Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Zakup FX37 dylematy

  1. #11
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2018
    Mieszka w
    Małopolska
    Jeździ
    MB, 2015, szary mat
    Postów
    11
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Powiem tak. Jestem osobą pragmatyczną i zazwyczaj rachunek ekonomiczny musi mi się zgadzac kiedy wydaję pieniądze (swoje czy w kogoś imieniu).
    Z butem w podłodze jeździł nie będę bo nie miałem tego w zwyczaju (a gdy będę to na benzynie). Głównie to autostrada czyli przelotówka na poziomie 130-150 km/h (szybciej nie jeżdzę chyba że chwilowo wyprzedzam). Reszta miasto.
    Kiedyś zrobiłem sobie takie zestawienie kosztów porównując Q50 3.7 Pb+LPG (które wciąż rozważam) z MB E220CDI / BMW520d / VW Passat w benzynie + LPG. Założenie - samochody z 2013/14 wg tabeli poniżej z przebiegami na poziomie 70kkm (w momencie zakupu). W przypadku benzyn uwzględniłem koszt instalacji LPG. Sprzedąż po 3 latach i przebiegu > 220kkm (sprawdziłem orientacyjny poziom cenowy). Dlaczego te samochody do porównania z Q50? Gdyż są zbliżone do Q50 a ja je przerabiałem i znam ich słabe i mocne strony oraz typowe naprawy (MB: turbo + DPF + możliwe wtryskiwacze ; BMW rozrząd + DPF + ew. turbo, VW - DSG problem ze sprzęgłami po 150kkm i dwumasowym kołem zamachowym). Nie znam typowych usterek Infiniti ale odpadają turbo, wtryski, dpf, dwumasy. Założyłem że w ciągu trzech lat wydam 7000 PLN na uszczelki, regulacje czy inne rzeczy. Nigdzie nie liczę eksploatacji rzeczy typu opony/hamulce/oleje i płyny ustrojowe/ubezpieczenia bo wszystkie mają zbliżone poziomy.
    Wyniki poniżej - porównując Q50 do premium MB/BMW jestem do przodu po trzech latach 35.000 PLN. Co ważne zazwyczaj Q50 z USA są dobrze wyposażone no i trudno odnosić się do porównania gdyż wspomniane samochody mają 160-190PS przy założeniu że Infi ma 320PS. Myślę, że gdybym wziął FX/QX to różnica byłaby na poziomie +20.000 PLN (wyższy koszt zakupu + spalanie).
    Zrzut ekranu 2018-07-17 o 09.46.33 (2).jpg

  2. #12
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Grucha
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań, okolica
    Jeździ
    FX37S, 2011, platinum
    Postów
    332
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? libros55 Zobacz post
    Grucha ma spory przebieg i sobie chwali. Ja mam 50tys km z czego 20tys na gazie. Wedlug mnie prawie wszystko zalezy od tego jak dobrze jest zrobiona instalka.
    Teraz mam około 194.000 km, z czego 100.000 km na lpg. Bez żadnych problemów. Porządna instalka, serwis co 12.000 km. Olej w silniku zmieniany co 10.000 km i auto hula.

    Poprzednie moje auto, FX35 z 2005 roku, sprzedawałem, jak miało 374.000 km a instalację miał zakładaną przy przebiegu około 100.000 km...
    Wiem, że to nie ten sam motor, ale bliźniaczy...


    Pozdrawiam,
    Grucha

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Grucha Zobacz post
    Teraz mam około 194.000 km, z czego 100.000 km na lpg. Bez żadnych problemów. Porządna instalka, serwis co 12.000 km. Olej w silniku zmieniany co 10.000 km i auto hula.

    Poprzednie moje auto, FX35 z 2005 roku, sprzedawałem, jak miało 374.000 km a instalację miał zakładaną przy przebiegu około 100.000 km...
    Wiem, że to nie ten sam motor, ale bliźniaczy...
    I to jest najlepsza rekomendacja że gaz jest również to samochodów .U mnie jest 200k na gazie i wszystko gra ,tyle że fx 35

  4. #14
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? MacEVP Zobacz post
    Powiem tak. Jestem osobą pragmatyczną i zazwyczaj rachunek ekonomiczny musi mi się zgadzac kiedy wydaję pieniądze (swoje czy w kogoś imieniu).
    Z butem w podłodze jeździł nie będę bo nie miałem tego w zwyczaju (a gdy będę to na benzynie). Głównie to autostrada czyli przelotówka na poziomie 130-150 km/h (szybciej nie jeżdzę chyba że chwilowo wyprzedzam). Reszta miasto.
    Kiedyś zrobiłem sobie takie zestawienie kosztów porównując Q50 3.7 Pb+LPG (które wciąż rozważam) z MB E220CDI / BMW520d / VW Passat w benzynie + LPG. Założenie - samochody z 2013/14 wg tabeli poniżej z przebiegami na poziomie 70kkm (w momencie zakupu). W przypadku benzyn uwzględniłem koszt instalacji LPG. Sprzedąż po 3 latach i przebiegu > 220kkm (sprawdziłem orientacyjny poziom cenowy). Dlaczego te samochody do porównania z Q50? Gdyż są zbliżone do Q50 a ja je przerabiałem i znam ich słabe i mocne strony oraz typowe naprawy (MB: turbo + DPF + możliwe wtryskiwacze ; BMW rozrząd + DPF + ew. turbo, VW - DSG problem ze sprzęgłami po 150kkm i dwumasowym kołem zamachowym). Nie znam typowych usterek Infiniti ale odpadają turbo, wtryski, dpf, dwumasy. Założyłem że w ciągu trzech lat wydam 7000 PLN na uszczelki, regulacje czy inne rzeczy. Nigdzie nie liczę eksploatacji rzeczy typu opony/hamulce/oleje i płyny ustrojowe/ubezpieczenia bo wszystkie mają zbliżone poziomy.
    Wyniki poniżej - porównując Q50 do premium MB/BMW jestem do przodu po trzech latach 35.000 PLN. Co ważne zazwyczaj Q50 z USA są dobrze wyposażone no i trudno odnosić się do porównania gdyż wspomniane samochody mają 160-190PS przy założeniu że Infi ma 320PS. Myślę, że gdybym wziął FX/QX to różnica byłaby na poziomie +20.000 PLN (wyższy koszt zakupu + spalanie).
    Zrzut ekranu 2018-07-17 o 09.46.33 (2).jpg
    To jak tak liczysz - nie lepiej Q50 HYBRYDĘ - będziesz miał podobne koszty eksploatacyjne (jak nie butujesz to naprawdę niskie) a osiągi "że fiufiu... ", przykładowa w PL, ale jak poszukasz w US to sądzę że znajdziesz

    https://www.otomoto.pl/oferta/infini...olx#xtor=SEC-8
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #15
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2018
    Mieszka w
    Małopolska
    Jeździ
    MB, 2015, szary mat
    Postów
    11
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Myslalem o zakupie hybrydy. Trochę planuje jeździć a to oznacza koszty. Myśle ze infi na autostradzie nawet w hybrydzie okolo 10/100 będzie się kręcić ze spalaniem-mówię o prędkościach autostradowych. 3/4 przebiegu to będą właśnie autostrady. Wiec przy dzisiejszych cenach przejechanie 100km w takich proporcjach to jest 44 złote (zaokrąglając). Nijak się nie ma to do lpg, które wyniesie 12litrow gazu x 2.1 = 25.2 plus litr benzyny na każda setkę = 31 złotych zaokrąglając.
    Przy przebiegu rocznym rzędu 40kkm lub więcej oszczędności są na poziomie > 5000PLN rocznie. Sporo. Silnik w hybrydzie da się zagazować, ale po pierwsze boje się tego rozwiązania (ciagle gaszenie i odpalanie do tego lpg) a po drugie wtedy nie ma już totalnie bagażnika box dachowy jest podstawa

  6. #16
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    q50,2014, 2.0t
    Postów
    188
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Tez jestem z natury analitykiem ale to ma sie nijak w przypadku samochodów uzywanych.
    Wystarczy, ze poleci jedna grubsza rzecz i cale wyliczenie idzie w leb.
    Jako, ze mamy W212 po fl w domu to moge cos na ten temat powiedziec porownujac do q50.
    W mercedesie jest duzo wiecej miejsca i jest lepiej wyciszony przy predkosciach 160km/h
    Z dpf, turbo ect. nie mamy zadnego problemu a przebieg jest zacny.
    Serwis mercedesa bedzie o wiele tanszy. Jak w infie trzeba bedzie pogrzebac glebiej to powodzenia.
    200cdi fajnie sie czipuje. u nas jest 200ps. momentu nie pamietam
    Spalanie w trasie smiesznie niskie.
    Q50 z lpg bedzie miec naprawde mala butle troidalna. Mnie czeste tankowania w trasie zawsze wquw....
    Fx do rypania kilometrow w trasie z punktu widzenia oszczednosci, wedlug mnie srednio sie nadaje.
    Jak mial bym wybrac akurat infiniti q50 to albo 2.2D albo 3.7 tyle, ze z duzym walcem w bagażniku

  7. #17
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2018
    Mieszka w
    Małopolska
    Jeździ
    MB, 2015, szary mat
    Postów
    11
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    jak widzisz brałem pod uwagę na poważnie klasę E właśnie W212 po FL. Gdybym prowadził działalność gospodarczą to może miałoby to większy sens kupić MB wpuszczać w koszty etc., ale tak uczciwie mówiąc szkoda mi jest o tyle więcej kasy kłaść na samochód który de facto będzie „wołem” roboczym i zwiąże się z nim na max 4 lata. Za 4 lata nawet 212 będzie już dwa modele wstecz. I tutaj do miłośników marki - nie traktuje infiniti jak „octavii dla przedstawiciela” ale właśnie jako zloty środek pomiędzy osiągami, ekonomia, jakością, bo tak naprawdę zrobiło to na mnie naprawdę dobre wrażenie. Jeśli nastukane będzie miał grubo ponad dwieście na blacie to z odsprzedażą będzie problem co wiąże się tez z większa utrata wartości i „stratami”. Gdybym robił mało km to nie zastanawiałbym się nad infiniti tylko Mercem w benzynie. Kupując infiniti z USA mam ten bufor i spokojne sumienie i szczerze mówiąc diesla odpuszczam ale Q50 3.7 z dużym zbiornikiem coraz bardziej mnie interesuje (to składanie kanapy tylnej jest chyba tylko po to aby dziennikarze się nie czepiali ze nie ma )

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. Zakup Infinity FX 2-generacji / QX70 - różnice FX35 vs FX37 vs FX30d
    By piotr_ in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 1st-April-2018, 13:18
  2. Fx37
    By teon in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16th-December-2014, 22:35
  3. Nastepca FX37
    By maniekw in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 5th-August-2013, 12:20
  4. Fx37
    By And in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13th-September-2012, 09:15
  5. Dylematy zakupowe: FX45 2007
    By Mc'Gregor in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26th-July-2011, 23:31

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •