Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Problem z klimatyzacja Q50s 2.2d ver.2018

  1. #11
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar docent
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    PL
    Jeździ
    INFINITI: M30dS Grey - sold, Q60 2.0t Dynamic Sunstone Red, QX70 3,7 Black
    Postów
    212
    Podziękował
    136
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    To ja zapiszę się chyba jako następny.

    W mojej M'ce układ klimatyzacji działa mniej więcej tak, jak opisał wyżej Maxx. Da się przeżyć.

    A w Q60 nie da się jeździć bez włączonego układu klimatyzacji. Jeżeli jest włączony tylko nawiew (bez klimy), to potrafi nieźle dogrzać. Podczas pochmurnej pogody, gdzie temperatura zewnętrzna ok. 14 - 16 stopni, przy ustawionej temperaturze wewnętrznej na 18 st. C, potrafi grzać jak "głupi" i to nie przez chwilę, ale przez dłuższy czas. Przecież przy takiej temperaturze zewnętrznej i małym nasłonecznieniu, tak naprawdę nie ma potrzeby włączania klimy. Po włączeniu klimatyzacji praca systemu wraca do normy.
    Najgorsze jest jednak to, że wyłączenie klimatyzacji i korzystanie tylko z nawiewu, skutkuje tym, że przy ponownym włączeniu klimy z nawiewów wydobywa się smrodek (auto miało 1/2 roku i śmierdziało). Jeździłem różnymi autami, niektóre użytkowałem kilkanaście lat i z czymś takim nigdy się nie spotkałem. Zgłaszałem w serwisie, ale polecono mi abym poddał układ ozonowaniu. Pomogło na kilka dni. Jedynym lekarstwem na powyższe przypadłości jest ciągle włączona klima. Działa po japońsku (jako tako), ale co najważniejsze nie śmierdzi.
    Ostatnio edytowane przez docent ; 21st-May-2019 o 22:54

  2. #12
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Ja też cały czas mam właczona klime bo był problem z parowaniem szyb ( nawiew 4 kreski to za mało? )
    Aby w samochodzie nie parowały szyby i nie zagnieździł się smrodek dodatkowo mam absorber wilgoci pod siedzeniami . W drugim samochodzie (7 lat ) stwierdziłem ze jest lekki nieświeży zapaszek , zatem też włożyłem pochłaniacz "pingi" i pomogło . Na dodatek te absorbery mozna wielokrotnie "regenerowac" w mikrofali . ale lepiej grzać go na nie więcej nic 480W , przy 600W jeden mi się stopił

  3. Dzięki Maxx za powyższy Post:

    docent (21st-May-2019)

  4. #13
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    792
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 134 raz/y

    Domy?lnie

    Smrodek po wyłączeniu klimy miałem również w innych autach z automatyczną klimatyzacją (lexus, honda). Pojawiał się zawsze gdy się bawiłem przyciskiem od a/c. Moim zdaniem nie warto wyłączać klimę w systemach automatycznych. Komputer reguluje jej wydajność na bieżąco i jest pod nią skalibrowany, a w temperaturach poniżej ok. 4 C i tak się nie włącza, bo parownik ma już docelową temp. Największą pożywka dla bakterii jest wtedy gdy pozwolić parownikowi go schłodzić (wystarczy 10-20 sek pracy klimy i już jest wilgoć) po czym wyłączyć klimę pozostawiając nawiew. Często smrodek jest oznaką że filtr kabinowy jest do wymiany.
    Już kilka razy mi się zdarzyło, że pan na myjni strzelił z myjki w chwyt powietrza i zalał filtr. Wtedy smród murowany, aż do wymiany filtra.

  5. #14
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Smrodek po wyłączeniu klimy miałem również w innych autach z automatyczną klimatyzacją (lexus, honda). Pojawiał się zawsze gdy się bawiłem przyciskiem od a/c. Moim zdaniem nie warto wyłączać klimę w systemach automatycznych. Komputer reguluje jej wydajność na bieżąco i jest pod nią skalibrowany, a w temperaturach poniżej ok. 4 C i tak się nie włącza, bo parownik ma już docelową temp. Największą pożywka dla bakterii jest wtedy gdy pozwolić parownikowi go schłodzić (wystarczy 10-20 sek pracy klimy i już jest wilgoć) po czym wyłączyć klimę pozostawiając nawiew. Często smrodek jest oznaką że filtr kabinowy jest do wymiany. Już kilka razy mi się zdarzyło, że pan na myjni strzelił z myjki w chwyt powietrza i zalał filtr. Wtedy smród murowany, aż do wymiany filtra.
    Dodam do wpisu WLAZIU "... nie warto wyłączać klimę w systemach automatycznych" , czyli łopatologicznie
    - system powinien pracować cały czas w ustawieniu AUTO + dla pełnego efektu z aktywnym systemem AUTO RECIRC

    UWAGA
    - AUTO RECIRC można włączyć tylko na ekranie sterowania pracą układu
    - guzik po prawej stronie panelu służy tylko do ręcznego sterowania obiegiem czyli jeżeli go włączycie macie cały czas obieg wewnętrzny
    co ciekawe - po włączeniu AUTO RECIRC - dioda na guziku do ręcznego sterowania obiegiem - pokazuje nam stan pracy AUTO RECIRC (świeci i gaśnie - zgodnie z załączaniem AUTO RECIRC)

    Tak jak pisze WLAZIU - system sam steruje pracą klimy oraz w wypadku włączonego AUTO RECIRC - sterowaniem obiegiem wewnętrzny / zewnętrzny, z tego co czytałem włączanie AUTO RECIRC jest zależne od:
    - stopnia zanieczyszczenia powietrza zewnętrznego
    - stopnia wilgotności (w ciągu ostatnich 4 lat w zasadzie nigdy nie miałem problemu z parującymi szybami, pomijam oczywiście pierwsze kilka minut po uruchomieniu samochodu)
    - jakością powietrza wewnętrznego

    Mam wersję z
    Advanced Climate Control System (ACCS) with Plasmacluster air purifier (wszystkie wersje w pakietem technologicznym),
    na początku (8 lat temu jeszcze w FX'ie) kombinowałem z normalnymi/węglowymi filtrami powietrza (zalecany OE to POLYPHENOL FILTER - dwukrotnie droższy niż zwykłe węglowe) ale w mojej subiektywnej ocenie efekty są gorsze (pomimo iż normalne wymieniałem 2 razy w roku).
    Od tamtej pory używam tylko POLYPHENOL FILTER i wymieniam go zawsze na wiosnę
    (bez względu na przejechany dystans) ze względu na to że w zimie cały układ (nie pracuje klima więc nie ma automatycznego skraplania wilgoci z powietrza) oraz w szczególności filtr kabinowy zawsze łapie dużo wilgoci w naszych warunkach atmosferycznych.

    Więc podsumowując, AUTO+AUTO RECIRC + wymiana filtra zawsze wiosną, w moim wypadku oznacza to że:
    - nie mam problemu z parującymi szybami
    - zapachy zewnętrzne - to rzadkość (no chyba że przejeżdżamy obok wysypiska śmieci lub pola świeżo nawiezionego gnojówką)
    - zapomniałem co to przykry zapach zaraz po uruchomieniu samochodu...


    Attached Images Attached Images
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 26th-May-2019 o 10:29
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to slepy62 For This Useful Post:

    docent (26th-May-2019)

  7. #15
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    W uzupełnieniu - po ściągnięciu samochodu z US - też miałem problemy z "wariującą" temperaturą / nadmuchami, po pierwszej kalibracji w serwisie na Krasnobrodzkiej już było OK, później przy którymś z serwisów była jeszcze kosmetyczna poprawka i od tamtej pory wszystko chodzi OK.

    Zima - w zimie AUTO RECIRC nie działa (u mnie przy wskazywanej temp. 0 lub niższej). Jeżeli nie garażuję auta (rzadko), postępuję w następujący sposób (w zasadzie przy temp. +5 i niższych)
    - włączam samochód i ustawiam system na AUTO oraz temperaturę na HI (jak mam podmarznięte szyby, zostawiam auto na 2~3 minuty - dopiero później daję nadmuch na podszybie)
    - nie manipuluję systemem
    - system uruchamia nadmuch dopiero gdy temperatura powietrza w systemie osiągnie wyższą temperaturę, powietrze z nadmuchów jest już wtedy przesuszone/ciepłe.

    Jedną z wad systemu CLIMATE CONTROL w INFINITI (dotyczy też innych modeli II generacji) jest umieszczenie jednego z czujników temperatury na podszybiu (czarne lewe kółeczko, prawe to lighting sensor) co w wypadku nasłonecznienia podszybia powoduje że system potrafi przez kilka minut napierd.... zimnym powietrzem - bez wzgl. na ustawienia temperatury wnętrza,
    - po postoju to norma / standard
    - ale zadziwiające jest, że potrafi tak napier... po kilkudziesięciu minutach jazdy, gdy temperatura wnętrza jest stała / ustabilizowana - wystarczy że promienie słoneczne oświetlą podszybie przez kilka minut i system zaczyna robić z wnętrza "lodówkę".... trzeba będzie przetestować naklejenie białej folijki...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 26th-May-2019 o 13:01
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  8. #16
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2018
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    Infiniti Q50 Hybrid AWD 2016, Graphite Shadow + Infiniti QX70 3.7 2017
    Postów
    12
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Witam
    Pojawił mi się problem w moim systemie klimatyzacji. Mam dwustrefową klimatyzacji i pomimo ustawienia że działają tak samo obie strony (czy zespolone czy ustawione te same temperatury) od kierowcy leci cieplejsze powietrze (nawet czasami grzeje zamiast chłodzić). Strona pasażera działa ok. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem i może coś doradzić. Zauważyłem dodatkowo, że po jakimś czasie wszystko wraca do normy tak jakby coś od strony kierowcy ( czujnik etc) potrzebował czasu .
    Pozdrawiam
    Paweł
    Ostatnio edytowane przez lato ; 11th-September-2019 o 14:20

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. Qx50 2018
    By maly062 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 5th-January-2019, 00:41
  2. Nowe QX50 2018
    By maly062 in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11th-December-2018, 06:48
  3. 1/4 mili Konarzyny k. Chojnic (woj. pomorskie) 6.10.2018 r.
    By johny_fellow in forum Spotkania Klubowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11th-September-2018, 23:56
  4. Q50s Hybrid problem ze sciaganiem podczas jazdy.
    By piotrekts in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14th-August-2018, 22:32
  5. 2018 Infiniti QX80 Monograph Concept
    By slepy62 in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13th-October-2017, 17:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •