Poka? wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Moja przgoda z ASO !?

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2018
    Mieszka w
    Hamburg
    Jeździ
    M30dS 2014 czarny
    Postów
    8
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie Moja przgoda z ASO !?

    Drodzy forumowicze
    zaczac chyba nalezy od tego ze jestem posiadaczem M30Ds od maja .Autko poszukiwane dosc dlugo i w koncu znalezione w ASO Hamburgu. Pojechalem,ogladnalem,zakochalem sie i kupilem.
    Przebieg 85000, 1 zameldowanie styczen 2014 ,dokonano jeszcze zalegly przeglad i gwarancja na rok na auto uzywane i po 2 tygodniach moglem odebrac moje cudo.ifi.jpg
    Po przejechaniu ok 10000km. obudzila sie pierwsza kontrolka check engine auto stracilo na mocy wiec mysle , pedze do ASO tym bardziej ze mam 10 min. od domu.
    Wpadam mowie co i jak , podpinka pod kompa i co??? Szef serwisu informuje ze DPF padl, bledy pomazali teraz nelezy przejechac sie troche najlepiej po autostradzie i jezeli nie powroci problem to moze bedzie ok, jezeli nie to trzeba wymienic . No coz pomyslalem , tak bywa ale lece najpierw w trase 100Km. zrobione na biegu i wszystko smiga.Po paru tygodniach bylem pare dni w szczecinie wiec pomyslalem ze przy okazji zregeneruje filtr i zmienie olej bo niby dlaczego nie , skoro moze wszesniej lub pozniej ponownie robic problemy skoro juz jest przypchany.Jak postanowilem tak tez zrobilem , Pan przesympatyczny , fachowiec maniak , zagadal by czlowieka w temacie aut, ustarek itd . itp. Auto spisywalo sie normalnie przez ok 1000km. i ponownie check engine.Pedze do ASO i mowie, panowie filtr wyprany , olej zmieniony i ponownie ta sama ustarka?Fachowsy z ASO do kompa ,podpinka i ..? Faktycznie ale to byly prawdopodobnie jeszcze stare bledy teraz je wymazalismy i powinno byc ok. Ok, wiec ok dzieki narka i lece fura po miescie i po ok 30min. ponownie ....check engine !!!!!!
    Nastepnego dnia wracam do ASO , chlopaki mowia hmmmmm ...... moze wtrysk , moze filtr , moze olej , moze zly olej wlali w polsce ?hmmm musimy pogrzebac , dostalem auto zastepcze i wrocilem do domu.Niestety nie dalo mi to spokoju poniewaz dostalem gwarancje na czyszczenie DPF'a wiec dzwonie do szczecina.Pan , ktory czyscil filtr zapewnia na 200% przed i po praniu filtr sprawdzal i wtrysk i sam filtr i jest w 100% sprawny ( wydruk z przepustowosci tez dostalem ) wiec musi byc sprawny.Dwie roznie opnie ale co mam zrobic , czekam na wiesci od Infiniti Hamburg.Nastepnego dnia pan z serwisu dzwoni i informuje ze niestety ale padl 7 wtrysk ktory musi zostac wymieniony i koszt to ok 1007 € . Hmmmm fuck no coz pech to pech , ok robcie panowie .Nastepnego dnia przedze z usmiechem na twarzy do ASO odebrac moja ukochana maszyne place rachunek i uciekam pojezdzic troche, w miedzy czasie odwoze zone do pracy wracam do domu i ??????? Check engine NIEEEEEE Dzwonie do ASO mowie , ze pol godziny temu odebralem i ponownie ten sam blad. Poinformowali mnie ze czekaja i zapraszaja. Jade tam wiec lzejszy o 1000€ z dziwnymi myslami z niesprawnym autem i? Pan informuje mnie ze chyba olej jest za rzadki i prawdopodobnie trzeba go wymienic .JAk on na to wpadl nie mam pojecia ale ok to on jest fachowiec wiec pewnie ma racje.Auto zatrzymali dali zastepcze i lece do domu poszukac pomocy i informacji w necie .Na naszym forum przeczytalem ze ktos mial problem z DPF ktos kazal mu tez wymienic ale jakos dotarl do ASO we wrocku i tam go uswiadomili ze blad byl zupelnie gdzie indziej.Pomyslalem ze zadzwonie do wrocka skoro kozaki moze porozmawiamy moze maja jakis pomysl a moze nie . Dzwonie , dostalem telefon od szefa serwisu wiec dzwonie bezposrednio. Przedstawiam sie, grzecznie opowiadam swoja historie a Pan sie pyta gdzie ja auto odstawiam do mechanika czy aby napeno do ASO ? To pytanie padlo chyba ze trzy razy .Ja mowie ze tak bo niby gdzie , przeciez tak kupilem auto i mam ich w poblizu.Pan nie chcial mi uwiezyc w fuszerke jaka jest robiona w Hamburgu po dluzszej rozmowie doszlismy do wniosku ze na 99% problem lezy zupelnie gdzie indziej.Pytano mnie czy sprawdzono to i tamto lub to i to a moze to i to ? Wiec mowie ze jutro podjade do ASO dopytam poprosze o pelna dokumentacje wymienionego wtrysku na jakiej podstawie zostal wymieniony , czy sprawdzono to i tamto a moze to jeszcze i co ogolnie zrobiono w tym zakresie.Ponownie pedze do ASO i pytam.... drodzy fachowcy macie cos na poparcie tego, ze wtrysk byl uszkodzony , moze jakie wydruki , parametry? Nie . No jak nie? No nie , poprostu zle wygladal i wymienilismy go a sprawdzaliscie moze to i tamto ?
    Nie. No jak nie? No nie Wracam do domu zly lapie za telefon i dzwonie .... najpierw ASO wrocek pozniej reklamacja w centrali .Przesympatyczna pani przyjmuje reklamacje ale uswiadamia mnie ze przeciez tylko ASO w Hamburgu widzialo auto a we wrocku nie, wiec napewno oni sa bardziej wiarygodni wiedza co robia przeciez to .Zbity z tropu nie wiem co zrobic w miedzy czasie dzwoni Hamburg i zaprasza na rozmowe , oswiadczaja , ze filtr jest zapchany na 100% konieczna wymiana ,koszta ok 1600€ co daje sume 2600 razem z wymienionym wczesniej wtryskiem.Dopytuje wiec , panowie skoro jest zapchany to sprawdzaliscie go ,tak? Tak . To parametry przepustowosci macie , tak ? Tak. To dacie ? Nie! No jak nie ?! No nie! Nie sa potrzebne panu do nieczego! F..Ck co jest grane ???? Wiec zabieram fure od was , zreszta skoro jest zapchany a byl czyszczony dwa tygodnie temu i na ta usluge mam gwarancje to zareklamuje , dajcie tylko parametry jak jest zapchyna i wysylam filtr do szczecina. Oswiadczyli mi ze fajnie ze mam gwarancje i moge reklamowac ale parametrow i dokumentacji samochodu nie otrzymam.Ifke zabralem odstawilem do garazu , obdzwonilem 4 ASO w polsce przedstawiajac swoja przygode plus centrala , nastepnie oddalem auto do Ziutka mechanika , kolega kolegi , mechanik jak kazdy inny, jakich 1000-ce wszedzie , opowiedzialem mu co i jak a on ,ok, popatrze moze cos znajde.Nastepnego dnia dzwoni "Ziutek" i pyta: stary a kiedy zmieniales filtr paliwa? 10.000 km. temu mialem przeglad w ASO i przy 80.000 to napewno zrobili. Ale Ty masz filtr z 2015 roku jeszcze !!!! Przyjezdzaj . Jade zmieszany , zdziwiony ,zaskoczony wchodze do warsztatu a tam lezy rozbebeszony moj stary filtr paliwa a w srodku smola .filtr.jpg
    Koszt wymiany z filtrem 210 € a autko hula az milo.
    Cala zaistniala sytuacja zostala zgloszona do centrum , jak narazie czekam na oddzew wiem jedynie tyle ze maja problem zeby sie z nimi skontaktowac , nie odbieraja telefonu,
    jezeli nie zalatwimy tego polubownie sprawa wyladuje w sadzie . Dodam tylko tyle i moze az tyle , ze naleza sie wielkie podziekowania serwisowi we Wroclawiu , sluzyli mi swoaja wiedza , wsparciem i zainteresowaniem zupelnie bezinteresownie , polecam ich z czystym sumieniem dla wszystkich kolegow
    Pozdrawiam kamyk.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to kamyk For This Useful Post:

    docent (7th-November-2018), mariuszzar (18th-November-2018)

  3. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    z tym olejem to powiem ci tak - jak DPF jest przypchany potrafi przybywać oleju - dostaje się tam niespalony olej napędowy zprocesu wypalania DPF - dlatego powiedzieli ze olej za rzadki. Kombinowali.. tj. szukali
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    792
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 134 raz/y

    Domy?lnie

    W ASO we Wrocku dadzą Ci wszystkie wydruki, kody błędów i co tam byś chciał. Też ich polecam. Choć ponoć od najtrudniejszych przypadków lepsi są w wawie.

  5. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar docent
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    PL
    Jeździ
    INFINITI: M30dS Grey - sold, Q60 2.0t Dynamic Sunstone Red, QX70 3,7 Black
    Postów
    212
    Podziękował
    136
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Tak z ciekawości, jaką przyczynę powyższych kłopotów sugerował serwis we Wrocławiu ?

  6. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2018
    Mieszka w
    Hamburg
    Jeździ
    M30dS 2014 czarny
    Postów
    8
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Przede wszystkim zmiane serwisu... nastepnie kontrole elektrycznej pompy paliwa, szczelnosci ukladu wydechowego, dolotu do turbiny a jezeli usterki nie udaloby sie zdiagnozowac szukalibysmy wspolnie dalej. Stwierdzenie, ze jednoczesnie padl filtr razem z wtryskiem jest podobne jak trafiona 6 w totka. Malo prawdopodobna ale tez mozliwa.

  7. Dzięki kamyk za powyższy Post:

    docent (8th-November-2018)

  8. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Piotr Lee
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Jeździ
    FX35 2007 czarny
    Postów
    19
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    No grubo..żal dupę ściska jak słyszę takie historie..od ASO Infiniti wymaga się naprawdę solidności..a tu jeszcze Hamburg- czyli myślałbyś pragmatyczne Niemcy, najwyższe standardy..na szczęście temat ogarnięty- to cieszy..
    Ja miałem ostatnio mały zgrzyt..padł mi żarnik xenonowy..było w miarę późno, byłem wtedy w Kaliszu w pobliżu ASO Nissana..więc naturalnie jako wielkopolanin dzwonię kulturalnie po prostą informację do ASO Poznań z prostym i podstawowym pytaniem:jakiego typu żarnik zakupić- bo jestem w drodze..w odpowiedzi usłyszałem, że mam się pojawić w serwisie w Poznaniu to wtedy mi wszystko wyjaśnią..cóż poczułem się dziwnie, bo gdybym pytał np. o wymiar średnicy wew. łożyska amortyzatora to rozumiem ale o typ żarnika xenonowego który musiałem pilnie zamontować aby kontynuować jazdę to już chyba dla ASO drobiazg..tak myślałem..ale to na szczeście drobne rozczarowanie a nie wielki dzwon..

    pozdrawiam:P.Lee

Podobne w?tki

  1. Wybiera się ktoś do ASO Warszawa swoim FX/QX V8?
    By bobofruit in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13th-June-2017, 02:29
  2. Moja ex suka
    By slothy in forum Co stoi w garażu poza INFINITI :)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10th-May-2015, 10:39
  3. Mechanik godny polecenia - nie ASO
    By Piotr_FX in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4th-March-2015, 15:28
  4. Moja pasja
    By Norbi in forum Hobby
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 27th-September-2013, 10:23
  5. Moja Zabaweczka:D
    By lukaszx680 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30th-January-2012, 03:37

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •