Poka? wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: programowanie czyjników tpms infinti m35h 2012

  1. #1
    Dopiero dołączylem Avatar hybryda35
    Do??czy?
    Dec 2017
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Jeździ
    M35H Y51, 2011, czarny
    Postów
    28
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie programowanie czyjników tpms infinti m35h 2012

    Witam gdzie w okolicach Torunia Bydgoszczy zaprogramuje czujniki tpms gdzie nie dzwonię jak słyszą infiniti to się nogą żegnają

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar sebam
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    Q50 2.0t, Jawa 250 58r
    Postów
    184
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 18 raz/y

    Domy?lnie

    i to jest dobre pytanie, dolączam sie
    Pozdrawiam. Seba

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Tarnowska
    Jeździ
    było FX 30dS Premium, VolVo S90 2018
    Postów
    110
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Mi kiedyś programowali w serwisie NISSANA. Co prawda w Tarnowie ale cena była przyzwoita i trwało kilka minut. Myślę, że serwis NISSANA w Toruniu ogarnie sprawę.

  4. #4
    Dopiero dołączylem Avatar hybryda35
    Do??czy?
    Dec 2017
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Jeździ
    M35H Y51, 2011, czarny
    Postów
    28
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    jak dzwonie do nissana w Bydgoszczy to Pan mówi ze ich program tego nie sięgnie

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Tarnowska
    Jeździ
    było FX 30dS Premium, VolVo S90 2018
    Postów
    110
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Nie wiem jaki mają tam program. Mi w Nissanie w Tarnowie jak podjechałem to zrobili w kilka minut, mimo że zaraz zamykali serwis. Było to ok 7 lat temu.

  6. #6
    Dopiero dołączylem Avatar hybryda35
    Do??czy?
    Dec 2017
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Jeździ
    M35H Y51, 2011, czarny
    Postów
    28
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    ale pojadę do nissana do Bydgoszczy to zobaczymy czy się uda bo dzisiaj odebrał jakiś miły Pan i powiedział ze spróbuje bo ostatnio odebrał jakiś inny koleś i powiedział ze to serwis nissana nie infiniti i kazał mi do wawy jechać

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    wiosna przerabiałem ten sam temat , nikt nie chciał tego nawet dotknąć
    a okazało sie że klonowanie czujników oem ( oryginalne "refurbished" ) nie jest potrzebne bo system rozpoznaje je automatycznie
    ale czy rocznik 2012 też tak ma tego nie wiem
    stosunkowo łatwo jest sklonować jeśli u oponiarzy kupujesz czujniki innych firm ( kompatybilne z oem'owymi ) , takie propozycje miałem - lecz cena 3x większa niż uzywki oem z USA

  8. #8
    Forumowy wyjadacz Avatar djoneway
    Do??czy?
    May 2016
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    QX70 | 2014 | White Pearl
    Postów
    652
    Podziękował
    83
    Otrzymał podziękowanie 54 raz/y

    Domy?lnie

    Siema, wystarczy że znajdziesz magiczną kostkę przy obd, która jest przyczepiona do głównej wiązki kabli. Od niej wychodzi jeden kabelek, który trzeba pięć razy zewrzeć do masy auta. Wtedy resetuje się układ tpms i jest gotowy do programowania. Do dalszych kroków potrzebny będzie Ci dobrej jakości urządzenie do wzbudzania czujników, ta procedura to już 2 minuty i czujniki zaprogramowane. Jeśli chcesz więcej info to pisz na priv, pozdro.

  9. #9
    Dopiero dołączylem Avatar hybryda35
    Do??czy?
    Dec 2017
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Jeździ
    M35H Y51, 2011, czarny
    Postów
    28
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    a więc tak Nissan nic zrobił w Bydgoszczy Pan stwierdził że mam uszkodzone czujniki wszystkie a mówię że są nowe (autel) tyle że nie wział kasy :-)
    potem pojechałem na inowrocławską do euro tim czy coś takiego Pan z czytał stare czujniki bo miałem je przy sobie ale stwierdził że do czujników autel trzeba mieć urządzenie od autela gdyż jego urządzenie nie czyta moich czujników i wychodzą bzdury że w trzech kołach mam 4,6 bar ????
    se już myślę k......... m ....................... brak mi słów już do tych czujników ale cóż był tak uprzejmy że podał mi przedstawiciela od autela i kazał zadzwonić a on powie gdzie w Bydgoszczy sprzedał takie urządzenie i nic za to nie chciał kasy hmmmmmm dziwne w tamtym roku próbował wzbudzić stare ale baterie były liche bo błąd zniknął ale się pojawił i wyniki z pomiaru też takie bzdurę. Potem wyszło że urządzenie autela maja na miechowskiej tim opony czy coś takiego pan z czytał stare niby działające dwa sezony temu czujniki Pacifica i zaprogramował je do nowych czujników( znaczy oryginalne kody ze starych nadpisał do nowych i się udało) sobie myślę ku..... wreszcie kontrolka mi zgaśnie i nie będę dziadował podłączysz się pod obd i wyskoczyło mu że jechać przez ponad 10 więcej niż 30km/h zrobiłem tak lecz jechałem może z 12 minut i dupa blada kontrolka się świeci skasował 200zl ????????????????????masakra ale mam w poniedziałek wrócić jak nie będzie działało tak się z nim umówiłem i znowu mam tego dość a mówili kup Mercedesa he he gdzie nie dzwonię jak słyszą Infiniti to jakiś czar na nich pada a jak mówię M i jeszcze hybryda byłęm chyba na 10 kompach u znajomych i warsztatach i nikt nie ma albo mojego auta albo mojego silnika



    teraz moje pytanie
    -----czy ma znaczenie ilość minut jazdy powyżej 30km/h????????
    ----- czy da się kody do czujników z czytać nie tylko ze starych bo nie wiem czy moje działały kiedykolwiek ????????
    ------ czy istnieje możliwość że potrzebna specjalna procedura bo od roku auto nie widziało żądnych czujników w kołach bo nie miałem kasy na czujniki i wziąłem się teraz za to ????????????
    ------i czy Infiniti ma możliwość dokodowania ukrytych funkcji jak miałem w bmw???? czyli odprowadzania światłami do domu składanie lusterek po zamknięciu itp i jaki do tego komp czy tylko serwis ???????



    tyle pytań tak mało odpowiedzi pozdrawiam

  10. #10
    Forumowy wyjadacz Avatar djoneway
    Do??czy?
    May 2016
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    QX70 | 2014 | White Pearl
    Postów
    652
    Podziękował
    83
    Otrzymał podziękowanie 54 raz/y

    Domy?lnie

    Hej, odnośnie jazdy powyżej 30km na h powyżej 10 min. to jest to procedura programowania czujników gdzie każde koło musi mieć żądaną wartość ciśnienia i komputer podczas jazdy powinien rozpoznać i zapamiętać dany czujnik w każdym kole ale praktycznie rzadko kiedy to się udaje bo jak wiadomo nie da się idealnie ustawić wartości ciśnienia przy tylu zmiennych jak temperatura otoczenia, opon itp, co wpływa na zmianę tych wartości dynamicznie . I z tego co wiem robi się to na oryginalnych czujnikach. Pozostaje Ci zaprogramowanie przez urządzenie autela i nie rozumiem czemu nie potrafią tego zrobić prawidłowo Ci fachowcy. Może też nie potrafią prawidłowo skomunikować się ze sterownikiem Infi poprzez obd.

    Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Podobne w?tki

  1. [M35] DTRL (światła do jazdy dziennej) w M35h 2012
    By Radian in forum Audio, Nawigacja i Elektronika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 8th-March-2019, 16:11
  2. Infiniti M35h 2012 JN1Ey1AP9CM910309 prośba ocenę auta
    By Robak in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20th-February-2017, 17:53
  3. Nowy dział: LPG i ON w INFINTI
    By sirtrojan in forum Aktualności i Komunikaty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31st-October-2010, 21:06
  4. Kody błędów - INFINTI FX35 FX45 / G35
    By sirtrojan in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16th-May-2010, 00:37

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •