Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Co po FX35?

  1. #1
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jul 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    FX35, 2007, czarny
    Postów
    88
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie Co po FX35?

    Cześć,

    Może mi podpowiecie, bo mam solidną rozterkę. Mam już FXa 35 prawie trzy lata i niczym jeszcze tak długo nie jeździłem.
    Powoli zaczynam dojrzewać do zmiany. I tutaj mam problem, bo nie bardzo wiem na co...
    Moje dane wyjściowe:
    1. Potrzebuję czegoś co najmniej tak samo dużego w środku, ale niekoniecznie większego gabarytowo, bo mi żona nigdzie nie zaparkuje.
    2. Chciałbym, żeby był równie bezawaryjny jak FX.
    3. Preferuję benzynę, którą można zagazować, albo diesela, który spali w stolicy mniej niż 10l przy dynamicznej jeździe, ale...
    4. ... ma te minimum 8s do setki, czyli pewnie 250+ KM. Więc diesel pewnie odpada.
    5. Chętnie napęd 4x4
    6. Żeby miał do 8 lat i kosztował <100k zł brutto.
    7. Mam się za nim oglądać jak zostawiam go w garażu

    Mam kilka typów, ale żaden nie spełnia w 100% tych parametrów:
    1. Audi A6 Allroad C6 4,2Pb - praktycznie niedostępny w PL
    2. Audi S6 C6 - silnik V10 i ciężko w to LPG wrzucić. Robię 100-200 km dziennie po Warszawie i samo Pb nie przejdzie.
    3. Infiniti FX50 - już byłem do niego przekonany, ale usłyszałem wiele głosów, że są dużo bardziej awaryjne. Ten by mi pasował w sumie najbardziej
    4. Lexus RX - fajny, ale ponton (tak słyszałem)
    5. Audi Q5 3.0TDI - w sumie nie ma tylko efektu WOW, reszta wydaje się ok.
    6. Volvo XC60 T6 - mojej żonie bardzo się podoba i w sumie to nic złego o nim nie słyszałem, ale też trochę pospolity.
    7. BMW X5, Jeep Cherokee, Porsche Cayenne - boję się kosztów utrzymania, bo pewnie musiałbym jedno zero dodać do kosztów FXa

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Malmö/Swinoujscie
    Jeździ
    FX35, 2006
    Postów
    173
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Moze Mazda CX-9?

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar zajac01
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Sulejówek
    Jeździ
    INFINITI FX35 2004 RWD BiFuel 20''
    Postów
    507
    Podziękował
    32
    Otrzymał podziękowanie 34 raz/y

    Domy?lnie

    Jeśli obawiasz się FX50, to pomyśl o FX37. Wciąż jest efekt wow, zadbana sztuka będzie niezawodna, a i gaz podejdzie.

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Grucha
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań, okolica
    Jeździ
    FX37S, 2011, platinum
    Postów
    332
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Cześć,
    Też to przerabiałem w takich samych okresach
    Najpierw 3 lata FX35. A pózniej dylemat - na co zmienić?
    Różne opcje analizowałem i ciągle wracałem do jednej: FX37.
    Tak też się stało, chociaż sporo czasu poświęciłem na szukanie odpowiedniego egzemplarza. Warunek nienaruszalny: musiał być z polskiej dystrybucji.
    Zjeździłem cały kraj oglądając różnej maści „trupy” i już byłem zrezygnowany, kiedy zupełnie przypadkowo, podczas biznesowego spotkania ze znajomym, z którym od kilku lat współpracuje, wyszło iż jemu kończy się leasing na pięknego FX37! Salon PL, serwis, doinwestowany!
    I to 30 km ode mnie 🤣🤣🤣
    Minęło 2,5 roku i FX idzie do sprzedaży. Jest w domu dwójka małych brzdąców i potrzebuję „trochę” większy kufer. Zakupiłem już MB S212 i Infuś wystawiony na sprzedaż. Zerknij, zastanów się, wpadnij obejrzeć...
    Pogadamy...

    https://www.otomoto.pl/oferta/infini...-ID6Au2Tw.html

    Pozdrawiam, Grucha.


    Pozdrawiam,
    Grucha

  5. #5
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jul 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    FX35, 2007, czarny
    Postów
    88
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Jarek75 Zobacz post
    Moze Mazda CX-9?
    Kurde, wiesz że jeździłem CX9 przed kupnem FXa i:
    - czułem że ocieram lusterkami w zakrętach
    - silnik jakby nie miał tych 260 koni...
    - gdyby nie te dwa mankamenty, auto super, ale ja jednak potrzebuję lepszego zawieszenia (czytaj: o bardziej sportowej charakterystyce)

    zajac01 i Grucha
    Myślałem o FX37, ale boję się, że nie odczuję tak dużej zmiany w stosunku do zainwestowanych pieniędzy. Środek ładniejszy, ale czy różnica jest warta dopłacenia tych 50k zł za 2-3 lata młodszy egzemplarz...? FX50 to chociaż jedzie

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Grucha
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań, okolica
    Jeździ
    FX37S, 2011, platinum
    Postów
    332
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? tas23 Zobacz post

    Myślałem o FX37, ale boję się, że nie odczuję tak dużej zmiany w stosunku do zainwestowanych pieniędzy. Środek ładniejszy, ale czy różnica jest warta dopłacenia tych 50k zł za 2-3 lata młodszy egzemplarz...? FX50 to chociaż jedzie
    Oj uwierz mi, że odczyjesz różnicę!!! FX37 jedzie całkowicie inaczej, niż FX35 I gen (niech się zresztą wypowiedzą osoby, które "przerobiły" te dwie generacje).
    w dynamice FX37 niewiele ustępuje FX50 (a wyraźnie lepiej w tej kwesti jest, niż w przypadku FX35 I gen) a przy okazji:
    - mniej pali (i tu opowiadanie o 1-1,5 litra więcej w mojej ocenie jest fikcją),
    - zdecydowanie łatwiej "podchodzi" pod LPG (u mnie jest już założona wysokiej jakości instalka,

    a przy okazji, z założonym a ASO akcesoryjnym wydechem PIĘKNIE gada

    Musiałbyś sam popróbować, przejechać się...

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Grucha
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań, okolica
    Jeździ
    FX37S, 2011, platinum
    Postów
    332
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? tas23 Zobacz post
    Środek ładniejszy, ale czy różnica jest warta dopłacenia tych 50k zł za 2-3 lata młodszy egzemplarz...? FX50 to chociaż jedzie

    No i w Tym konkretnym przypadku mówimy o różnice 4 lat! Twój, jak widzę, jest 2007 a mój XII 2011

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Brałbym FX37 bo suvy od lexusa niestety nie grzeszą urodą, acura tym bardziej Ewentualnie spójrz na hondę legend 3,7 lub lexusa gs350-430, inna bryła ale niższa cena i auta bardzo ładnie wykonczone, bezawaryjne, z klasą. W fx50 jest sporo przypadków awarii silnika, fx37 bezpieczniej. Różnice odczujesz dużą, to zupełnie inne auto, nowsza generacja.
    8 sek do setki to podłubany civic 1,6 VI gen zrobi, fx50 z wym przypadku będzie znacznie powyżej Twoich potrzeb.

  9. #9
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    tas23 - nie płacisz tylko za młodszy rocznik ale płącisz również za generację i dodatkową technologię zamontowaną. Aktywne tempomaty, kamerę 360 , hamulce Akebono , wentylowane fotele itp.

    Inaczej wyglada sprawa przed i po lifta I gen - to w zasadze zmiany kosmetyczne i tu twój dylemat miałby uzasadnienie.

    Jeździłem kilka lat I gen i zrobilem kilka przejażdzek II 30d, FX37 i FX50 /
    Serce mówi FX50 ale rozum FX37.

    Oba można podłubać zeby robiły przyjemny hałas - jednak w przypadku awarii zdecydowanei łatwiej nawet o silnik do 37. Pasuja z Mki, EXów , G37 .
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar libros55
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    Oborniki Wlkp
    Jeździ
    Infi QX70 3,7
    Postów
    178
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Mazda Cx-9 pewnie ze nie jest taka sztywna jak Infi ale to zupelnie inne auta. Oba maja silniki 3,7 jednak infi od 180 dalej ladnie ciagnie w gore a mazdzia juz mniej. Zona jezdzi Cx-9 ale trzymamy ja bo mozna do niej wpakowac doslownie wszystko, do tego jest mega wygodna i totalnie bezobslugowa czego o infi niestety powiedziec nie moge

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •