Poka? wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Problem z tarczą bezpieczeństwa i systemem 4WD

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2018
    Mieszka w
    EL
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid, 2013, Midnight Black
    Postów
    22
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie Problem z tarczą bezpieczeństwa i systemem 4WD

    Witajcie,

    od wczoraj mam następujący problem z moim Infiniti Q50S Hybrid wersja EU.
    Po ujechaniu około 5 km samoczynnie zaczęło mi rozłączać tarczę bezpieczeństwa (czyli tarcza z przodu oraz cały lane assist), gdy ponie starałem się go włączyć od razu rozłączało i po przejechaniu kolejnych 2 km pokazał się komunikat błędu "Warning 4WD High Temp. Stop vehicie", zacząłem zjeżdżać na awaryjny pas i mimo, że cały czas jechałem po asfalcie to czułem jakbym nie miał powietrza w prawym przednim kole, zatrzymałem auto i po kilkunastu sekundach powyższy błąd zniknął. Mimo, że komunikat ten zniknął to ciężko było mi wykonać manewr zawracania gdyż cały czas miałem wrażanie jakby z prawym przednim kole nie było powietrza. Po ponownym zgaszeniu silnika i włączeniu problem ustąpił i mogłem dalej kontynuować jazdę z co jakiś dłuższy czas rozłączaną tarczą bezpieczeństwa. Następnie po 2 godzinach postoju i ponownym kontynuowaniu jazdy po 2 km znów pojawił się błąd "Warning 4WD High Temp. Stop vehicie" - jednak pojawił się on w momencie gdy stałem na czerwonym świetle, zanim pojawiło się zielone błąd zniknął i następnie już się nie pojawił, jednak co jakiś czas rozłączało tarczę bezpieczeństwa.
    Dzisiaj by sprawdzić czy problem nadal występuje przejechałem się i po 2 km znów ciągle rozłączało tarczę bezpieczeństwa (dzisiaj podczas rozłączania prędkościomierz falował pokazując przez moment rozłączenia prędkość mniejszą o 20km/s) i ponownie pojawił się błąd "Warning 4WD High Temp. Stop vehicie" oraz później błąd "4WD system fault". Na postoju gdy auto było w pozycji P prędkościomierz samoczynnie falował między wartością 0 km/h, a 20 km/h. Poza tym zapaliły się ikonki widoczne na zdjęciu.
    Podczas powrotu przy rozłączaniu tarczy bezpieczeństwa mimo, że przede mną nikt nie jechał to przednie prawe koło samoczynnie dohamowywało, gdy zjechałem na pobocze gdy pojawił sie kolejny raz błąd "Warning 4WD High Temp. Stop vehicie" i wtedy usłyszałem jakby z przodu coś tarło się w kołach (jedyny raz to było słyszane, później już nie).

    Proszę o jakąś informację czym te objawy mogą być spowodowane, w załączeniu zdjęcia oraz filmiki pokazujące problemy.




    Pozdrawiam
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Tarnowska
    Jeździ
    było FX 30dS Premium, VolVo S90 2018
    Postów
    110
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Sprawdź dokładnie prawe przednie koło. Ciśnienie, czy prawidłowo się obraca, czy "puszczają" klocki hamulcowe (może się zapiekły). W napędzie 4x4 różnica w jednym kole będzie powodować nieprawidłową pracę całego napędu.

  3. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    792
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 134 raz/y

    Domy?lnie

    Objawy jakby jeden z czujników prędkości od ABSu fałszował. Zakładam, że wszystkie koła takie same.Robiłeś coś ostatnio przy nich?

  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2018
    Mieszka w
    EL
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid, 2013, Midnight Black
    Postów
    22
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Ciśnienie jest prawidłowe, chociaż od kilku miesięcy pokazuje mi się błąd czujnika ciśnienia w oponach - stało się to po wizycie u "mistrzów" z Alei Krakowskiej w Wawie. Mam nadzieje, że to kwestia klocków lub jakiegoś czujnika.

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2018
    Mieszka w
    EL
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid, 2013, Midnight Black
    Postów
    22
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Objawy jakby jeden z czujników prędkości od ABSu fałszował. Zakładam, że wszystkie koła takie same.Robiłeś coś ostatnio przy nich?
    Wszystkie koła są takie same, mam nadzieje że to tylko czujnik ABS - na wiosnę były w regeneracji felgi i po tej wizycie pokazał mi się błąd ciśnienia w kołach - prawdopodobnie źle zakodowali czujnik ciśnienia w oponach.

  6. #6
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Sopot
    Jeździ
    Q50 Hybrid
    Postów
    387
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 84 raz/y

    Domy?lnie

    Miałem już identyczny przypadek w Q50 Hybrid, okazało się, że zwariował czujnik ABS, przód prawy albo prawy tył z tego co pamiętam.

  7. Dzięki PawelInfi za powyższy Post:

    InfiLuks (9th-November-2018)

  8. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2018
    Mieszka w
    EL
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid, 2013, Midnight Black
    Postów
    22
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? PawelInfi Zobacz post
    Miałem już identyczny przypadek w Q50 Hybrid, okazało się, że zwariował czujnik ABS, przód prawy albo prawy tył z tego co pamiętam.
    Gdzie naprawiałeś i jakie koszta?

  9. #8
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Sopot
    Jeździ
    Q50 Hybrid
    Postów
    387
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 84 raz/y

    Domy?lnie

    Naprawiałem klientowi u siebie w ASO w Gdańsku na gwarancji i objawy były identyczne jak opisujesz.

    Ale co do kosztów to już Tobie mówię :

    Czujnik ABS przód 47910-4GA0A, tył 47901-4GA0A, w ASO ~1800 PLN brutto za czujnik. Wymiana to kwestia chwili + ew. kasowanie błędów.

    Jakby się potwierdziło, że potrzebujesz czujnik ABS przedni do Hybrydy 479104GA0A to daj znać, mam akurat we własnych zasobach jeden schowany.

    EDIT : To był tył prawy czujnik. Tutaj jak potwierdzisz, że wariuje przód prawy to daj znać, mogę Ci podesłać to wymienisz u jakiegokolwiek mechanika i powinno być OK.

    Błędy w komputerze jakie były :

    C1105, C1A03, C1A50, C1203 i coś tam jeszcze
    Ostatnio edytowane przez PawelInfi ; 9th-November-2018 o 09:59

  10. Dzięki PawelInfi za powyższy Post:

    InfiLuks (9th-November-2018)

Podobne w?tki

  1. Autouruchamianie tarczy bezpieczeństwa
    By Arek in forum Audio, Nawigacja i Elektronika
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 21st-April-2017, 18:28
  2. Problem z PW?
    By Drzymek in forum Aktualności i Komunikaty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 7th-October-2015, 12:25
  3. FX45 - pas bezpieczeństwa
    By atomboy in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29th-September-2014, 08:56
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14th-February-2013, 00:43
  5. Problem z CD...
    By nemezis in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 9th-February-2012, 12:20

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •