Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Q50 3,5 Hybryda - zakup +/-

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2018
    Mieszka w
    wARSZAWA
    Jeździ
    Q50
    Postów
    2
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Q50 3,5 Hybryda - zakup +/-

    Witam szczęśliwych posiadaczy Q50,

    Ponieważ zastanawiam się nad zakupem Q50 hybryda stąd pytanie i prośba o pomoc: na co warto zwrócić uwagę przed zakupem samochodu (co jest charakterystyczne dla Q50H) dodatkowo prośba o podzielenie się doświadczeniem w zakresie eksploatacji Hybrydy - jakie są auta mankamenty - szukam samochodu w przedziale 2014-2016 do 100tys km.

    dzięki za pomoc i pozdrawiam.

  2. #2
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    Q50S Hybrid AWD 2016 Graphite
    Postów
    47
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Polecam, do tej pory zawsze miałem niemieckie auta świętej trójcy, nie żałuje przesiadki, auto bardzo niezawodne i kompetentne. Największą wadą był hałas przy prędkościach autostradowych który zaostał wyeliminowany przez serwis który wymienił listwę dachową i cisza. Bagażnik nie jest duży i brak składanych siedzeń i tunelu na narty to też minus no i system nawigacji oldschool ale dla mnie to gadget więc nie zwracam na to uwagi. Pozatym cena/osiągi/fun/spalanie nie do pobicia. Dawno nie miałem takiej frajdy z jazdy.

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2018
    Mieszka w
    wARSZAWA
    Jeździ
    Q50
    Postów
    2
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? STF Zobacz post
    Polecam, do tej pory zawsze miałem niemieckie auta świętej trójcy, nie żałuje przesiadki, auto bardzo niezawodne i kompetentne. Największą wadą był hałas przy prędkościach autostradowych który zaostał wyeliminowany przez serwis który wymienił listwę dachową i cisza. Bagażnik nie jest duży i brak składanych siedzeń i tunelu na narty to też minus no i system nawigacji oldschool ale dla mnie to gadget więc nie zwracam na to uwagi. Pozatym cena/osiągi/fun/spalanie nie do pobicia. Dawno nie miałem takiej frajdy z jazdy.
    Dzięki STF za odpowiedź, Robie roczenie ok 25 000 km i zastanawiam się ile średnio rocznie kosztuje cię serwis (podstawowe wymiany olej/filtry/klocki)? Dodatkowo na co warto zwrócić uwagę przy kupnie samochodu (koncentrując się na silniku i baterii) ?

  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2019
    Mieszka w
    Purfleet
    Jeździ
    Q50s hybrid 2016 grafit
    Postów
    7
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dodam swoje trzy grosze po miesiącu użytkowania, może przyda się kumuś kto planuje zakup.
    Porownam z moim poprzednim autem volvo s60 2.4d z 2012r (215koni).
    Tam na stałej trasie do pracy, jazda mieszana miałem 6 litrów diesla tu 8.5 (spokojna jazda). Rozwazajac zakup modlilem się o wynik poniżej 10l, tak ze jest super.
    Druga rzecz, auto według mnie nadaje dię tylko dla singla albo bezdzietnej pary. Porównując do volvo, auta też klasy premium, wszystkie schowki są mniejsze. Bagażnik masakra, nie rozkładane siedzenie, przedni schowek miniaturka. Nawet ten w podłokietniku dwa razy płytszy. Tylne drzwi bez schowkow na butelkę. A co dopiero gdy porównamy z autem dla mas. Dzięki bogu dziecko już dorosłe.
    Opony stockowe masakra, przy 120km/h efekt jakbyś jechał po betonie. NIe mogę się doczekać wymiany na standardowe.
    Ogolnie, jestem bardzo szczęśliwy i polecam.

  5. #5
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Komar80 Zobacz post
    Opony stockowe masakra, przy 120km/h efekt jakbyś jechał po betonie. NIe mogę się doczekać wymiany na standardowe.
    Ogolnie, jestem bardzo szczęśliwy i polecam.
    RF'y w wersjach SPORT na 19" - to jakaś pomyłka, nie dość że z "urzędu" gorsza trakcja to dodatkowo bardzo głośne i jedzie się jak po szutrze...
    W swoim Q50 - pierwsza rzecz jaką zrobiłem to wymiana na zwykłe...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 3rd-February-2019 o 20:25
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jeździ
    Q50S Hybrid 2015r
    Postów
    4
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    A jak widzi serwis (gwarancja) i ubezpieczyciel jesli zamienimy opony RF na zwykłe? W przypadku kolizji czy innego niechcianego zdarzenia nie ma potem przypadkiem problemów, że auto na oponach innych niż zaleca producent?

  7. #7
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Oct 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    Q50 3.7 Moonlight White
    Postów
    137
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Pierwsze słyszę by takie coś miało miejsce - nie popadajmy w paranoję

  8. #8
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2019
    Mieszka w
    Purfleet
    Jeździ
    Q50s hybrid 2016 grafit
    Postów
    7
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    W Anglii trzeba zgłosić ubezpieczalni ale nie robią problemów. Pewnie dlatego że w ramach napraw powypadkowych sami montuja zwykle opony żeby zaoszczędzić.

  9. #9
    Forumowy wyjadacz Avatar czejzee
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti (ex) Q50 2.0t '16, (ex) Q50h '14, Maserati Ghibli SQ4 '15
    Postów
    727
    Podziękował
    221
    Otrzymał podziękowanie 22 raz/y

    Domy?lnie

    Zmieniać RFy od razu najlepiej szukać hybrydy, która ma przedłużoną gwarancję lub tuż po niej.
    wrzucampiatke.pl | testy aut | zdjęcia | video

  10. #10
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? matezoma Zobacz post
    A jak widzi serwis (gwarancja) i ubezpieczyciel jesli zamienimy opony RF na zwykłe? W przypadku kolizji czy innego niechcianego zdarzenia nie ma potem przypadkiem problemów, że auto na oponach innych niż zaleca producent?
    Na INFINITI WORLD w specyfikacjach są podane jedynie wymiary bez szczegółowej specyfikacji typu RF czy XL zresztą idąc tym tropem za chwilę mielibyśmy podany kształt bieżnika

    1. gwarancja nie ma nic do tego, opony nie są objęte gwarancją w ramach samochodu jako część eksploatacyjna (jest gwarancja producenta opon), producent samochodu zaleca (w standardzie tak w EU jak i w US w Q50 nie ma na wyposażeniu podnośnika) - nie może nakazywać bo to nie jest wóz strażacki który musi spełniać specjalne wymagania techniczne, jeżeli trzymasz się rozmiaru to tylko od Ciebie zależy jakie opony założysz...

    2. szczegółowe zapisy w polisie ubezpieczeniowej oznaczałyby wymuszanie przez ubezpieczyciela zakupu opon konkretnego typu / marki, a to nie jest auto specjalistyczne... wymagające... itd... takie zapisy byłyby niezgodne z prawem w EU

    Wracając do RF'ów
    - we wszystkich rankingach łączonych jakie czytałem są z reguły w połowie lub na końcu stawki jeżeli chodzi o właściwości jezdne (w US z reguły są oceniane w zupełnie odrębnej kategorii)
    - RF są z reguły sporo droższe od NIE RF

    Kiedyś już to pisałem ale się powtórzę
    - obecnie nie widzę specjalnej różnicy pomiędzy oponami RF i normalnymi wzmocnionymi czyli XL
    - w wypadku dużych uszkodzeń bocznych lub pęknięć na bieżniku - jedna i druga pójdzie do śmieci
    - w wypadku powstania perforacji - jedna i druga idzie do śmietnika
    - XL jak złapie "gwoździa" - spokojnie dojedziesz kilkadziesiąt km do "wulkanizacji"...
    obecne opony to zupełnie inna bajka niż opony w ubiegłym wieku - gdzie w bagażniku na obowiązkowym wyposażeniu były łatki do dętek, łyżki do opon itd...

    Jedyna rzecz - to należy sobie zakupić OEM podnośnik - zresztą bez względu na to czy ma się założone RF'y czy NIE RF'y (w US używki chodzą po ~$50)
    - żeby było śmieszniej - we wszystkich wersjach Q50 pod matą bagażnika jest styropianowa wytłoczka z uchwytami na podnośnik i klucze do odkręcania kół...

    Oczywiście
    - jeżeli ktoś na co dzień jeździ cywilnie / normalnie - można bez problemu jeździć na RF'ach
    - ale w wypadku jazdy dynamicznej - różnica pomiędzy RF a NIE RF jest zajeb... sta
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 8th-February-2019 o 15:49
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. moduł android Q50 - zakup
    By klimas in forum Audio, Nawigacja i Elektronika
    Odpowiedzi: 264
    Ostatni post / autor: 13th-August-2023, 09:24
  2. [M35] M35 hybryda lub Q70 hybryda
    By Artjak in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10th-December-2017, 23:31
  3. Q50 kilka spraw/pytań o q50 hybryda AWD 2014
    By Custom13 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 4th-April-2017, 23:42
  4. Sportowa hybryda od Infiniti w 2016
    By BAJZEL in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 7th-June-2013, 19:01

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •