Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 12 z 12

Temat: Odczucia po przesiadce z większego FX / QX70

  1. #11
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? infiniti_fan Zobacz post
    Dzięki za odzew Panowie!

    1) Czyli w kilka lat młodszym Q50 Hybrid mimo wielu nowinek technologicznych awaryjność ma raczej mniejszą?
    - większość problemów to narzekanie na "oprogramowanie" , tzw. standardowych usterek nie ma (w FX'ie szybciej lecą piasty - waga robi swoje)
    - w jednym i drugim
    w wypadku jazdy bardzo ostrej/dynamicznej - lepiej wymienić tarcze i klocki na "bardziej" performance

    2) A jak z tym dynamicznym dołączaniem się do ruchu z podporządkowanej? Czytałem o tym na wątku ogólnym Q50, auto studzi emocje, zwalnia i dopiero po kilku sekundach można kontynuować. Też tego doświadczyliście? Dla mnie niestety takie zachowanie auta jest niebezpieczne i niedopuszczalne :/ Nawet jeśli jest na to obejście w postaci łagodniejszego włączania się do ruchu
    - w jednym i drugim przypadku (tak samo jest w FX'e) przy umiejętnym operowaniu gazem - nie ma problemu z dynamicznym włączaniem się do ruch
    - inaczej
    (but w podłodze) od razu zadziała ESP
    - w opcji można też wyłączyć sobie ESP


    3) Jak z DAS? Czujecie MNIEJSZĄ kontrolę nad autem? Czy doświadczyliście sytuacji, że auto pojechało nie w tym kierunku, który wskazywało położenie kierownicy?
    - z jednej strony DAS to niesamowity komfort prowadzenia, zapomina się co to ściąganie auta na pochyłościach bocznych czy przy mocnych podmuchach wiatru, zapomina się także co to takiego koleiny na drodze, itd...
    - z drugiej strony - w trybie SPORT - auto reaguje dosłownie jak gokart
    - jest tzw. autokalibracja - uruchamia się po odpaleniu/ruszeniu (zaświeca się kontrolka) raz na... kilkanaście miesięcy, trwa kilkanaście sekund
    - powyższe nie występuje jeżeli robi się przeglądy w serwisie - bo w ramach przeglądów mają chyba obowiązek sprawdzania prawidłowej kalibracji DAS'u


    4) Czy Q50 pozwala na wyprzedzenie "spod zderzaka"? Czy niańki (nawet "wyłączone") zablokują mi taki manewr spowalniając/hamując auto? dotyczy obu aut (w sytuacji którą opisujesz mamy do czynienia z Intelligent Brake Assist)
    - system IBA możesz wyłączyć
    lub najprostsze
    - naciskasz mocniej gaz i "wymuszasz" na aucie manewr który chcesz wykonać (ja już przestałem na to zwracać uwagę, po prostu od razu deptam i... po problemie, lub dohamowuję jak się zagapiłem i IBA mnie "uratował")

    5) Jak z piskami spod maski w Q50 Hybrid? Widziałem sporo filmików na YT, prawdą jest, że mogą irytować Czy występują w każdej Q50 Hybrid? ("hybrydy tak mają") czy tylko niektóre modele? Czy wewnątrz też je słychać? - masz na myśli pedestrian sound system ?
    - szczerze mówiąc w środku
    (przynajmniej JA) tego nie słyszę
    - w wersji EU chyba można to chyba także wyłączyć
    - jeżeli nie można - zawsze możesz po prostu odpiąć głośniczek
    (jest na pasie przednim)


    6) Jak z tymi szumami na autostradzie? Niby głośno ale widziałem posty, że tak na prawdę w FX'ach to samo, prawda?
    - w jednym i drugim powyżej 140 zaczyna się robić głośno,
    - ogólnie w FX'e jest trochę ciszej
    - w wersji FX'a
    EU - jest jeszcze ciszej - przednie boczne szyby są podwójne/klejone
    .....
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 22nd-October-2018 o 16:38
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. #12
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    792
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 134 raz/y

    Domy?lnie

    Ad. 2 mi raz nie obcielo i... zobaczyłem skąd przyjechałem i to w AWD, w normalnej jeździe, na suchym. Śmiem więc twierdzić, że auto tak reaguje by design co by sobie jednak guza nie nabic wciskawszy gaz do dechy.
    Ad. 3 Do jazdy na co dzień - super. Do upalania i na tor - nie. Ogólnie lubię. Ustawiasz kierownice prosto - auto jedzie prosto, na początku ciężko się przyzwyczaić do ogromnej czułości.
    Ad. 4 Auto nim zaaplikuje hamulce pierw spróbuje wypchnąć pedał gazu. Jeśli wcisniesz gaz mocniej to... Nie wypchnie Wszystko można wyłączyć. Jak dla mnie w q50 systemy bezpieczeństwa nie są nachalne i aktywują się prawidłowo.
    Ad.5 Piski, czy tam bzyczenie słychać tylko z zewnątrz. W kabinie cisza.
    Ad. 6 Szumi w okolicach lusterek i z runflatów. Ale rozmawiać można normalnie nawet przy 180km/h. Gdzieś czytałem, że poziom hałasu jest całkiem ok, a szum daje się we znaki bo dociera z jednego punktu.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. Infiniti qx70
    By badyl in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15th-May-2017, 18:55
  2. Seba NY - QX70
    By SevaNY in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19th-August-2016, 15:23
  3. Q70 vs Qx70
    By imnowak in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17th-January-2016, 15:05
  4. Koniec QX70 z V8...
    By mariuszzar in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28th-March-2015, 14:15
  5. zakupy do QX70
    By slepy62 in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1st-March-2014, 09:34

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •