Poka? wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Tuning skrzyni biegów 7AT jatco jr712e

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    volvo s60 D5 2004 gramat
    Postów
    7
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Tuning skrzyni biegów 7AT jatco jr712e

    Witajcie, nie mam Infiniti, ale bardzo poważnie zastanawiam się nad zakupem Q50. W decyzjach motoryzacyjnych jestem powolny, minie więc pewnie jeszcze trochę czasu zanim dokonam zakupu. Można powiedzieć, że jestem stały w uczuciach, obecnie posiadam dwa auta, jedno z nich (na wygłupy) mam już prawie 10 lat, jest nim 300 konny Saab 9-3 coupe, drugie (na zakupy) to volvo s60 d5, które jest ze mną 7 lat. Rozważam zastąpienie ich obu Q50 3.7, pewnie z USA. Informacje z tego forum i wielu innych miejsc pozwoliły mi wyrobić sobie zdanie na temat tego auta. Myślę, że potrzebuję 3.7 premium, nie s, ponieważ nie przemawia do mnie DAS. Prawie wszystko mi się w tym aucie bardzo podoba. Przemawia do mnie wzornictwo, filozofia konstrukcji i prostota napędu. Jeździłem sporo Fx30ds i baardzo miło go wspominam. Dotychczas kupowałem dla siebie wyłącznie auta w manualu. Mam w domu mocną benzynę w automacie (inny Saab 9-3, ostatni model 2.0T żony) więc sporo nim jeżdżę i szczerze nie lubię ospałości skrzyni. Pewnie ta z Q50 jest ciut szybsza, ale wiem, że i tak będzie mnie wkurzać Również tu napotkałem narzekania na powolną reakcję skrzyni szczególnie przy starcie. Dla innych skrzyń automatycznych często pomocne jest przeprogramowanie. Niestety nie udało mi się znaleźć żadnych informacji na ten temat, czy ktoś z Was interesował się tym? Słyszeliście o bezpiecznym poprawieniu pracy skrzyni? Jest jeszcze jedna opcja, Pedal Box, który ponoć przyśpiesza reakcje na pedał gazu: http://hpfactory.pl/pedalbox/?gclid=...kaAgMAEALw_wcB

    Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje.

    P.S. Pozytywnie zaskoczył mnie poziom i kultura dyskusji na tym forum, są one doprawdy niespotykane w polskich internetach. Ostatni raz widziałem tak miłych ludzi w necie wiele lat temu w społeczności miłośników saab'ów. Widzę też kilka analogii między tą marką i Infiniti: nietuzinkowe, prestiżowe, szybkie i stosunkowo rzadko spotykane

  2. #2
    Dopiero dołączylem Avatar hybryda35
    Do??czy?
    Dec 2017
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Jeździ
    M35H Y51, 2011, czarny
    Postów
    28
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    witam niestety skrzynia w infniti jest mulem jak nie wiem zona ma dsg superb aż ciężko zobaczyć jak biegi się mieszają aż wydaję się momentami że aż za nerwowo jak na delikatne dotknięcie pedału gazu. Mieliśmy bmw serię430xd oraz 5gt no tam skrzynia chyba nie jeźdżilem z lepszą skrzynia biegów. Nie wiem ile w tym prawdy niby jest ta sama skrzynia co w mercedesie lecz jeździłem cls c63amg tam aż kręgosłup boli jak kopią biegi i zmienia pięknie więc jestem ciekaw jak działa ten pedalboks bo naprawdę nie mam pojęcia jak w infniti m35h 364hp wyciskneli 5 s na do 100km/h jak czasem skrzynia się zamyśli to mam wrażenie jakbym siedział cały czas w swoim służbowym Manie

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 3.7 black / Maserati Ghilbi 3.0 white
    Postów
    33
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Odezwij się do Kuby (coobcio garage) on na pewno coś podpowie w tej kwesti
    sam jestem ciekawy tego tematu

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Coobcio modyfikował programowo skrzynie g37, moze go zapytaj czy te również robi. A moze to ta sama .. Podejrzewam że katalizatory i strojenie się kłaniają, jeśli to auto po gwarancji.

  5. #5
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    792
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 134 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? hybryda35 Zobacz post
    witam niestety skrzynia w infniti jest mulem jak nie wiem zona ma dsg superb aż ciężko zobaczyć jak biegi się mieszają aż wydaję się momentami że aż za nerwowo jak na delikatne dotknięcie pedału gazu. Mieliśmy bmw serię430xd oraz 5gt no tam skrzynia chyba nie jeźdżilem z lepszą skrzynia biegów. Nie wiem ile w tym prawdy niby jest ta sama skrzynia co w mercedesie lecz jeździłem cls c63amg tam aż kręgosłup boli jak kopią biegi i zmienia pięknie więc jestem ciekaw jak działa ten pedalboks bo naprawdę nie mam pojęcia jak w infniti m35h 364hp wyciskneli 5 s na do 100km/h jak czasem skrzynia się zamyśli to mam wrażenie jakbym siedział cały czas w swoim służbowym Manie
    Ciężko przyrównywać dwu sprzęgłówkę do klasycznego automatu. Dwa światy. DCT ma sportowy charakter, zmienia w mig, ale powolne turlanie się w korku już jej słabiej wychodzi i auto trochę nerwowe się robi np. redukcja z dwójki. Klasyczny automat zawsze będzie tą "komfortową" - gładką opcją. Jest jeszcze temat trwałości gdzie mało które DCT dożywa 250 000 km, a klasyczne automaty i owszem.
    7g tronic jest montowany tylko w słabszych mesiach. W AMG jest "wielosprzęgłowy" klasyczny automat. Mocno podrasowane rozwiązanie rodem z TIRa. Zupełnie inna liga, acz konstrukcyjnie blisko mu do skrzyni w Q50 hybrid, który też jest tej konstrukcji, ale o delikatniejszej budowie.

  6. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    volvo s60 D5 2004 gramat
    Postów
    7
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki za wypowiedzi, jak rozumiem nikt z Was nie kombinował, ani nie słyszał o sposobie na przyśpieszenie automatu?

  7. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    volvo s60 D5 2004 gramat
    Postów
    7
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Do Coobcia już pisałem, znamy się z dłubania przy Saabach, jak tylko odpowie dam Wam znać.

  8. #8
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    Q50S Hybrid AWD 2016 Graphite
    Postów
    47
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    W moim odczuciu skrzynia z infi zmienia bardzo dobrze biegi, często jeżdżę A4 allroad b9 tfsi dsg 7 g i nie widzę jakiejś wielkiej różnicy w szybkości zmiany biegów. Sama strategia wyboru biegów jest natomiast na korzyść q50. DSG zdarza się czasem pogubić przy wolnym turlaniu i jest chwila zwłoki zanim wybierze np 2 zamiast 3

  9. #9
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Jeśli chodzi o prędkość skrzyni w hybrydzie, to tragedii nie ma. Przyjmując za punkt odniesienia katalogowe przyspieszenie widać, że w stosunku do mocy nie jest ono może złe, ale mogłoby być szybciej Wynika to w mojej ocenie w pierwszej kolejności z braku LC, masy pojazdu i w ostatniej kolejności z szybkości działania automatu. Jest znaczna różnica między trybem eco a sport. Mam wręcz wrażenie, że szybkość działania skrzyni została znacznie poprawiona przez dobre oprogramowanie. Nie zdarzyło mi się jeszcze żeby skrzynia "zgłupiała". W innym natomiast wątku poruszam temat "piłowania" na niskich biegach. Z moich (i nie tylko) obserwacji wynika, że zarówno Vmax jak i dynamiczna jazda odbywa się z użyciem tylko pierwszych pięciu biegów. W ten sposób oprogramowanie zmniejsza ilość zmian a co za tym idzie ogranicza straty związane z nieco wolniejszą zmianą biegów.

    Na elastyczność na drodze wpływu nie ma brak LC. Wtedy wpływ ma masa pojazdu i szybkość działania skrzyni. I tutaj widać najlepiej, jak nadrabia oprogramowanie (albo kierowca ). W trasie nie mam problemów z "elastycznością" przy wyprzedaniu. Jedyną bolączką może być wtedy działanie tarczy, która nie rozumie "polskiej jazdy". Tarcza nie chce np. początkowo pozwolić wyprzedzić samochodu w sytuacji w której zarówno pojazd wyprzedzany jak i jadący z przeciwka zjadą na pobocze. Zwłoka w takiej sytuacji wynika z działania tarczy, a nie automatu. Ale tarcze można wyłączyć.

Podobne w?tki

  1. Olej do skrzyni biegów
    By grabba in forum Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17th-August-2018, 01:27
  2. Wymiana oleju w skrzyni biegów
    By Grucha in forum Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12th-February-2018, 12:56
  3. [M35] M37 - zachowanie skrzyni biegów
    By grabba in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22nd-January-2017, 15:54
  4. Grzechotanie w skrzyni biegów
    By Drzymek in forum Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 2nd-March-2016, 22:28
  5. Gałka skrzyni biegów.
    By Tomek g35c in forum Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29th-April-2013, 23:23

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •