Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Gdzie można kupić popychacze zaworowe ("szklanki") za rozsądną cenę ?

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Jeździ
    FX 35, 2007, Gray
    Postów
    5
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Gdzie można kupić popychacze zaworowe ("szklanki") za rozsądną cenę ?

    Witam

    Czy, któryś z kolegów może mi napisać, gdzie można dostać za jakieś rozsądne pieniądze popychacze zaworowe do FX35 ? (silnik VQ35DE).
    W ASO gęgają sobie za jeden od 200 do 300 zł, zamienników nie udało mi się znaleźć w moich lokalnych sklepach, w internecie też nic ciekawego nie wygrzebałem.
    Przymierzam się do wymiany być może paru "szklanek", a ta cena w ASO jest wprost zabijająca.

    Przeszukałem forum, ale nie widzę zbytnio informacji gdzie w PL można takowe za jakąś rozsądną cenę kupić (może słabo szukałem).
    Podrzućcie proszę jakieś informacje, gdzie można je nabyć w PL, czy to w ogóle możliwe ?

    I jeszcze jedno pytanie, w jednym z wątków kolega Tomasz88 użył sformułowania "napinacze wtrysków" - czy może mnie ktoś oświecić cóż to takiego jest ?
    Silnik mi "cyka", a u kolegi Tomasz88, rzekomo wymiana/naprawa "napinaczy wtryskiwaczy" rozwiązała problem, być może i mi się przyda taka naprawa, chociaż wydaje mi się że to jednak zawory.

  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Spróbuj zalać marvel mistery oil. To taka płukanka i pomaga na halasujace popychacze nie oblepia ich a czyści. Dolewasz do oleju i normalnie na tym hulasz.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Jeździ
    FX 35, 2007, Gray
    Postów
    5
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Ok, może i można by było spróbować.
    Ja jednak chcę problem usunąć permanentnie - raz a dobrze - tylko te części - eh może uda się coś sprowadzić, a jak nie to będę musiał wyrzucić kasę na te z ASO.

    Wprawdzie jeden kolega napisał, że ma komplet do FX50 z silnikiem przypuszczalnie VK50VE (czy jakoś tak), sprawdziłem w service manualu oba silniki i wychodzi że średnica popychacza, a w zasadzie zakres średnicy jest o 0,003 w górę tj.:

    VQ35DE ma 33.977 - 33.987 mm
    VK50VE ma 33.980 - 33.990 mm

    przy czym gniazdo popychacza ma średnicę:
    VQ35DE 34.000 - 34.016 mm
    VK50VE 34.000 - 34.016 mm

    wychodzi, że tyle samo natomiast tolerancja pasowania gniazd popychaczy dla tych silników wynosi kolejno o 0,003 mm w dół:
    VQ35DE 0.013 - 0.039 mm
    VK50VE 0.010 - 0.036 mm

    Prawie by było, ale ta dolna granica hmm.

    Generalnie nie znam wysokości "szklanek" dla obu silników, ale krzywka na wale korbowym ma rozmiar:
    VQ35DE 44.865 - 45.055 mm
    VK50VE 45.475 - 45.665 mm

    Możliwe, że to nie ma znaczenia bo głowica dla VK50VE jest inna, stąd większy rozmiar.

    Inna sprawą jest oznaczenie popychaczy, w moim VQ35DE zaprezentowane, są one oddzielnie jako dolotowe i wylotowe np. 788U(dolot) i 788R (wylot), a w VK50VE jest tylko jedno oznaczenie 788P.

    Nie mam pewności, że będą poprawne dla mojego silnika. Jeśli ktoś ma wiedzę w tej materii, bądź praktykował coś takiego to chętnie poczytam wypowiedzi kolegów.

  4. #4
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    https://www.z1motorsports.com/cylind...er-p-9764.html

    tu mozesz kupic i wybrać sobie wysokość
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Jeździ
    FX 35, 2007, Gray
    Postów
    5
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Ooo widzisz - i to jest to

    Szkoda tylko, ze u nas nie ma takich cen .

    Muszę złapać tylko kontakt z jednym z kolegów w sprawie ewentualnej wysyłki z USA.

    Zobaczymy najpierw jak otworze pokrywy zaworów i zbadam luzy, bo być może jest szansa na małe "sudoku" ze szklankami, tzn. tak je poprzekładać żeby uzyskać wszędzie stosowną tolerancję - zobaczymy.

    Dzięki za wrzutkę.

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Grucha
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań, okolica
    Jeździ
    FX37S, 2011, platinum
    Postów
    332
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    Spróbuj zalać marvel mistery oil. To taka płukanka i pomaga na halasujace popychacze nie oblepia ich a czyści. Dolewasz do oleju i normalnie na tym hulasz.
    Grześ, gdzie kupić to cudo?
    Bo lookam i nie widzę w PL...

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Jeździ
    FX 35, 2007, Gray
    Postów
    5
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Grucha Zobacz post
    Grześ, gdzie kupić to cudo?
    Bo lookam i nie widzę w PL...

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
    Dołączam się również pod pytanie.
    Jak również ciekawi mnie to, że Grzesiek napisał, że dolewa się tego do silnika i normalnie jeździ. To rozumiem, że wlewam do silnika teraz i jeżdżę aż do następnej wymiany oleju i znowu dolewam i tak sobie na tym jeżdżę. Jak długo taki proces zachowywać ? tzn. ile razy tak robić, żeby uzyskać jakikolwiek efekt (zakładając, że przyczyną są oblepione szklanki itp.)

  8. #8
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    Spróbuj zalać marvel mistery oil. To taka płukanka i pomaga na halasujace popychacze nie oblepia ich a czyści. Dolewasz do oleju i normalnie na tym hulasz.
    https://www.ebay.com/itm/Marvel-Myst...S!-1:rk:3:pf:0
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  9. #9
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    miałem zapchane popychacze w volvo - po około 1k km z tym dodatkiem jest duża poprawa.

    to nie cudowny środek na zużyty silnik a raczej rodzaj długoterminowej płukanki. na pewno na plus że można normalnie na tym jeździć aż do kolejnej wymiany.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Grucha
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań, okolica
    Jeździ
    FX37S, 2011, platinum
    Postów
    332
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Irku, czy Ty masz jakieś możliwości, aby ściągnąć to w rozsądnych kosztach wysyłki?
    Bo jak idę przez transakcję ebay, to wychodzi jakaś kuriozalna wartość

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11th-October-2013, 19:10
  2. Gdzie można kupić tarcze
    By robert1 in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16th-April-2013, 15:43
  3. Gdzie można kupić naklejki
    By BAJZEL in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 8th-September-2012, 22:23
  4. Jaka różnica: przycisk "snow" w Fx35 i "AWD Lock" w Fx45 ?
    By bolek in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19th-January-2012, 19:22
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15th-September-2011, 05:49

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •