Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Zbiornik paliwa i zasięg

  1. #11
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? R3mik Zobacz post
    Może to, że 0.6l przekłamuje, nie jest aż taką tragedią, bardziej kwestia tego, że to nie jest stałe - praktycznie każde auto do tej pory, które miałem, również przekłamywało ale zawsze tyle samo. Bardziej męczy mnie fakt, że tak wcześnie zapala się rezerwa... dzisiaj ciekawą akcję miałem - przejechane poniżej 400km na obecnym baku, zasięg pokazuje 98km i wyświetla się rezerwa (gdy ruszałem do pracy). Przejechałem około 40km, zaparkowałem, po pracy schodzę do auta - rezerwa się nie świeci... wróciłem do domu i przez całą drogę rezerwa się nie zaświeciła, przebieg 460 z grosikiem (wracałem krótszą o 10km drogą). Także trochę dziwnie działa ta rezerwa... najbardziej widziałbym to jednak podobnie, jak mam w jeepie - gdy rezerwa się świeci mam jeszcze faktycznego zasięgu około 60-70km, gdy spada poniżej chyba 40 już nie wyświetla zasięgu i gdy go w takim stanie tankuję wchodzi jakieś 55-56 litrów (60 litrów bak). Tak swoją drogą ciekawostka - jeep 3.2 litra wolnossąca benzyna z awd i automatem okazał się lżejszy niż infiniti q50 :-) i pali prawie tyle samo co q50 hybrid.
    Zasięg pokazuje na podstawie bieżącego średniego zużycia (prawdopodobnie od każdego odpalenia) jest specjalny ekran w menu pokazujący - timing pomiarów co 2 min. - stąd jak jedziesz teraz łagodnie a przed ponownym odpaleniem jeździłeś ostro - dystans może Ci się powiększać przez jakiś czas vs ten który miałeś wcześniej - lub na odwrót...

    http://www.ifans.pl/showthread.php?6...ll=1#post71257

    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 31st-August-2018 o 10:00
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. #12
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50 Hybrid 2018, Czarny
    Postów
    16
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Tak, domyślam się, że tak się może zdarzyć. Zaskoczyła mnie tylko tak duża rozbieżność, bo na ogół jeżdżę dość podobnie.
    Historia paliwa.jpg
    Im dłużej jeżdżę tym bardziej dochodzę do wniosku, że najbardziej w tym wszystkim brakuje mi lepszego wskazania poziomu paliwa i samej rezerwy. Wg mnie rezerwa powinna się zapalić przy 10 litrach dostępnych w baku czyli przy stanie, jaki miałem podczas ostatniego tankowania. Tymczasem tutaj - jeśli faktycznie mam 70 litrów bak - wskazówka poziomu paliwa była już poniżej zera,
    Stan paliwa.jpg
    a tymczasem udało mi się wlać... ledwo 62 litry paliwa i to "pod korek".
    Zatankowane.jpg
    10 litrów wystarczy spokojnie na przejechanie 100km jeśli pojedzie się spokojnie - nie jednokrotnie zdarzyło mi się osiągnąć spalanie na poziomie 8 litrów. Jak widzę z postów u większości osób jest podobnie? Może warto zwrócić uwagę Infiniti na to - być może to jest kwestia kalibracji. Chyba, że tak jest tylko w moim aucie, wtedy tym bardziej coś będą mogli z tym zrobić ;-)
    W każdym razie zasięg na poziomie 550-600km w Wawie jeżdżąc w najgorszych korkowych godzinach jest dla mnie zupełnie do zaakceptowania, szkoda tylko że ostatnie 100km jest z duszą na ramieniu ;-)

  3. #13
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Węgorzewo
    Jeździ
    Mercedes GLE Coupe 350 diesel 2017, czarny,
    Postów
    883
    Podziękował
    99
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie ale to w Waszym rejonie stacji brakuje, że musicie na oparach latać? Oczywiście żart. W BMW można było przestawić/skorygować wartości w komputerze w opcjach ukrytych/zaawansowanych. Może gdzieś i u Was jest taka opcja.

  4. #14
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50 Hybrid 2018, Czarny
    Postów
    16
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    :-D Własnie w drugą stronę - stacji jest tak dużo, że jak się zaświeci rezerwa można szybko zatankować, więc po co mi rezerwy 20 litrów :-). Fajna opcja, przegrzebałem instrukcję i nic takiego nie znalazłem - przynajmniej w standardowo dostępnych ustawieniach.

  5. #15
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? R3mik Zobacz post
    Tak, domyślam się, że tak się może zdarzyć. Zaskoczyła mnie tylko tak duża rozbieżność, bo na ogół jeżdżę dość podobnie.
    Historia paliwa.jpg
    To jest dzienny - więc uśredniony (ja też taki wkleiłem), włącz sobie to w trakcie jazdy, wciśnij trochę pedał gazu - zobaczysz rozbieżności w cyklach 2-minutowych - zrobi się sinusoida...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #16
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? ArtPol74 Zobacz post
    Panowie ale to w Waszym rejonie stacji brakuje, że musicie na oparach latać? Oczywiście żart. W BMW można było przestawić/skorygować wartości w komputerze w opcjach ukrytych/zaawansowanych. Może gdzieś i u Was jest taka opcja.
    Hmm... coś w tym jest , miałem zapytać o to samo, ja z reguły tankuję w momencie kiedy mam 1/3 ~ 1/4 zbiornika,
    raz, przez zapomnienie po "upojnym" wieczorze (wracała ukochana i zapomniałem jej powiedzieć o stacji i tankowaniu bo byłem "death") w dniu następnym, po dojechaniu do stacji, weszło mi 68 litrów - czyli faktycznie jechałem już na oparach...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 3rd-September-2018 o 16:09
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. #17
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    q50,2014, 2.0t
    Postów
    188
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Jestem wlasnie po tankowaniu 2.0t. Zasiegu w miescie bylo jeszcze ok 50km i weszlo do zbiornika niecałe 68l. Mysle ze 80l tam raczej nie wejdzie. Gora 74litry jak w dieslu. Po przeprowadzonej kalkulacji wychodzi, ze wedlug kompa auto spalilo 9.2l na 100km. Wedlug dystrybutora 9.07l na 100km. W moim przypadku komputer zawyzyl spalanie.
    Tankowane: na tej samej stacji, temp. zewnetrzna podobna, pod korek.
    Przy ciagłej jezdzie pomiedzy 160 a 190km/h auto spala ok 9.7l/100km
    Miasto, 120tys mieszkancow spokojnie 10.5l dynamicznie ok 12l

  8. #18
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50 Hybrid 2018, Czarny
    Postów
    16
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    (...) Im większe spalanie i żwawsza jazda tym bardziej zaniża. (...)
    Faktycznie przekłamuje więcej przy dynamiczniejszej jeździe, przetestowałem właśnie - cały bak przejechany w trybie sport, jazda dynamiczna ale bez specjalnie wysokich prędkości (najwyżej na chwilkę podczas wyprzedzania). Wskazanie wg komputera: 11.2, kalkulator: 12.08. Rezerwa tym razem zaświeciła się po przejechaniu około 420 km (czyli jakieś 20 litrów w baku), tankowałem ze wskazówką praktycznie na zero i do baku wlazło około 58 litrów (483km przejechane).
    No nic, zaczynam się przyzwyczajać, że to auto bez paliwa jeździ dalej ;-) Wkońcu to hybryda :-D

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. Wskaźnik paliwa pokazuje pusty zbiornik - FX37S 2011
    By Grucha in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 26th-November-2019, 14:58
  2. Zbiornik LPG Infiniti Fx35 2005
    By Grain in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 4th-April-2017, 09:35
  3. Rezerwa paliwa, zbiornik paliwa.
    By kotlet2009 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14th-March-2015, 15:45
  4. Jak odpowietrzyć zbiornik paliwa w G35 ?
    By danielV6 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 2nd-May-2014, 15:11

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •