Poka? wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: FX50 - sposób działania skrzyni biegów

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie FX50 - sposób działania skrzyni biegów

    Witam, mam pytanie dotyczące sposobu/algorytmu zmiany biegów.

    1. W trybie automatycznym kiedy jadę bardzo wolno, a tak jest zwykle, skrzynia zmienia bieg na wyższy np przy 1600obr, wskakując na wyższy i czasem trafia np w 1100 obr albo i nieco niżej. Bardzo przyjemne uczucie kiedy silnik sobie pracuje na niskich obrotach (wydech jest przerobiony).

    2. W trybie manualnym (dopiero zacząłem się uczyć go używać, wcześniej zupełnie nie testowałem) nie potrafię wrzucić wyższego biegu poniżej 2000obr, jest piknięcie podwójne i np mając 1900 obr lecę na czwórce, powinna być już piatka ale wrzucić jej nie potrafię. Nie wiem czy to ma znaczenie ale używam tylko łopatek. Tutaj dodam, że nie zwróciłem uwagi jak jest z biegiem 7, czy da się wcześniej czy nie, w każdym razie w okolicy 75km/h wchodzi.
    Poprawka: sprawdziłem na trasie i wchodza niżej niż 2000, na mieście jakby skrzynia chce być przygotowana to nagłych ruchów pedału gazu i na to nie pozwala. Też tak macie?

    3. Mozna zaobserwować taką sytuację, że jadąc w automacie np 1200 obr, przesuwamy dźwignię w lewo na manual, po czym skrzynia redukuje bieg i wskakuje na wyższe obroty - tak jest w czasie jazdy miejskiej.

    Pytanie (1) brzmi: w jaki sposób wrzucać manualnie wyższe biegi poniżej 2000 obr (na mieście czyli w warunkach często zmieniających się prędkości)?

    Pytanie dodatkowe (2): czy da się w jakiś sposób narzucić wrzucanie trybu żeglowania w automacie
    lub czy ktoś rozgryzł algorytm jej działania i czy w ogóle on działa w manualu? Silnik wrzuca go sobie jakby losowo przy biegach 5-7, czasem chcę przyhamować silnikiem a on żegluje, czasem chciałbym żeby dalej zaleciał a on znów hamuje biegiem. Rozumiem że skrzynia się uczy, ale wyglada to na bardzo słabego ucznia.
    Ostatnio edytowane przez lukasz32 ; 14th-July-2018 o 23:34

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie czyżby wszyscy w fx-ach mieli skrzynie manualne?

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Podbiję temat, może jednak ma tu jeszcze ktoś fx-a ?

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Tarnowska
    Jeździ
    było FX 30dS Premium, VolVo S90 2018
    Postów
    110
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Pytanie (1) brzmi: w jaki sposób wrzucać manualnie wyższe biegi poniżej 2000 obr (na mieście czyli w warunkach często zmieniających się prędkości)?
    Co prawda miałem diesla ale u mnie nie dało się zmienić biegu na wyższy jeśli nie było odpowiednich obrotów. Nie pamiętam ile to było u mnie ale wg mnie tego nie obejdziesz. Miało to zapewnić ochronę skrzyni biegów /i silnika?/ - gdzieś to chyba czytałem. Sam często posługiwałem się łopatkami wyprzedzając zachowanie skrzyni biegów i "redukując" w ten sposób jej opóźnienia.


    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Pytanie dodatkowe (2): czy da się w jakiś sposób narzucić wrzucanie trybu żeglowania w automacie lub czy ktoś rozgryzł algorytm jej działania i czy w ogóle on działa w manualu?
    Nie da się . W manualu w celu "ochrony" zawsze będzie ci wrzucał niższy bieg (lub wyższy) przy granicznych obrotach.

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Grzes Zobacz post
    Co prawda miałem diesla ale u mnie nie dało się zmienić biegu na wyższy jeśli nie było odpowiednich obrotów. Nie pamiętam ile to było u mnie ale wg mnie tego nie obejdziesz. Miało to zapewnić ochronę skrzyni biegów /i silnika?/ - gdzieś to chyba czytałem. Sam często posługiwałem się łopatkami wyprzedzając zachowanie skrzyni biegów i "redukując" w ten sposób jej opóźnienia.
    Szkoda, załóżmy że chcesz się dynamicznie rozpędzić do np 75 kmh i wrzucić 7 stabilizując prędkość, taka operacja w manualu będzie niemożliwa?



    Cytat Napisa? Grzes Zobacz post
    Nie da się . W manualu w celu "ochrony" zawsze będzie ci wrzucał niższy bieg (lub wyższy) przy granicznych obrotach.
    Pytając o żeglowanie miałem na myśli "wrzucanie na luz", widać po spalaniu że skrzynia czasami wrzuca na luz ale jakby zupełnie losowo. W manualu często tak robię, dla wygody, w automacie rozumiem, że jest to niezalecane, ale skrzynia czasem to robi, jednak bez wyraźnego (jakby) schematu.

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Tarnowska
    Jeździ
    było FX 30dS Premium, VolVo S90 2018
    Postów
    110
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Tak dla dodatkowego wyjaśnienia. Tryb manualny (lewarek w lewo) powoduje, że skrzynia pracuje bardziej agresywnie. Jest to tzw "tryb sport". Przy wyższych obrotach zmienia bieg na wyższy. Osobiście bardzo rzadko z tego trybu korzystałem. Zmieniałem łopatkami w normalnym położeniu lewarka zmiany biegów.
    Osobiście u siebie nie zauważyłem wyhamowywania samochodu poprzez przedwczesną redukcję biegów. Bardzo często w końcówce trasy dojeżdżałem do wyznaczonego celu bez dodawania gazu i bez wrażenia hamowania silnikiem czyli żeglowałem. Co prawda diesel inaczej pracuje niż 5l w benzynie ale ze względu na niższe robocze obroty i wysoki moment obrotowy tym bardziej zauważyłbym taką dolegliwość.

    Może rozpocznij procedurę uczenia auta jeszcze raz ? Nie pamiętam jak się to robiło chociaż wiem, ze sam ten proces uruchamiałem na nowo po kilku miesiącach użytkowania (ponad 7 lat temu).

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Grzes Zobacz post

    Może rozpocznij procedurę uczenia auta jeszcze raz ? Nie pamiętam jak się to robiło chociaż wiem, ze sam ten proces uruchamiałem na nowo po kilku miesiącach użytkowania (ponad 7 lat temu).
    To byłoby ciekawe, nie słyszałem o takiej możliwości.

  8. #8
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Feb 2019
    Mieszka w
    wm
    Jeździ
    qx70s
    Postów
    63
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    To byłoby ciekawe, nie słyszałem o takiej możliwości.
    podbijam temat jak zrobić to adaptację skrzyni od nowa? bo moja dziadkuje strasznie

  9. #9
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    To byłoby ciekawe, nie słyszałem o takiej możliwości.
    Można to zrobić w serwisie lub trzeba znaleźć procedurę kasowania pamięci skrzyni - jest gdzieś w service manual...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Można to zrobić w serwisie lub trzeba znaleźć procedurę kasowania pamięci skrzyni - jest gdzieś w service manual...
    Ok jest manual pedałami i kluczykiem. Na us forach bardzo chwalą taki reset. Ale czy to bezpieczne? Na forum bmw czytalem, że skrzynia zaczęła działać inaczej, a że była w jakiś sposób ułożona mechanicznie pod innny styl jazdy (?) to po resecie ... zepsuła się i wymagała remontu. Ktoś tutaj ma doświadczenie z takim resetem po przebiegu sięgającym 200.000 km ?

    W FX-ie zacząłem rozumieć działanie skrzyni ale w M-ce jeszcze jej nie ogarniam i tam chodzi mi po głowie ów reset.

Podobne w?tki

  1. Prosty i darmowy sposób na sprawdzenie VIN
    By Roman in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 7th-October-2019, 11:14
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15th-April-2014, 14:37
  3. Układ zapłonowy - zasada działania, serwisowanie, awarie
    By BAJZEL in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1st-October-2013, 05:15

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •