Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Problem z klimatyzacja Q50s 2.2d ver.2018

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2019
    Mieszka w
    GDN
    Jeździ
    Q50s 2017
    Postów
    5
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Angry Problem z klimatyzacja Q50s 2.2d ver.2018

    Witam,

    jestem posiadaczem Q50s 2.2d wersja 2018 kupiona w salonie w Niemczech. Od początku posiadania auta czyli styczen 2018 zauważyłem, że bardzo dziwnie zachowuje się klimatyzacja. W okresie zimowym kiedy temperatura zewnętrzna jest poniżej 18oC, nawiewy praktycznie zawsze wdmu****ą ciepłe powietrze. Dopiero przy ustawieniu temperatury na minimum czyli 16oC przestaje dmuchać ciepłym powietrzem. W lecie natomiast jeśli temperatura na zewnątrz jest powyżej 20oC jest wyczuwalne chłodne powietrze przy ustawieniu temperatury na < 20.5oC . Jestem przyzwyczajony z innych aut, ze nawet przy 22-22.5oC na zewnątrz w lecie klimatyzacja powinna wdmuchiwać chłodne powietrze. Oczywiście funkcja klimatyzacji na panelu jest aktywna.
    Czy ktos z was juz mial podobne problemy?
    Zgłaszałem w serwisie, jedyne co ostatnio zrobili to niby nabili klimatyzacje - ale bez efektu...

    Teraz w sezonie zimowym to jest to ciężkie do zaprezentowania/zdiagnozowania bo albo jeszcze silnik zimny, albo wnętrze jeszcze nienagrzane...albo w obsłudze klienta mówią że w zimie to normalne że komputer nagrzewa wnętrze...

    Teraz w okresie zimowym kiedy temperatury na zewnątrz to 0oC-2oC praktycznie musze jeździć na 17oC i często dodatkowo ustawiam na minimum aby po godzinie lub dwóch jazdy wpuścić też zimne powietrze a nie tylko ciepłe.

    Nie muszę dodawać, że jest to bardzo, bardzo wku.... szczególnie w nowym aucie. Może jest to przypadłość japończyków....wczesniej jeździłem głównie niemieckimi markami.

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie jest nieco inaczej , na początku tak grzeje że mozna "zdechnąć"
    zatem daję 17-18 , a po kilku godzinach jazdy muszę podkręcać temperaturę do 21 bo dmucha zimnym
    ewidentnie lokalizacja czujnika jest niezbyt korzystna i soft sterujący pozostawia nieco do życzenia

    najbardziej upierdliwe jest to na długich trasach zimą bo cały czas trzeba podkręcać temperaturę
    latem nie zauważyłem jakiś " niedogodności "

    ale to wrażenia subiektywne bo każdy z nas ma inną termikę ciała i nieco inaczej definiuje komfort cieplny

  3. Dzięki Maxx za powyższy Post:

    konradwww (17th-January-2019)

  4. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    792
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 134 raz/y

    Domy?lnie

    Temperatura 16=Lo. Będzie wiało zawsze zimnym niezależnie od temp. wew. Mogli to lepiej oznaczyć. Podobnie jest z nawiewem na nogi i nogi+szyba. To to samo SERIO...
    Logika tego systemu nie jest najszczesliwsza.
    Jesli temp. w kabinie jest niższa niż ustawiona to grzeje na nogi+przednia szyba (pokazuje że tylko na nogi, ale kłamie . W momencie gdy nagrzeje do zadanej temperatury przechodzi na nawiew nogi+glowa i nagle powstaje przeciąg i uczucie chłodu (bo zamyka się nawiew na szybę. Podbicie o 1 stopień znowu przełącza nawiew na nogi+szyba, aż znowu dogrzeje i przełączy i znowu zrobi przeciąg.
    Ja mam w hybrydzie na zimę ustawione 17. Po dłuższej jeździe podbijam do 18. Ustawiam manualnie nogi i tak zostawiam na zimę.
    W lecie również robi przeciągi. Winny za to jest czujnik nasłonecznienia, który podbija obroty klimy zbyt mocno. Tu wystarczy zakryć folią 50% przyciemniajacą czujnik i też spokój.

    Poproś panów z Infi żeby sprawdzili temp. jaką wskazuje czujnik wew. auta i czy nie zawyza/zaniża. Mają oni również możliwość kalibracji tego czujnika +-3 stopnie. Więc jeśli 17 za ciepło niech zrobią poprawkę -3

  5. The Following 2 Users Say Thank You to wlaziu For This Useful Post:

    docent (21st-May-2019), WoWi (17th-January-2019)

  6. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2019
    Mieszka w
    GDN
    Jeździ
    Q50s 2017
    Postów
    5
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Temperatura 16=Lo. Będzie wiało zawsze zimnym niezależnie od temp. wew. Mogli to lepiej oznaczyć. Podobnie jest z nawiewem na nogi i nogi+szyba. To to samo SERIO...
    Logika tego systemu nie jest najszczesliwsza.
    Jesli temp. w kabinie jest niższa niż ustawiona to grzeje na nogi+przednia szyba (pokazuje że tylko na nogi, ale kłamie . W momencie gdy nagrzeje do zadanej temperatury przechodzi na nawiew nogi+glowa i nagle powstaje przeciąg i uczucie chłodu (bo zamyka się nawiew na szybę. Podbicie o 1 stopień znowu przełącza nawiew na nogi+szyba, aż znowu dogrzeje i przełączy i znowu zrobi przeciąg.
    Ja mam w hybrydzie na zimę ustawione 17. Po dłuższej jeździe podbijam do 18. Ustawiam manualnie nogi i tak zostawiam na zimę.
    W lecie również robi przeciągi. Winny za to jest czujnik nasłonecznienia, który podbija obroty klimy zbyt mocno. Tu wystarczy zakryć folią 50% przyciemniajacą czujnik i też spokój.

    Poproś panów z Infi żeby sprawdzili temp. jaką wskazuje czujnik wew. auta i czy nie zawyza/zaniża. Mają oni również możliwość kalibracji tego czujnika +-3 stopnie. Więc jeśli 17 za ciepło niech zrobią poprawkę -3
    16=Low rozumiem, ale dlaczego u mnie od 16.5C nawala już ciepłym (nie letnim) powietrzem. Więc mam do wyboru jezdzic na 16C i miec zimno w zimie albo od 16.5C i cały czas leci cieplo na nogi (w opcji AUTO).

    Ale dobra podpowiedz z tym zeby sprawdzili co czujnik temperatury pokazuje w kabinie i ewentualnie go wymienic albo skalibrowac.

    Mam jeszcze do Was pytanie czy na opcji AUTO zmieniaja sie na wyswietlaczu strzalki nawiewu w trakcie pracy? bo u mnie jest zawsze strzalka na nogi i nic wiecej, niezaleznia czy jest zimno w aucie czy cieplo. Moze tu tez jest blad u mnie? logiczne wydawalobysie ze komputer po jakims czasie bedzie przelanczal nawiewy na nagi - szybe - glowe.

  7. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2019
    Mieszka w
    GDN
    Jeździ
    Q50s 2017
    Postów
    5
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    A wiec bylem w serwisie niby dopasowali o 1.0C w dol, ale to co napewno pomoglo to ze zrestarotowali caly system. Wiec przyczyna ciaglego grzania byl najprawdopodobniej komputer sterujacy klima, ktory sie zawiesil i grzal constant.
    Dzieki za pomoc!

  8. #6
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    792
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 134 raz/y

    Domy?lnie

    Gdzieś czytałem że jest jakiś biuletyn serwisowy odnośnie którejś z klapek w układzie klimy która potrafi się zaciąć. Możliwe że akurat tobie się to przytrafiło.

  9. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2019
    Mieszka w
    Chojna
    Jeździ
    Q60 2018 red
    Postów
    7
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Pytanie w którym serwisie uporali się z klimatyzacją pytam ponieważ mam ten sam problem ale w Poznaniu mają problem wymienili czujnik moduł sterujący i dalej to samo.

  10. #8
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Sopot
    Jeździ
    Q50 Hybrid
    Postów
    387
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 84 raz/y

    Domy?lnie

    No jak to w którym serwisie? W Gdańsku oczywiście
    Tak na dobrą sprawę to wiem, że układ klimatyzacji w tych autach pozostawia wiele do życzenia. Wymiana modułów i czujników raczej nic nie da, bo nie padają w tych autach. Tutaj potrzeba trochę cierpliwości, dobrego, skalibrowanego czujnika temperatury i zabawy w ręczne ustawianie temperatur przez Consulta w aucie. Robiłem już 2 czy 3 takie operacje u klientów i faktycznie widać różnice.

    Ale tak jak pisał wlaziu, 16 to nie 16 stopni tylko LO, więc na 16 zawsze będzie waliło mrozem. Tutaj chodzi o to, żeby było płynne przejście w górną temperaturę, czyli żeby nie zaczęło wiać ciepłym powietrzem przy ustawieniu 17,5-18 stopni, a tak zazwyczaj w tych autach jest.

  11. #9
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2019
    Mieszka w
    Chojna
    Jeździ
    Q60 2018 red
    Postów
    7
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Dzięki u mnie przy 18 daje 25 stopni na nogi Tak więc chyba będę musiał wybrać się do Gdańska,dzięki za info

  12. #10
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Sopot
    Jeździ
    Q50 Hybrid
    Postów
    387
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 84 raz/y

    Domy?lnie

    To pisz do mnie, spróbujemy coś podziałać jak będziesz przejazdem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Qx50 2018
    By maly062 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 5th-January-2019, 00:41
  2. Nowe QX50 2018
    By maly062 in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11th-December-2018, 06:48
  3. 1/4 mili Konarzyny k. Chojnic (woj. pomorskie) 6.10.2018 r.
    By johny_fellow in forum Spotkania Klubowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11th-September-2018, 23:56
  4. Q50s Hybrid problem ze sciaganiem podczas jazdy.
    By piotrekts in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14th-August-2018, 22:32
  5. 2018 Infiniti QX80 Monograph Concept
    By slepy62 in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13th-October-2017, 17:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •