Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Zakup FX37 dylematy

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2018
    Mieszka w
    Małopolska
    Jeździ
    MB, 2015, szary mat
    Postów
    11
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Zakup FX37 dylematy

    Witajcie.
    Przymierzam się do zakupu samochodu dla siebie. Do tej pory od ładnych 8 lat jeździłem samochodem służbowym. Prywatnie mam swoje dopieszczone w C124 a żona jeździ niemiecką motoryzacją. Po tych latach mam niesmak do niemieckiej motoryzacji (liczne i ciągłe awarie/problemy/usterki - od VW,BMW przez Mercedesy). Nic mnie to nie kosztowało gdyż samochody były służbowe, ale uciążliwość wizyt w serwisach irytowała.
    Sytuacja się klaruje i powoduje, iż będę musiał zakupić samochód do dojazdów (do 200km dziennie). Oprócz tego wakacje - wyjazdy (2-4.000 km)Odpadają: Nowoczesne diesle(co z tego że zaoszczędzę jak zaraz stracę). Dwusprzęgłowe automaty - dziękuję postoję, benzyny z bezpośrednim wtryskiem paliwa (problem z LPG - oszczędności nie rzucają na kolana przy dotrysku benzyny) Instalacje VI generacji w kosmicznych cenach.
    Do tej pory jeździłem sedanami, kombi lub coupe. Po solidnym przeglądnięciu rynku pojawił się koncept zakupu FX37/QX70 z USA roczniki 2012-2016 (lekko stłuczone) + montaż LPG. Auto dla siebie na okres do 4 lat. Modele po liftingu.
    Mam w związku z tym kilka pytań (będę wdzięczny za rzetelne odpowiedzi):
    1. Czy dobrze rozszyfrowałem, że motor 3.7 o mocy 320PS posiada wtrysk pośredni, co pozwala na montaż instalacji IV generacji (sekwencja)?
    2. Czy motor ten posiada jakieś typowe bolączki (jak np klapki kolektora ssącego w BMW które urywały się i robiły demolkę w silniku)?
    3. Czy silnik i skrzynia są mocną stroną tego samochodu? (Mowa o bezawaryjności). Chcę zrobić tym samochodem około 200kkm (przy założeniu że kupię auto z przebiegiem max do 100kkm). Razem 300....
    4. Fotele w modelu z USA. Większość z nich nie posiada wysuwanej części pod udami - czy ktoś ma takie fotele i może ocenić ich wygodę? Podobne fotele widziałem w Murano. Boję się że bez wysuwanego podudzia mogą być za krótkie.
    5. Wyposażenie: zdecydowana większość FX/QX z USA ma tzw. FULL. Jedyną rzecz jaką zauważyłem to brak spryskiwaczy reflektorów. Czy są jeszcze jakieś różnice?
    6. Czy reflektory przednie z USA świecą jak EU? Wiem że większość aut po FL ma adaptacyjne w dodatku z poziomowaniem ale.... Dodatkowo: tył wiem że do przeróbki.
    7. Na co patrzeć przy zakupie wersji w USA (będę dopiero szukał i sprowadzał). Każde spostrzeżenie i uwaga jest ważna.
    8. Czy ktoś się może orientuje o kwestie przestawienia mile/km stopnie F/C? Robi się to z poziomu systemu czy diagnostyki?
    9. Navi słyszałem że ogólnie jest słaba w Infiniti na EU więc czy koledzy mają jakieś "patenty" na to?
    10. Ostatnie pytanie (tylko obiektywnie): czy przy moich założeniach taki samochód jest sens kupować do takich celów ? Czy lepiej szukać czegoś innego i nie zawracać sobie głowy?

    Dziękuję.

    PS.
    Gdzie mogę rozszyfrować VIN infiniti (www) ?

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar libros55
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    Oborniki Wlkp
    Jeździ
    Infi QX70 3,7
    Postów
    178
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Hej. Przerabialem temat dwa lata temu i zadnych problemow z infi nie bylo. Jeden przedni reflektor mialem zbity takze wymienili mi oba na Europe. Tylnie lampy kupilem tez europejscie ale leza w szafie bo nie sa takie ladne jak te z USA. Europejskie maja mniej diod wiec wlozylem tylko mocne zielone zarowki i mam pomaranczowe migacze Wiele osob ma w infi LPG i raczej nikt nie narzeka (no chyba ze na podnisiona o 2 cm podloge jak chce sie duza butle). Cenowo miedzy USA a Europa nie bylo duzej roznicy po wszystkich oplatach ale w USA widze co kupuje a z Europy niestey nie. Jak tylko wymienie koncowke drazka kierowniczego to wystawie infi. Malo teraz nim jezdze bo zauroczyla mnie nowa mazda cx-9 ale to chwilowe i jak znajde jakis sensowny egzeplarz to klikne sobie panamere chociaz nie znam totalnie tych aut. Infi tez w ogole nie znalem ale absolutnie nie zaluje zakupu

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Powiadają, że ten silnik nie wytrzyma 200kkm na gazie. Przydałaby się ankieta jakie mamy przebiegi na gazie i przy jakim kilometrażu był remont oraz jak było "dbane" o instalację.

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar libros55
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    Oborniki Wlkp
    Jeździ
    Infi QX70 3,7
    Postów
    178
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Grucha ma spory przebieg i sobie chwali. Ja mam 50tys km z czego 20tys na gazie. Wedlug mnie prawie wszystko zalezy od tego jak dobrze jest zrobiona instalka.

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2018
    Mieszka w
    Małopolska
    Jeździ
    MB, 2015, szary mat
    Postów
    11
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Z ankietą to dobry pomysł.
    Libros: zakładając mój dzienny przebieg na poziomie 200km, 50 tysięcy zrobię w rok...

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Motor , posiada wtrysk pośredni i bardzo dobrze się gazuje
    Silnik chyba najbardziej udany pod względem bezawaryjności ,możesz zobaczyć w temacie o silniku 37 na forum
    Co do różnic - światła prawdopodobnie symetryczne (ale to niech użytkownicy FX/QX się wypowiedzą ) brak samopoziomowania przy xenonach (ręczna regulacja ) i brak spryskiwaczy , licznik w milach (większe cyfry),brak kierunkowskazów w błotnikach , tylne kierunkowskazy w kolorze czerwonym ,nie wiem czy posiadają lampę przeciwmgielną ,navi -bezużyteczna choć są podobno magicy co ją przerabiają na wersję euro ,spolszczają i mają podobno aktualne mapy.
    Przy sprowadzeniu oczywiście historia powypadkowa najważniejsza

  7. #7
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? MacEVP Zobacz post
    4. Fotele w modelu z USA. Większość z nich nie posiada wysuwanej części pod udami - czy ktoś ma takie fotele i może ocenić ich wygodę? Podobne fotele widziałem w Murano. Boję się że bez wysuwanego podudzia mogą być za krótkie.
    5. Wyposażenie: zdecydowana większość FX/QX z USA ma tzw. FULL. Jedyną rzecz jaką zauważyłem to brak spryskiwaczy reflektorów. Czy są jeszcze jakieś różnice?
    fotele sportowe (wysuwane podudzia):
    - wersje z US tylko w FX50S
    - wersje EU - wszystkie modele SPORT (FX30d / FX37S / FX50S)


    wyposażenie :
    - zdecydowana większość FX/QX z USA ma tzw. FULL ??? nie wiem skad masz takie info

    Wersje europejskie są bardzo bogato wyposażone i w zasadzie masz 2 wersje:
    - GT i GT PREMIUM
    - SPORT i SPORT PREMIUM
    - europejski FX50 - jest tylko w wersji SPORT PREMIUM (czyli FULL)
    różnice masz opisane w postach o FX'ie - poszukaj i poczytaj

    Wersje US - nie ma czegoś takiego jak FULL, wyposażenie wszystkich modeli FX'a z rynku amerykańskiego w tym FX50 zależy od pakietów wyposażenia
    a żeby to sprawdzić to przed zakupem musiałbyś napisać zapytanie do INFINITI USA (podając numer VIN) w jakiej wersji wyposażenie to auto było sprzedawane przez dealera
    adres email:infinitiusaconsumeraffairs@infiniti.com
    ti.com
    przykład:




    Attached Images Attached Images
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 16th-July-2018 o 20:40
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  8. #8
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2018
    Mieszka w
    Małopolska
    Jeździ
    MB, 2015, szary mat
    Postów
    11
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dziękuję.
    Pierwsza kwestia i najważniejsza -> japońskiej motoryzacji kompletnie nie znam a o niemieckiej mógłbym pisać esej. Jeśli chodzi o wysuwane podudzia: nie zgodzę się, że mają je wyłącznie wersje FX/QX 50 w USA, ponieważ były wypuszczone wersje "S" z motorem 3.7 które właśnie takowe siedzenia posiadały. Widziałem je na kilku aukcjach pojazdów uszkodzonych oraz na cars.com czy też innych portalach ogłoszeniowych w USA. Stąd moje pytanie.
    Dla każdego FULL to co innego tak jak pisałem "wdrażam się"

  9. #9
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Pomiędzy 2008 a 2018 - konfiguracja na rynku USA się zmieniała, np. w pierwszych latach FX50 był także w konfiguracji NIE SPORT czyli z normalnymi siedzeniami i hamulcami
    poza tym w US można było zamówić konfigurację indywidualną - czego nie było w ogóle w EU...
    żeby sprawdzić dokładnie powinieneś napisać do Infiniti USA (podać VIN) i poprosić o "Data sheet" i konfigurację
    jeżeli będziesz miał dużo zdjęć - można też rozpoznać jaka to wersja wyposażenia po zdjęciach - ale tu można popełnić błąd co do wersji softu (z HDD dużym czy małym) i kamer (tylko tył czy 360)...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? libros55 Zobacz post
    Grucha ma spory przebieg i sobie chwali. Ja mam 50tys km z czego 20tys na gazie. Wedlug mnie prawie wszystko zalezy od tego jak dobrze jest zrobiona instalka.

    Czytałem, ale wielu już nie chwali, po opłaceniu remontu silnika Ciężko stwierdzić od czego zależy, każdy swoje chwali. W latach młodzieńczego szaleństwa jeździłem (inną marką) na gazie z butem w podłodze, UPG robiłem 3x, średnio co 20-30tys km, pierwszy raz u mechanika, drugi raz sam i planowałem, trzeci raz nawet już nie planowałem głowicy, znaczy planowałem samodzielnie Dałem wówczas lepszą upg i działało to najdłużej. Przepalała się uszczelka między cylindrami. Przy okazji oczywiście docierałem zawory, powiększałem gniazda i wszystko co wówczas książki mówiły w aucie było zrobione a to zachęcało do mocnego wciskania gazu. Hałewer, styl jazdy ma tu być może wpływ, szczęście również. Uboga mieszanka .. w hondzie miałem gajgera AFR na stałe, LPG przerobiłem na BLOS-a (instalacja w zasadzie w pełni mechaniczna), regulowałem sam, modyfikowałem gwizdek i problemów nie było, ale to inne silniki, dekada wstecz w porównaniu do fifirifi, lepsze materiały pewnie były stosowane. Mój brat również honda, staga stroi sam, zawory regulujemy "na śrubkę" problemów brak. Infiniti ma chyba trochę delikatne silniki, do 5.0 gazu już nie zakładam, nie eksperymentuję.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Zakup Infinity FX 2-generacji / QX70 - różnice FX35 vs FX37 vs FX30d
    By piotr_ in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 1st-April-2018, 13:18
  2. Fx37
    By teon in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16th-December-2014, 22:35
  3. Nastepca FX37
    By maniekw in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 5th-August-2013, 12:20
  4. Fx37
    By And in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13th-September-2012, 09:15
  5. Dylematy zakupowe: FX45 2007
    By Mc'Gregor in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26th-July-2011, 23:31

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •