Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: G35 2008r olej.

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Biskupiec
    Jeździ
    G35 2008 czarny
    Postów
    16
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie G35 2008r olej.

    Tak jak w temacie mam pytanie odnośnie oleju bo jeździłem do tej pory na milersie 5w50 Long life wymieniany co 5 tyś km. Ale teraz albo jakiś do dupy kupiłem albo nie wiem bo teraz po 3 tyś km zaczyna się robić już ciemnym i zastanawiam się nad zmianą na liqui moly molygen 5w50. Jeżdżę co weekend autostradą gdzieś 200 km w jedną stronę cały czas 170/200km/H podejdzie ten olej czy jakiś inny

  2. #2
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Trn
    Jeździ
    Q60
    Postów
    248
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Mam swiezo zalany, zrobilem moze z 150km i po przejsciu z motula 8100 10w-60 mam wrazenie ze silnik chodzi glosniej. Dam mu jeszcze szanse i zobacze co bedzie po naklepaniu jeszcze paru km. Niby w testach wypada dobrze, wiec możliwe że moje wrażenia są mylne....Jak zalejesz to daj znać jak to wyglada u Cb

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Biskupiec
    Jeździ
    G35 2008 czarny
    Postów
    16
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dziś zmieniłem na liqui miły molygen 5w50 zrobiłem z 50 km i nie zobaczyłem żadnych złych objawów w weekend zrobię 400 km to dam znać.

  4. #4
    Forumowy wyjadacz Avatar Foka
    Do??czy?
    Jul 2017
    Mieszka w
    Żywiec
    Jeździ
    g37s, 2008, czarny
    Postów
    230
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Ja używam penrite 5w50 od kolegi czarne paliwo. Zawsze płukanka. Plus ceramizer. I jest super. Co 7k wymieniam. Co prawda auto g37 ale myślę że w waszych silnikach sprawdzi się równie dobrze. Auto używane w sposób dynamiczny.
    Pozdrawiam


  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti G37 2009, srebrny RWD wersja journey sedan
    Postów
    30
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Ja w swoim G37 dzisiaj zalałem 0w40 amsoil signature series i zobaczę czy są jakieś różnice w stosunku do poprzedniego. Wcześniej miałem 5w30 też od Amsoila signature series i byłem zadowolony.
    Myślę że dobór oleju zależy również od zużycia silnika i ilości spalania oleju między wymianami. Mi między wymianami maksymalnie co 9-10 tys km ubywało 500-700 ml i po rozmowie z kolegą Czarne Paliwo uwagi na bardzo niewielki ubytek oleju zdecydowałem się przejść na 0w40 od amsoila. Nie było większego sensu przechodzić na wyższą lepkość.
    pozdrawiam

  6. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    G37 Coupe
    Postów
    12
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Również skorzystąłem z rady kolegi czarnepaliwo i od razu po kupnie dla zmieniłem olej na 0w40 Amsoila, bo nie wiedziałem co wcześniej było wlewane. W sumie nie mam żadnych zastrzeżeń, olej mógłby być jedynie tańszy, no ale jakość kosztuje

  7. #7
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    Grzesiek861208, Math, jak Wasze odczucia po kilku miesiącach na Signature Series 0w40?

    Math, jako tańszą alternatywę możesz stosować Ravenol SSL 0w40. Zawiera w składzie 70-80% syntetycznej bazy PAO.
    Karta danych technicznych: https://www.ravenol.de/uploads/tx_ra...SAE_0W40_0.pdf
    https://czarnepaliwo.pl/szukaj?contr...submit_search=
    https://czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojego Infiniti

  8. #8
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    G37 Coupe
    Postów
    12
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    CzarnePaliwo, niestety nie mam porównania z innym olejem, ale na Amsoilu jeżdżę od roku i nie mam żadnych problemów, między wymianami nawet nic nie ubyło.
    Ostatnio edytowane przez Math ; 2nd-December-2019 o 21:18

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? CzarnePaliwo Zobacz post
    Grzesiek861208, Math, jak Wasze odczucia po kilku miesiącach na Signature Series 0w40?

    Math, jako tańszą alternatywę możesz stosować Ravenol SSL 0w40. Zawiera w składzie 70-80% syntetycznej bazy PAO.
    Karta danych technicznych: https://www.ravenol.de/uploads/tx_ra...SAE_0W40_0.pdf
    https://czarnepaliwo.pl/szukaj?contr...submit_search=

    Co mógłbyś doradzić mi w sprawie oleju do silnika z M56 czyli vk56vd? Dotychczas jeździł na tym, co wlano mu w serwisie, podejrzewam 0w30. Ubytki jakieś oleju występują, to typowe dla tego silnika. Zbliża się wymiana i chciałbym znów wziąć coś u Ciebie. Myślałem nad czymś 0w40. Wchodzi chyba 6,4L, pewnie trzeba kupić ze 2L na dolewki.

  10. #10
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti G37 2009, srebrny RWD wersja journey sedan
    Postów
    30
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Ja już od dwóch wymian jeżdżę na Amsoil SS 0w40. Wymiany Max co 10 tys km. Ubytek oleju niewielki około 500 ml na 10 tys km. Z oleju jestem bardzo zadowolony. Silnik chodzi cicho. Wcześniej jeździłem na Amsoil SS 5w30. Wydaje się ze na 0w40 silnikowi jest jakby lżej ale może to tylko subiektywne złudzenie. Zużycie oleju przy 0w40 jakby spadło o około 200 ml na 10 tys km w porównaniu do 5w30 ale może to być w granicach błędu pomiarowego. Oba oleje bardzo dobre. Wcześniej jeździłem na millersie 5w30 i jakby na amsoilu silnik trochę lepiej pracował. Myśle ze w moim Infi brakuje wskaźnika temperatury oleju �� wtedy byłoby można dużo więcej powiedzieć.
    Ogólnie prudukty Amsoila polecam i dziękuje koledze Czarne Paliwo za fachowe doradztwo także w zakresie oleju do dyfru Amsoil 75w90

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. G35 2008r gdzie jest filtr kabiny ?
    By Kubus1616 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12th-March-2018, 20:11
  2. Montaż kamery cofania g35 2008r
    By Kubus1616 in forum Audio, Nawigacja & Elektornika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26th-February-2018, 22:42
  3. Kompresja g35 2008r.
    By Kubus1616 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19th-February-2018, 21:32
  4. Jaki olej do automatycznej skrzyni w G35.
    By sistinas in forum Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24th-May-2017, 23:53
  5. pytanie o olej g35
    By Kubaa in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30th-April-2017, 13:31

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •