Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Chip / box dla Q50 2.0T

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Infiniti Q50 107
    Postów
    5
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Chip / box dla Q50 2.0T

    Cześć,

    widzę że tutaj tematów tego typu jak na lekarstwo stąd postanowiłem założyć nowy.

    Odebrałem niedawno poliftową Q50 z silnikiem 2.0T. Jak już zrobię nią ok 2-3k km chciałbym na poważnie rozejrzeć się za zwiększeniem mu mocy. Tutaj od razu mam pierwsze pytanie.


    1. Czy ktoś z Was już to robił i jakie były tego efekty ? Chip czy może box ?

    2. Dzisiaj zadzwoniłem do jednej z firm i zaproponowanie mi tzw. "Box". Jestem dość sceptyczny co do tego rozwiązań ale jednak moja wiedza na temat tego typu rozwiązań jest dość szczątkowa. Czy warto się bawić w boxy zamiast nowej mapy? Czy jest to jakieś ryzyko dla silnika ?

    Pozdrawiam,
    Tomasz
    Ostatnio edytowane przez Salon ; 27th-August-2018 o 14:31

  2. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar czejzee
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti (ex) Q50 2.0t '16, (ex) Q50h '14, Maserati Ghibli SQ4 '15
    Postów
    727
    Podziękował
    221
    Otrzymał podziękowanie 22 raz/y

    Domy?lnie

    Odpowiadam

    1. Koniecznie do podniesienia mocy również filtr sportowy (wkładka), poprawiająca dźwięk i delikatnie reakcję na gaz.
    2. Znam auta z boxem i chipem, oba są fajne, duuuużo fajniejsze od fabryki.
    3. Osobiście wszedłbym w chip, bo wrażenia są lepsze, ale... może to się skończyć utratą gwarancji, jeśli będzie jakaś awaria, a tak... to wiadomo, mogą przymknąć oko przy serwisie, bo znam auto z chipem, które głado przechodzi przeglądy i nikt się nie czepia. Pytanie co będzie jak klęknie np turbo? Ślad w systemie powinien być
    4. Box będzie bardziej bezpieczny, a jak kupisz np RaceChip Black GTS, to nie będzie dużo gorzej od chipa, będziesz mógł go odpinać, spalanie się zmniejszy (przy rozsądnej jeździe), poprawi reakcja na gaz, moment, moc. Ale mówię, z doświadczenia warto wejść też w filtr.

    Zarówno jeden i drugi zmieni auto totalnie, pojawi się też przyjemność z jazdy i lepsza reakcja na chęć jazdy lekko bokiem, nawet z włączoną kontrolą trakcji.
    wrzucampiatke.pl | testy aut | zdjęcia | video

  3. #3
    Dopiero dołączylem Avatar klimas
    Do??czy?
    Jan 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    Q50, 2017, Dark Grey Satin
    Postów
    45
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 12 raz/y

    Domy?lnie

    Salon,

    Pamiętaj że dżentelmeńskie umowy obowiązują w takich przypadkach tylko wtedy kiedy jest dobrze. Jak jest źle - wtedy zapewne zapomną o dżentelmeństwie. Też rozważałem opcje zmiany mapy, ale po rozmowie z serwisem odpuściłem do czasu końca gwarancji.

    Ja niestety w przeciwieństwie do czejzee nie mam dobrych doświadczeń z chipami. Owszem, na początek wybrałem opcję "taniość" na OBD2, ale 4KM więcej za 550PLN mnie nie rajcują Teraz sprawdzam OBD3, ale różnicy również nie widzę. Zobaczymy co wskaże hamownia po testach na V-Power. Także OBD nie doradzam.

    pzdr, michał

  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Infiniti Q50 107
    Postów
    5
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki za odpowiedź.

    @czejzee: korzystales z tego "RaceChip Black GTS" u siebie ?

    Faktycznie wzrost rzędu paru koni mnie również nie rajcuje i uważam że szkoda pieniędzy i ryzyka (o ile jakiekolwiek jest).

    A zapytam tak łopatologicznie - czym się różni box/chip od nowej mapy ? Przez telefon powiedzieli mi że box/chip jest również dostrajany pod konkretne auto jednak jest podłączony gdzieś pod "belkę paliwa". Kiedyś słyszałem że działają one na zasadzie zakłamywania pewnych pomiarów przez co silnik dostaje więcej paliwa (pewnie to spore uproszczenie). Czy tak faktycznie jest i czy jest jakieś ryzyko dla silnika ? I jeżeli faktycznie box/chip coś robi tylko z paliwem to rozumiem że na logikę spalanie powinno się zwiększyć ?

    Tomasz



  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Boxy zaniżają wskazania czujników ciśnienia doładowania oraz czujnika "common rail" (czy jakoś tam) i w Race Chipie masz kilka dedykowanych do silnika 2.0t map o różnym stopniu "wzmocnienia" w skali 1-7
    wiec jesli coś Ci nie odpowiada to możesz wybrać inną mapę

    jesli się nie mylę to klasyczny chip tuning podmienia fabryczne mapowanie silnika na zmodyfikowane ( modyfikacja kilku parametrów pracy silnika a nie tylko 2 jak w boxie ) i jest to ingerencja w oprogramowanie fabryczne co przy gwarancji jest złym pomysłem

    koniecznie trzeba przeczytać artykuł
    http://www.godula.pl/?page=article&k...on=det&artid=4

    jak widać jesli "dopalimy" silnik o dodatkowe +25% mocy to jego trwałość spadnie o 7% , jesli dodamy +50% mocy to trwałość silnika spadnie o 32% , idąc dalej mamy już coraz większą destrukcję
    zatem lepiej nie przeginać bo szkoda samochodu

  6. Dzięki Maxx za powyższy Post:

    ArtPol74 (7th-July-2018)

  7. #6
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2018
    Mieszka w
    Krk
    Jeździ
    Q50 2.0T 2015
    Postów
    64
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    u mnie po chipie z 207 moc na 240, a moment z 370 na 450. Roznica jest zdecydowanie wyczuwalna

  8. #7
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Węgorzewo
    Jeździ
    Mercedes GLE Coupe 350 diesel 2017, czarny,
    Postów
    883
    Podziękował
    99
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    To z tego co przeczytałem wynika, że....silnik produkcyjny np. 2.0 240km można jeszcze sporo kręcić mocowo....i dopiero wtedy traci na trwałości? Z jednej strony fabryka nie powinna wypuszczać bubla...a z drugiej myślę, że trwałość nawet fabrycznego ale tak już wykręconego silnika jest dużo niższa.

  9. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Oczywiście fabryka wyciskając więcej mocy z pojemnosci 2.0 kalkuluje jak daleko może się posunąć bez ryzyka przedwczesnych reklamacji
    tunerzy na życzenie klientów przesuwają tę granicę jeszcze dalej , więc jesli wyciska się absurdalne poziomy mocy z silnika to potem trzeba sie modlić aby nic nie pierdykneło

    Idąc Twoim tokiem rozumowania jasne jest że gdyby nasze 2.0t miało tylko 130km i 250Nm to wytrzymałoby dodatkowe kilkadziesiąt tys km więcej przed remontem silnika który byłby problemem zapewne 3-4'go właściciela

    Gdy porsche startowało w WEC to z samego silnika spalinowego 2.0 wyciskali ponad 500KM przy obrotach dochodzących do 9000tys obr/min , po kilku tysiącach km silnik był wymieniany na nowy
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 21st-October-2019 o 12:43

  10. #9
    Forumowy wyjadacz Avatar czejzee
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti (ex) Q50 2.0t '16, (ex) Q50h '14, Maserati Ghibli SQ4 '15
    Postów
    727
    Podziękował
    221
    Otrzymał podziękowanie 22 raz/y

    Domy?lnie

    Black GTS nie (choć pewna osoba na forum go ma i coś wiem na ten temat), ale ten niższy miałem u siebie i różnica była mocno wyczuwalna. Porównywałem czasy na RaceLogicu (ale nie mierzyłem aut na hamowni) i mój z Boxem był wolniejszy jedynie o 0,2 sekundy do 100 km/h od zchipowanego auta. Druga sprawa, że nie miałem instalacji przez OBD a pod czujniki od przepustnicy, oraz od kolektora.
    wrzucampiatke.pl | testy aut | zdjęcia | video

  11. #10
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Lędziny
    Jeździ
    Q50 2015 Czarny
    Postów
    5
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Hej zabsss. A gdzie to robiłeś i z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. 2.0T Chip / program do 2.0T ?
    By zabsss in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27th-April-2018, 16:12
  2. Q50 - chip tuning, a gwarancja
    By Ubiq in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26th-September-2017, 18:15
  3. Alternatywa dla felg fabrycznych w Q50
    By grisza in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16th-October-2015, 00:09
  4. proszę o sprawdzenie VIN dla Q50
    By slepy62 in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 3rd-May-2014, 19:16
  5. Micro-Chip tuning
    By slepy62 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 6th-November-2013, 09:15

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •