Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: q50 2.0t Błędy stałe. Prośba o pomoc

  1. #1
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    q50,2014, 2.0t
    Postów
    188
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie q50 2.0t Błędy stałe. Prośba o pomoc

    Auto jest po naprawie blacharsko lakierniczej.
    Czesc błedów dala sie wykasowac, czesc nie.
    Jutro zamówie tasmę airbaga bo sterowanie na kierownicy nie działa.
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2017
    Mieszka w
    Gowidlino
    Jeździ
    Q50 2014
    Postów
    13
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Większość błędów jest konsekwencją tego, że masz nie skalibrowanego DAST'a. Masz pakiet tarcza?

  3. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    q50,2014, 2.0t
    Postów
    188
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Nie, nie mam pakietu tarcza.
    Tasma zamontowana. Kierownica i kola byly na wprost. Po odpaleniu samochodu kierownica znowu zaczela szarpac w lewo lub w prawo. Wyskoczyl blad i wspomaganie umarlo. Kierownica do jazdy na wprost jest teraz krzywo.
    Przekładnia byla wymieniana i jest z 2.2d
    Poduszka dala sie wykasowac uniwersalnym testerem. Reszta stoi
    Czy jest ktos w Polsce, kto jest mi w stanie pomoc i naprawic to ustrojstwo w normalnych pieniadzach??

  4. #4
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    792
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 134 raz/y

    Domy?lnie

    Ło Panie, ale rzeźba...
    No ale po kolei...
    - C1138 Usterka w systemie DAS (Direct Adaptive Steering). Z układem ABS jest najprawdopodobniej wszystko OK.
    Kod ten jest głównie po to by zawiesić działanie: VDC, TCS etc., na czas usterki DAS.
    - B0001-13 Moduł poduszki powietrznej kierowcy - rozwarty obwód. Uwalony moduł lub ciachnięty przewód.
    - C1A06 Któryś z przycisków tempomatu jest wykrywany jako ciągle wciśnięty. Najprawdopodobniej jakieś zwarcie w przyciskach tempomatu, przewodzie spiralnym lub na złączkach. Zmierz opór na przewodzie spiralnym gdy jest podpięty do kierownicy i zobacz, czy się zmienia jak naciskasz przyciski na kierownicy (do znalezienia pary najlepiej naciskać przycisk Main tempomatu, na ogół jeden z przewodów to masa).
    - B272B Sonar Przedni Środkowy Prawy. Albo sonar zły/uwalony, albo przewód do czujnika zwarty/ciachnięty.
    - B2691 Moduł "podskakującej" maski zarejestrował wystrzał. Wymiana naboi i bóg wie co jeszcze, dużo zabawy.
    - C1B90-00 Usterka w systemie DAS. W układzie "Chasis Control" najprawdopodobniej jest wszystko OK. Jest to sygnał dla aktywnych elementów układu tarczy bezpieczeństwa i ALC by zawiesić działanie na czas usterki DAS.

    - C13E5-00 Sprzęgło układu kierowniczego nie rozłączyło pomimo sygnału by to uczynić. Możliwe przyczyny?
    1) Uwalony przewód pomiędzy sprzęgłem ukł. kier. , a modułem kontrolującym siłę wspomagania. Odpiąć kabel od sprzęgła i sprawdzić, czy po uruchomieniu jest na nim napięcie.
    2) Uwalone Sprzęgło ukł. kierowniczego. Tam są dwa piny we wtyczce. Powinny na mierniku być zwarte (Solenoid). Jak dasz na nie napięcie takie jak w pkt.1 to sprzęgło powinno zwolnić.
    3) Uwalony moduł. Diagnostyka jak w 1) tyle że na złączu modułu.

    Powodzenia

  5. Dzięki wlaziu za powyższy Post:

    candy81 (16th-June-2018)

  6. #5
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    q50,2014, 2.0t
    Postów
    188
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Ło Panie, ale rzeźba...
    No ale po kolei...
    - C1138 Usterka w systemie DAS (Direct Adaptive Steering). Z układem ABS jest najprawdopodobniej wszystko OK.
    Kod ten jest głównie po to by zawiesić działanie: VDC, TCS etc., na czas usterki DAS.
    - B0001-13 Moduł poduszki powietrznej kierowcy - rozwarty obwód. Uwalony moduł lub ciachnięty przewód.
    - C1A06 Któryś z przycisków tempomatu jest wykrywany jako ciągle wciśnięty. Najprawdopodobniej jakieś zwarcie w przyciskach tempomatu, przewodzie spiralnym lub na złączkach. Zmierz opór na przewodzie spiralnym gdy jest podpięty do kierownicy i zobacz, czy się zmienia jak naciskasz przyciski na kierownicy (do znalezienia pary najlepiej naciskać przycisk Main tempomatu, na ogół jeden z przewodów to masa).
    - B272B Sonar Przedni Środkowy Prawy. Albo sonar zły/uwalony, albo przewód do czujnika zwarty/ciachnięty.
    - B2691 Moduł "podskakującej" maski zarejestrował wystrzał. Wymiana naboi i bóg wie co jeszcze, dużo zabawy.
    - C1B90-00 Usterka w systemie DAS. W układzie "Chasis Control" najprawdopodobniej jest wszystko OK. Jest to sygnał dla aktywnych elementów układu tarczy bezpieczeństwa i ALC by zawiesić działanie na czas usterki DAS.

    - C13E5-00 Sprzęgło układu kierowniczego nie rozłączyło pomimo sygnału by to uczynić. Możliwe przyczyny?
    1) Uwalony przewód pomiędzy sprzęgłem ukł. kier. , a modułem kontrolującym siłę wspomagania. Odpiąć kabel od sprzęgła i sprawdzić, czy po uruchomieniu jest na nim napięcie.
    2) Uwalone Sprzęgło ukł. kierowniczego. Tam są dwa piny we wtyczce. Powinny na mierniku być zwarte (Solenoid). Jak dasz na nie napięcie takie jak w pkt.1 to sprzęgło powinno zwolnić.
    3) Uwalony moduł. Diagnostyka jak w 1) tyle że na złączu modułu.

    Powodzenia
    Wlaziu czy ty czasami śpisz
    Tak jak pisałes, DAS ma bezposredni wplyw na abs. Pomimo iz fizycznie on dziala.
    Moduł poduszki powietrznej i tempomat ogarniety. Zwyczajnie tasma(zwijak) airbag był zerwany. Bledy wykasowane, kontrolka sie nie swieci.
    Sonar do zrobienia. lakiernik musial cos zrobic przy skladaniu.
    Moduł maski zrobione
    Sprzegło układu kierowniczego.... do sprawdzenia tylko nie wiem jak masz jakis opis pdf cokolwiek??
    zZ góry dziekuje

  7. #6
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    q50,2014, 2.0t
    Postów
    188
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Mam jeszcze problem z kluczykiem.
    Zblizeniowo dziala i samochod sie otwiera, natomiat nie wykrywa go stacyjka. Za kazdym razem musze go przykladac do guzika zaplonu. Orietujecie gdzie i ktora antena za to odopowiada??
    Bateria w kluczyku jest oczywiscie nowa

  8. #7
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    792
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 134 raz/y

    Domy?lnie

    Przecie, że nie jestem Alfa, Omega. Kiedyś zaciągnąłem z czeluści neta całą instr. napraw, obsługi etc.: chomikuj.pl/wlaziu/Infi+Q50
    Hasło: na priv
    Ciebie najprawdopodobniej interesuje DAS i STC. Spis treści jest w FWD.

    Pozdro

  9. #8
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    q50,2014, 2.0t
    Postów
    188
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Sytuacja wyglada tak, ze samochod jest poskladany i wszystko działa tylko czasami wywala blad DAS.
    Dzieje sie to roznie. Czasami zaraz po odpaleniu lapie blad, czasami podczas jazdy(rzadko), a jeszcze kiedy indziej podczas parkowania.
    W momecie kiedy wywala bład kierownica traci swoje polozenie wzgledem osi jazdy. Po ponownym odpaleniu albo kola ustawiaja sie do polozenia kierownicy albo kierownica do kół.
    błedy to:
    C13E1
    C13E3
    C13E4
    C13E5
    C13E8
    C13EA
    C13F1
    C13DE
    C13C5
    C13C6
    C13C7
    C13C9
    C13D4
    C13D5
    C13D8
    Generalnie mam wrazenie, ze problem polega na komunikacji pomiedzy modułami, maglem, czujnikiem skretu i przedewszystkim sprzegłem kolumny kierowniczej.
    Moze zwyczajnie potrzebuje adaptacji consultem???
    Czy ktos z Was moze mi potwierdzic czy czujnik kąta skretu jest w kolumnie kierowniczej czy tasmie airbag??
    W momecie, kiedy DAS nie lapie bledów, wszystkie systemy pracuja prawidlowo. ABS, ESP, TCS sytem strart stop, utrzymanie pasa ruchu ect.
    Co do kluczyka to jezeli lezy w popielniczce jest ok. Samochod mozna odpalic. Jezeli lezy tam gdzie miejsce na kubki to kluczyk nie widzi sie ze stacyjka.
    Odnosnie Samego DASa to w Polsce ogarnia poza ASO chyba tylko Lesiak z Warszawy razem z Jap-Parts z Nowego Tomyśla
    Jako, ze moje zyje i wykazuje checi do wspolpracy idzie w poniedzialek do lokalnego znachora.

  10. #9
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    q50,2014, 2.0t
    Postów
    188
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Kolejny elektronik poległ wiec jestem w delikatnej dupie z tematem.
    Pany...Pytanie... Czy w consulcie jest cos takiego jak adaptacja przekładni kierowniczej czy kodowanie jej???

  11. #10
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2017
    Mieszka w
    Gowidlino
    Jeździ
    Q50 2014
    Postów
    13
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Podstawowe pytanie. Czy próbowałeś wykonać adaptację systemu DAS? Jak coś to niczym innym niż consultem III plus tego nie zrobisz, także jeśli elektromechanik próbował czymś innym i powiedział Ci, że zrobił to na bank tego nie zrobił.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Prośba o pomoc w ustaleniu producenta felg
    By 220483 in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30th-October-2016, 07:39
  2. Prośba o pomoc
    By tominnt in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26th-August-2016, 11:41
  3. Pytanie i prośba o pomoc z naszym Q50
    By B&B in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17th-September-2014, 17:43
  4. FX 35 z Krakowa prośba o pomoc
    By Shark in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28th-September-2013, 13:55
  5. Athens - problem i prośba o pomoc
    By sirtrojan in forum Aktualności i Komunikaty
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 7th-February-2011, 18:04

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •