Poka? wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: urwana chłodnica, następnie P0345

  1. #1
    lukasz-czestochowa
    Gość

    Domy?lnie urwana chłodnica, następnie P0345

    jadąc w trasie 460km po ok 130km spokojnej jazdy zaczyna piszczeć pasek od klimy, zjeżdżam na pobocze, otwieram maskę i widzę wszystko zalane płynem z chłodnicy.. wracam do auta, temperatura wody już na H. Wracam pod maskę i czegos mi jakby brakuje, patrzę - odpadła mi część chłodnicy razem z wentylatorami i spadła w dół ok 20cm, wisząc tylko na wężach z chłodziwem. waz dolny, ten od dużego obiegu, przytarl się przy tym o koło pasowe i zrobiła się w nim dziura.
    pomijam fakt, że udało mi się z pomocą kierowcy tira naprawić oba uszkodzenia w trasie w ok 2h, bez części i narzędzi.

    kontynuowałem podróż, dojechałem i jeszcze tego samego dnia auto w trakcie jazdy zgasło. pokazuje mi P0345, czujnik położenia wałka rozrządu. auto ciężej też odpala gdy jest ciepłe. w trakcie jazdy ciągle gaśnie.

    Pytanie czy to zbieg okoliczności z wykończeniem się tego czujnika (wysoka temperatura w trakcie awarii chłodnicy przez kilkanaście minut)?

    który to będzie, czy ten od strony kierowcy (bank 2)? jak się do niego dobrać?

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar zajac01
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Sulejówek
    Jeździ
    INFINITI FX35 2004 RWD BiFuel 20''
    Postów
    507
    Podziękował
    32
    Otrzymał podziękowanie 34 raz/y

    Domy?lnie

    Czujnik jak jest na wykończeniu lub jak jest nowy, ale trefny, to reaguje na ciepło i powoduje zgaśnięcie silnika. Dopiero po ostygnięciu silnik da się znowu odpalić. Nie pamiętam który bank jest który, jest gdzieś o tym na forum. Swoją drogą to wymień odrazu dwa, bo drugi prawdopodobnie też niedługo padnie.

  3. Dzięki zajac01 za powyższy Post:


  4. #3
    lukasz-czestochowa
    Gość

    Domy?lnie

    bank2 to ten po stronie kierowcy.
    udaje się na razie odpalić nawet na nagrzanym ale trzeba ok 3s zakręcić. może ktoś z Was wskazac gdzie on mniej więcej jest, co bym się za dużo nie narozkrecal:-)
    Attached Images Attached Images

  5. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar tiger456
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Zamość
    Jeździ
    Infiniti G35 Coupe 04', EX37 09', FX35 04', Nissan Maxima A33 VQ30DE, FX37S 09'
    Postów
    1,020
    Podziękował
    20
    Otrzymał podziękowanie 79 raz/y

    Domy?lnie

    Czujniki masz z tylu silnika na wysokosci wałków rozrządu, wlozysz rękę i poczujesz. Jest zablokowany 1 srubka.
    Pozdrawiam, Patryk.

Podobne w?tki

  1. Urwana linka mechanizmu szyby FX II
    By bartek1706 in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24th-June-2020, 18:06

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •