Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
Czyli tak jak myślałem - wersje europejskie są gotowe - należy tylko wymienić kierę na odpowiednią wersję z US, taśmę i uaktywnić okrągłego "hotdoga" w menu serwisowym
polecam wszystkim iść w ślady WLAZIU - bo ten "bajer" daje w zimie niesamowity komfort...
Bajer naprawdę fajny o ile pozbiera się części z używanych/rozbitych, bo cena tych części z ASO rozwala. Sama nowa ogrzewana kierownica to 1300 USD. W ASO PL nawet nie pytałem.
Jeśli ktoś jest zainteresowany to do założenia sobie ogrzewanej kierownicy potrzebne jest 5 rzeczy:
1) Odpowiednia wersja samochodu - potrzebna jest wersja z modułem "Advanced Climate Control System" (ACCS). Chyba standard w wersji premium i wyżej (najłatwiej poznać po tym czy jest ogrzewanie foteli lub auto recyrkulacja). Auta bez tego zapewne wymagają wymiany wiązki, modułu, skrzynki bezpieczników i bóg wie co jeszcze. Dla pewności można zaglądnąć do skrzynki bezpieczników obok lewej nogi kierowcy. Powinien tam już być włożony dedykowany bezpiecznik do ogrzewanej kierownicy.
2) Podgrzewany wieniec kierownicy - najdroższy element, ale może być z dowolnego rynku jako że przyciski i tak przekłada się z własnej Infinitki. nr części 48430-4GExx
3) Taśma B5554-3NJ0A... tu kilka uwag:
a) Ta z wersji US jest inna. W wersji US Airbag ma 2 kostki, a w EU 1. Przyciski w wersji EU mają 2 kostki, a w US 1. Możliwe, że przy odrobinie lutowania można to przerobić, ale ja przeróbki wiązki od airbaga się zwyczajnie boję.
b) Taśma po wystrzale poduszki często jest uszkodzona (np. zerwane styki/pęknięta obudowa/ociera podczas kręcenia), więc dobrze ją sprawdzić przed zakupem.
c) Na pocieszenie nowa w Japonii 160 USD. Pasuje od niektórych wersji Nissana Leaf.
d) Należy przy zakładaniu uważać, żeby taśma miała wystarczająco luzu (2,5 obrotu w każdą stronę) co by przy obracaniu kierownicy jej nie urwało.
4) Przekaźnik 25230-7991A - montuje się go w gnieździe pod konsolą centralną. Po zamontowaniu "hotdog" sam się aktywuje w intouch. Jest dość uniwersalny i można go łatwo dostać na allegro/ebay lub w Nissanie.
5) Zbieżność/Consult - niestety nowa kierownica najprawdopodobniej nie będzie idealnie po środku (wielokliny mogą się nie pokrywać). Trzeba wtedy ponownie wykonać zbieżność i/lub kalibrację DAS. Kalibracja DAS to żadna filozofia. Odpalić program i postępować zgodnie ze wskazówkami na ekranie. Powtórzyć i violla. Ja zrobiłem przy użyciu chińczyka pod domem, ale zawsze jest ASO. Dobrze po wszystkim podjechać na zbieżność tak czy siak i na włączonym silniku sprawdzić/lekko poprawić.

Pozdro,
Wlaziu