Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Wymiary, specyfikacje felg do Q50

  1. #11
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? teo Zobacz post
    Dziękuję za ofertę, ale tym razem nie skorzystam. Wg mnie nie wyjdzie tyle co BBSy, a biorąc pod uwagę koszt zimowych opon 19" to Twoja propozycja wyjdzie sporo drożej. Tym bardziej, że całość biorę na FV VAT i wrzucam sobie w koszty. Poza tym mniej kłopotu z ew. roszczeniami gwarancyjnymi jest kolejną zaletą.

    Skoro pytasz, przedstawię Ci jak to widzę ze swojej perspektywy. Trzy powody dla których biorę 17":
    1. To mają być koła na zimę. Już jeździłem na 19" w zimie do tego w o klasę większym aucie. Nie mam zamiaru popełniać tego błędu ponownie. Było twardooooo, a ja lubię miękko.
    2. Jak już pisałem opony 17" są dużo tańsze. Więc będę mógł kupić o wiele lepsze opony w założonym budżecie niż przy felgach 19". W zasadzie przy 17" nie mam za bardzo limitu co do ceny opon, a przy 19" musiałbym kombinować albo iść na kompromis.
    3. Q50 to żaden sport sedan do zadań specjalnych, tylko to zwykły dupowóz (aczkolwiek ładnie i sportowo wygląda). Więc bujanie jak najbardziej pasuje do niego. To, że Q50 to taki miękki dupowóz, ze sportowym wyglądem właśnie skłoniło mnie do jego zakupu .
    O gustach się nie dyskutuje ; 2.0T vs Hybryda czy Red Sport to przepaść więc ze stwierdzeniem "dupowóz" też nie będę dyskutował...

    Jedna mała uwaga - sprawdź w jakiej specyfikacji masz auto bo:
    - jeżeli w wersji S (sport) możesz mieć hamulce AKEBONO SPORT - w takim wypadku nie założysz żadnych 17", a w 18" będziesz miał niewielki wybór żeby weszły na zaciski.
    - jeżeli masz zaciski standardowe - to założysz bez problemu i 17" i 18"

    W wersji nie sport - masz inne zawieszenie i auto jest kilka mm wyższe, więc bujanieczyt.komfort znacznie wyższy
    Jeżeli chcesz ten komfort jeszcze poprawić/podnieść - nie kupuj RunFlatów...
    Ja mam na lato 20" na normalnych gumach 255/35R20 i jest znacznie bardziej "miękko/płynnie" niż na OEM 19" i 240/40R19 RF (na RF'ach miałem wieczne wrażenie że jeżdżę po szutrze, abstrahuję już od głośności RF'ów)
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 7th-September-2018 o 12:29
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. #12
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 Sport Tech 2.0t
    Postów
    42
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Jedna mała uwaga - sprawdź w jakiej specyfikacji masz auto bo:
    - jeżeli w wersji S (sport) możesz mieć hamulce AKEBONO SPORT - w takim wypadku nie założysz żadnych 17", a w 18" będziesz miał niewielki wybór żeby weszły na zaciski.
    - jeżeli masz zaciski standardowe - to założysz bez problemu i 17" i 18"
    Dzięki, będę miał to na uwadze. Auto jest w specyfikacji Sport Tech, więc... czeka mnie weryfikacja jak już zobaczę auto i wtedy decyzja .
    Gdzieś na forum widziałem, że Akebono w Q50 mają 4 tłoczki na przednich zaciskach, a „zwykłe” mają 2. Dobrze kombinuję?

  3. #13
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? teo Zobacz post
    Dzięki, będę miał to na uwadze. Auto jest w specyfikacji Sport Tech, więc... czeka mnie weryfikacja jak już zobaczę auto i wtedy decyzja .
    Gdzieś na forum widziałem, że Akebono w Q50 mają 4 tłoczki na przednich zaciskach, a „zwykłe” mają 2. Dobrze kombinuję?
    Zgadza się SPORT to 4T-przód tarcza 355 mm / 2T-tył 350 mm ; STANDARD to 2T-przód 320 lub 330 mm / 1T-tył 308 mm
    poniżej masz zdjęcia AKEBONO SPORT



    Attached Images Attached Images
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. Różne wymiary kół w napędzie 4x4
    By Luckystar81 in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 7th-January-2021, 01:38
  2. Wymiary tarcz hamulcowych Infiniti q50 hybrid
    By piotrekts in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15th-August-2017, 14:49
  3. Alternatywa dla felg fabrycznych w Q50
    By grisza in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16th-October-2015, 00:09
  4. Specyfikacje olejowe
    By BAJZEL in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28th-December-2013, 18:50
  5. Specyfikacje olejowe
    By BAJZEL in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 2nd-October-2013, 11:43

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •