Poka? wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Piszczenie paska - alternator?

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2017
    Mieszka w
    WYRZYSK
    Jeździ
    Infiniti fx35, 2007, rudy
    Postów
    12
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie Piszczenie paska - alternator?

    Witam Panowie. Sprawa tyczy się Infiniti FX35 3.5 V6, rok 2007.
    Problem się pojawił kilka miesięcy temu. Po nocy, na zimnym silniku przez pierwsze parę sekund coś piszczało w silniku (na 99% pisk paska wielorowkowego). kilka dni temu wymieniłem u znajomego mechanika oba paski na nowe (Conti). Niestety teraz piszczy jeszcze bardziej. Paski są naciągnięte. Podłączyłem z ciekawości woltomierz podczas rozruchu. Gdy piszczenie trwa w najlepsze...napięcie jest około 13V.....gdy piszczenie ustępuje....napięcie wzrasta do 14V. Prawdopodobnie to alternator się "ślizga". Teraz pytanie....co może być nie tak....dodam, że alternator był demontowany przed zmianą paska w celu wyczyszczenia. Czy ma ktoś jakiś pomysł, lub miał podobny problem? Ponadto mimo prawie zimnego silnika po chwili pracy rolka alternatora jest gorąca jak piekło. Nowe paski, alternator ok a nadal piszczy. Dodam, że piszczy parę sekund....ale to niekiedy bardzo długie sekundy głośnego piszczenia.
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar djoneway
    Do??czy?
    May 2016
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    QX70 | 2014 | White Pearl
    Postów
    652
    Podziękował
    83
    Otrzymał podziękowanie 54 raz/y

    Domy?lnie

    To już sobie odpowiedziałeś na pytanie, łożysko rolki alternatora do wymiany, bądź cała rolka

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2017
    Mieszka w
    WYRZYSK
    Jeździ
    Infiniti fx35, 2007, rudy
    Postów
    12
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Czy nie powinno to piszczeć cały czas, gdyby to było łożysko? Wyciągnęliśmy alternator przed założeniem pasków i rolka kręciła się bez żadnych oporów....

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Niestety to tak jest ,tym bardziej że założyłeś nowe paski które wymagają co jakiś czas naciągu bo niestety nie posiadają samonapinacza ,podciągnij je trochę na razie co jakiś czas ,jest to do zrobienia nawet z góry po podniesieniu maski ,ja jeszcze wpomagałem się silikonem w spraju .Za jakiś czas już się ułożą i będzie dobrze

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2017
    Mieszka w
    WYRZYSK
    Jeździ
    Infiniti fx35, 2007, rudy
    Postów
    12
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Panowie, nie mam już siły z moim FX35. Alternator sprawdzony (ładuje, rolka chodzi lekko), paski nowe, naciąg odpowiedni.....a nadal piszczy po starcie. Piszczenie nie pojawia się od razu po uruchomieniu silnika, ale po paru-paręnastu sekundach. Piszczy przy włączonej i wyłączonej klimie, przy włączonych i wyłączonych światłach.
    Najdziwniejsze jest to, że gdy zaczyna piszczeć i wygaszę silnik.....następnie go ponownie wystartuję to już nie piszczy. Nie mam ochoty uruchamiać samochodu dwa razy za każdym razem. Dodam, że napięcie na kostkę alternatora (po stacyjce) również jest. Czy macie jeszcze jakieś pomysły co mogę sprawdzić, aby zapobiec temu piszczeniu? Myślałem już o wymianie alternatora, ewentualnie wymianie akumulatora...ale nie chcę strzelać ślepo.

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Ja również założyłem conti i popiskuje ale tylko jak jest wilgotno, powiedzmy po deszczu. Załóż stare paski, sprawdź co się dzieje a następnie spróbuj kupić jakieś inne tanie paski. Może to wina właśnie pasków conti? Tanich się nie bój, nie zawsze marka i cena idzie w parze z jakością.

Podobne w?tki

  1. Napinacz paska
    By 123mielony in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 22nd-May-2018, 22:29
  2. Piszczenie w prawym przednim kole..
    By kotlet2009 in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18th-June-2015, 11:08
  3. piszczenie po uruchomieniu oraz problem z szybą
    By pgkoci in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 1st-October-2012, 06:09
  4. DIY- Wymiana paska klinowego
    By linkintiger in forum FX/QX
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26th-September-2012, 04:21

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •