku montażu innego - nie poradzisz sobie raczej z zakodowaniem I-KEY więc i tak nic nie bedzie chodzić...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 27th-May-2018 o 13:59
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Kalisz
    Jeździ
    FX30s, 2011
    Postów
    7
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Wersja autka to FX30ds.
    Co do interfejsu to mamELM327 na chipie STN1170 na usb i po wifi tylko nie wiem jaki program użyć. Specjalnie consulta nie będę kupował wyjdzie chyba taniej i bezpieczniej podjechać do kogoś.
    Jak na razie użyłem tego na wiffi i telefonu z torque i praktycznie znalazł tylko jeden błąd co bardzo mnie dziwi ale może tylko dlatego że auto było tylko na zapłonie i nie zapalone a z tego co kojarzę to po ruszeniu się więcej kontrolek zapala. Byłem w weekend ale niestety za mało czasu.
    Co do kamer nie wiem dlaczego w ukrytym meny były wyłączone ale spróbowałem je włączyć i niestety system tak wolno działa że nic się nie odpaliło. Z tego co wiem kamery przestały działać po wizycie i magika który wycinał filtr cząstek stałych od tego momentu nie działają żadne kamery i czujniki.
    Na początek bym chciał coś zrobić z tym systemem żeby on normalnie działał a nie jak komputer z przed ery kamienia łupanego.
    Macie może jakieś pomysły co i jak zrobić, bo jak się teraz włączy to żeby coś pojawiło się na ekranie to grubo ponad 10min.
    Na daną chwilę w ukrytym menu dałem czyszczenie wszystkich logów i ustawień ale to nie załatwiło sprawy i nie wiem dlaczego przestała działać regulacja głośności.
    Tak sobie myślę że jakby to był jakiś zwykły HDD i można by go wyciągnąć może by się dało zrobić jakąś kopie i podmienić bo może coś z nim nie tak, bo w ukrytym menu w logach był error z hdd.
    Co do TPMS to zostawię to jednak serwisowi jakiemuś bo chciałem zrobić myk z forum z wtyczką ale niestety nie ma takiej wtyczki.
    Najważniejsze teraz to chyba doprowadzić żeby ten system normalnie działał żeby coś można robić ale nie mam pomysłu jak.

  6. #6
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Sorry - jestem z pokolenia magnetofonów Kasprzak i do tego taśmowych - więc nie pomogę bo to co piszesz to dla mnie "czarna magia"
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Dwa razy podjedziesz "do kogoś" i sie consult zwróci, ale lepiej do takich "magików" nie podjeżdżaj już, bo wiesz już że bezpieczniej może nie być Generalnie jeśli ktoś coś uwalił, to powinien naprawić lub za naprawę zapłacić, a do elma używałem pcmscan. Generalnie szybciej coś na gogle znajdziesz niż ci takie "magiki" zrobią. Infiniti to dość rzadkie auto i byle mietek z młotkiem i miernikiem prądu więcej szkody tu narobi niż pomoże.

    Z interfejsami sprawa o tyle ciekawa, że do lexusa miałem "MINI VCI" i robił on pełną diagnostykę, obecnie kosztuje stówkę, natomiast do infi o niczym sensownym w tych $ nie słyszałem, być moze trzeba poszukać na usa forach. Ten elm robi prawdopodobnie tylko silnik. Natomiast diagnostykę w infi mozna też robić kluczykiem i błędy kasować również kluczykiem, przynajmniej poduszkę tak kasuję bo w g35 2005 co jakiś czas wyskakuje

  8. #8
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Kalisz
    Jeździ
    FX30s, 2011
    Postów
    7
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Sorry - jestem z pokolenia magnetofonów Kasprzak i do tego taśmowych - więc nie pomogę bo to co piszesz to dla mnie "czarna magia"
    Oh nie przesadzaj też jestem z tej ery ale jakoś sobie trzeba radzić.

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Dwa razy podjedziesz "do kogoś" i sie consult zwróci, ale lepiej do takich "magików" nie podjeżdżaj już, bo wiesz już że bezpieczniej może nie być Generalnie jeśli ktoś coś uwalił, to powinien naprawić lub za naprawę zapłacić, a do elma używałem pcmscan. Generalnie szybciej coś na gogle znajdziesz niż ci takie "magiki" zrobią. Infiniti to dość rzadkie auto i byle mietek z młotkiem i miernikiem prądu więcej szkody tu narobi niż pomoże.

    Z interfejsami sprawa o tyle ciekawa, że do lexusa miałem "MINI VCI" i robił on pełną diagnostykę, obecnie kosztuje stówkę, natomiast do infi o niczym sensownym w tych $ nie słyszałem, być moze trzeba poszukać na usa forach. Ten elm robi prawdopodobnie tylko silnik. Natomiast diagnostykę w infi mozna też robić kluczykiem i błędy kasować również kluczykiem, przynajmniej poduszkę tak kasuję bo w g35 2005 co jakiś czas wyskakuje
    No to jak znowu się pojawię i znajomego to może tym pcmscanem spróbuję. Co do tego magika to za dużo info nie mam ale ponoć gość daję radę bo nie jedno auto opanował i ma chyba jakiś program program nawet do infinity. Znajomy u niego był jakoś kilka lat temu i tak do tej pory jeździ bez kamer ale sam nie wiem czy to od tego momentu nie działa.
    Tak jak pisałem teraz najważniejsze żeby ten system zaczął normalnie chodzić żeby móc cokolwiek robić bo teraz jak tam byłem to czasu bardzo dużo zmarnowane al efektu zero bo więcej czasu zmarnowałem na czekanie aż coś się uruchomi. Mam też vxdiag od forda i mazdy ale raczej ten program nie da rady w infiniti.

  9. #9
    Dopiero dołączylem Avatar JuliuszCezar
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Szczecinek
    Jeździ
    Infiniti fx30D S Premium 2013r.
    Postów
    41
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Witam. Jeżeli chodzi o mapy to można uaktualnić do map z 2018 roku , robi to firma "uczymy nawigacje mówić po polsku" namiar w internecie po wpisaniu nazwy, przyjeżdżają do klienta. Koszt wraz z spolszczeniem nawigacji 1500 zł.

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Ja dałem 1400zł w tej samej firmie

    http://www.ifans.pl/showthread.php?5775-Polskie-menu

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Kilka pytań o FX-a
    By Wizna00 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 4th-February-2017, 09:48
  2. Infiniti FX 35 2005 kilka pytań laika
    By Grain in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13th-October-2016, 00:52
  3. Zakup FX 37 - kilka pytań
    By asmo in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28th-December-2015, 00:32
  4. kilka pytań G37 Coupe
    By Kolpak in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19th-November-2012, 18:49
  5. Kilka pytań :)
    By danielV6 in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28th-July-2010, 21:45

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •